SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erenberk

Rektör
10 Mayıs 2010
10,637
101
228
Adab mı edeb mi :clap: Saltanatı sözlükten araştır bu bir. Şu anda biz hangi rejimde yaşıyoruz ki acaba hatırlamak zorunda kalsın? Monarşi ya da oligarşi altında değiliz. Demokratik desen sandık belli oy belli. Laik demek de dinsizlik demek zaten bizim %99'u müslüman denilen devletimizde. Ne ironi ya....

O sandık çoktan çatladı. Sokaktakilerin azımsanmayacak bir kısmı geçen dönem o sandıktaydı ve şu an direnişte.

cngzkyz

Profesör
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
Adab mı edeb mi :clap: Saltanatı sözlükten araştır bu bir. Şu anda biz hangi rejimde yaşıyoruz ki acaba hatırlamak zorunda kalsın? Monarşi ya da oligarşi altında değiliz. Demokratik desen sandık belli oy belli. Laik demek de dinsizlik demek zaten bizim %99'u müslüman denilen devletimizde. Ne ironi ya....

Laiklik, devlet ile din işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.' Devlet, bir dine inanıp inanmama meselesini özel bir problem sayar, fertlerinin sadece maddi yönüyle ilgilenir, kendisi devlet olarak hiçbir dini taşımaz, hiçbir dini ayine iştirak etmez, fakat fertlerin her türlü dini serbestliklerini kabul eder. Devlet, dini esaslara dayanan kanunlar yapamayacağı gibi, bütün dinlere eşit mesafede durur ve hiçbir şekilde dinlerin ibadet hüküm ve kurallarına müdahale edemez. Bununla birlikte dinlerin düzenini bozacak davranışlarını da önlemekle yükümlüdür.

HRNKC

Profesör
1 Ağustos 2008
4,155
20
218
Mevcut hükümet oluşumunu hangi yabancı devletlerin kurduğunu bilmeyen yok, şu hükümeti savunup durmaktan bıkmadınız. Eylemciler sınırı aşmış olabilir, ideolojik provokatörler iş başında olabilir fakat hükümetin elalemin maşası olduğu gerçeğini kimse inkar edemez.

andacafs

Öğrenci
10 Ocak 2013
19
0
0
gerçekten duyarlı küçük bir parçası hariç gerisi sadece hükümet karşıtlığından gelen kitleler. Arap baharının Mısır ayağında Tahrir meydanı sembol olmuştu ve bundan sonra bazı köşe yazarları Türkiye'nin tahriri neresi olacak mihalinde yazılar yazmıştı şu an yapılan aynen budur. Resmen buna uğraşılıyor fakat bana göre Cumhuriyet mitinglerinden çok da farkı yoktur.
Mehmet Ali Alabora'nın attığı tweet "Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel."
Ayrıca demokratik ülkelerde 4 gün boyunca bir alanı işgal etmek oraya kimseyi sokmamak yasal mıdır?

Ayrıca adım gibi eminim bu işten akp kazançlı çıkacaktır ilk seçimde çok net göreceğiz bunu.

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
Laiklik, devlet ile din işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.' Devlet, bir dine inanıp inanmama meselesini özel bir problem sayar, fertlerinin sadece maddi yönüyle ilgilenir, kendisi devlet olarak hiçbir dini taşımaz, hiçbir dini ayine iştirak etmez, fakat fertlerin her türlü dini serbestliklerini kabul eder. Devlet, dini esaslara dayanan kanunlar yapamayacağı gibi, bütün dinlere eşit mesafede durur ve hiçbir şekilde dinlerin ibadet hüküm ve kurallarına müdahale edemez. Bununla birlikte dinlerin düzenini bozacak davranışlarını da önlemekle yükümlüdür.
Olması gerekini evelallah bende biliyorum bu tanımı bende biliyorum. Senin bu tanıma bana örnek versene? mesela başörtüsü, cami, kurban?
başörtü çarşaf laikliğe ters, Devlet büyükleri camide, Kuran okuyorlar abovvvv. Kurban mı hayvan katliamı, hac mı Araplara para mı yedirecen? bizim ülkedeki laiklik değil. Ya da laiğiz diyenler laikliğe layık değil...

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
[video=youtube;h_0AoL72Evw]http://www.youtube.com/watch?v=h_0AoL72Evw[/video]

Mai Nai

Guru
Emektar
23 Ağustos 2008
21,627
157
243
O kadar çok kişi olunca işler acayip bir hal aldı. Elbet yapılan bir çok yanlış vardı. Olayın şirin medya kısmı vardı.
Bu yanlışın ucundan herkes bir şekilde tuttu.

Sağlık sorunları nedeniyle olayların içinde olmamama rağmen bölgeye çok yakınım.
Neler olduğunu az da olsa buradan görebiliyoruz.

Benim gibi apolitik adam bazı davranışlar yüzünden sessiz kalamadı.
Vicdanı olan Allahtan korkan adam göreceğini gördü alacağını aldı bu olaylardan.
Cidden daha fazla konuşmak istemiyorum.
Zira midem bazı şeylere yeterince bulandı!

storm61

Profesör
17 Ekim 2009
1,755
12
0
Bu yazarın görüşlerine büyük ölçüde katılıyorum,
zaman ilerledikçe olayların ardındaki mahfiller ortaya çıkacaktır zaten..

Para-Metre

Başkabir konuyu yazacaktım ama TAKSİM'de olupbitenleri görünce hiç şansım olmadığını gördüm.
Mecburenrotayı Gezi Parkı'na kırdım!
Taksim'eçıkmak için önce biraz uzaklara gitmek gerektiğinidüşünüyorum.
Yakıntarih bize öğretti ki; içerideki YARAYIKAŞIYANellerhep yabancıydı!
Birmilleti köleleştirmenin iki yolu vardır. Ya kılıçla ya da paraile...
Gücünüzyetiyorsa ve kayıpları göze alıyorsanız, bunu kılıçlayaparsınız.
Amabu uzun zamandır terk edilen bir formül! Diğeri isePARADIR!Yıllardır dünya bu metotla yönetiliyor! Ve Türkiye bunuanlayamadığı için 60 yıldır belini doğrultamıyor!
Bizler teröristleri hep dağlarda, ovalarda, bomba yüklü araçlarda,pusularda, karanlık odaklarda aradık!
Oysa POSTMODERN teröristler,15 bin liralık takım elbise giyen, 1000 liralık kravat takanİtalyan ayakkabı ile lüks otellerin lobilerini dolduran insanlardı!
Biz bunların terörist olduğunu anlayamadığımız için hem engelolamadık hem de gereken saygıyı aralıksız gösterdik!
Elinde1000 dolarlık kalem taşıyan birine yasa dışı örgüt elemanımuamelesi yapmak garipti çünkü!
İşteoyun da burada başlıyordu!
Biziçeride birbirimizi yerken, onlar 'roof'lardaviskileri kaldırıp gülerek "Şerefe" diyorlardı...
Butakım elbiseli arkadaşlar, IMF'nin ya da Dünya Bankası'nınönerilerini getirirdi! Bazen tavsiye, çoğu zamanda asla cebimizegirmeyecek paralar verirlerdi!
Paraverirken şartları olurdu!
Yapılacakişleri daha doğrusu eksik görülen yerlerdeki işleri ya kendişirketlerine ya da içerideki partnerlerine dağıtırlardı!Bilinmeyen bir YANDAŞLIK vardıanlayacağınız!
Bizbu oyuna hep geldik! PARA ilegeldikleri için de ipler hep onlarda oldu! Mesela Dünya Bankasıdenilen yapının 188 üyesi vardı! Birisi de Türkiye idi. Buüyelerden 11'i sermayenin yüzde 50'sine, Türkiye gibi bir ülkeise yüzde 0.5'ine sahipti!
Haliylekarar almanız ve uygulamanız mümkün değildi! Ve bu örgütleride yıllarca BILDERBERG'cileryönetti!
6 dev Musevi ailesinin adamları...
Yani Türkiye bir süpermarketti ve kasayı hep bu isimler topluyordu!
Halkya kredi kartıyla ya da veresiye yazdırarak borçlanıyordu! Birsüre sonra o markette alış-veriş yapan insanın boynu bükükoluyordu!
Nereyebasıp basmayacağı bile kararlaştırılıyordu! Çünkü çokkarlı ve ılımlı müşterileri olan bir işletmeydi!
Bumarkette işlerin bozulmaması için de içeriden ortaklar vegözetmenler tayin ediliyordu! Çark da hiç bozulmadan devam edipgidiyordu!
TaksimGezi Parkı'ndaki olayları görünce, çok kişinin göremediğiperde arkasındaki enstrümanlara yolculuk ettim!
Muhtemelenyakınlardaki otellerin lobilerinde birileri olup biteni gülerekizliyordu!
Taksim'eçıkan kaç yabancı istihbaratçı vardı bilmiyorum!
Emirleridağıtan merkezin çok uluslu bir güçten oluştuğunu tahminedebiliyordum!
Ama Tunus'ta Buazizi'nin kendiniateşe vererek başlattığı Arap Baharı'nın bir benzerinin Gezi'de planlandığı bir gerçekti! Kürt Baharı başlatamayan TAKIM ELBİSELİ elemanlar,Türk Baharı'nın peşindeydi!
Bunu1 Mayıs'ta Taksim'e çıkarak yapacaklardı ama olmadı!Şimdi "Gezi" onlar için iyi bir karargahtı!
TAKSİM'inonlar için ayrı bir önemi vardı! Batılılaşma ya da modernleşme(!) BEYOĞLU'nda kendini göstermişti! İstiklal Caddesi ve Pera değişik yaşam tarzlarının bileşkesiydi!
Rengarenkbir uyumdu!
Çeşitlilikti!
Hedefburasıydı!
Amaç,Ankara'ya "Değişemezsin" sokağada "Değiştirilemezsin" mesajıvermekti!
Çünküdin, tarih, dil gibi ortak değerlere sarılan Ankara, AVRUPA içinbüyük tehlikeydi! Ankara'nın gideceği istasyon "takımelbiseli" teröristlerinine bileceği bir yer değildi!
Bu nedenle vagonların o istasyona ulaşmadan birbirinden kopması gerekiyordu!
İyiniyetle, demokratik haklarını kullanmak için Taksim'e çıkan arkadaşlar da farkında olmadan kullanılıyordu!
Amaç IMF'yi ülkeden kovan Türkiye'nin tekrar avuç açan ülke konumuna gelmesiydi!
Bununda yolu, ülkenin yönünü BATI'ya çevirmekti! Ortadoğu zenginlik, enerji ve gelecek demekti!
ZatenAnkara, Ortadoğu'yu yöneten ilk Padişah Yavuz'un ismini üçüncüköprüye vererek hedefini ve istikametini açıkça ortayakoydu!
Baronlarda bu GEZİ'den bizi alıkoymak için düğmeye bastı!
Onların derdi PARA ile terbiye edecekleri Türkiye'nin ellerinden kaymaması!
Yoksa kaybedeceklerini biliyorlar!
EN büyük korkuları, Türkler'in OSMANLI'yıve atalarını hatırlaması!
Çünkü yıllardır bu "unutmuşluktan" beslendiler!
Türkler kendilerini İSTİKLAL CADDESİ'nin dışında da gördüğü an BARONLARIN hiç birgücü kalmayacak!
Türkiye 2 kilometreye sığacak bir ülke değil.
Para-metreyideğiştirmek istemiyorlar!
OLAY BU
!
Gerisiteferruat!
Ergün Diler Takvim gazetesi
Kaynak:
http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2013/06/01/parametre

nicknametr

Asistan
27 Ocak 2009
492
6
18
Allah hepimize hayırlısını nasip eylesin! Çok güzel yorum yapan arkadaşlarda var, tek taraflı görüş bildiren arkadaşlarda var. Ama bu Türkiye'de sular hiç durulmayacak galiba, sağ sol vardı kavgası araya terörizim soktular şimdi yeniden hafiften bir çatışma ortamı oluşmaya başladı, aslında işin hafif tarafı kalmadı ama hiç birşey diyemiyorum. Allah bizim için hayırlısı versin başka birşey istemiyorum.

webrettin

Profesör
16 Mart 2009
1,676
49
228
Yüzleri maskeli camı çerçeveyi atm'leri otobüsleri istedikleri gibi kullanıp tard edebildikleri bir eylemin sadece çevre için yapıldığını savunmak artık bana göre gülünçtür.Hükümeti protesto için yakıp yıktık yaşasın devrim hak eşitlik özgürlük gibi ideolojilerin çıkarların peşindelerse bunu birtakım sanatçılarında açıkça dile getirdiği gibi

screen_shot_2013_06_01_at_112003_ampng_h338.png

ise seçimle başaramadıklarını dün başka kanallar kuvvetler aracılığıyla yaptıklarını bugün onlardan da medet kalmadığından iş başa düştü ilk fırsatta indiler meydana. İç işlerinin polislere verdiği direktiflere göre kalabalık dağılmadıkça biber gazları, arbedeler vb müdahaleler gelişti. Bu tür müdahaleler yararlı olmamaış aksine fenerlilere galatasaraylılar yardım etmiş, kız panzerin altında ezilmiş ölmüş, birinin boynu altında kalmış gazları biber gazlarından daha etkili olduğu görüldü.Yaktılar yıktılar isyan isyannn :).

İşin ilginç tarafı suriye vb muhaliflere hükümet destek verdiğinde iç işlerine karışma amerikanın oyunu sonra çıkar oyunu, bunlar ortadoğu projesi gibi söylemlerle her fırsatta dile getiren güruh ile kendilerinin yakıp yıkan çevreci protesto eylemlerini İngiliz Almanya Amerika Norveç İtalya medyası verdiği destansı desteği facebook ve twitterda paylaşanlar yine aynı güruh.İngiltere, norveç almanya italya göstericiler asla vazgeçmeyin Türk savaşırsa herşey değişir gibi hükümete biber gazları sıkıyorlar bizim muhaliflerde madalya almış gibi bu uluslararası medya haberlerini hesaplarından zafer gibi yayınlıyorlardı :D Anı yaşa mutlu ol'u düstur edinmiş biz anlayış bana göre.

İçişleri kriz yönetiminde sosyal olaylar üzerinde çalışmalı toplum psikolojisi konusunda yeteri kadar tecrübeli değillerdi.Artık bu olaylar tecrübe sahibi yapmışlardır. Aksiyon bekleyenlere noktasal, bireysel davranmalılar, toplumsal değil.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Şu an cebeci' de millet dışarıda, ellerinde tencere tava ile protesto yapıyorlar.

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
videodan malesef bişey anlaşılmıyor resim filan çıkarsa o ezildi denilen hakkında durum değişir. ayrıca noluyor da toplanıp kaç l*n kaç diyorlar?

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
orada aradan tayzikli su geliyor. vatandaş yere düşüyor. bir sürüde vatandaş var orda. sonra hızlıgene giriyor. kendını atan atıyor. arkada kalanlar ?
testere filmi gibi kan çıktı ya görmediniz mi? ortalığı ayağa kaldırmayın. daha net kesin bişey çıksın o zaman görelim. nerden biliyorsun adamın aracın önündeki barikatı indirip sürüklemediğini?

Ozgurky

Profesör
26 Nisan 2009
2,698
14
218
O görüntünün önden çekilmişi vardı sanki haberlerde görmüştüm ama bulamadım şimdi arayınca.

stttntnzn

Asistan
14 Şubat 2009
254
2
18
taksimde 1 tane --- (gösterici diyelim..) varsa evinde oturan 1000 tane İNSAN var. kimse heycanlanmasın hiçbişey değişmicek. boş teneke iyi ses çıkarır hepsi bu. geldikleri gibi gidecekler.

..kamu malına zarar vererek mi doğayı kurtarıyonuz?
..taksim projesinin altında kimlerin imzası var bi araştırın gelin (belge bol bol paylaşılıyo)
..izmir fuar alanı nereye yapıldı sanıyosunuz? madem bu kadar doğa sevginiz vardı o zaman neden sessiz kaldınız?
..2 yıl önce chp belediyesi adalar'daki 400 yıllık çınarları keserken neredeydiniz?
..doğacı(!?)ların geçtiği yerler ne kadar doğacı olduklarını gösteriyo
..devletin polisine saldırarak doğayı koruyamazsın

ben bu listeyi sabaha kadar uzatırım. olayın özü belli; taksim doğa bahane, anarşi terör şahane. olay bundan ibaret (2 resmi yanyana koysam hangisinin doğa(!?) koruyanı hangisinin bölücü olduğunu ayırt edemezsiniz)
https://twitter.com/search?q=%23provokasyonaGELM%C4%B0YORUZ&src=tren

Empatik

Profesör
5 Şubat 2013
2,866
8
0
O meydanda polis arabasını taşlayıp takla attıranlara sesleniyorum amacınız nedir sizin ? Birinci gün desteklediğim bir durumdu. Sabah baskın oldu 2. günde destekledim. Ama 3. gün ilk başta ki doğacılar evlerine dönerken yeni gelenler tamamen Hükmetin düşmesi için toplanmışlar. öylenecek çok şey var da ah ah. Türk polisini sevmeyen türk değildir abi Tür polisine böyle davranan türk değildir. Kim ne derse desin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...