SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nano6824

Doçent
10 Eylül 2011
554
0
0
Buraya ileti bile yazmaya korkar oldum Allah aşkına oyuna gelmeyin!
[h=1]Beyaz Saray'dan Gezi Parkı açıklaması[/h][h=2]Beyaz Saray, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili Türk yetkililere "itidal" çağrısında bulundu.[/h]Güncelleme:02 Haziran 2013 00:32
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Laura Lucas tarafından yapılanaçıklamada, barışçıl halk gösterilerinin demokratik ifadenin bir parçası olduğunu belirtildi.

Açıklamada, "kamu otoritelerinin sorumlu ve itidalli davranmalarını bekliyoruz" ifadesi kullanıldı.
Size ne?

Empatik

Müdavim
Müdavim
5 Şubat 2013
2,866
8
0
Bir polisin linç edilerek öldürülme girişimi sağduyulu bazı vatandaşlar tarafından son anda engellenmiştir.
[video=youtube;IcgTMVbO3YU]http://www.youtube.com/watch?v=IcgTMVbO3YU&feature=youtu.be[/video]

O polisin de ailesi, eşi ve çocuğu var.
Olaylar kontrolden çıktı.
Oyuna gelmeyin.
Provokasyonlara gelmeyin.

Bu görüntü zaten bu gün benim çileden çıkmama sebep oldu. Bildiğin sinirden tüylerim diken diken oldu ya .

Artvincenter

Müdavim
Müdavim
11 Nisan 2013
2,765
8
0
Sonuç olarak türk halkı sindirememiş hükümet 8 daha eylem olsaydı otamatik hükümet düşcekti türkiye bir bütündür ve asla oyunlara gelmicek diyorum.

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Provokeye gelmek nasıl oluyor hocam ?
Milyonlar sokakta,tepkili milyonlarca insan nasıl aynı anda provoke oluyor.
Mısır'da,Suriye'de,Tunus'da arap baharının yaşandığı bütün ülkelerde.
Sokaktaki halkı desteklemediniz mi ?
Onlar provokeye gelmiyor,gelmemiş oluyor ama sizin ülkenizde milyonlar sokakta olunca provoke.
İşte buna karşı çıkıyorum.
Kimse sağlıklı haber alamıyor gösterilerin olduğu yerlerden.Siz hangi bilgiye dayanıp milyonların provokeye geldiğini söylüyorsunuz.
Bu arada asıl provokasyon da başbakanın açıklamaları değil mi ?
Zerre provokasyon yok mu ?

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Müdavim
2 Ekim 2012
1,498
1
0
Abi şunu ayırt edin artık yazıp duruyoruz. Gittiğimiz eylemlerde provokasyon yoktu. Öyle camlar dükkanlar tuzla buz olmadı.

Halk sadece polise kızgın. Bu bir halk eylemi olarak devam etmeli.

rtgrlndr

Müdavim
Müdavim
19 Aralık 2010
1,397
4
218
işte polis terörü

https://www.facebook.com/photo.php?v=547468068628376&set=vb.100000955629961&type=2&theater

[video=facebook;547468068628376]https://www.facebook.com/photo.php?v=547468068628376&set=vb.100000955629961 &type=2&theater[/video]

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/polise-linc-girisim-1982-video-haberi/ bu da ağaç seven eylemci terörü.

Şiddeti kim uygularsa uygulasın haklı olduğu anlamına gelmez. İster polis ister halk ! Orada bir kaç aklı selim insan olmasa linç edecekler polisleri...

şimdi soruyorum dünden beri dillendirilen ölüler nerede ? Ben şu an sadece talan edilmiş, tahrip edilmiş bir şehir görüyorum ve bunu ağaç seven insanlar yapmadı bunu da biliyorum. Ve bu eyleme başından beri işte bu hale geleceğini bildiğim için karşıydım. hiç bir şekilde bana bunu izah edemez kimse!

- - - Mesaj Güncellendi - - -

işte polis terörü

https://www.facebook.com/photo.php?v=547468068628376&set=vb.100000955629961&type=2&theater

[video=facebook;547468068628376]https://www.facebook.com/photo.php?v=547468068628376&set=vb.100000955629961 &type=2&theater[/video]

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/polise-linc-girisim-1982-video-haberi/ bu da ağaç seven eylemci terörü.

Şiddeti kim uygularsa uygulasın haklı olduğu anlamına gelmez. İster polis ister halk ! Orada bir kaç aklı selim insan olmasa linç edecekler polisleri...

şimdi soruyorum dünden beri dillendirilen ölüler nerede ? Ben şu an sadece talan edilmiş, tahrip edilmiş bir şehir görüyorum ve bunu ağaç seven insanlar yapmadı bunu da biliyorum. Ve bu eyleme başından beri işte bu hale geleceğini bildiğim için karşıydım. hiç bir şekilde bana bunu izah edemez kimse!

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
6 Kasım 2011
7,335
3,155
293
bu fotoğrafatan onların olayların büyümesini, silahlı isyan ve çatışmalar çıkmasını istediği manasını nasıl çıkardınız..

Ben oyumu başbakana vermedim ama yine de seçimle başa geldi.
Dikdatör değildir.
Resmen dikdatöre karşı direnin, onu devirin demiş.
Bunun sonu silahlı çatışmalara ve diğer ülkelerin bizim içişlerimize karışmasına kadar yolu var.

PetyrBaelish

Müdavim
Müdavim
15 Mayıs 2012
4,001
3
0
Bir polisin linç edilerek öldürülme girişimi sağduyulu bazı vatandaşlar tarafından son anda engellenmiştir.
[video=youtube;IcgTMVbO3YU]http://www.youtube.com/watch?v=IcgTMVbO3YU&feature=youtu.be[/video]

O polisin de ailesi, eşi ve çocuğu var.
Olaylar kontrolden çıktı.
Oyuna gelmeyin.
Provokasyonlara gelmeyin.

Vuracaksın,bir kaçını bakalım saldırabiliyorlarmı.

danceinthedark

Doçent
9 Şubat 2013
536
0
0
Çok uzayan hatta ülkeyi kaosa bile götürebilecek çoğu yerde özellikle gördüğüm kadarıyla izmirde büyük ayaklanmalara sebep olan bir olay

freewill

Müdavim
Müdavim
8 Temmuz 2008
7,637
61
228
Burdan yazarsam kitlenırım bana başka bir platformdan ulaş seni bilgilendiriyim.
yada aç az kitap oku televizyon izlemenın zararlarını yaşıyorsun sen.
işte sorununuz bu ön yargılısınız :) kim demiş tv izliyorum diye aylık izlediğim tv yi toplasan 2 saat etmez zaten oda denk gelirsem bulunduğum yerde tv yok ihtiyacım yok :) niye banlanacaksın neden mazeret üretiyorsun dersin ki evimizden barkımızdan etti amenna mantıklı bir sebebi var derim ama banlanarım dersen ya küfür edeceksindir ya da iftira atacaksındır aklıma başka birşey gelmiyor :) dediğim dersiniz şu şu şundan dolayı zaten kimse de kalkıp size bir şey demez sonuçta kendi kendimize yetiyoruz şükür :)

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Esed de Mübarek te seçimle gelmişti başa.
Size göre oradaki seçimler yanlış,hileli tabi.
Ama aynı fikirlere burada insanlar sahip olunca olur mu be diyorsunuz.

Ahbârî

Müdavim
Müdavim
6 Ekim 2009
6,274
346
263
bu arada adminler modlar hayatta mı ? konu ayakta mesajlar sağlam. herhalde pes ettiler.

friendly

Müdavim
Müdavim
19 Mart 2009
11,873
671
3,293
Provokeye gelmek nasıl oluyor hocam ?
Milyonlar sokakta,tepkili milyonlarca insan nasıl aynı anda provoke oluyor.
Mısır'da,Suriye'de,Tunus'da arap baharının yaşandığı bütün ülkelerde.
Sokaktaki halkı desteklemediniz mi ?
Onlar provokeye gelmiyor,gelmemiş oluyor ama sizin ülkenizde milyonlar sokakta olunca provoke.
İşte buna karşı çıkıyorum.
Kimse sağlıklı haber alamıyor gösterilerin olduğu yerlerden.Siz hangi bilgiye dayanıp milyonların provokeye geldiğini söylüyorsunuz.
Bu arada asıl provokasyon da başbakanın açıklamaları değil mi ?
Zerre provokasyon yok mu ?

Şimdi Mısırına Suriyene Tunusuna okkalı bir şey söyleyecem sonra banlanacam, benden kurtulacaksınız..
Yok öyle kolay kurtuluş...

O ülkeler benim umurumda bile olmadı hiç bir zaman...

Başbakanında suçlu olduğu yerler var..
Lakin hiç bir şey sokakta benim yurdumun insanını mağdur etmenize mazaret olamaz..

Bana hükümetten dem vurup durma ben hükümetçi değilim.

Ama sizlerin karşısındayım..
Çünkü yanlışsınız arkadaş yanlış... !

Bu arada pardon ama kaç milyon ? :)

Artvincenter

Müdavim
Müdavim
11 Nisan 2013
2,765
8
0
işte sorununuz bu ön yargılısınız :) kim demiş tv izliyorum diye aylık izlediğim tv yi toplasan 2 saat etmez zaten oda denk gelirsem bulunduğum yerde tv yok ihtiyacım yok :) niye banlanacaksın neden mazeret üretiyorsun dersin ki evimizden barkımızdan etti amenna mantıklı bir sebebi var derim ama banlanarım dersen ya küfür edeceksindir ya da iftira atacaksındır aklıma başka birşey gelmiyor :) dediğim dersiniz şu şu şundan dolayı zaten kimse de kalkıp size bir şey demez sonuçta kendi kendimize yetiyoruz şükür :)
Yazdıklarım siyasiye girer siyasi mesajlar yasak sen anlamıyorsun sanırım neyse.

ironicus

Öğrenci
20 Haziran 2011
68
0
0
Ben oyumu başbakana vermedim ama yine de seçimle başa geldi.
Dikdatör değildir.
Resmen dikdatöre karşı direnin, onu devirin demiş.
Bunun sonu silahlı çatışmalara ve diğer ülkelerin bizim içişlerimize karışmasına kadar yolu var.

hayır..orda sadece london sizlerle birlikte ve diktatöre karşı direnin yazıyor..devirin yazmıyor..

tatar59

Asistan
10 Ocak 2009
467
7
18
Benim aklım hala almıyor. Birisi bana açıklayabilir mi ? Lütfen gerçekten ciddi olarak rica ediyorum çok geri zekalıyım ben basmadı buna kafam. Şimdi bu olayları bu yaşananların din ile ne alakası var. Erdoğan dindar çevresindekiler dindaryandaşları dindar tamam. Orda sadece seslerini duyurmak istedigi için polisin sert müdahalesine kalanlar dinsiz mi ? Erdoğanın kurdugu dikdatörlüğe ses çıkartanlar dinsizmi. Ben izin verdim taksime girdiler diyen bi adama ya sen kimsin sen bizim yüzümüzden ordasın amacın görevin bize hizmet sunmak diyenler dinsizmi. Bu ettiğimin AVM si madem bizim için yapılıyor ya istemiyoruz anlasılmıyormu bu en basından beri sitemiyoruz dedik istemiyoruz işte sen buna kalkıp şiddetle karşılık veriyosan demekki bu avm bizim için yapılmıyor sadece. Paramı bukadar önemli olan ? Orda bibergazı kullanılmasa hangi dükkana zarar gelirdi. Polisin attıgı biber gazı tüpleri kaç camı kırdı ben kendim gördüm bukadar savundugunuz polis kim orda bu dikdatörlüğe ses çıkartanlar kim. Din nedir ? İslam dininin kurallarında en büyük özellik nayiflik ve iyilik değilmidir burdaki amaç Erdoğanın egolarını herseye ragmen tatmin etmesimi yoksa binlerce kişinin zevk olsun diye sokağa çıkmasımı ? Hangisi bana söylermisiniz . Siz gercekten çok biliyorsunuz. Şu polisin neler yaptıgnı durup dururken insanları yerde sürükledigini ben ne sosyal medyadan ne halk tv den gördüm kendi gözümün önünde oldu. Halkı bukadar polise karsı dolduranlar suçlu değilmi. Ya halk durup dururkenmi polise bu kadar doldu karsı geldi neden binlerce kişinin neleri niçin yaptıgını konusmuyorsunuzda vay efendim dış güçler bizi karıstırdı diyorsunuz. Hepsinin Allah belasını versin siz sanıyomusunuzki dış güç bundan menfat cıkarmaya calısırsa halka polis catısıcak omuz omuza savasıcaklar neler kuruyosunuz kafanızda siz ya. Şu müdahalelere bi bakın normalmi neden pkk sehri yakıp yıkarken sadece izledi polisler neden apo posteri açıldıgında bunlar olmadı orda sadece chp lilermi var chp yandaslarımı var akp ye oy verip bin pişman olan insanlarda var bu tepki niye var polis suan ne yapmaya calısıo. Kimi neyden koruyo bana sölermisiniz.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
İnsanlık görün..

971186_345703565553161_285930691_n.jpg

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
Benim aklım hala almıyor. Birisi bana açıklayabilir mi ? Lütfen gerçekten ciddi olarak rica ediyorum çok geri zekalıyım ben basmadı buna kafam. Şimdi bu olayları bu yaşananların din ile ne alakası var. Erdoğan dindar çevresindekiler dindaryandaşları dindar tamam. Orda sadece seslerini duyurmak istedigi için polisin sert müdahalesine kalanlar dinsiz mi ? Erdoğanın kurdugu dikdatörlüğe ses çıkartanlar dinsizmi. Ben izin verdim taxime girdiler diyen bi adama ya sen kimsin sen bizim yüzümüzden ordasın amacın görevin bize hizmet sunmak diyenler dinsizmi. Bu ettiğimin AVM si madem bizim için yapılıyor ya istemiyoruz anlasılmıyormu bu en basından beri sitemiyoruz dedik istemiyoruz işte sen buna kalkıp şiddetle karşılık veriyosan demekki bu avm bizim için yapılmıyor sadece. Paramı bukadar önemli olan ? Orda bibergazı kullanılmasa hangi dükkana zarar gelirdi. Polisin attıgı biber gazı tüpleri kaç camı kırdı ben kendim gördüm bukadar savundugunuz polis kim orda bu dikdatörlüğe ses çıkartanlar kim. Din nedir ? İslam dininin kurallarında en büyük özellik nayiflik ve iyilik değilmidir burdaki amaç Erdoğanın egolarını herseye ragmen tatmin etmesimi yoksa binlerce kişinin zevk olsun diye sokağa çıkmasımı ? Hangisi bana söylermisiniz . Siz gercekten çok biliyorsunuz. Şu polisin neler yaptıgnı durup dururken insanları yerde sürükledigini ben ne sosyal medyadan ne halk tv den gördüm kendi gözümün önünde oldu. Halkı bukadar polise karsı dolduranlar suçlu değilmi. Ya halk durup dururkenmi polise bu kadar doldu karsı geldi neden binlerce kişinin neleri niçin yaptıgını konusmuyorsunuzda vay efendim dış güçler bizi karıstırdı diyorsunuz. Hepsinin Allah belasını versin siz sanıyomusunuzki dış güç bundan menfat cıkarmaya calısırsa halka polis catısıcak omuz omuza savasıcaklar neler kuruyosunuz kafanızda siz ya. Şu müdahalelere bi bakın normalmi neden pkk sehri yakıp yıkarken sadece izledi polisler neden apo posteri açıldıgında bunlar olmadı orda sadece chp lilermi var chp yandaslarımı var akp ye oy verip bin pişman olan insanlarda var bu tepki niye var polis suan ne yapmaya calısıo. Kimi neyden koruyo bana sölermisiniz.

Birader lafinin basinda haksizliga dusuyorsun. Dikta rejimi ve dikdator ne demek biliyor musun? Halkin sectiklerine bu sozleri soylemeniz zaten ezberciliginizi gosteriyor.

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Şimdi Mısırına Suriyene Tunusuna okkalı bir şey söyleyecem sonra banlanacam, benden kurtulacaksınız..
Yok öyle kolay kurtuluş...

O ülkeler benim benim umurumda bile olmadı hiç bir zaman...

Başbakanında suçlu olduğu yerler var..
Lakin hiç bir şey sokakta benim yurdumun insanını mağdur etmesine mazaret olamaz..

Bana hükümetten dem vurup durma ben hükümetçi değilim.
Ama sizlerin karışısındayım..
Çünkü yanlışsınız arkadaş yanlış... !

Ne yapalım hocam ? Evde oturup bekleyelim mi ?
İnsanlar resmen zulüm görüyor.Orantısız güç kullanıyorlar.
Meydan resmen çembere alındı bu gece daha da sert geçecek belli.
Hükümet kanadından bile çıkıp polis orantısız güç kullanıyor denmedi mi ?
Ben şahşım adına konuşurum.
Ben polise itiraz etmek için gittim.İster inanın ister inanmayın hükümet zora girsin,düşsün diye değil.
Denk gelmişseniz görmüşsünüzdür belki yorumumu hükümet düşerse ülke için iyi olmaz dedim.Hala da diyorum.
Sizinle konuşurken sizin gibi düşünen insanlara da yazıyorum.Şahsınızı yargılamıyorum.

Sokaktaki halkta sizin yurdunuzun insanı değil mi ?
Onlar da mağdur oluyor şuan.Sokaklara aktıklarına göre de mağdur olmuşlar demek ki.

Bugünlerde karşıt görüşe tahammülünüz yok.Banlanmanızı istemem o yüzden bundan sonra size yorum atmayacağım.

kayaomer

Öğrenci
26 Aralık 2010
37
1
0
The Verge'e bile çıkmış bu. Öyle rastgele ve bir anda gelişen bir olay değil de yabancı destekli ve provakatörlerin etkisiyle gerçekleşen bir olay. Sağ duyulu olmak lazım.

rozabay

Müdavim
Müdavim
4 Nisan 2009
7,113
34
228
Vatandaşın bardağı o kadar doldu ki bu çam sevdası bahane oldu. Biz Suriyeye acıyoruz ama ikinci bir Suriye olmak üzereyiz. Bakalım o zaman bize kim acıyıp kucak açacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...