SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
@tambjk @tatar59 la sizleri soyle goruyorum. Benim bakis acim soyle;

Bir topluluğa olan nefretiniz, sizi onlar hakkında adaletsiz
davranmaya sevk etmesin, adaletli olun, adalet sorumluluk
bilincine en yakın olan şeydir. Allah'tan sakının. Allah
yapmakta olduklarınızdan haberdardır.
- Maide Suresi, 8.Ayet

Benim hiçbir topluluğa karşı bir nefretim yok, kızgın olabilirim ama kin beslemem emin olabilirsin. Ben senin sandığının aksine diğer %50 ye karşı bir söylem yada protesto içerisinde değilim. Yaptığım tüm paylaşımlardan bunu görebilirsin, arada 2-3 tane varsa da bu birilerine cevap olarak paylaştığım öylesine şeylerdi.

Bu nasihati keşke başbakana karşı da yapabilseniz. Ayyaşa çapulculara karşı biraz daha ılımlı yaklaşsa, nefretini kontrol etse, tek istediğim bu.

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
Bu arkadaşlar ahirette Tayyip'in yüzüne nasıl bakacaklar onu düşünsünler madem inançlılar madem başlarını kapatmışlar. AKP sayesinde cumhuriyet tarihinde olmadıkları kadar özgürler girip çıkamadıklar yer yok. Bak hele ya " ayık kafayla çekilmiyomuymuş".
Tayyip'i Cennete yerleştirmişsin direk :D

tatar59

Asistan
10 Ocak 2009
467
7
18
@tambjk @tatar59 la sizleri soyle goruyorum. Benim bakis acim soyle;

Bir topluluğa olan nefretiniz, sizi onlar hakkında adaletsiz
davranmaya sevk etmesin, adaletli olun, adalet sorumluluk
bilincine en yakın olan şeydir. Allah'tan sakının. Allah
yapmakta olduklarınızdan haberdardır.
- Maide Suresi, 8.Ayet

Allah Allah sen mesaj olsun diyemi yazıyorsun polemik olsun diyemi ? Benim hangi mesajımda nefret var adaletsizlik var ? Allah a itaat etmemek var ? Yahu yukarda hadis paylaşıyorum dini ni yaşayan birisine kalkıp dinsiz muamelesi yapanlar için. Seninde yapmakta oldugundan haberdar biliosun dimi bunu. Ben en basından beri diyorum tekirdağda alkış yapanlara Türk bayragıyla dolasanlara polis müdahale etmedi sorun cıkmadı ülkenin çogu yerinde aynı durum var yakıp yıkanlar dışlanıyor yakıp yıkanlara karsı bende duruyorum. Tanımadıgın insalar hakkında yorum yapma hele benim hakkımda hiç yapma çünkü ne düşündügümü ne yaptıgmı ne dedigmi anlayamıyorsun sen. Müslümanlık şiddete teşvik degildir. Halk ayakta orda akp lisde var chp li side var herkez var anlamak istemiyormusun sen olayı din den uzaklastırın arkadasım hepimiz Müslümanız hepimiz sen kimi neyele yargılıosun insanlar senin istedigin gibi cevaplar vermek zorundamı ne çok konusuyosun ya nerden biliosun benim Dinim için neler yaptıgımı..

kgt1453

Asistan
7 Şubat 2013
158
4
18
Allah Allah sen mesaj olsun diyemi yazıyorsun polemik olsun diyemi ? Benim hangi mesajımda nefret var adaletsizlik var ? Allah a itaat etmemek var ? Yahu yukarda hadis paylaşıyorum dini ni yaşayan birisine kalkıp dinsiz muamelesi yapanlar için. Seninde yapmakta oldugundan haberdar biliosun dimi bunu. Ben en basından beri diyorum tekirdağda alkış yapanlara Türk bayragıyla dolasanlara polis müdahale etmedi sorun cıkmadı ülkenin çogu yerinde aynı durum var yakıp yıkanlar dışlanıyor yakıp yıkanlara karsı bende duruyorum. Tanımadıgın insalar hakkında yorum yapma hele benim hakkımda hiç yapma çünkü ne düşündügümü ne yaptıgmı ne dedigmi anlayamıyorsun sen. Müslümanlık şiddete teşvik degildir. Halk ayakta orda akp lisde var chp li side var herkez var anlamak istemiyormusun sen olayı din den uzaklastırın arkadasım hepimiz Müslümanız hepimiz sen kimi neyele yargılıosun insanlar senin istedigin gibi cevaplar vermek zorundamı ne çok konusuyosun ya nerden biliosun benim Dinim için neler yaptıgımı..

:) yazdiklarimi bir daha okuyun. Ben sizleri sevmiyim sevemiyim ama adaletli davranmak lazim. Adalet herkese lazım.
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] yahu sende bizi ha bire koyun yerine koyuyorsun. Sen kendini provakatorler ile ayni yere koyma ama bizi hata butun forumda benim gibi olanlari basbakanin fedaisi yap.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
[h=1]Polis ve göstericilerden sağduyu örneği[/h][h=2]Göstericilerle polis arasında sağduyu baskın çıktı.[/h]
GEZİ Parkındaki olayları protesto etmek isteyen bir grup saat 21.00 sıralarında Beşiktaş Köyiçi Caddesi’nde toplanarak eylem yapmak istedi. Toplanan grup polis tarafından yapılan anonslarla dağılmaları konusunda uyarıldı. Grup dağılmayıp, Dolmabahçe Caddesi’ne çıkmak isteyince polis müdahalesi ile karşılaştı. TOMA aracından sıkılan tazyikli su ile grubun Dolmabahçe Caddesine çıkması engellenirken, grup içinden seçilen temsilciler ile polisle pazarlık yaptı. Grup üyeleri "Polis geri çekilirse bizde dağılırız" dedi. Yapılan pazarlıların ardından, anlaşma sağlanırken, grup ara sokaklara girerek kayboldu. Pazarlık sırasında bir eylemci ve polisin el ele tutuşup, ellerini yukarı kaldırmaları güzel görüntüler oluşturdu.

http://gundem.milliyet.com.tr/polis-ve-gostericilerden-sagduyu/gundem/detay/1718281/default.htm

execute

Asistan
15 Şubat 2011
469
0
0
Herkes kendi doğrusunun peşinde Ülkesini düşünen yok. Bu ülkenin itibarı ne olucak diyen yok. Eylem mi yapacaksınız yapın ülkenize yakışır şekilde yapın. Bir insan ülkesine bu kadar mı zarar verir. Oturduğunuz apartmanda bile 10 daireden 10 unuda memnun etmek mümkün değildir. Siz 80 milyonun memnun olmasını istiyorsunuz. Ne Akp ne eylem, ben ülkemin itibarının düştüğü duruma acıyorum, 2 günde ülkenin zarar hanesine yazılan rakamlara acıyorum.

kamildoan

Öğrenci
5 Mart 2011
46
1
0
Arkdaşlar tamamen tarafsız biri olarak şunu söyleyebilirim ki, birbirinizi görseniz boğazlayacaksınız. Peki bu kime ne kazandıracak. Hiç kimse ben hatalı olabilirim demiyor. Herkes kendini haklı görüyor. Hor görüldüğünden yakınanlar başkasını hor görüyor. Şu forumda olmanız bile belli bi birikime sahip olduğunuzu gösterir ama o şekilde davranmıyorsunuz. Yurt dışından eyleme destek varmış, bilmem neymiş. O, direnişi destekliyoruz diyenlerin çoğu Türkiye'nin haritadaki yerini dahi bilmezler. Belli ki karıştırmaya çalışıyorlar. Twitter a bakın ünlüler hep ön plandalar. O adamlar kendilerinden başka kimseyi düşünmezler. Bu sıkıntılı zamanlardan bile rant sağlamaya çalışıyorlar. Siz de burda ilkel toplumlar gibi birbirinizi yiyorsunuz. Kimin derdinin ne olduğu belli değil herkes birbirine hakaretler ediyor. Sizce bu ülkeye bi katkı sağlıyor mu?

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
:) yazdiklarimi bir daha okuyun. Ben sizleri sevmiyim sevemiyim ama adaletli davranmak lazim. Adalet herkese lazım.
@tambjk yahu sende bizi ha bire koyun yerine koyuyorsun. Sen kendini provakatorler ile ayni yere koyma ama bizi hata butun forumda benim gibi olanlari basbakanin fedaisi yap.

Yanlışın var ne koyun dedim ne fedai dedim, öyle olanlar var, diyecek çok şeyim de var ama tek kelime etmedim, başbakanın o 1 milyon açıklamasına rağmen, çünkü derdim o değil.

Diyorum ki başbakan gücünü sizin koşulsuz şartsız herzaman verdiğiniz korkunç destekten alıp, size güvenip istediğini yapabileceğine inanıyor. Bu meydanlardaki insanların sesine bile kulağına tıkadı, ama kendi seçmenine kulağını tıkayamaz. Bir yanlış varsa, bizim söylediğimizden daha etkili olacaktır söylemi, bir sn olsun oturup düşünecektir, ben bir yerde hatalar yapıyor muyum diye, bizi provokatör ayyaş çapulcu gördüğünden pek kulak asmıyor.

sunelan

Doçent
2 Nisan 2010
546
1
18
pehh.

"Bu arada Beşiktaş İnönü Stadı'nın yıkımında kullanılan ve eylemciler tarafından gasp edilen bir iş makinesi, Dolmabahçe Sarayı'nın yanına getirilerek ateşe verildi. İş makinesi, olay yerine gelen operatörü tarafından, vinç yardımıyla bir tıra yüklenerek götürüldü."

"Eylemcilerin Beşiktaş Çarşı çevresinde bekleyişi sürerken, polis de sık sık uyarı anonsları yapıyor. Bu arada göstericilerin Dolmabahçe'de kurmuş olduğu barikatlar, polis tarafından iş makineleri ve kamyonlar yardımıyla kaldırıldı. Gümüşsuyu'nda göstericiler aşağıya doğru boş damacanaları yuvarlayarak, polisin yukarı çıkmasını engellemeye çalıştı."

Kaynak

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
401951_10151652058919940_1931906180_n.jpg

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
burada bence herkesin çıkarması gereken dersler var. bu kadar kısa zamanda bu kadar fazla yaptırım ve oldu bittiye getirilen değişiklikler çok fazla stres oluşturdu. ancak bu toplumsal tepkiyi gösterenlere polisin uyguladığı yanlış politika, marjinal grupların da ekmeğine yağ sürdü. bir yanlış, diğer yanlışı getirdi. bana kalırsa sorumlular bunun faturasını ödemeli. benim gördüğüm; vali, belediye başkanı ve içişleri bakanı burada sorumludur.

Troy burada tek sorumlu demokrasi bilincini tasimayan ve bundan sonraki secimleri kazanamayacaklarini bilen insanlardir. Demoklesin kilici nedir ne degildir. Bunu bilmeyenler, ortalikta esip gurleyenler, milletin vergilerine sokakta ihanet edenler, halkin onculugunu yapmaktan ote her ay calismadan aldiklari memur maasi yerine calisma karsiligi para alma kanunu iclerine sindiremeyen aydin degil elit tayfasidir sorumlu. Hizmetler ortada. Gecmiste yasananlar ortada. Her nedense olan sadece orta tabakaya oluyordu. Simdi de bu yasatilmak isteniyor. Asiri uclara baktigimizda uc muhalefetin ikisi de gecmiste yasattiklari katliamlar ve kardes kavgalarini ne cabuk unuttular. Vatana hizmet eden, yuzlerce projeyi insanlarin hizmetine sunan, ab ulkelerinin uygulamalarini ulkesinde uygulayan ama yaranamayan, her anini millete adayan insanlari ise her gun taslamaya devam ediyorlar. Bu sefer olmaz. Herkese ragmen, o provakatorlere ragmen bu ulkenin kazanmasi gerekir. Bu bir var olus savasidir. Demoklesin kilici asla demokrasinin karsisinda duramaz. Ama demokrasinin karsisinda duranlara milyon tane demokles kilici ani bekliyor.

kgt1453

Asistan
7 Şubat 2013
158
4
18
Yanlışın var ne koyun dedim ne fedai dedim, öyle olanlar var, diyecek çok şeyim de var ama tek kelime etmedim, başbakanın o 1 milyon açıklamasına rağmen, çünkü derdim o değil.

Diyorum ki başbakan gücünü sizin koşulsuz şartsız herzaman verdiğiniz korkunç destekten alıp, size güvenip istediğini yapabileceğine inanıyor. Bu meydanlardaki insanların sesine bile kulağına tıkadı, ama kendi seçmenine kulağını tıkayamaz. Bir yanlış varsa, bizim söylediğimizden daha etkili olacaktır söylemi, bir sn olsun oturup düşünecektir, ben bir yerde hatalar yapıyor muyum diye, bizi provokatör ayyaş çapulcu gördüğünden pek kulak asmıyor.

Hani basbakan aciklama yapiyordu da sende altina koyunlara konusan adam videosu koymustun....

Neyse ney zaten yeniler geldi konuya girdi. Son sozum su olsun; bizler adaletten yanayiz adaleti herkes icin isteriz adalet isteyenede yardimci oluruz ama herseyin usulu var. Adaleti tas ile arayanin kafasina agri dagini diker bu millet herkesin haberi olsun.

Hakkinizi helal edin. Benim hakkum butun Alem- i İslama helaldir.

Ozgurky

Müdavim
Müdavim
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Şu videoyu izleyince içim sızladı açıkçası. Biz, eylemciler aralarındaki hainleri temizlesin diyoruz; ülkemin polisinin yaptığına bak, bunları da temizlemek gerekir bence.

[video=youtube;e7ltRthgVig]http://www.youtube.com/watch?v=e7ltRthgVig[/video]

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
[MENTION=2]Troy[/MENTION] bombayı attın kaçtın, yatıştır ortalığı :D Troyyy istifaaa Troooyy istifaaaa

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Hani basbakan aciklama yapiyordu da sende altina koyunlara konusan adam videosu koymustun....

Neyse ney zaten yeniler geldi konuya girdi. Son sozum su olsun; bizler adaletten yanayiz adaleti herkes icin isteriz adalet isteyenede yardimci oluruz ama herseyin usulu var. Adaleti tas ile arayanin kafasina agri dagini diker bu millet herkesin haberi olsun.

Hakkinizi helal edin. Benim hakkum butun Alem- i İslama helaldir.

Dediğim gibi 500 tane paylaşmışmdır, 2-3 tane bulursun en fazla. Oradakini de cevaben yapmıştım, o konuşmanısını izlediysen, başbakanın cümlesini bitirmeden alkış tutan, ne dediğini dinlemeyen bir topluluk vardı, tekrardan izlemeni tavsiye ederim.

Ayrıca onlar hindiydi :)

zihayat

Öğrenci
6 Eylül 2012
68
0
0
Facebook ve twitter daki yavaşlama OLAYI, AY-YILDIZ TEAM ÜSTLENDİ

Twitter'da yaşanan yavaşlama ve içeriklere ulaşamama sorununu Türk hacker grubu Ay-Yıldız Team üstlendi. Grup, Facebook sayfalarından şu açıklamayı yaptı:

"Arkadaşlar, 3 gün önce Twitter Ve Facebook'u yavaşlatmıştık. Facebook'un tarafsız kalması, Twitter kurucusunun olaylara destek vermesi üzerine Twitter saldırılarımız son şiddet devam ediyor!"

cheleby

Müdavim
Müdavim
8 Mayıs 2009
2,716
227
243
[MENTION=66603]virusizmir[/MENTION] oraya provakatörlerden birileri girmiş diye biliyorum.Polisin derdi yok kafasına göre oraya gaz bombası atacak.Neden diğer evler değilde sadece orası ? bırakn artık polisi kötü göstermeyi

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
@Troy bombayı attın kaçtın, yatıştır ortalığı :D Troyyy istifaaa Troooyy istifaaaa

İnsanlar siyaset konuşmayı, kavga etmeden birbirini dinlemeyi öğreniyor, ne güzel. Forum resmen rönesansını yaşıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Facebook ve twitter daki yavaşlama OLAYI, AY-YILDIZ TEAM ÜSTLENDİ

Twitter'da yaşanan yavaşlama ve içeriklere ulaşamama sorununu Türk hacker grubu Ay-Yıldız Team üstlendi. Grup, Facebook sayfalarından şu açıklamayı yaptı:

"Arkadaşlar, 3 gün önce Twitter Ve Facebook'u yavaşlatmıştık. Facebook'un tarafsız kalması, Twitter kurucusunun olaylara destek vermesi üzerine Twitter saldırılarımız son şiddet devam ediyor!"

Şu ayyıldız, hükümetin gayri resmi korsan topluluğu değilmiydi?

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
[video=youtube;crTxeTA65NU]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=crTxeTA65NU[/video]

Ozgurky

Müdavim
Müdavim
26 Nisan 2009
2,698
14
218
@virusizmir oraya provakatörlerden birileri girmiş diye biliyorum.Polisin derdi yok kafasına göre oraya gaz bombası atacak.Neden diğer evler değilde sadece orası ? bırakn artık polisi kötü göstermeyi

Polis hiçbir sebeple bir özel mülkiyete gaz bombası atamaz. Bırakın gaz bombası atmayı arama izni olmadan giremez bile. Burada kendi polisimi kötü göstermeye çalışmıyorum, haklıya haklı haksıza haksız diyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birisi bana birkaç gündür bu olayların neden olduğu sonucu anlatabirmi acaba?

Ozgurky

Müdavim
Müdavim
26 Nisan 2009
2,698
14
218
izmir_ice32.jpg

İzmir Fuarı'nın Lozan Kapısı'nı yakmışlar. Bu kendini bilmez güruh yüzünden insanlar yanlış anlaşılıyor, birbirine düşman kesiliyor. Halbuki bunlar eylem yapanların da, onlara karşı çıkanların da ortak düşmanıdır.

zihayat

Öğrenci
6 Eylül 2012
68
0
0
[video=youtube;crTxeTA65NU]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=crTxeTA65NU[/video]

Bu tür yalanlarla montajlarla bir yere varamazsınız kardeşim, bizde biber gazı yedik, ben her şeyi ile iktidarı savunmuyorum ama bu tür yalan yanlış videolar hazırlayanlar kendi felaketlerini hazırlıyorlar. Hiçbir şekilde ispat edilemez. Ben bilişimciyim ama ben yapamıyorum, arkadaşım bir programla kendi söylediklerini yani kendi sesini başbakanınkine benzetebiliyor. Sesde istediği değişiklikleri yapabiliyor.

Yani teknoloji çok gelişti diyorum istenen her türlü montaj yapılabiliyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2011
35,206
10,327
293
izmir_ice32.jpg

İzmir Fuarı'nın Lozan Kapısı'nı yakmışlar. Bu kendini bilmez güruh yüzünden insanlar yanlış anlaşılıyor, birbirine düşman kesiliyor. Halbuki bunlar eylem yapanların da, onlara karşı çıkanların da ortak düşmanıdır.

bu tahribatçı grup belki farketmiyordur ama, çok karşı oldukları iktidara hizmet ettiklerinin farkında bile değiller.
onların bu yaptığı yıkım, sebep oldukları facialar hükümete halk nezdinde çok büyük bir haklılık payı kazandırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...