SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
Dostum devam mı etsinler istiyorsun ?
Daha da zarar mı versinler etrafa istiyorsunuz ?

Gerçekten ya gerçekten bitmesin mi istiyorsunuz ?
Benim gücüm yeter mi durdurmaya ? senin yeter mi ?
Koskoca Türkiye'nin Başbakanın gücü yeter mi durdurmaya ?
Bunların cevaplarını biliyorsun zaten. O yüzden durdurabilecek olandan durdurmasını isteyelim diyorum.
Hata mı yapıyorum.Olayların durmasını istemekle ?

Bu olaylar kolay kolay durmaz. Olaylarin durmasi icin basbakanin ozrunu bekliyorlar. Kim bekliyor? Muhalefet yani tahrikci basi. Eger basbakan musebbibi olmadigi bir konuda ozur dilerse vurucu darbeleri olan halki dokecekler sokaga. Biz bunlarin yapilanmalarini biliyoruz. Twitter da bunu bilmeyen unlusu unsuzu bir cok kesim de malesef olaylara yardim ediyor. Konu terorizm. Olaylarin durulmasini demokrasiye sonuna kadar inanan birisi olarak cani gonulden istiyorum ama bu olaylar bir kac gunde bitsin diye cikarilmadi. Saglam kaynaklarima dayanarak sunu soyluyorum, bu olaylar devam ederse finalini susanlar olarak biz yapacagiz. Yeni baslangiclar icin bazi sonlar sart.

Ancient Chronos

Öğrenci
4 Haziran 2013
2
0
0

smnfrkn

Müdavim
Müdavim
11 Temmuz 2012
1,283
11
218
Olayın başında "Haydi meydana!" söylemlerinde bulunanlar, şimdi "Şiddet dursun" söylemlerine geçti. (Burası için söylemiyorum özellikle ünlü simalar.) Bu kadar fazla kişiye ulaşan insanların söylemlerine dikkat etmesi lazım. İş çatışmaysa polisin karşında taşla sopayla duramazsınız. İş çatışma değilse taşın sopanin elinizde ne işi var?

Bu olaylar artik bir an ince bitmeli halk, vicdanlar, dayanışma, polis, ekonomi çok yara aldı.

Empatik

Müdavim
Müdavim
5 Şubat 2013
2,866
8
0
Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde,
“Biz ancak ıslah edicileriz !” derler.
İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.

(Bakara, 11-12)

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
Olayın başında "Haydi meydana!" söylemlerinde bulunanlar, şimdi "Şiddet dursun" söylemlerine geçti. (Burası için söylemiyorum özellikle ünlü simalar.) Bu kadar fazla kişiye ulaşan insanların söylemlerine dikkat etmesi lazım. İş çatışmaysa polisin karşında taşla sopayla duramazsınız. İş çatışma değilse taşın sopanin elinizde ne işi var?

Bu olaylar artik bir an ince bitmeli halk, vicdanlar, dayanışma, polis, ekonomi çok yara aldı.

Herkes etegindeki taslari doktu. Unlusu unsuzu herkes tarafini belli etti. Kimi ruhlar hapistedir, kimi ruhlar ise ozgur. Disaridalar ama ruhlari hapiste.

Empatik

Müdavim
Müdavim
5 Şubat 2013
2,866
8
0
Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde,
“Biz ancak ıslah edicileriz !” derler.
İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.

(Bakara, 11-12)

Şu anki düşüncemi yansıtan resim!
nsd4u.jpg

benergews

Asistan
26 Nisan 2013
270
1
0
Ben bugün çapalcıymışım. Annem alkolikmiş. Benim bir hakkım yok o ne derse yaparmış. Haber kanalları gerçeği yansıtmıyor. Ben geleceğimi yok edip bu adama mı tapcam? Bu bir direniş,başlangıç. Ve son olarak Atatürk'e ayyaş diyenin haklı olduğuna inananan var ne yazık ki!

shadow2

Müdavim
Müdavim
23 Eylül 2009
1,132
23
218
Adam 37 oy aldıydı Cumhuriyet mitingleri yaptılar 50 oldu. Bakalım şimdi ne olcak 55-60 yaptıracaklar millete zorla. Hala anlamadılar millet bu tip taşkınlıklar istemiyor.

kosasker

Müdavim
Müdavim
24 Aralık 2008
3,195
49
228
kadinin gobegi acildi ayakkabilar ile girdiler diye yaygara koparik gulunc duruma dusen beyin yoksunu insanlar var.
Ne mutluki guzel bir dayanisma olmus tebrikler .

Bu yapılan saygısızlığı haklı göstermez. Kutsal mekana uygun davranışlar sergilenmesi gerekirdi, her hal ve şartta.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
[h=1]NTV'de peşpeşe istifalar[/h][h=2]Taksim Gezi Parkı için başlayan ve ülke geneline yayılan protestolardan sonra ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, NTV'deki programına son verdiğini açıkladı.[/h]
Twitter üzerinden açıklama yapan Mehmet Turgut, NTV'de yayınlanan 'Falan Filan' isimli programına, Taksim Gezi Parkı'nda meydana gelen ve tüm Türkiye'ye yansıyan olaylara medyanın tepkisini protesto etmek için son verdiğini açıkladı.
Mehmet Turgut açıklamasında, "Hepimizin bildiği nedenlerden ötürü duyduğum rahatsızlık nedeniyle NTV'de yayınlanan 'Mehmet Turgut'la Falan Filan' programına son veriyorum" dedi.

Bir istifa daha geldi
Taksim Gezi Parkı eylemlerine NTV’nin sessiz kalması ve sansür uygulaması nedeniyle yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi.
Haber prodüktörü olarak görev yapan Ömer Aykar’ın istifasının ardından Doğuş Yayın Grubu’nda Digital Editörlük görevini yürüten Dilara Eldaş da "yayın politikası" nedeniyle istifa etti.
NTV Radyo’da ”İnternetler” programının sunucusu olan ve DYG’da Dijital Editörlük görevini üstlenen Dilara Eldaş ayrılık kararını twitter’dan duyurdu:
Cok sevdigim, yillardir calistigim kanal NTV’yi, okulumu biraktim. Istifa ettim. Sanirim simit satmam gerekecek.
6 yıldır NTV’de görev yapan Eldaş, daha önce atv ve CNNTÜRK’te çalışmıştı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu yapılan saygısızlığı haklı göstermez. Kutsal mekana uygun davranışlar sergilenmesi gerekirdi, her hal ve şartta.

Orada birilerinin hayatlarını kurtarmak için seferber olmuş tıp öğrencilerin yaptığının saygısızlık olup olmadığını bırakın Allah karar versin lütfen.

kosasker

Müdavim
Müdavim
24 Aralık 2008
3,195
49
228
[h=1]NTV'de peşpeşe istifalar[/h][h=2]Taksim Gezi Parkı için başlayan ve ülke geneline yayılan protestolardan sonra ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, NTV'deki programına son verdiğini açıkladı.[/h]
Twitter üzerinden açıklama yapan Mehmet Turgut, NTV'de yayınlanan 'Falan Filan' isimli programına, Taksim Gezi Parkı'nda meydana gelen ve tüm Türkiye'ye yansıyan olaylara medyanın tepkisini protesto etmek için son verdiğini açıkladı.
Mehmet Turgut açıklamasında, "Hepimizin bildiği nedenlerden ötürü duyduğum rahatsızlık nedeniyle NTV'de yayınlanan 'Mehmet Turgut'la Falan Filan' programına son veriyorum" dedi.

Bir istifa daha geldi
Taksim Gezi Parkı eylemlerine NTV’nin sessiz kalması ve sansür uygulaması nedeniyle yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi.
Haber prodüktörü olarak görev yapan Ömer Aykar’ın istifasının ardından Doğuş Yayın Grubu’nda Digital Editörlük görevini yürüten Dilara Eldaş da "yayın politikası" nedeniyle istifa etti.
NTV Radyo’da ”İnternetler” programının sunucusu olan ve DYG’da Dijital Editörlük görevini üstlenen Dilara Eldaş ayrılık kararını twitter’dan duyurdu:
Cok sevdigim, yillardir calistigim kanal NTV’yi, okulumu biraktim. Istifa ettim. Sanirim simit satmam gerekecek.
6 yıldır NTV’de görev yapan Eldaş, daha önce atv ve CNNTÜRK’te çalışmıştı

Orada birilerinin hayatlarını kurtarmak için seferber olmuş tıp öğrencilerin yaptığının saygısızlık olup olmadığını bırakın Allah karar versin lütfen.

Orada bulunan birilerinden bana ne arkadaş. Ben müslümanım, değerlerime sahip çıkarım.

Allah sana kendisi adına konuşma yetkisi mi vermiş, bu nasıl bir uslüp böyle?

Korpe

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2009
10,169
16
0
İlk ve son mesajim ..

Sayın SDN yönetimi bunca insani bir birlerine karşi tavir almayi kırdırmayı ve ortamı daha fazla germeyi başardınız, teşekkürler

Azcık sağ duyulu olun yazcak çok şey var. Yakında çoğu kişiyi bura da görmeyebilirsiniz.

Allaha emanet olun (nasıl anlamak isterseniz öyle anlayın) kapatın gitsin konuyu kardeşi kardeşe küstürmeyin..

kosasker

Müdavim
Müdavim
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Onun adına konuşan ben değilim, sensin dikkat edersen :)

Ben Allah hakkında bir yorumda bulunmadım. Ben camiye girilmesine ve saygısızlığa yorum yaptım.

Sen üstüste iki gözlük takıyorsun sanırım, kendi yazınla benimkini karıştırma.

---------------------------
Edit: Gözlük derken, AT gözlüğü.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
İlk ve son mesajim ..

Sayın SDN yönetimi bunca insani bir birlerine karşi tavir almayi kırdırmayı ve ortamı daha fazla germeyi başardınız, teşekkürler

Azcık sağ duyulu olun yazcak çok şey var. Yakında çoğu kişiyi bura da görmeyebilirsiniz.

Allaha emanet olun (nasıl anlamak isterseniz öyle anlayın) kapatın gitsin konuyu kardeşi kardeşe küstürmeyin..

Arkadaşım kimsenin kimseye küstüğü yok(en azından benim), size hitaben söylenen tek kelime yok, islama karşı edilen hakaret yok.

Spor konularında "günaydın hacılar","s.aleyküm" , "a.selam",

Söyle Rahatlada "hebelelü hübelele"

Komik Videolarda "zuhahaha, yarıldım"

Güncelde "Allah senden razı olsun"

dışında da birşeyler konuşalım buralarda..

Siyaset konuşamadınız, siyaseti yasaklattınız,
Kavga etmeden spor konuşamadınız, kalpleri kırdınız, konuları kilitlettiniz, insanlar banlandı,

Birşeyleri de konuşabilin arkadaşım, fikrinizi belirtin, felsefe yapın, kırmadan inciltmeden...

Spor bölümünde taraftar grupları altında 12numaram geyikleriyle, fanatik fotomaçın sallamasyon haberleriyle, rakip taraftarlarla şakalaşarak hayat geçer mi? Böyle bir forum mu arzuluyorsunuz?

Ben Allah hakkında bir yorumda bulunmadım. Ben camiye girilmesine ve saygısızlığa yorum yaptım.

Sen üstüste iki gözlük takıyorsun sanırım, kendi yazınla benimkini karıştırma.

---------------------------
Edit: Gözlük derken, AT gözlüğü.

Tamam hocam uzatmayalım, fikrini belirttin bende belirttim

shadow2

Müdavim
Müdavim
23 Eylül 2009
1,132
23
218
Bobiler masum göstericelerle ilgili özet geçmiş. Hep polisi suçluyoruz ama onlarda en az polis kadar suçlu bu olaylarda.
nrutg.jpg

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2011
35,206
10,327
293

dün bir gazetede (belki bu videodakinden başka bir camide) camiye bira şişeleriyle girenlerin resmini görmüştüm.

ayrıca bayan olanların kılık kıyafetleri bir camiye girmelerine asla uygun değildi. gayri müslim turistler bile bir camiyi gezerken başörtü, etek giyip öyle camiyi ziyaret ederken bizim müslüman kızlarımızın-bayanlarımızın bu tavrı doğrusu incitti beni.

kutsal mekanlar sokak değildir, herhangi bir yer de değildir. mesela gelip benim evime sığınsalar başı açık da olsa, elinde bira şişesi de olsa kabul eder en iyi şekilde ağırlarım onları, ama orası Allahın evidir, oraya ulu-orta girilmez, girilmemeli. girdiğin zaman da oranın raconuna uygun davranman gerekir. orada ibadet etmeni falan istemiyorum senin, sadece saygı duymanı bekliyorum. çünkü orası bir kamu kuruluşu falan değil, devlet de yaptırmamıştır ki, hak talep edesin. orayı inançlı insanlar kendi paralarıyla yaptırmış, islamın ruhuna uygun bir ibadethane olarak hizmete sunmuşlardır.

bu sözlerim, bu videoda olduğu gibi tıp öğrencilerinin yaralılara yardım etmesi görüntüleri için değildir, benim dışarıda birinin okuduğu gazetede yanından geçerken gördüğüm bir manzara üzerineydi söylediklerim.

Korpe

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2009
10,169
16
0
@tambjk sana soylenecek soz yok zaten her kes algılamak yada anlamak istediği gibi anlar sen de böyle anlamişsin..

Selamun aleyküm muhabbetleri ile örnek vermen daha büyük bir olgunluk ne kadar ilgini çekmiş maşallah

Bana göre de konu bayağı hit yapti artık yeter.

Allah ıslah etsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kendi dediklerinize dikkat etmiyorsunuz hemen yonetimi suclayin. yonetim ne yaparsa yapsin yine suclarsiniz siz. Biraz erdemli olun da kendi yazdiklarinizi okuyun. Sadece bu konu hakkinda demiyorum. Futbol olsun, diger konular olsun. Eger sorun yok, yazdiklarimin arkasindayim diyorsaniz birakin yonetimi elestirmeyi soyle bir dusunun bu adam ne demek istiyor diye. Ayrica bu forum uc bes kisiden ibaret degil. Kimse kimseyi burada olmaya zorlamiyor.

kosasker

Müdavim
Müdavim
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Resimler herşeyi özetliyor. Atm yi soyan mı istersin, kepenklere sinkaflı küfürler yazanı mı?

Kaldırımlardan taşları sökeni mi ararsın, polisin karşısına geçip el hareketi çekenleri mi?

Birinin elinde silah var, polise güç gösterisi yapıyor.

Sonra gördüğünüz birkaç olumlu şeyle bunları masum göstermeye çalışın.

Fakir edebiyatının devri biteli çok oldu bu ülkede. Yemezler!

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
@tambjk sana soylenecek soz yok zaten her kes algılamak yada anlamak istediği gibi anlar sen de böyle anlamişsin..

Selamun aleyküm muhabbetleri ile örnek vermen daha büyük bir olgunluk ne kadar ilgini çekmiş maşallah

Bana göre de konu bayağı hit yapti artık yeter.

Allah ıslah etsin.

Arkadaşım, attığın 9bin mesajın özeti aşağıda; Teknoloji konuşmuş olsan anlarım eleştirini ama en azından daha faydalı şeyler konuştuğumuzu düşünüyorum.

Fenerbahçe 3.712
Konu Dışı 1.313
Diğer 689
Komik Resim 470
Resim / Fotoğraf / Video 464
Dijital Fotoğrafçılık 344
Gündem (Dünya/Türkiye) 249
Spor 181
Komik Video 123
SDN Haberleri/Makaleleri (Yeni!) 117

ironicus

Öğrenci
20 Haziran 2011
68
0
0
Resimler herşeyi özetliyor. Atm yi soyan mı istersin, kepenklere sinkaflı küfürler yazanı mı?

Kaldırımlardan taşları sökeni mi ararsın, polisin karşısına geçip el hareketi çekenleri mi?

Birinin elinde silah var, polise güç gösterisi yapıyor.

Sonra gördüğünüz birkaç olumlu şeyle bunları masum göstermeye çalışın.

Fakir edebiyatının devri biteli çok oldu bu ülkede. Yemezler!

Fakir edebiyatı ile kimin nerelere kadar geldiğini görüyoruz...

Kadir Sekme

Müdavim
Müdavim
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
Bu olaylar böyle devam ederse bizlerde sokağa çıkarız artık dayanamayız. O zaman Melik Gökçek'in dediği gibi ''tükürüğümüzle boğarız''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...