SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Dün bazı sorular sordum cevap verilmedi. Ben artık eylemci karşıtlarının şiddetin durmasını istediğine inanmıyorum.
Kan akıyor,ölüm haberleri geliyor.Hala provokatörler bla ,bla diyorlar arkadaş.
Ölenlerin provokatör olduğunu nereden biliyorsun.Kanı akan herkes mi provokatör be.
Nereden alıyorsunuz bilgileri,söyleyin bizde öğrenelim.

"Abdullah Cömert" , "Mehmet Ayvalıtaş". Durumu kritik olan "Ethem Sarısülük". Adlarını bilmediğim tüm yaralılar provokatör mü arkadaş ? Yaralanan polisler onlarda mı hak ediyor sizin için ?
İnsan canı ne kadar değersizmiş sizin için be. Mala gelen zararı hesaplayanlar var.
Kanı akan,gözünü kaybeden,hayatını yitirenler var.
Para hesabı yapacağınıza bitmesi için bir şeyler yapın.Hani eylemciler provokasyona geliyor ya siz provokasyona gelmeden durdurun şiddeti.Durdurabilecek olandan durdurmasını isteyin.

engerex

Müdavim
Müdavim
16 Ağustos 2008
7,676
26
228
Olayda bazıları tarafından sürekli polisler suçlanıyor. Adamlar kaç gündür ne yedi, ne içti, kaç saat uyudu bileniniz var mı?

fft64_mf1481930.Jpeg

Ozgurky

Müdavim
Müdavim
26 Nisan 2009
2,698
14
218
bu tahribatçı grup belki farketmiyordur ama, çok karşı oldukları iktidara hizmet ettiklerinin farkında bile değiller.
onların bu yaptığı yıkım, sebep oldukları facialar hükümete halk nezdinde çok büyük bir haklılık payı kazandırıyor.

Maalesef, hükümete haklılık kazandırmakla da kalmıyor hükümet karşıtlarını da iyice kışkırtıyor.

kamildoan

Öğrenci
5 Mart 2011
46
1
0
izmir_ice32.jpg

İzmir Fuarı'nın Lozan Kapısı'nı yakmışlar. Bu kendini bilmez güruh yüzünden insanlar yanlış anlaşılıyor, birbirine düşman kesiliyor. Halbuki bunlar eylem yapanların da, onlara karşı çıkanların da ortak düşmanıdır.

Arkadaşlar işte şöyle aramızdaki fesatları temizleyelim. Birbirimizle doğru düzgün diyalog kurup, sorun neyse tespit edelim. Böyle yaparsak herkes kazanır şu yakıp yıkanlar yüzünden iki taraf da birbirini kırıyor. Şu ülkede biz yaşıyoruz o dışardan tweet atan yunanlar, ünlüler değil. İki taraf da birbirine girip ülkede iç savaş çıksa kimin işine gelecek. Dışarıdan saldırdıkları zaman birlik olmanın kıymetini anlayacağız ama çok geç olmuş olacak. Bişeyleri protesto etmek milleti daha bilinçli daha güçlü yapar ama bunu yakıp yıkarak yapmanın anlamı da yok.

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
Arkadaş, Türkiye İran oluyor diye çığırtkanlık yapanlar, taksim tahrir olsun diye videolar paylaşıyor. Sizin samimiyetiniz bu işte bu, bu yüzden halk sizden yana değil ya.

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
İnsanlar siyaset konuşmayı, kavga etmeden birbirini dinlemeyi öğreniyor, ne güzel. Forum resmen rönesansını yaşıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şu ayyıldız, hükümetin gayri resmi korsan topluluğu değilmiydi?

Tanirim, bilirim, iyi cocuklardir. Az mi sabahladik ama onlar islerini biliyor.

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
[video=youtube;fUkP7e0wRqc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fUkP7e0wRqc[/video]

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
[video=youtube;fUkP7e0wRqc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fUkP7e0wRqc[/video]

Fazla uzaga gitmemek gerek. Yakin tarihe bakmakta yarar var. Mesela gezi parkindaki projeye oy verenler kimler, sonra verdikleri oyu unutup provakasyona canak tutan kimler.:D kopruyu kim insa ediyor, universite harclari, yollar, saglik, vs vs vs. Adamlarin icraatlerini bir saate sigdirabilirsen sigdir.

Ayrica Atatürk laiklik sistemini birebir fransadan almistir. Yani Atatürk'ün sahsina kufur hakaret var mi. Yok. Her olay, oldugu tarihteki konjonktür e gore degerlendirilir. Tarihciler boyle der. Ben de bunu bilirim bunu soylerim. Biz dost ariyoruz. Siz ise olan dostu olmayan dusman yapiyorsunuz. Mesele bu.

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
Fazla uzaga gitmemek gerek. Yakin tarihe bakmakta yarar var. Mesela gezi parkindaki projeye oy verenler kimler, sonra verdikleri oyu unutup provakasyona canak tutan kimler.:D kopruyu kim insa ediyor, universite harclari, yollar, saglik, vs vs vs. Adamlarin icraatlerini bir saate sigdirabilirsen sigdir.

Kime neyi soruyosun ki hocam onlar unuttu bile. Onların partileri hiç öyle şey yapar mı, tek şeytan tek kötü Tayyip zaten.

Utku92

Müdavim
Müdavim
30 Haziran 2012
5,340
1
3,841
1,358
32
Bugün Antakya'da bir genç başından vurularak kasıtlı olarak öldürüldü. Sırf eylem yaptığı için hakkını aradığı için, bir süre sonra orada polis kalmamış nasıl bir düşünce biçimi anlamadım.

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
17 Ocak 2013
5,084
9
0
lkesindee ağaçç muhabbetti yüzündennn sarsılann bu olaylarınn sebebii nee ??? soruyorumm arkadaşımm sizee hangii birinizz bu günee kadarr tek bir fidann alıpp çevreyi ağaçlandırdınız hangi birinizz doğayı kirletmek yerine korumayıı seçtii ?? bu adamm hep söylüyodu seçimlerdenn öncee de söyledi şuradaki ağaçlık alanı kaldırım avm dikicem diye hangi biriniz hayırr diyebildii seçimlere neden tayip verildi bütün oylar. madem bi başkası kurtaracakk ülkemizi hangisi yapacakk bunu bu saatten sonraa hangisi açıklasanıza ben akpli değilim mhpli değilim chpli değilm ben siyasi görüşcü değilim açıkcası ben Sadece Türk'üm Ve Türk olarakta öLücem . Bu saatten sonra ........... tayip o koltuktann inmicekk indiremiceksinizz ... Yine Tayip olucak Yine tayip .... Durun bakalım ağaçlık alan kalksın AVM kurulsunn o zaman sorucamm benn sizinn gibi insanları orda alışveriş yaparkenn gördüğümde sorucamm nerde tuttunuz parti başkanları nerde ağaçlık alan diyee o zamnn ne diceksiniz çok merakk ediyorum .... !!! Ne MutLu Türküm Diyene ....

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
[video=youtube;8FKGCf_bCm0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8FKGCf_bCm0[/video]

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Kusura bakmayın da aramızda çok m*l arkadaşlar var.
Şiddet dursun istiyor musunuz ? İstemiyor musunuz ?
Buna bi' karar verin. Artık suçlu aramayın yeter.

Maddi ve manevi aldığımız yara,zarar her geçen saniye daha da artıyor.
Yahu bir sorun kendinize. Bunu durdurmaya kimin gücü yeter diye ?

Şiddeti durdurmaya kimin gücü yeter siz biliyorsunuz zaten.
Dursun isteyenler ondan durdurmasını isteyin artık.

engerex

Müdavim
Müdavim
16 Ağustos 2008
7,676
26
228
Taksim olaylarındaki en pasif isyancı.

[video=youtube_share;i-fa1WgTBEE]http://youtu.be/i-fa1WgTBEE[/video]

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
17 Ocak 2013
5,084
9
0

ortada şiddet mi var hani ?? ben göremıyorum polisler görevini yapıyor Polisleri oraya Odun gibi dursunlar diye koymamışlar Polisin tanımına bir bak , Taş atıyorsa göstericiler üzerlerine gelıyorlarsa bir sürü kişi toplanıyorsa Polis ne dicek ?

Aaaa bakarmısın şunlara bize taş atıyorlar ne güzel bide agzımızı ayıralım mı helal olsun

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Diğer tüm suçlu arayanlar ve @DumDumaq
Allah sizi tez zamanda ıslah eder inşAllah.
Hala daha suçlu aranıyor arkadaş.
Bitmesin mi istiyorsun kardeşim ?
Yeter diyoruz artık yeter.
YETER
Dursun Şiddet.

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Polise atılan taş şiddet değil mi be arkadaş ?
Anladık polisin attığı gazları haklı buluyorsunuz.
Polise atılan taşlar dursun istemiyor musunuz ?

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0

Vurdular yiktilar kirdilar her seyi
Batirdilar bir anda unuttular bir seyi
Biri benim hakkim der, biri kirmam kimseyi
Hepsinden onemlisi sadece demokrasi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım söyledi , bir duyum aldım , x yerde x sayıda kişi öldü. Bi bitmediniz gitti. Ortamı germek için yalan haber yaymaktan başka birşey yapmıyorsunuz. Saat 01:01 de yazmışsın saat 02:21 onlarca siteyi kontrol ettim böyle bir haber yok. Olsaydı böyle bir haber şu gergin ortamda yüzlerce kişinin paylaşıyor olması , haber sitelerinin manşet geçiyor olması lazımdı. Devam edin böyle ortamı germek için yalan dolu haberler yapmaya !

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
17 Ocak 2013
5,084
9
0
Burası sanıyorum Almanya. Ortalık sakinleşsin. İnsanlar biraz olsun tebessüm etsin.

alman bile olsa alman devletinin malına zarar verıyor oda terörist işte türk alman farketmes . :)

----- Polise taş da atılmıcak , poliste gaz atmıcak ama anayasa işliyosanız şöyle birşey var

orda bir sürü insan toplanmışssa polis o toplulugu dağıtmak zorundA İLLEGAL BİR TOPLU duruş olamaz. Devletten izin aldınmı gösteri yapmak için koskoca memursen bile izin alıyor sen kımsınde almıyosun particiliği bırakın türk olarak dogru olan budur . biraz kendinize gelin teröristler bize gülüyorlar kendi aralarında kavga edıyorlar diye

Ha agaç dikilmiş ha kesilmiş ha avm gelmiş ne farkeder gezi parkıymış Kıytırık bir park toplasan 10 ağaç çıkmaz . orda gezen kim var

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
alman bile olsa alman devletinin malına zarar verıyor oda terörist işte türk alman farketmes . :)

----- Polise taş da atılmıcak , poliste gaz atmıcak ama anayasa işliyosanız şöyle birşey var

orda bir sürü insan toplanmışssa polis o toplulugu dağıtmak zorundA İLLEGAL BİR TOPLU duruş olamaz. Devletten izin aldınmı gösteri yapmak için koskoca memursen bile izin alıyor sen kımsınde almıyosun particiliği bırakın türk olarak dogru olan budur . biraz kendinize gelin teröristler bize gülüyorlar kendi aralarında kavga edıyorlar diye

Ha agaç dikilmiş ha kesilmiş ha avm gelmiş ne farkeder gezi parkıymış Kıytırık bir park toplasan 10 ağaç çıkmaz . orda gezen kim var

Bazilari sevgilerini nefret ile bazilari da cicek ile gosteriyor :D

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Vurdular yiktilar kirdilar her seyi
Batirdilar bir anda unuttular bir seyi
Biri benim hakkim der, biri kirmam kimseyi
Hepsinden onemlisi sadece demokrasi.

Dostum devam mı etsinler istiyorsun ?
Daha da zarar mı versinler etrafa istiyorsunuz ?

Gerçekten ya gerçekten bitmesin mi istiyorsunuz ?
Benim gücüm yeter mi durdurmaya ? senin yeter mi ?
Koskoca Türkiye'nin Başbakanın gücü yeter mi durdurmaya ?
Bunların cevaplarını biliyorsun zaten. O yüzden durdurabilecek olandan durdurmasını isteyelim diyorum.
Hata mı yapıyorum.Olayların durmasını istemekle ?

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
17 Ocak 2013
5,084
9
0
siyaseti siyasetçi yapacak Bizler değil , herkes kafasına göre yazıyor

işin yoksa siyaset yaparsın , canın sıkılmıştır , işin yoktur , okumuyosundur , boş adamsındır siyaset yaparsın anlarım , da Burdaki forumdaki herkesin akıllı olduguna ınanıyorum o yuzden herkesin aklı başında olduguna göre bu konuyu daha fazla uzatmayalım

sonucu söylüyorum : 2 ağaç için birbirimizi yemeye gerek yok , bir müslüman olarak düşünün. Tayyibi filan boşwerin. Ülke olarak sağlam duralım , ezmek isteyenlere ezdirmeyelim

borsa bugun %10 - puanla kapandı devlet yarım milyar dolara yakın para kaybetti hep bu teröristler yüzünden , butun LGBT ler ordaydı LGBT yi bilmeyenler googledan aratsın . taksim de bir şalvarlı bir hanım kız da dolaşabilir , parası olan değil

Ancient Chronos

Öğrenci
4 Haziran 2013
2
0
0
Bugün Antakya'da bir genç başından vurularak kasıtlı olarak öldürüldü. Sırf eylem yaptığı için hakkını aradığı için, bir süre sonra orada polis kalmamış nasıl bir düşünce biçimi anlamadım.

Arkadaşım bu iddianı kanıtlayabilecek bir kaynağın var mı ? yoksa diğerleri gibi arkadaşımdan duydum , abim söyledi , twitterda gördüm , x şahıs x sitesinde paylaşmış mı diyeceksin? Zaten ortam gergin birde yalan yanlıs haberlerle ortamı germekten vazgeçin.

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Arkadaşım bu iddianı kanıtlayabilecek bir kaynağın var mı ? yoksa diğerleri gibi arkadaşımdan duydum , abim söyledi , twitterda gördüm , x şahıs x sitesinde paylaşmış mı diyeceksin? Zaten ortam gergin birde yalan yanlıs haberlerle ortamı germekten vazgeçin.
Polis mi değil mi bilinmiyor vuran !
" Abdullah Cömert " adı arkadaşın.

tatar59

Asistan
10 Ocak 2009
467
7
18

http://gundem.milliyet.com.tr/hatay-da-bir-kisi-acilan-ates/gundem/detay/1718312/default.htm

bu haber olarak kanıtı polis vurdu demiyor. Kesin ordaki insanlar vurmustur dimi ? Polis degildir millet zaten sadece yakıp yıkmaya cıkıyor sokaga

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...