SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şu forumda bir tambjk senin samimiyetine inanmiyorum. Geri kalan herkes samimi geliyor bana. Seni samimi bulmayinca fikirlerin de gereksiz oluyor. Bu asagilama hor gorme degil. Sana karsi guven duysu gelismiyor icimde.

Canın sağolsun, gayet samimi bir açıklamaydı.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ne guzel bazi konularda hemen kurani kerimi ortaya suruyorsunuz. Yeri gelince de Allah'in emir ve yasaklarini gule gule cigniyorsunuz. Hikaye.

Arkadaş ben sana lafımı anlatamadım ki zaten. Konu açıldığından beri şiddetin karşısındayım diyorum, şiddete başvuranlara "güruh" diye hitap ediyorum, forum kurallarına uygun düşse en ağır hakareti de edicem ama sen hâlâ beni onlarla aynı kefeye koyuyorsun.

Ayrıca hükümete karşı olmam dinimi savunamayacağım anlamına gelmez, bu ülkede AKP'li olmayan milyonlarca Müslüman var.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Televizyon karşısında içim geçmiş uykuya dalmışım az önce.Bir rüya gördüm.Milyonlarca insanın tekbir getirerek caddelerde, sokaklarda koştuğu nehir gibi aktığı bir rüya.Huzur bozanları, düzen bozanları, isyancıları TEKBİR çığlıklarıyla yok eden milyonlar ! Ölümün nereden geldiğini anlayamadan ölen huzur bozucular, bölücüler ve isyancılar.Milyonların ALLAHUEKBER diye attığı çığlıklar onları saklandıkları delikte yakalıyıp, ziyan ediyordu ! Sonra bir anda uyandım.Uyanmaz olaydım ! Bilen bilir.Benim rüyalarım meşhurdur.Hayrolsun inşallah.

hahah :D ulen şu lise boyunca sigmund freud'dan nefret etmişimdir oto b*ka cıkardı aradan :D ama simdi adama bi sempati duymaya basladım :D

aslında aslında haklı olabilir... :D

-sigmund freud :))

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Anlamak isteyen ne güzel anlıyo eyvallah freewill, anlamak istemeyende yapacak bişey yok. İstediğin yere çek o yorumu, Tayyip'te bir kuldur ilahlaştırdığımız yok kemalist değiliz biz. Neyse ya kime ne anlatıyorum ki. Bu iş de ahirete kalsın.

Kemalist ler Mustafa Kemal'i ilahlaştırıyor yani. İşinize nasıl geliyosa öyle birader. Biz orucumuzuda tutuyoruz namazımızıda kılıyoruz zekatımızıda veriyoruz kısaca din ne istiyorsa onu yapiyoruz. Sizin inandıklarınız farklı seyler istiyor galiba millete iftira yalan atıp iki üç kişinin yaptıgını sokaktaki milyonlara yıkarak kendinizi temize cıkartmaya calısıyorsunuz :) Neyse ya iyiki Atatürk çüyüm çünkü ben biliyorum kimin dini yasadıgını kimin dini istismar etgini. Allaha çok şükür ki herseyi işimize geldigi konusmuyoruz dogrularda belli yalnışlarda.. Atatürk ün size ne zararı olduda bukadar kin kusuyorsunuz sevmiyorsunuz anlamıyorum. Neyse ya gerek yok ben ne dersem diyim senin kurumus beynin anlamak istedigi gibi anlayacaktır. Saygılar..

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Azgın ve kudurmuş kafiri öldürmek sevabtır.Kuran açıp okumanız dileğiyle.

İşte o azgın ve kudurmuş kafiri kim, neye göre belirleyecek? Sen sadece kendi fikrine göre bizi öyle nitelendiriyorsun ama benim ve o alanlardaki binlerce insanın hayatımız boyunca ne kamu malına ne de bir şahsi mülke zerre zarar vermişliğimiz yok, o güruhu içimizden temizlemek için de çabalıyoruz ama görmek istemiyorsunuz.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Azgın ve kudurmuş kafiri öldürmek sevabtır.Kuran açıp okumanız dileğiyle.

abi ayıp ediyorsun durdugun hata :D yarın bi israil bileti alıyorum azmısları temizlemen dileğiyle... :))

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şu forumda bir tambjk senin samimiyetine inanmiyorum. Geri kalan herkes samimi geliyor bana. Seni samimi bulmayinca fikirlerin de gereksiz oluyor. Bu asagilama hor gorme degil. Sana karsi guven duysu gelismiyor icimde.

sıra bana geldi sanırım :D olsun sevme yemek yaparım :D

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kemalist ler Mustafa Kemal'i ilahlaştırıyor yani. İşinize nasıl geliyosa öyle birader. Biz orucumuzuda tutuyoruz namazımızıda kılıyoruz zekatımızıda veriyoruz kısaca din ne istiyorsa onu yapiyoruz. Sizin inandıklarınız farklı seyler istiyor galiba millete iftira yalan atıp iki üç kişinin yaptıgını sokaktaki milyonlara yıkarak kendinizi temize cıkartmaya calısıyorsunuz :) Neyse ya iyiki Atatürk çüyüm çünkü ben biliyorum kimin dini yasadıgını kimin dini istismar etgini. Allaha çok şükür ki herseyi işimize geldigi konusmuyoruz dogrularda belli yalnışlarda.. Atatürk ün size ne zararı olduda bukadar kin kusuyorsunuz sevmiyorsunuz anlamıyorum. Neyse ya gerek yok ben ne dersem diyim senin kurumus beynin anlamak istedigi gibi anlayacaktır. Saygılar..

Hep önyargılısınız hep, tayyipi ilahlaştırdığımı da ön yargınla sen söyledin, Atatürk'ü sevmediğimi de ön yargınla sen söylüyosun. Eee bana bişey kalmıyo o zaman sen kendi kendine çalıp oynuyosun zaten. Bana bir zararı dokunu dedim mi ben. Kin kustuğumu nerden çıkarıyosun. Neyse ya sen kurumus beynimle beni boşver ;)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ülke fight club'a döndü yeminle. aksam catısanlar sabah takım elbiselerini giyip işe gidiyorlar :D

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Ben Ataturk chp sini bilirim. Ataturk ebediyete intikal ettikten sonra kurtulus ruhu tasimayanlar bu ulkenin temeline dinamit koydular. Ataturkcu olmayan muhalefet malesef insanların Atatürk sevgisini istismar ederek ortaligi yakip yikmalarina zemin hazirliyor. Kimse kimsenin inancina ve ozel yasantisina karisamaz. Tabi muhalefet bas ortusune karisabilir, peygamberimize hakaretler edebilir, inancimizla alay gecebilir. Saldirin vurun diyebilir. Oyle mi? Oyle bir batakliga girdiniz ki. Ardinizdan biz gelip o batakligi kurutacagiz. Ani bekliyoruz. Bir isaret. Sadece bir isaret.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bu hafta sonu ilköğretim öğrencilerinin gireceği SBS ve bursluluk sınavları var. İnşallah olaylar tez zamanda kesilir de provokatörlerin hafta sonuyla ilgili planları suya düşer. Zira çocukları kullanarak neler yapacaklar neler.

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tatar59 seni de sevmiyim ha..

Gerçekleri görenler yazanlar zaten sevilmez sorun yok benim açımdan sen istediğini sev istedigini sevme :) Bazıalrı bizi azgın yapior kafir yapior :) Ben elhamdürüllah müslümanım ve size size ufak bir alıntı yapmak istiyorum sayın kendini çok dindar sananlar..

Dört mezhebe göre; müslümana tevilsiz ya da imanından dolayı "kafir" demek küfürdür. Çünkü söyleyen kişi İslamı küfür olarak vasıflandırmıştır.

İbn Ömer radiyAllahu anh'dan Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Bir kimse bir müslümanı kafir diye çağırır veya ona Allah'ın düşmanı derse ve o adam da böyle değilse mutlaka kendisine döner." (Buhari - Müslim)

Bir müslümanın bir müslümana "ey kafir!" veya "ey Allah’ın düşmanı!" diye hitap etmesi ile İslamı küfür olarak adlandırmak suretiyle onu tekfir etmeyi düşünmemiş ve bu sözden yalnızca mücerred sövgüyü kastetmiş ise bu küfrü gerektirmez.

Yukarıdaki hadiste göre niyete bağlı olarak söylediği söz kendisine ait olur. Eğer sadece sövgü kastıyla söylemişse küfür işlememiş fakat haram işlemiş olur.

Diğer bir hadiste Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor:

- "Bir mü’mini küfür ile itham etmek onu öldürmek gibidir."

(Buhari - Müslüm-İbn Heysemi el-İ’lam bi kavaidil islam 2/617) (İbn Hacer ez-Zavacir 2/188-Semerkandi Tuhfe 3/231)

Şafiilerden İbn Hacer şöyle diyor:

Bir müslüman diğer bir müslümana dinsiz diye hitap ettiğinde, eğer ikinci şahsın üzerinde bulunduğu dinin din olmadığını kastediyorsa kâfir olur. Tevbe etmediği takdirde öldürülür. Şayet muamelatta ve diğer hususlarda dinsizce hareket ettiğini kastetmiş ise kâfir olmaz. (İbn Hacer El-I'lam bi Kavaidil İslâm 2/23

Yine Şafîilerden Subki; sözleriyle milleti şaşırtan, saptıran kimsenin kâfir olduğunu ve bunun sözlü irtidattân sayıldığını belirtmiştir. (Subki Fetava 2/577)

Hep önyargılısınız hep, tayyipi ilahlaştırdığımı da ön yargınla sen söyledin, Atatürk'ü sevmediğimi de ön yargınla sen söylüyosun. Eee bana bişey kalmıyo o zaman sen kendi kendine çalıp oynuyosun zaten. Bana bir zararı dokunu dedim mi ben. Kin kustuğumu nerden çıkarıyosun. Neyse ya sen kurumus beynimle beni boşver ;)

Biz Kemalist değiliz ilahlaştırmayız demedin yani sen. yada dedin ben öle demek istemdim diosun. Peki teşekkür ederim :)

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Canlar cigerler ben insani severim ama samimi insani severim. Laf olsun konu uzasin diye cevap yazanlariniz var. La dogru yazin birseyi de okuyup ogrenelim. Yojsa samimi olun samimiyetinizi gorelim.
Tambjk Allahualem iyi niyetlidir ama ben sevmiyim sevemiyim. Herkesi de samimi olmaya cagiriyorum.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
BL3TGb7CcAA8LaR.jpg:large

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ybenim yazacaklaırmı sen yazdın helal olsun......bu arada tambjk provakatör müsün sen yahu?
Ne guzel bazi konularda hemen kurani kerimi ortaya suruyorsunuz. Yeri gelince de Allah'in emir ve yasaklarini gule gule cigniyorsunuz. Hikaye.

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
İşte o azgın ve kudurmuş kafiri kim, neye göre belirleyecek? Sen sadece kendi fikrine göre bizi öyle nitelendiriyorsun ama benim ve o alanlardaki binlerce insanın hayatımız boyunca ne kamu malına ne de bir şahsi mülke zerre zarar vermişliğimiz yok, o güruhu içimizden temizlemek için de çabalıyoruz ama görmek istemiyorsunuz.

Kardeşim neden üstüne alınıyorsun ? Sözüm ola ki kafirleredir.Sen imanlı bir mümin olduğunu söylüyorsan iş bitmiş demektir.Belkide bu mesajınla benim mesajımı proveke ediyorsun.Lütfen yapmayın.Bu ülkenin %95 i müslümandır.Bir müslümana kafir demek de büyük günahtır.

Ben bu konu hakkında kimseyle tartışmıyorum ancak yanlış anlaşılma olduğunda da buna açıklık getirmek boynumun borcudur.Gördüğüm bir rüyadan bahsettim.Rüyada gördüğüm sahne belki de kıyametin sahnesiydi.Deccal ile olacak savaşımızı gördüm.Ben düşüncelerimi ve fikirlerimi ortaya söylüyorum.Kimseyi hedef almıyorum.Kimseyi kırmak ve üzmek istemem.Sizde beni kırmayın ve üzmeyin.Hayırlı geceler.

zihayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ironicus Cevap olarak yazmıştım tekrardan alıntılıyorum belki bir daha düşünürüz ne dersiniz? :

"Zaten susmadık, verilmesi gereken mesajı fazlasıyla verdik. Ama artık yeter. Provokatörlerin oyununa gelmemek için, kendi ellerimizle ülkeyi büyük bir çıkmaza sokmamak için yeter. Demokrasinin hakim olduğu ülkelerde eylem yapılabilir dedik polisden biber gazı yedik, bizde öfkelendik ama eylemler amacını aşıp yanlış kişilerin, dış güçlerin oyuncağı haline gelindiğini gördüğümüz zaman durmasını, sakin kafayla düşünmesini bilmeliyiz. Tekrar söylüyorum ne kadar istemesekde bugün pkk ile bile barış yapılabilir ve eşkiya yurdu terk edebiliyorsa bizde kendi polisimizle barışabiliriz, hakımızı adalet önünde arayabiliriz.

Bugün hükümet cezalandırmanında bir yolu var seçimle sandığa gömmek. Başka yol yokmu arkadaş demeyin yok, seçime tüm partilerin katılabildiği gizli oy açık sayım sisteminin uygulandığı, her partinin seçim sandıklarında temsil edildiği, her fırsatta iktidarın muhalefete, muhalefetin iktidara yüklendiği bir Ülkede seçim sonucuna çok küçük itirazların dışında itirazın olmadığı, herkesin sonuçtan memnun olduğu bir ortamda iktidarı cezalandırmanın tek yolu seçimdir. Yani Tahrir'de oldu Türkiye'de neden olmasın düşüncesine kapılmanın bir anlamı yok. Tahrir farklı Taksim farklı. Mısır'da Mubarek'e muhalif davranamıyordun.

İktidar seçime gitse bu kez, bu olaylardan sonra daha fazlasıyla sandıktan çıkacaktır. İktidarı cezalandıralım derken kendimizi ve ülkemizi her açıdan cezalandırıyoruz. Kaos ortamı hayal edenlerde şakşakcılık yapıyoruz. Onlar ülkeyi yakıp yıkarken biz eylem yaptık iktidar deviriyoruz sanıyoruz, öyle değil Ülkeyi bölme emelleri taşıyanlarla aynı kulvardayız."

BUGÜN Şırnak'ta 4 ayın ardından Askerimize teröristler tarafından taciz ateşi açıldı, onlar ülkede bişeyler değiştiği için inlerine çekilmişlerdi, şimdi kaos ortamı yaratılırsa tekrar döneceğiz mesajı veriyorlar. Şehit haberleri almak istemeyen kardeşlerim lütfen artık yeter. Sağduyulu olalım; ülkemizi, ciğerimizi kendi ellerimizle aç kurtlara teslim etmeyelim.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kardeşim neden üstüne alınıyorsun ? Sözüm ola ki kafirleredir.Sen imanlı bir mümin olduğunu söylüyorsan iş bitmiş demektir.Belkide bu mesajınla benim mesajımı proveke ediyorsun.Lütfen yapmayın.Bu ülkenin %95 i müslümandır.Bir müslümana kafir demek de büyük günahtır.

Ben bu konu hakkında kimseyle tartışmıyorum ancak yanlış anlaşılma olduğunda da buna açıklık getirmek boynumun borcudur.Gördüğüm bir rüyadan bahsettim.Rüyada gördüğüm sahne belki de kıyametin sahnesiydi.Deccal ile olacak savaşımızı gördüm.Ben düşüncelerimi ve fikirlerimi ortaya söylüyorum.Kimseyi hedef almıyorum.Kimseyi kırmak ve üzmek istemem.Sizde beni kırmayın ve üzmeyin.Hayırlı geceler.

Tamamdır, yaşamak güzel şey. Hayırlı geceler. :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
anlaşılan sen tarih okumamışsın. sakın bana okulda okutulan tarihi söyleme ....

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] [MENTION=56759]tatar59[/MENTION] la sizleri soyle goruyorum. Benim bakis acim soyle;

Bir topluluğa olan nefretiniz, sizi onlar hakkında adaletsiz
davranmaya sevk etmesin, adaletli olun, adalet sorumluluk
bilincine en yakın olan şeydir. Allah'tan sakının. Allah
yapmakta olduklarınızdan haberdardır.
- Maide Suresi, 8.Ayet

walery35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
umarım birazcıkta olsa doğudaki polisin şiddetli tavırlarını az çok anlayabilmişsinizdir..hiç bir ideoloji ve düşünce ayrımı gözetmeden saf bi sekilde olaya insan ve insanlık gözüyle bakalım arkadaslar lütfen..sizcede biraz oyle değil mi? doğuda olunca polis görevini yapıyor denir.e sizlerde tv karsısında izliyince durum böyle sanıp ülkenin düzeni kuralları var felan demeye getirip normal görüyordunuz.ta ki bu olaylara kadar.sanırım anlayabilmeniz ve hak verebilmeniz için illa bu olumsuz durumu yasamanız mı gerekliydi.çok üzücü de oldu daha önceden tepkimizi ortak koyabilseydik polisler asla bu sekil davranamazdılar..sizinde biraz dolaylı destek ve gazınızla doguda cıkan olayda polisin sırtını sıvazladı daha bi cesaretlendiler gazda copta tomada tazyikli suda..anlaşabilmemiz için tuttugumuz takımın veya partinin veya düşüncenin aynı olmasına gerek yok..allah hiç kimseye yasatmasın hiç bi yerde boyle uzucu hadiseleri..

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben Ataturk chp sini bilirim. Ataturk ebediyete intikal ettikten sonra kurtulus ruhu tasimayanlar bu ulkenin temeline dinamit koydular. Ataturkcu olmayan muhalefet malesef insanların Atatürk sevgisi ile ortaligi yakip yikmalarina zemin hazirliyor. Kimse kimsenin inancina ve ozel yasantisina karisamaz. Tabi muhalefet bas ortusune karisabilir, peygamberimize hakaretler edebilir, inancimizla alay gecebilir. Saldirin vurun diyebilir. Oyle mi? Oyle bir batakliga girdiniz ki. Ardinizdan biz gelip o batakligi kurutacagiz. Ani bekliyoruz. Bir isaret. Sadece bir isaret.

Sen hala çoğul kullanıyorsun. Hangi anı bekliyorsun ? Ben Chp li değilim benim düşündügüm sadece beni bağlar seni bağlamaz ben hem Atatürk çü olup hem dindar olamazmıyım beni neyle yargılamaya calısıosun ne demeye calısıosun acık konus. Ben yeterince dinime sahip cıkıyorum koruyorum çok şükür Atatürküde bize sagladıgı güzellikler için sonuna kadar seviyorum. Ortamı germe kimden işaret bekliosan açık söyle. Valla böyle düşündügünüz sürece ordaki milyonlarca insana dinsiz muamelesi yaptıgnız sürece günaha girenler siz olucaksınız. Yinede takdir Allah ı teala nın

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Borsa iner çıkar what can I do sometimes?? This is borsa!

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
alın size gezi parkı 2 ağaç için milletin malını gasp edıyorlar bu konuyu okudukça sinirlenıyorum gözum bile görmek ıstemıyor siyaseti siyasetçilere bırakın adam agaçların yerıne tekrar proje yapcam diyor beton dikip öyle kalcak mı dıyor galeyana geldiniz oglum herkes apışıp kalacak benden demesi

Canlı yayın arcını ne yapmışlar

9m9L6PP.png

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Eylemciler yavaş yavaş o güruhtan ayrılmaya başladı sanırım; Tekirdağ, Çorlu, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Aydın gibi çeşitli illerden olaysız yürüyüş haberleri geliyor, doğrudur umarım. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde çok çeşitli gruplar olduğunu için bu temizlik daha zor olacaktır. En azından şahidim ki iki akşamdır Buca'da olaysız yürüyüşler oluyor.

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben corludayim :) basbakana kufrediyorlar. Polis mudahaledi yok ama polise kufur cok.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
meydanlardaki gibi olun arkadaşlar burda da provakatörleri görmeyin onlara cevap atmayın. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...