SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda bugün yeterince yapıcı mesajlar atmaya çalıştım. Umarım herşey güzel biter güzel sonuçlanır. Hepimiz faniyiz ama ülkemiz vatanımız milletimiz toprağımız kıyamete kadar varolacaktır.

Hak şerleri hayr eyler
Ârif anı seyreyler
Zan etme ki gayreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Sen adli zulüm sanma
Sabr it sakın o sanma
Teslim ol oda yanma

Hiç kimseye hor bakma
Sen nefsine yan çıkma
İncitme gönül yıkma

Mü’min işi reng olmaz
Ârif dili teng olmaz
Âkıl huyu cenk olmaz

Herkese hayırlı geceler..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sesini niye gerçek alanda haykırmıyorsun?

Lâl misin yoksa meydanlara inecek dermanın ve cesaretin mi yok?

Orada gaz yiyen canı yanan kişilere niye destek olmuyorsun?

Eline bir yara bandı alıp bir işe yarayabilirsin yada en azından limon götürürsün?

Belkide bir fotoğraf makinesi ile gerçeği çekip paylaşırsın burada ve diğer yerlerde?

Savunduğun fikirlere ne kadar sadıksın?

En azından bu sorularıma sağdan soldan resim ve yazı bulup karşılık verme...

Daha önce de bunu ifade ettim. Basının 3 maymunu oynadığı, sansürlediği bir ortamda oradakilerin sesi olmaya çalışıyorum, sadece burada değil başka platformlarda da. Bugune kadar meydanlarda çok bulundum bundan emin olabilirsin, birşeyden kaçtığım yok. Burada düşmanca ayrıştırıcı bir tavrım da yok. Provokatif yaklaşcak olsam internette neler paylaşıldığını az çok görmüşsündür.

Kaldı ki konu ben değilim, meydanlardaki halk. Bana odaklanmazsanız sevinirim.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yalnız şu çok iyimiş :D

BL3PelGCEAECxll.png

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hahayyttt hiç güleceğim yoktu..
(al sana fikrim..)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Hahah çok iyiymiş :) yazan güzel yazmış

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sen o meydanlardaki halk olmak istemiyor musun?

Dediğim gibi konu ben değilim.

O meydandaki +1 olmaktan daha faydalı olacağımı düşündüğüm için buradayım. Onların yaptığı mücadeleye saygım sonsuz, birilerinin de başka platformlarda meydanlarda mücadele etmesi gerek.

Uzatmayalım istersen, kendimi ifade etmişimdir umarım.

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Dediğim gibi konu ben değilim.

O meydandaki +1 olmaktan daha faydalı olacağımı düşündüğüm için buradayım. Onların yaptığı mücadeleye saygım sonsuz, birilerinin de başka platformlarda meydanlarda mücadele etmesi gerek.

Uzatmayalım istersen, kendimi ifade etmişimdir umarım.

Kendini ifade etmedin arkadaşım, ben taktım bu konuya, Karabük'ü bulaştırdığın pisliği temizle bence, attığın palavrayı geriye al bence :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Hocam mobilizeyiz :D

teknolojiye ilk başlayanlardan biriyim belki coğunuzda önce ama siz benden hızlısınız kendimi yaşlı his etim

gelin canlar bir olalım kırmayalım bir birimizi bu ülkemizi koruyalım bizi bölmek isteyenlerde hükümet olayı farklı yanlışları var bende karşıyım hükümete ama şu fırsatcılara fırsat vermeyelim akp mi RTE mi protesdo edelim ama ama kırmayalım dövmeyelim her iki kesim icin bugün başı sarılı bir polis gördüm hastenede işim vardı şişli etfalda icim giti ayne keza gösterici de gördüm ona da icim giti bu gün yeni şafak yazarı cnntürk de dediki evet bazen başbakan uslübünü korumuyor cok sert konuşuyor bunlar doğru değil diyor ve bunu söylen yeni şafak akp destekli olduğunu hepimiz bilir başbakanın yanlışları var ama gelin şitedesiz demokrasi bir şekilde prodesto edelim marjinal gruplara meydan bırakmayalım hükümet istemiyorsak demokrasi bir şekilde tepkimizi koyarız benden bu kada hadi size hayırlı akşamlar bir birinizi kırmadan tartışın hepiniz 2 dakikalına yazmdan konuşmadan durun düşünün hangi ülketesiniz dininiz ne bayrağınız ne kendini ve tartışığın kişiyde düşünerek bunları düşünüz yani bu ülkeye bir zarar gelecekse sadece akp lilere değil sizde zarar görürsünüz 75 milyon kişide chp-mhp-akp-bdp- vs bende AKP sevmem sevmeyede mecbur değilim varsa bir durum cıkarım sandığıa oy vermem prodestomu edecem demokrasi bir şekilde yaparım ama ülkeme zarar vermem herkese tekrardan iyi akşamlar sevigli kardeşlerim

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
adam devrimci. dağılın beyler. mücadele içinde şu an.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION],
Ben hala tatmin olmadım...Burada enerjini boşa tüketiyorsun gibi geliyor.
Dedim ya senin yaptığını mobil halde ve direnirken bile yapabilenler var...
Hem öylesi daha etkili oluyor...

Konu sen değilsin ama sen ve senin gibileri toplayınca ortaya bu olaylar çıkıyor?
İşin özünde "sen" varsındır bir başkası değil...

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
935242_333061020156381_853601819_n.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Zayıf olan şey kolay kaybedilir. İrade lazımdır bazı şeyler için. Demokrasi sırtını yaslayabileceğin değil, uğruna mücadele edeceğin birşeydir. Siz sırtınızı bir siyasi partiye dayarsanız, o eğri durarsa sizde eğri olursunuz. Demokrasinin teminatı biziz için rahat olsun, güvenebilirsin :)

Bu arkadaşlar ahirette Tayyip'in yüzüne nasıl bakacaklar onu düşünsünler madem inançlılar madem başlarını kapatmışlar. AKP sayesinde cumhuriyet tarihinde olmadıkları kadar özgürler girip çıkamadıklar yer yok. Bak hele ya " ayık kafayla çekilmiyomuymuş".

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ahirette Tayyip'in yüzüne nasıl bakacaklar mı? :/

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Aytunç hocayı severim dinleyin derim: http://www.ahaber.com.tr/webtv/videoizle/gezinin-perde-arkasi

bu halkın tabir gereği: gazı alınmadı. milletin devlete diyecekleri var! devlet bu halkı görmezden gelemez. bu bunun patlamasıydı.

lütfen sıralatmayın bana. son zamanlarda kibir sardı hükümeti. hatta fetullah gülende uyardı. kibir sardı diye.

insanlar takılmadıklarını anlayınca sinir oldular.

bide dıs basın yönü var. onlar ayrı bir olay: Atatürk'ün cocukları ayaklandı. dur bi coo sakin ol. böyle bir gaz verme nerde var?

hadi indirdin diyelim kimi geçiricez o ayrı bir dert.

arkadaşlar devletin halkı takması lazım!!

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Valla bilgisayar icine girebilsem SDN yürüp hepnizi kovalarım kokmuş corapla gazdan daha pis dir :) sizin uyuyacnız yok ben gidiyorum yarın iş var :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@tambjk,
Ben hala tatmin olmadım...Burada enerjini boşa tüketiyorsun gibi geliyor.
Dedim ya senin yaptığını mobil halde ve direnirken bile yapabilenler var...
Hem öylesi daha etkili oluyor...

Konu sen değilsin ama sen ve senin gibileri toplayınca ortaya bu olaylar çıkıyor?
İşin özünde "sen" varsındır bir başkası değil...

Orası tartışılır tabiki.

Ama tüm bu protestoların sosyal medya üzerinden örgütlendiğini hatırlarım sana, gücünü hafife almamalısın..

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu arkadaşlar ahirette Tayyip'in yüzüne nasıl bakacaklar onu düşünsünler madem inançlılar madem başlarını kapatmışlar. AKP sayesinde cumhuriyet tarihinde olmadıkları kadar özgürler girip çıkamadıklar yer yok. Bak hele ya " ayık kafayla çekilmiyomuymuş".

ohooo buna ne diycenki sen ? Bunlar sence ölünce Tayyip e mi hesap vericek. Anaaam bunuda gördük ya adamlar tayyip i haşa neyse demicem ya.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Gezi Parkı olaylarına üç büyük iş adamının her açıdan destek verdiğini iddia etti.
03.06.2013 11:06
İSTANBUL

Hükümete yakın durduğu iddiasıyla göstericilerin şimşeklerini üzerine çeken Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Twitter hesabı üzerinden Gezi Parkı olaylarına ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Altaylı, "Gezi Parkı olaylarına üç büyük işadamı her açıdan gizli destek verdi. Bunlardan biri büyük bir kulübün başkanı, biri de tanınmış köklü bir aile" iddiasında bulundu.
İsimlerle ilgili ayrıntı vermeyen Altaylı, bir gün önce de aldığı şu istihbaratı takipçileriyle paylaşmıştı:

"Bir istihbarat: Başta ABD, İsrail, Almanya, UK, İran, Suriye, Rusya olmak üzere birçok devletten en az 250 ajan Gezi Parkı gösterilerine katılmış."
Altaylı, "Sahte montaj fotoğraflarla Gezi Parkı olaylarında kol koptu, bacak koptu, ölenler var yazmak, bin kişiye 10 bin kişi demek mi doğru habercilik?" sözleriyle de bazı gazetecileri eleştirdi.
Altaylı, Gezi Parkı eylemcileriyle ilgili şu çarpıcı bilgiyi de aktardı:

"Üniversite öğrencisi kız, Twitter’de tanıştığı ve Gezi Parkı eyleminde buluştuğu 3 eylemci erkeğin evinde tecavüzden 155'i arayarak kurtuldu."
Altaylı, ayrıca şu mesajı takipçileriyle paylaştı:
"Hayatım boyunca herkese, her şeye muhalif oldum ama asla darbeci olmadım. Sandıkla gelen sandıkla gider, başka yolu yok! Demokrasi bu, saygı duy."

Imzami attim.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ohooo buna ne diycenki sen ? Bunlar sence ölünce Tayyip e mi hesap vericek. Anaaam bunuda gördük ya adamlar tayyip i haşa neyse demicem ya.
arkadaş herhalde gıybet ve edilen küfürler için hesaplaşma vakti geldiğinde demek istemiş :)

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım telefonla aradı. Beşiktaş’ta sıkışmış. Polis amansızca saldırıyor. Biber gazından göz gözü görmüyor. Biber gazı, hepimiz tattık, rezil bir şey. İnsanın ciğerine doluyor, akciğerlerini yakıyor, gözlerini yaşartıyor, insanın kendi bedeni kendisine düşman oluyor. Kalbim patlayacak. Dudaklarım incelmiş ne desem bilmiyorum. Twitter filan millete danışıyoruz. Haber geldi, Çarşı yakında. Anam babam oradaymış gibi sevindim. Allah razı olsun, onlarla birlikte sıyrıldı. Bir parkta özgür bir insan olarak oturabilmek için bir meydanda mücadele edenlerle birlikte mücadeleye devam ediyoruz.

Herkesin başından benzer hikayeler geçiyor. Hikayeler yağmur gibi. Hikayeler çarpıcı. TOMA’nın üstünde set gibi durup kollarını açan güzelim kızlar, biber gazı bulutlarının üstüne yürüyen filinta gibi çocuklar, boğaz köprüsünün üstünden yanyana geçen parçalılar ve çubuklular. Normal zamanlarda söyleseler inanamayacağımız ne kadar çok şey oldu.. Hepsini birden yazmaya hafsalamız yetmiyor. Sabahın kör karanlığında yanyana 15 – 20 km yürüyüp Boğazköprüsünü geçip Beşiktaş’a gidenler, Akaretlerde bir yokuşta yere düşmüş arkadaşını sırtlayıp kaldıranlar, akşam Fenerbahçe atkısı ile sokağa çıkıp Galatasaray atkısı ile dönenler, yanyana cancana bir sokak için, bir semt için, bir ülke için direnenler… Sizlerin hikayesini bu aptal medya yazamaz. Bu yazarların kalemlerini vicdanları değil cüzdanları tutuyor, bu gazetecilerin yürekleriyle ağızlarından başka sesler çıkıyor, bu televizyondan kahramanlıklarınız yayınlanacağı yerde hepiniz üstümüze yalanlar boca ediliyor.

Öğrendik. Hepimiz öğrendik. Bu ülkede adil yargılanma var mı? Yok. Bu ülkede basın özgürlüğü var mı? Bu ülkede düşünce özgürlüğü var mı? Bu ülkede gösteri hürriyeti var mı, bu ülkede bir parkın içinde bir ağacın gölgesinde onurlu bir insan gibi oturma özgürlüğü var mı? Hayır yok.

Hiç hayvanlara hakaret kastım yok ama biz hayvan değiliz kardeşim. Biz hayvan değiliz. Bize tasmalar bağlayamazsınız. Bizi zincirlerimizden tutamazsınız. Biz damızlık öküzler ve inekler değiliz bize kaç çocuk yapacağımızı söyleyemezsiniz. Biz bir ahırda yaşayan domuzlar değiliz kardeşim, bizim ne yiyeceğimize ne içeceğimize kimse karar veremez. Biz hayvanat bahçesinde sizi eğlendirmek için hapsedilmiş şempanzeler değiliz, yatacak yerimiz olsun, muzumuz olsun bunlarla tatmin olacak kadar alçaklaşmadık henüz.

İşler tıkırında, keyfimiz yerinde, neme lazım filan demeyeceğiz. Lazım kardeşim. Bu şehirler bu Başbakan’a anasından mülk kalmadı. İnsan evini döşerken bile bir karısına, kızına, anasına, babasına soruyor, koca İstanbul’u evinin salonunu döşer gibi döşeyemezsin. “Çok hoşuma gitti duygulandım oraya Topçu Kışlası yapacağım, şu köşeye cami yapacağım, ortasından köprü geçireceğimi, yarısını yaracağım kanalımı açacağım” diyemezsin. Bir televizyon alırken, bir tane kanepe alırken Emine Hanım’a soruyorsun, İstanbul’un ortasını yarıp 40 milyar dolara mal olacak kanal açarken de İstanbullulara bir zahmet soracaksın.

Ey Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Yönetimleri, Ey Aziz Yıldırım, Ünal Aysal, Fikret Orman yaşıyor musunuz, olanların farkında mısınız? Başka bir şey oluyor bu ülkede, başka bir şeyler oluyor!

Başı dik, onurlu kişiler olarak, kimseden korkmadan mesleğinizi icra edin diye de bu insanlar mücadele ediyor. O insanlar sizin hapsolduğunuz korku şatolarını sarsıyor, telefonda konuşurken, televizyona çıkarken, bir gazeteye demeç verirken elleriniz titremesin diye bu çocuklar barikatlar kuruyor. Sizin için, çocuklarınız için, sevdikleriniz için daha özgür bir hayat ihtimali için mücadele eden birileri var. Mevzu parklar ve bahçeler genel müdürlüğü değil, mevzu nasıl bir insan olarak yaşadığınız. Bunun mücadelesi veriliyor.

Korkmuyor musunuz? Allah şahidim olsun korkuyorsunuz. Dudaklarınızı ısıracak, gözlerinizi kaçıracak kadar çok korkuyorsunuz. Allah muhafaza size bir bakar da, bir gözlerini kısar da, iki çift laf söyler diye diliniz damağınız kuruyor, bin kere düşünüp bir kere hareket ediyorsunuz.

Hatırlayın! Çok zor zamanlardan geçtiniz. Orada yanınızda biz vardık. Bu halk vardı, bu güzel çocuklar, bu taraftarlar vardı. Sizin statlarınız boştu biz doldurduk, sizin storelarınız sinek avlıyordu biz kazandırdık, sizin oyuncularınız Ferrari’ye binsin diye biz otobüslerle statlara gidip, yarım 50 köfte yiyip, bilet parası ödedik...

Siz “Feda” dediniz biz canımızla dedik, statları hep destek tam destek diye inlettik, sokaklardan nevizade geceleri ile geçtik.

Biz bu kulüpleri çok sevdik. Kaybedince ağladık, kazanınca delirdik. Bu renkler uğruna küfürler ettik, kavga ettik, geceleri uykusuz geçirdik. Etle, dişle, tırnakla yedik birbirimizi. Kimimiz harçlıkları arttırıp forma, sigarayı azaltıp bilet aldı, kimimizin parası öyle boldu ki, en güzel yerden kombine çaktı.

Mutlu olduk, mutsuz olduk. Biz bu takımların hikayeleriyle sevindik, kahramanlarıyla büyüdük, renkleriyle sokaklarda caka sattık.

Siz ne zaman düşseniz biz ayağa kaldırdık. Siz ne zaman “imdat” deseniz biz yanınızda bittik. Siz ne zaman bizi çağırsanız biz oraya geldik..

Şimdi biz birlikte hareket ediyoruz. Sezonun son omuz omuzası gezi parkı’nda dedik, o lafın arkasında duruyoruz. Kanla, terle, yumrukla, ayıla, bayıla.. Bir çubuklu yere düşse, bir parçalı ayağa kaldırıyor, Beşiktaş’ın semti erkek semti, alemi aşık ediyor, bir parçalı biber gazından nefes alamaz hale geldiğinde çubukludan kardeşi yanında bitiyor.

Görüyorsunuz, okuyorsunuz, izliyorsunuz değil mi? Maşallah hepinizin en güzel televizyonları, en güzel telefonları, en harika bilgisayarları, "başkanım" diye yanınızda gezen çalışanları var. Raporlar geliyor. Medya takipten tak tak önünüze konuyor. Ofisinize geçince arkadaşlarınızla konuşuyorsunuz, içkilerinizi yudumlarken memleket hakkında atıp tutuyorsunuz. Yani görüyorsunuz, görüyorsunuz, görüyorsunuz!

Bu taraftarın size ihtiyacı var. Bu taraftarın, bu insanların, bu ülkenin bir ses çıkarmanıza ihtiyacı var.

Adalet dediniz, güvendik, biz de adalet istedik, kardeşimize, arkadaşımıza cephe aldık. Mücadelemiz zulüm ve zalimledir dediniz umutlandık, devam dedik, el verdik, “Feda” dediniz yanınızda bittik.

Şimdi fedakarlık sırası sizde. Şimdi adalete sahip çıkma sırası sizde. Şimdi sözünüzü yerine getirip zulüm ve zalimle mücadele etme sırası artık sizde. Bu ateş gerçekten üfleyerek sönmez!

Ayağa kalkın ayağa. Tribün jargonuyla “bağırmayan yönetim istemiyoruz!”

Taraftarınız için ayağa kalkın, halkınız için ayağa kalkın, ülkeniz için ayağa kalkın, kendiniz için ayağa kalkın. Çocuklarınız ve sevdikleriniz için, sizden sonra gelecekler için, o büyük camiaların ağabeyi, babası, başkanı olarak ayağa kalkın. Göreceksiniz çok büyük bir gümbürtü kopacak, yıkılacak titrek duvarlarınız.

Kendi korkunuzla yaptığınız bu putları yıkın. En büyük gücünüz biziz. En büyük gücünüz sizi asla bırakmayacak, sizin her zaman hakkınızı koruyacak, siz yokken bile siz haksızlığa uğramayın diye kavga eden, etmiş olan bu insanlar.

Onlar gelip geçer. Aynı kendilerinden öncekiler gibi. Yoksa siz sonsuza kadar kalacaklar mı sandınız? Çokcası geldi geçti. İktidar makamlarında oturup da sonra yok olanların hikayesini hiç duymadınız mı? Hanginiz 1958 yılının Adalet Bakanını, 1967’nin İçişleri Bakanı’nı hatırlıyor? Hanginiz TBMM’deki milletvekillerinin yarısını sayabilir? Yıkın korkunuzun putlarını. Korkuları nedeniyle susanlar, özgürlüğe de güvenliğe de sahip değildir. Öğrenemediniz mi?

Ey Aziz Yıldırım, mahpushanede daha özgürdün farkında değil misin? Dilinin hürriyeti o zamanlar sendeydi oysa şimdi başkaları kontrol ediyor. Ağzının içinde bir pastil gibi eriyor kelimelerin. O zaman bize “kardeşim duymaz el oğlu duyar” diye seslendin, hatırlıyor musun? Şimdi tutsak gibi kendi kalene hapsolmuş duruyorsun, halin artık midemizi ağrıtıyor. Bak biz hep “halkın takımı” dedik. Tribünde “Hababam gümgümgüm” yazıyor. Bizi en güzel Mehmet Akif Anlatıyor: “Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? / Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum!” Yumuşak başlıysak o kadar değil, biz kimsenin koyunu değiliz, bugün bir halk eza çekerken susanları asla affetmeyeceğiz.

Ey Ünal Aysal, mekteb-i Sultani’nin gencecik aslanları sokaktaydı bugün. Gördün mü? 17 yaşında 16 yaşında zıpkın gibi delikanlılar. Onlar bu ülkenin geleceği olacak. Onlar bu ülkedeki en güzel koltuklara en şık takım elbiselerle oturacak. Hepsi pırlanta. Bu aslanların yüzlerine bakıp susmaya utanmıyor musun? Onlar senin gezdiğin koridorlarda gezdiler, onlar senin yattığın yatakhanelerde yattılar, onlar da aynı senin gibi hasret çektiler. Her biri analarının kuzusu. Kokularına doyamazlar. Sen ağabeyleri olarak susuyor musun? Onlar dayak yerken, onlar zulüm görürken kelimelerini mi unutuyorsun? Mekteb-i Sultani’ye yakışıyor mu bu? Kalk. Diren. Konuş. Önderlik et. Liderlik yap. Bunların hepsi senin kültüründe var, bu halk, bu insanlar sesini bekliyor.

Fikret Orman.. Ne mahalleymiş be kardeşim. Ne semtmiş…. Kızları amazon, erkekleri Spartalılar. Alem delikanlılık, cesaret gördü. Bin gaz bombası attılar, iki bin gaz bombası attılar milim yerlerinden oynatamadılar. Semt bizim aşk bizim dediler, o aşkın hakkını sapına kadar verdiler. Belki Mecnun Leyla’ya, Kerem Aslı’ya bu kadar aşıktır. Sabahlara kadar bomba, dayak, kötek, tazyikli su yiyip, sabah sanki bambaşka bir enerjiyle semtin çöplerini bile temizlediler. O semtin her kaldırımında bir Beşiktaşlının teri, kanı, gözyaşı var. O sokaklardan her geçtiğinde Allah’a şükretmen lazım, böyle insanların elleri üstünde duruyor. Nasıl kıyıyorsun be kardeşim? Gece yatağa nasıl giriyorsun? Bir gün aralarına karış, bir gün yanlarına git, iki kilo limon gönder. Bir kere olsun, bir uğra hallerini, hatırlarını sor. Bir kere bir ellerinden tut. Yok. Kayboldun. O karanlıklar, o görmemezden gelmeler sana huzur verir mi sanıyorsun? Vermez. Aç ağzını, yeter de, yeter bu çocuklar bunu hak etmedi, bir kere olsun şu mazlum, şu kartal gibi çocukların hakkı için konuş.. Zülme karşı sessiz kalan dilsiz şeytandır, bizim dilimizde tüy bitti, sizin kalplerinize bir türlü giremedi.

Ey yönetimler. Yakışmıyorsunuz. Yakışmıyorsunuz. Bakın hakikati olduğu gibi söylüyorum. Olmıyor. O koltuklar size iki gömlek bol geliyor. O makamlar, mevkiler, o sevda, o alkışlar üstünüzde ütüsü bozulmuş üç beden büyük ceket gibi duruyor. Taşıyamıyorsunuz. Yarın Tribünlerin önüne çıkıp alkışları kabul edeceksiniz. Yüzünüz kızarsın. Utançtan kalbiniz sıkışsın. Sanki hiçbir şey olmamış, biz bunları yaşamamışız gibi duracaksınız ya, içiniz kurusun. O mevkilerle 76 milyonluk bu koca ülke sizi tanıdı, siz ancak o koltukları teleskopla görmeye layikmişsiniz, mukadderat koltuk oturma yerinize denk gelmiş.

Şimdi üçünüze, belki aklınıza hala gelmemiştir diye, bir kere daha hatırlatıyoruz. Konuşun. Toplanın ve ortak bir deklarasyon yayınlayın. Birbirinizden güç alın. Çok sert bir şey söylemenize gerek yok, o kadar cesaret beklemiyoruz, ama normalini yapın, devleti kaybettiği sağduyuya çağırın. En azından biz bizim yanımızda olduğunuzu biliriz, eyvallah der devam ederiz.

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Türkiye’nin her yerinde mücadele edenler, bu ülkede bir ağaç altında onurlu bir insan gibi başımız dik oturabilelim diye canını dişine takan arkadaşlar, hepinizden Allah razı olsun. Hepiniz heykel gibi insansınız. Eyvallah. Eyvallah.

Bugünden sonra bizim için geçmişin öfkeleri, nefretleri, kinleri ayağımızın altındadır..

Bugünden sonra geçmişin hesapları, dargınlıkları, kırgınlıkları ayağımızın altındadır..

Bugünden sonra kalbimizde size karşı ancak sevgi ve saygı bulunur..

Bugüne kadar kalbinizi sözle, eylemle veya istemeden herhangi bir şekilde kırdıysak affola. Bizden yana bir hak varsa da hepinize helal olsun..

Bugünden sonra, bu yönetimde olup da, oturdukları koltukları dolduramayan zevat; fitne, fesat, riya, düşmanlık sokmadıkça, bunların oyununa gelenler veya başka grupların türlü yalanı, iftirası, kin ve haset sözleri aramıza girmedikçe, onların açtıkları yolda, yarattıkları karanlıkta ister bilerek ister bilmeyerek kendimizin yaptığı bir takım işler, sözler, davranışlar bir diğerinin kalbini tarumar etmedikçe bu böyle devam etsin.. Görüyoruz ki biz birbirinizi yerken onlar ancak kendilerini düşünenlerden olmuşlar, yarın da ancak kendilerini düşünenlerden olacaklar.

İnşallah aramıza bu karanlıklar bir kere daha girmesin..

Bizim renklerimiz ayrı, şarkılarımız ayrı, türkülerimiz ayrı, kahramanlarımız ayrı, hikayelerimiz ayrı olabilir. Oturduğumuz şehirler, boylarımız, yaşlarımız, cinslerimiz, dinlerimiz, dillerimiz ayrı olabilir ama sevdamız bir. Bu ülkede kaybolan adalet, yok olan özgürlük ortamında, haysiyetli bir insan gibi yaşamak sevdası bizi birleştiriyor.

Bir kere birleştik, gördük ki biz Türkiye’yiz.

Şimdi, buyrun, bu ülke için yola devam edelim.
Alıntı.
Cevap yazın lütfen.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] Mehdi a.s. gelirse olur merak etme...

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
arkadaş herhalde gıybet ve edilen küfürler için hesaplaşma vakti geldiğinde demek istemiş :)

Umarım öyle düşünüyordur, çünkü mesajından çok başka anlamlar çıkıyor. "Madem başını kapatmışlar, madem iman ediyorlar Tayyip'in yüzüne nasıl bakacaklarını düşünsünler." lafı çok sakıncalı duruyor dinimiz açısından. :)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2

maalesef akp 2 türlü müslüman kesmi ayrıştırdı modern türbanlılar birde geleneksel türbanlıalr akp zihniyetinde olanlar dediğin gibi girip çıkmadığı yer yok buna iyi ve kötü heryer dahil öyle müslüman olmaz

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Anlamak isteyen ne güzel anlıyo eyvallah freewill, anlamak istemeyende yapacak bişey yok. İstediğin yere çek o yorumu, Tayyip'te bir kuldur ilahlaştırdığımız yok kemalist değiliz biz. Neyse ya kime ne anlatıyorum ki. Bu iş de ahirete kalsın.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Televizyon karşısında içim geçmiş uykuya dalmışım az önce.Bir rüya gördüm.Milyonlarca insanın tekbir getirerek caddelerde, sokaklarda koştuğu nehir gibi aktığı bir rüya.Huzur bozanları, düzen bozanları, isyancıları TEKBİR çığlıklarıyla yok eden milyonlar ! Ölümün nereden geldiğini anlayamadan ölen huzur bozucular, bölücüler ve isyancılar.Milyonların ALLAHUEKBER diye attığı çığlıklar onları saklandıkları delikte yakalıyıp, ziyan ediyordu ! Sonra bir anda uyandım.Uyanmaz olaydım ! Bilen bilir.Benim rüyalarım meşhurdur.Hayrolsun inşallah.

Bir rüya ile savunduğun herşeyi yerlebir ettin.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Televizyon karşısında içim geçmiş uykuya dalmışım az önce.Bir rüya gördüm.Milyonlarca insanın tekbir getirerek caddelerde, sokaklarda koştuğu nehir gibi aktığı bir rüya.Huzur bozanları, düzen bozanları, isyancıları TEKBİR çığlıklarıyla yok eden milyonlar ! Ölümün nereden geldiğini anlayamadan ölen huzur bozucular, bölücüler ve isyancılar.Milyonların ALLAHUEKBER diye attığı çığlıklar onları saklandıkları delikte yakalıyıp, ziyan ediyordu ! Sonra bir anda uyandım.Uyanmaz olaydım ! Bilen bilir.Benim rüyalarım meşhurdur.Hayrolsun inşallah.

Hangi din @El Padrino o, Allah'ın verdiği canı kulun alması Kur'an-ı Kerim'in neresinde yazıyor? Rüyanda pek hayra yorulacak bir taraf göremedim açıkçası.

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şu forumda bir tambjk senin samimiyetine inanmiyorum. Geri kalan herkes samimi geliyor bana. Seni samimi bulmayinca fikirlerin de gereksiz oluyor. Bu asagilama hor gorme degil. Sana karsi guven duysu gelismiyor icimde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...