SDN Linux Kulübü

occuplus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende Ubunutu 9.04 Jaunty Jackolape kullanıyorum.m
Oldukça Memnunum
ÇAlışmayan donanım yok.
Meraklılara tavsiyedir.

batucan72

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pardus kullanıyorum. Ubuntu'yuda sevdiği mi söyleye bilirim?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ubuntu'yu seviyorum :D

Herkes söyleyince heves ettim söyledim.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Elime morten linux sertifikasyon programına ait dökümanlar geçti. bende inceliyorum bu aralar. sıfırdan alıp server konfigürasyonlarına kadar giden gayet sıkıcı bir eğitim dizisi. bakalım nasip olursa sona ulaşmak bir web, ftp ve mail server kurup yayınlamak istiyorum evden.
işletim sistemi olarak enterprise red hat kullanacağım. black screen :(

cauchy71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgisayarımda Ubuntu 9.04 64 bit , Kubuntu 9.04 64 Bit , Pardus 2008.2 kurulu

Bircan83

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ubuntu kullanan ve tavsiye eden arkadaşlara bir sorum olacak. ubuntu da bir vcd yi bilgisayarın harddiskine nasıl kaydederim? Wndowsta ve pardusta sağ tıklayıp kopyala yapıştır yapıyorum olay bitiyor. Aynı işlemi ubuntuda yapınca hata veriyor. Bazı arkadaşlar k3b ile vcd yi ripleme yöntemini tavsiye etti ama oda hiçbir işe yaramadı. Farklı bir önerisi olan var mı aceba

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
ubuntu kullanan ve tavsiye eden arkadaşlara bir sorum olacak. ubuntu da bir vcd yi bilgisayarın harddiskine nasıl kaydederim? Wndowsta ve pardusta sağ tıklayıp kopyala yapıştır yapıyorum olay bitiyor. Aynı işlemi ubuntuda yapınca hata veriyor. Bazı arkadaşlar k3b ile vcd yi ripleme yöntemini tavsiye etti ama oda hiçbir işe yaramadı. Farklı bir önerisi olan var mı aceba

vcd orjinal olunca erişim izninden dolayı dosyaları koypalama değiştirme yetkisine sahip olmuyorsun ubuntuda. bilmiyorum ama root dan fln olurmu olmazmı bi araştırmak lazım.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
biz de yavaştan geliyoruz kulübe :D
eski windows 7 çarpışmacılarından albay Hakan
bugün pardus cephesine onbaşı olarak katıldı

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
avuntu kullananlar vcdxrip kullanıp vcdleri kopyalayabilir :)

konsol programı ama iş görür

cedricgs32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu gün bilim ve teknik dergisi aldım ve pardusu kurdum iyi bir sistem ama alışmak zor olacak..

joker66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
slm linux kulübü ben pardus 2009 kullanmaya başladım xp de çalışan dos tabanlı muhasebe programım var bunu pardusta wine ile çalıştıramadım dosbox denen bir emulatörle zar zor çalıştırdım ancak yazdıramıyorum tüm pardus forumlarına sordum cevap gelmedi yardımcı olacak birileri varmı

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Pardus 2009 süper aero efektler fln müthiş olmuş :)

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Öncelikle bende yeni katıldım hem onu yazayım dedim hemde size tam bir çözüm önerisi olmasa da bir öneride bulunmak istedim.

slm linux kulübü ben pardus 2009 kullanmaya başladım xp de çalışan dos tabanlı muhasebe programım var bunu pardusta wine ile çalıştıramadım dosbox denen bir emulatörle zar zor çalıştırdım ancak yazdıramıyorum tüm pardus forumlarına sordum cevap gelmedi yardımcı olacak birileri varmı

Size tam çözümü zaten hiç kimse garanti edemez çünkü en nihayetinde elinizdeki bir windows yazılımı ve onu Linux'ta çalıştırmaya çalışıyorsunuz.

Benim önerim Tekir isimli tüm işletim sistemlerinde sorunsuz çalışan muhasebe programını kullanmanızdır. Geçişin kolayca olması içinde kendilerinden yardım isteyebilirsiniz.

Tekir Ticari Otomasyon...

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4

wine ile birçok programı çalıştırabilirsiniz
wine ile ayarlarınızı xp'den alın win98 veya daha altına çekin

joker66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
wine ile nasıl yapıldığını tarif edebilirseniz sevinirim wineyi pardusa kuruyorum programın exe sini wine ile başlat dediğimde boş ekranda bekliyor .programım dos tabanlı ve lisanslı malesef tekire yada başka birine geçme lüksümüz yok eğer bu sorunu aşarsak tüm ana bilgisayarları pardusa aktaracağım 1 yıldır soruyorum herkes tam cevabını bilmediğinden yada bu tür bir sorunu görmediğinden çözümsüz kaldım

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
wine ile nasıl yapıldığını tarif edebilirseniz sevinirim wineyi pardusa kuruyorum programın exe sini wine ile başlat dediğimde boş ekranda bekliyor .programım dos tabanlı ve lisanslı malesef tekire yada başka birine geçme lüksümüz yok eğer bu sorunu aşarsak tüm ana bilgisayarları pardusa aktaracağım 1 yıldır soruyorum herkes tam cevabını bilmediğinden yada bu tür bir sorunu görmediğinden çözümsüz kaldım

Programın ismi nedir?

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24

Açıkçası şimdiye kadar hiçbir muhasebe programı ile işim olmadı, sadece isimlerini biliyorum. Fakat Windows'tan Pardus'a geçmeye cesaret ettiyseniz ve muhasebe programını değiştirme işini de yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Daha doğrusu, wine ile çalıştırmakla geçirilen zaman yerine, windows'a kuracağınız Tekir ile ilgilenmek daha mantıklı geliyor. Tekir'e tam olarak geçiş yaptığınız gün Pardus'a geçmek için hiçbir endişeniz kalmayacak.

Birde büyük ihtimalle programınızı bir linux dağıtımında wine ile çalıştırsanız bile başka sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz hâlâ var. Atıyorum her şey çok güzel çalışsa bile yazıcıdan çıktı alamayabilirsiniz.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
o eskidendi
şu an wine gayet sorunsuz bir program
özellikle de eski programlarla
sadece son çıkan programlarda hatalar oluşabiliyor onlar da sonraki sürümlerde gideriliyor
bu döngü böyle devam ediyor
başlat menüsüne wine yazarsanız(tabi başlatın klasik olmaması lazım) wine ayarları gibi birşey göreceksiniz oradaki ayarlarla oynayın, win sürümünü düşürün, pixel ve vertex shader desteğini kaldırın olmazsa yeniden buraya cevap yazın
daha ayrıntılı bakacağım
ama dediğim gibi mutlaka çalışır hem de sorunsuz
herhangi bir performans kaybı da olmaz
çünkü wine artık bir emulator değil
içiniz rahat olsun