Sdn forumun kitlesi niye az?

Bu konuyu okuyanlar

Clash Royale Oyuncusu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Arada sırada foruma girerim. Yardıma ihtiyacım oluyor. Bir hesabim daha var genelde onun ile giriyorum. Ancak ne zaman konu açsam cevap yok. Ben birine yardımcı olmaya çalışsam bile geri dönüş yapılmıyor. Anlayamıyorum neden böyle? Forumu az kişimi kullanıyor? Forumu kullananların yaşı küçük ve sınırlı bilgiyemi sahip?

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Artık çoğu kişi vakit ayıramıyor, eski üyeler terk edince kimsenin giresi gelmiyor ayrı olarak hayat şartları geçim dertleri var, artık insanlar birilerine birşeyler yazmak anlatmak belirtmek istemiyor. Bu tek forumda değil genel ülkenin iletişim sorunu..

2010 lu yıllarda forum siteleri harika bir topluluk alanıydı..

Clash Royale Oyuncusu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Artık çoğu kişi vakit ayıramıyor, eski üyeler terk edince kimsenin giresi gelmiyor ayrı olarak hayat şartları geçim dertleri var, artık insanlar birilerine birşeyler yazmak anlatmak belirtmek istemiyor. Bu tek forumda değil genel ülkenin iletişim sorunu..

Katılmıyorum. Burda ne zaman konu açsam cevap yok. Birini yardımcı olmak istesem nile geri dönüş yok. Burda günde 20 tane konu açılıyor en fazla. Dikkat ederseniz hepside 0 mesaj. Tecnhopata baktığımızda böyle değil. Günde 1. 000 e yakın konu açılıyor ve hangi tür konu açtıysam cevapsız kalmıyor. Zaten halihazırda olan 550.000 küsür üyesi var. Bunların en az 300.000 bini günlük aktif olan kişiler. Ben halbuki sdn forumu tecnhopattan daha çok seviyorum ama durumun böyle oluşu beni sdn foruma hiç girmemeye itiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir örnek vermek istiyorum. Bilgisayar alacaktım sistem önerisi diye konu açtım. Vallahi burada hiç kimse (0 mesaj) cevap vermezken tecnhopatta tam 24 kişi konuma yazmış. Keşke sdn de böyle olsa :(

Son düzenleme:

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369

Bravo, güzel tespit.

Son düzenleyen moderatör:

Clash Royale Oyuncusu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Katılmıyorum. Burda ne zaman konu açsam cevap yok. Birini yardımcı olmak istesem nile geri dönüş yok. Burda günde 20 tane konu açılıyor en fazla. Dikkat ederseniz hepside 0 mesaj. Tecnhopata baktığımızda böyle değil. Günde 1. 000 e yakın konu açılıyor ve hangi tür konu açtıysam cevapsız kalmıyor. Zaten halihazırda olan 550.000 küsür üyesi var. Bunların en az 300.000 bini günlük aktif olan kişiler. Ben halbuki sdn forumu tecnhopattan daha çok seviyorum ama durumun böyle oluşu beni sdn foruma hiç girmemeye itiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir örnek vermek istiyorum. Bilgisayar alacaktım sistem önerisi diye konu açtım. Vallahi burada hiç kimse (0 mesaj) cevap vermezken tecnhopatta tam 24 kişi konuma yazmış. Keşke sdn de böyle olsa :(
Bu mesajımı okuduktan sonra,
Bravo, güzel tespit. ?
Tespitini yap.

Son düzenleyen moderatör:

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Bu mesajımı okuduktan sonra,

Tespitini yap.
abicim, ben tek bu forum sitesine bakmıyorum bir çok yerde üyeliğim var.. bahsettiğin forum sitelerinde de durum aynı, sorun senin sistem toplamanda değil , forumlara da normal insanlar giriyor ve psikolojik olarak bir düşüş var Türkiye genelinde, bu sadece Türkiyede de geçerli bir şey değil bu arada, takıldığım yabancı forumlarda da var, dünyada genel değişim var, sosyal medya ağırlık bastırdı forum kullanımı geçtiğimiz her yıl düşüşte teknoloji kolaylaştıkça insanlar plastik klavyeden uzaklaştı.. mobil tarayıcılı forumu tercih etmek yerine sosyal medya kullanmayı seçtiler..