Samsung s3 telefon kayıbı

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar dün sabah iş cıkısı serviste cep telefonumu düşürdüm. erken saat oldugu için hiç bi şekilde servisciyle iletişime gecemedım. daha sonra ise telefon serviste yoktu. yüksek ihtimal biri telefonu aldı. şimdi ben ne yapabilirim telefona ulasmak ıcın. kapalı oldugu için samsung dive'dan bulamıyorum.
(telefonun kaskosu var)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ee kaskosu varsa kaskoya başvur hocam.gerekli işlemleri yap. dive'den de kontrol et biri aldıysa illaki açacaktır telefonu ve internete bağlancaktır

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam o konuda size danısmak istiyorum. şimdi ilk ben düşürdüm(Kaybetme) sonra düşürdüğüm yerdne aldılar(çalma) kaskoda kaybetme teminat dısı diyor. yarın karakola basvurcam ama ifademde illaki ben kaybettim diyeceğim sonra biri aldı diyecegım ondan kaskodan korkuyorum herhangi bişey yapmazsa diye.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
geçmiş olsun kardeşim.. inşallah sorununa biran önce çözüm bulursun..

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol kardeşim ugrasıyoruz işte bi ümit

gokhansel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
polis tutanağı çok önemli bu durumda , benim bir arkadaşın eve hırsız girdi laptopunu çaldılar ama hırsız hiçbir yeri dağıtmadan çıkmıştı ve kapıyı rahatlıkla açmıştı polis tutanağını ona göre düzenlediği için hiçbirşey alamadı bilgine .
Çok geçmiş olsun bu arada umarım öncelikle telefonunu bulursun .

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın karakola gidip dahada fazla zaman kaybetmeden bildirmek istiyorum durumu. ayrıca merak ettiğim husus savcılıga gitsem ımei numarası ile herhangi birşey yapamazmıyım

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çok yazık insanlık ölmüş.

Nokia 5800 ilk çıktığı zamanlar yolun kenarında bulmuştum.Telefon açıktı.Rehberinden babasını bulup aradım.Yarın karakoldan alabilirsiniz dedim.Ertesi günü götürdüm karakola teslim ettim.Ordan da almışlardır heralde.Bu hareketi yapmak çok zor birşey olmasa gerek.Haram maldan, kul hakkı yemekten Allah herkesi korusun...

Seninde mevcut durumda yapabileceğin tek şey karakola başvurmak.Babamın telefonu çalınmıştı.2 yıl sonra karakoldan aradılar."Gelin telefonunuzu alın" dediler.Ne zaman nerden çıkacağı belli olmuyor.Geçmiş olsun.

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimsenin günahını almak istemiyorum su vakitte belki senin gibi biridir ve bana yardımcı olur. fakat genede kendımce onlemler almam gerek.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Aynı durum babama olmuştu 3 sene önce imei yi falan verdik karakola ama telefondan ses çıkmadı.
Geçmiş olsun zor bir durum.:unsure:

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bende bir keresinde bi kafede oturdugum masada buldum. bu durumda en cok kendime guvendigimden -ki ne yapacagimdan adim gibi emin oldugum icin :)- ne polise nede karakola. girdim rehbere, baktim son aradigi numaraya , aradim tekrar, arkadasiymis telefondaki dedim gelsin kafede birakmis alsin telefonunu 2 saat daha urdayim diye. adam geldi yarim saat sonra. telefonu kapadim actim soyle dedim pini verdi dogruydu verdim telefonu gitti ..

yani bunu anlatmamdaki maksat kardesim iyimser olma saka bile olsa kimse bu kadar uzatmazdi simdiye kadar telefondan haber alirdin. o yuzden derhal basvurnu yap karakola. el padrino nun babasinin basina gelen abimin basina geldi. siemens c5 almisti ciktigi zaman. bi hafta surmedi kaybetti. polise basvurdu 2 yada 3 sene sonra aradilar gittik aldik. telefon trabzonda kayboldu corumda bulunmustu :)

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
samsung diveden surekli takip et illaki merak edip acacak teli

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilgi ve alakanız için teşekkür ederim arkadaşlar. samsung dive'den 12 saatte bir her 15dk nın konum bilgisi verme ozellıgıne tıkladım herhangi bi anda actıgı anda konumu gelir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu kaybetmede, kaskoya hırsızlık desek yankesicilik felan acaba yine kasko dışı mı olur?

bu arada inşallah bulursun kardeşim.

LokumTozu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cumhuriyet Başsavcılığı'nda çalışan biri olarak bu konuda size yardımcı olabilirim sanırsam. Öncelikle bir dilekçe ile telefonunuzun IMEI kodunu ve modelini belirterek bulunduğunuz il/ilçedeki Cumhuriyet Başsavcılığı'na çalındığına dair başvuruda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı TİB'e yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na bir müzekkere yazarak telefonu çaldırdığınız saat ile müzekkerenin yazıldığı tarih aralığında belirtilen IMEI numaralı telefonu hangi hatların takılarak kullandığının tespit edilmesini istiyor. Gelen yazı cevabında telefonu çaldırdıktan sonra kullanan hatların listesi ve dolayısı ile bu hat sahiplerinin kimlik bilgileri ve adresleri de gelmektedir. Daha sonra bu hat sahiplerinin tek tek şüpheli sıfatı ile ifadeleri alınır (hangi şehirde oldukları farketmiyor, talimat yolu ile ifadeleri alınabiliyor). İfadeleri alınırken kullanmakta oldukları telefonlar ellerinden alınır ve karşılaştırma yapılır. Eğer telefonunuzu halen kullanıyorsa muhafaza altına alınıp tutanak ile daha sonra size teslim edilir ve şahıs hakkında TCK'nın 141.maddesi (hırsızlık) suçundan iddianame düzenlenerek dava açılır. Eğer TİB'den gelen yazı cevabında telefon çalındığı günden itibaren kimse kullanmamış ise muhtemelen telefonu düşürmüşsünüz ve bulan da olmamıştır.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
plan b
arkadaslar dün sabah iş cıkısı serviste cep telefonumu düşürdüm. erken saat oldugu için hiç bi şekilde servisciyle iletişime gecemedım. daha sonra ise telefon serviste yoktu. yüksek ihtimal biri telefonu aldı. şimdi ben ne yapabilirim telefona ulasmak ıcın. kapalı oldugu için samsung dive'dan bulamıyorum.
(telefonun kaskosu var)

Üyelik tarihiApr 2012Mesajlar693

plan b diye bir uygulama var android markette onuda dene ayni anda gpsi falan otomatik aciyor. yuklemek icin bilgisayardan google play stordan indir telefonu acinca calismaya basliyor telefonda. yani playstordan kurunca telefonda calisiyor otomatik

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LokumTozu ilgin ve yardımın için cok teşekkür ederim. pazartesi günü savcılıga basvuruda bulunacagım. ancak tedirgin oldugum bi konu var. ben telefonu kayıp ettıgımde sarjı %30 civarındaydı.(07:45) maximum öğlen 14:00-15:00 gibi biterdi. alan kişinin direk telefonu sarj etmesı gerekirdi. pin kodu yok(herhangi bi güvenlik kodu yok) ve telefonu dırek acabılırdı. 1.5 gün oldu s​amsung dive'dan cıt yok telefon hiç acılmadı.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun kardeş geri verecek biri olsa şimdiye sana ulaşırdı o telefon yalan oldu artık malesef sigorta okuyan biri olarak söyliyeyim teminatta kayıp teminat dışıysa hiç birşey yapmazlar ona göre prim ödüyorsun.Telefonu hiç açmamasının sebebi biliyordur bulacağını hemen el altından okutup kurtulacak alan şahısta büyük ihtimalle tekrardan geçmiş olsun.

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eywallah kardeşim hayırlısı ne diyim

LokumTozu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LokumTozu ilgin ve yardımın için cok teşekkür ederim. pazartesi günü savcılıga basvuruda bulunacagım. ancak tedirgin oldugum bi konu var. ben telefonu kayıp ettıgımde sarjı %30 civarındaydı.(07:45) maximum öğlen 14:00-15:00 gibi biterdi. alan kişinin direk telefonu sarj etmesı gerekirdi. pin kodu yok(herhangi bi güvenlik kodu yok) ve telefonu dırek​ acabılırdı. 1.5 gün oldu samsung dive'dan cıt yok telefon hiç acılmadı.

Bu telefonunun çalınmadığı anlamına gelmez. Hergün bu şekilde 100'lerce vaka ile karşılaşıyoruz. İşin kurdu olanlar telefonu çaldıktan sonra satana kadar açmıyorlar bazen 1 hafta bazen 2 ay. Taki alıcı bulup telefonu elden çıkarana kadar. Böylece kendilerinin olayla ilgisi kalmadan telefonu bir başkasına devretmiş oluyorlar. Sen savcılığa suç duyurusunda bulun bence sorunun bu şekilde çözülecektir ;)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Cumhuriyet Başsavcılığı'nda çalışan biri olarak bu konuda size yardımcı olabilirim sanırsam. Öncelikle bir dilekçe ile telefonunuzun IMEI kodunu ve modelini belirterek bulunduğunuz il/ilçedeki Cumhuriyet Başsavcılığı'na çalındığına dair başvuruda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı TİB'e yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na bir müzekkere yazarak telefonu çaldırdığınız saat ile müzekkerenin yazıldığı tarih aralığında belirtilen IMEI numaralı telefonu hangi hatların takılarak kullandığının tespit edilmesini istiyor. Gelen yazı cevabında telefonu çaldırdıktan sonra kullanan hatların listesi ve dolayısı ile bu hat sahiplerinin kimlik bilgileri ve adresleri de gelmektedir. Daha sonra bu hat sahiplerinin tek tek şüpheli sıfatı ile ifadeleri alınır (hangi şehirde oldukları farketmiyor, talimat yolu ile ifadeleri alınabiliyor). İfadeleri alınırken kullanmakta oldukları telefonlar ellerinden alınır ve karşılaştırma yapılır. Eğer telefonunuzu halen kullanıyorsa muhafaza altına alınıp tutanak ile daha sonra size teslim edilir ve şahıs hakkında TCK'nın 141.maddesi (hırsızlık) suçundan iddianame düzenlenerek dava açılır. Eğer TİB'den gelen yazı cevabında telefon çalındığı günden itibaren kimse kullanmamış ise muhtemelen telefonu düşürmüşsünüz ve bulan da olmamıştır.

Ne yazık ki Samsung Galaxy serisinin IMEI'si 5 dakikada değişebiliyor. Bulan kişi eğer durumun farkındaysa telefonu bulmak ya da işlem yapmak zor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hic birine gerek yok. Samsungun sayfasi var Telefonum nerede diye calinmalara karsi bir program. Bu program zaten yükllü olarak geliyor. Tek yapman gereken o sayfaya gir senden samsung accountunu isteyecek, accountunu biliyorsundur ilk girdigin kayit maili ve sifresi. Samsung uygulamalara verdigin sifre. Onu girdikten sonra telefonumu bul yeri var ona bas tarasin. Sonra telefonunun nerede oldugunu görürsün.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çok yazık insanlık ölmüş.

Nokia 5800 ilk çıktığı zamanlar yolun kenarında bulmuştum.Telefon açıktı.Rehberinden babasını bulup aradım.Yarın karakoldan alabilirsiniz dedim.Ertesi günü götürdüm karakola teslim ettim.Ordan da almışlardır heralde.Bu hareketi yapmak çok zor birşey olmasa gerek.Haram maldan, kul hakkı yemekten Allah herkesi korusun...

Seninde mevcut durumda yapabileceğin tek şey karakola başvurmak.Babamın telefonu çalınmıştı.2 yıl sonra karakoldan aradılar."Gelin telefonunuzu alın" dediler.Ne zaman nerden çıkacağı belli olmuyor.Geçmiş olsun.

Herkes senin kadar duyarlı değil işte maalesef.. zaten öyle olsa idi eğer ülkelerde de suç oranı en aza indirgenirdi.. ama gel görki öyle değil maalesef.. birazda karakter meselesi bu.. üstelik dinimizde derki ; yerde bulduğun birşeyin sahibi yoksa eğer en az " 7 " yer ya da kişiye sorman gerekiyor..

XyMoX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2-3 AY once bende bulmustum yerde rehberden birini arayip telefonunuz su isyerinin onunde arabanin kasasinda diyip kapamistim .ertesi gun kasasinda yoktu almislardi :D yapmak zor degil tabi amaci farkli oluyor tabi alanlarin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samgung dive çalışmıyorki müşteri hiz servis bile çözemedi benim teli degiştiremyi kabul etmiyolar napsam çalışmıyor dive denen karın ağrısı...