Samsung Galaxy S8 ve S8 Edge

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mart ayının sonları veya nisan aynın başında diye şuan güncel dedikodu bilgisi mevcut. Fiyat konusuna takılmıyorum zira üst segment telefonlar arası çok fark yok sony spple samsung vs hepsi ortalama aynı.

İphone telefon almak istemiyorum sony beklediğim gibi olmayınca s8 e doğru gönül kayması yaşadım bundaki note 7 etkisi aşırı fazla.

Kimse tutupta bu fiyata şu değer ama bu değmez diyecekse bu samsung un üst segmentleri asla kıyaslanamaz. iphone lardan ios u çıkar android yükle mevcut donanımla bi halt a yaramaz samsung a ios yükle telefon elinden kaçar hesap ortada.

Diğer yandan fazla bi değişiklik olacakmı s7 ye göre bence çok olacak
Açığa çıkan bilgilere göre baz alınırsa yeterli düzeyin üstünde olacağı aşikar bunun yanında note 7 olayını unutturmak telafi etmek adına sürprizler olacağını düşünüyorum.

Bekleyip göreceğiz anyayı konyayı :)
Mevcut donanımla mı ? A10 şuan android tarafındaki işlemcilerden daha iyi bilgine

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar telefon larınızı her çıkan modelle değiştirme hastalığına mı kapıldınız ? Mesela Bende Note 1 vardı ondan sonra Note 5 aldım aradan kaç yıl geçti ve telefon yavaş kaldı değiştirdim.
Bunun gibi kendimize bir kıstas belirlesek her çıkana saldırmazsak hep bu yabancıları zengin ediyoruz.
S7 ve S7 edge si olanlar bence 5-6 model beklesinler paralarını çar çur etmesinler. Naçizane tavsiyem budur milletçe böyle davranırsak daha da güçlü oluruz gibime geliyor bana.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Mevcut donanımla mı ? A10 şuan android tarafındaki işlemcilerden daha iyi bilgine

Çok uçuk bi fark yok ve sadece işlemci bazında konuşmadın cihazların sadece işletim sistemlerini birbiriyle değiştirsen yerlerde sürünür iphone bunu anlatmak istedim.

Ayrıca s8 yeni işlemciyle gelirse ki büyük ihtimal telefonda yeni exynos göreceğiz. Yeni exynos un apple ın A10 undan iyi olacağını düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok uçuk bi fark yok ve sadece işlemci bazında konuşmadın cihazların sadece işletim sistemlerini birbiriyle değiştirsen yerlerde sürünür iphone bunu anlatmak istedim.

Ayrıca s8 yeni işlemciyle gelirse ki büyük ihtimal telefonda yeni exynos göreceğiz. Yeni exynos un apple ın A10 undan iyi olacağını düşünüyorum.
Exynos a10dan daha iyi olacak. Orası doğru ama sürünme durumu a10 gibi işlemcide olmaz.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
6" olacağı söylenen bir s8 modeli, note 7 telafisi (5.7" ve üzeri olan pazar boşluğunu veya hakimiyetini kaybetmemek adına) olabilir mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
6" olacağı söylenen bir s8 modeli, note 7 telafisi (5.7" ve üzeri olan pazar boşluğunu veya hakimiyetini kaybetmemek adına) olabilir mi ?
İmkanı yok
S6 Edge plusun halini gördük sattı evet sattı
Ama note 5 onu tokatladı

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Almayı düşünüyorum. Note 7 Den sonra durumu düzeltmek için efsane bir şey olacağa benziyor.

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Beyler arkadasimda s7 edge alicak ama 2.500 tl civari limiti var ucuz veya kampanya olan bi yer varsa onerebilirmisiniz ? Please

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler arkadasimda s7 edge alicak ama 2.500 tl civari limiti var ucuz veya kampanya olan bi yer varsa onerebilirmisiniz ? Please
İthalatçı garantili alırsa hepsi buradada var
N11e baksın
S7 Edge note serisi telefonu gibi birşey oldu fiyatı düşmüyor dusse de geri çıkıyor

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
A
İthalatçı garantili alırsa hepsi buradada var
N11e baksın
S7 Edge note serisi telefonu gibi birşey oldu fiyatı düşmüyor dusse de geri çıkıyor

Aynn oyle neden boyle oldu yaa. İphone 7 bile 2900 oldu fiyati neden s7 edge bu kadar pahali ne zaman iner bu :-(

M

Murat Burç

SDN Okuru
A

Aynn oyle neden boyle oldu yaa. İphone 7 bile 2900 oldu fiyati neden s7 edge bu kadar pahali ne zaman iner bu :-(
İnmez büyük ihtimal ayrıca iphone 7 bile 2900 diye birşey yok.Şu iphoneyi fazla yüceltmeyin
S7 Edge Note7'nin yerini aldı onun düşmesinin imkanı yok

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
S pen li S8 hakkında görüşleriniz nedir ?

Şahsen note7 telafisi konusunda ısırarlıyım bu anlamda S penli S8 dedidokusunun gerçek olma ihtimali yüksek ve gelirse S Pen li modeli almayı tercih ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Şahsen note7 telafisi konusunda ısırarlıyım bu anlamda S penli S8 dedidokusunun gerçek olma ihtimali yüksek ve gelirse S Pen li modeli almayı tercih ederim.
Gelmez.
Bunun başka bir açıklaması yok. Gelmez net.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214

Zaten s8 le note 8 arasında çok fark olmaz. En büyük fark s pen. Yani note 8 in adını değiştirmek sadece

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zaten s8 le note 8 arasında çok fark olmaz. En büyük fark s pen. Yani note 8 in adını değiştirmek sadece
S7 Edge ile note 7 arasında görünürde fark yok diyorduk
Note 7nin içinde kamera için ayrı işlemci Videoda HDR desteği HDR ekran vardı
S8 ile note 8 farkını sen düşün

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
S7 Edge ile note 7 arasında görünürde fark yok diyorduk
Note 7nin içinde kamera için ayrı işlemci Videoda HDR desteği HDR ekran vardı
S8 ile note 8 farkını sen düşün
Note 7 den dolayı samsungun güçlü bir s8 modeliyle çıkması bekleniyor. Bu yüzden note 8 e saklayabileceği bişey kalmayacak

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Tasarım olarak note7 benzeri olup ekran kasa orasının %95 üzeri olacağını düşünüyorum.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
%95 ekran kasa oranı olması mümkün değil. Dursun bu burda çıkınca bakarız :D

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Bu speni o kadar abartmayın note 4 almadan önce neredeyse spen için aldım ama neredeyse hiç alıpta spen ile resim çizmedim

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bu speni o kadar abartmayın note 4 almadan önce neredeyse spen için aldım ama neredeyse hiç alıpta spen ile resim çizmedim

S pen için alıp s pen i kullanmayan nadir mi diyim ne değişik bir durum mu diyim bilemedim. Spen in kullanıcı kitlesi zaten belli gerek çizim gerekse yazı yazmak içindir ya sen bu alanlardan hiçbirinde uğraşı vermiyorsun yahut sırf spen havam olsun diye alıp spen gibi bir teknolojiyi kullanmadığın için küçümsüyorsun. Kullanmıyorsan spen in sorunu değil.
--- Gönderi Güncellendi ---
%95 ekran kasa oranı olması mümkün değil. Dursun bu burda çıkınca bakarız :D

Bu Samsung o yüzden olmaz

Tamam umarım haksız çıkarım yaparlar bende alırım :D

Nasıl bir yorumlama çamur atma sanatıdır çözümleyemedim doğrusu.

Apple olsa Apple için konuşsak yerden göğe sığdıramazlar
İş samsung a geldimi (yıllardan beri başarıları ve kalitesi ortada) tutup tebrik takdir edeceğimize sırf apple rakibi büyük bir firma olduğu için çamur atıyoruz küçümsüyoruz. Yok daha iyisini şahsınız yapabiliyorsa buyrun çıkarın ama koskoca markayı rakip markalar babanızın veya şahsınızınmışcasına görüp firmayı bu denli aşağılamak için bahane aramayın.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
S pen için alıp s pen i kullanmayan nadir mi diyim ne değişik bir durum mu diyim bilemedim. Spen in kullanıcı kitlesi zaten belli gerek çizim gerekse yazı yazmak içindir ya sen bu alanlardan hiçbirinde uğrşı vermiyorsun yahut sırf spen havam olsun diye alıp spen gibi bir teknolojiyi kullanmadığın için küçümsüyorsun. Kullanmıyorsan spen in sorunu değil.
--- Gönderi Güncellendi ---

Nasıl bir yorumlama çamur atma sanatıdır çözümleyemedim doğrusu.

Apple olsa Apple için konuşsak yerden göğe sığdıramazlar
İş samsung a geldimi (yıllardan beri başarıları ve kalitesi ortada) tutup tebrik takdir edeceğimize sırf apple rakibi büyük bir firma olduğu için çamur atıyoruz küçümsüyoruz. Yok daha iyisini şahsınız yapabiliyorsa buyrun çıkarın ama koskoca markayı rakip markalar babanızın veya şahsınızınmışcasına görüp firmayı bu denli aşağılamak için bahane aramayın.
Tabiki deyil hatta mükemmel bir teknoloji ama note serisi kullanan çoğu arkadaş s serisine geçerken spen yok diye hayıflanmaz.Hatta çoğu kişi düşünmez bile speni

sinandragneel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S7 Edge'nin fiyatı düşer mi ? şu anda 3.299.tl civarlarında eğer düşmezse S6 edge almayı düşünüyorum çünkü fiyatı bana göre çok pahalı.S8 Fiyatını etkileyeceğini düşünüyorum sizce?

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben s7 edge 2299 tl ye almıştım galiba şuan çok kardayım

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Düz ekranlı S8 gelse keşke.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Umarım güzel bir tasarım ile çıkar normalde şimdiye kadar hiç Samsung'dan hazzedemedim ama bu Edge serisi ve geliştirilmiş arayüzü ile gayet stabil ve güzel.:)