Samsung Galaxy S8 ve S8 Edge

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
6rrDmN.jpg

Herkese Merhaba.

Note 7 ye veda ettiğimizin üzerinden 1.5 ay geçmiş olmasına karşın efsane telefon hala aklımdan gitmiyor ve zannediyorum ki birçok kullnıcı da benim gibi düşünüyordur.

Sözü fazla uzatmak istemiyor ve iphone 4s 5s 6s ile birlikte Note 4 e kadar her iki platformu kullanan bir birey olarak daha önce Note 7 alarak sadece Android platformu kullanacağıma dair düşüncelerim mevcuttu. Haliyle telefona veda edince tek platform düşüncesi şimdilik ertelenmiş oldu.

Nasip olursa s8 klasik veya edge ekranlı gelirse, edge ekran olanı almayı ve an itibariyle konuyu açtığım 5s i yeğenlerimden birine 6s i kardeşime hediye vermeyi düşünüyorum. Telefonu alma hususunda geçen hafta Cuma günü itibariyle kararlaştırmış ve bu doğrultuda s8 e ait forum konusunu açmak fikri dündendir hasıl oldu böylece konuyu açmış bulundum.

Benim gibi kararlaştıran veya almayı şu aşamada düşünen bireyleri konuya davet ediyor ve forum yönetici/mod arkadaşlarımdan konuyu erken açmış olmamı hoş görüyle karşılamalarını temenni ediyorum.

Gün içinde paylaşılan s8 render çizimlerini almayı düşünenler nasıl buluyorsunuz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.
Render çizimlerindeki o parmak izi okuyucusunu en altta değilde ekran altında olması daha iyi olur

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.
Render çizimlerindeki o parmak izi okuyucusunu en altta değilde ekran altında olması daha iyi olur

Render çizimi ekran kasa oranı adına güzel lakin enine doğru genişlemişliği göze hoş gelmiyor. Diğer yandan söylentilere bakılırsa parmak izi okuyucu arka tarafa yerleştirilecek.
Söylentiler doğrultusunda bir render yapılması daha anlaşılır olacaktır ye düşünüyorum.

Not : yönetici/mod arkadaşlarım konuyu sabitleyip konu resmini sayfaya gömerlerse sevinirim.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Konuyu ben açacaktım önce davranmışsın :) neyse şimdiden alacaklara hayırlı olsun buralar değerlenir :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Vay konu güzel. Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ne zaman cikicak. Bilgisi olan var mi.
Cunku s7 edge alicam bu hafta eger pisman olucaksam bekleyebilirim. S8 de vaya teknolojinin ileri gidilicegi soyleniyo. Sizce ne yapim bekliyim mi yoksa s7 edge mi alim.
Arti fiyati ne olur sizce?

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Ne zaman cikicak. Bilgisi olan var mi.
Cunku s7 edge alicam bu hafta eger pisman olucaksam bekleyebilirim. S8 de vaya teknolojinin ileri gidilicegi soyleniyo. Sizce ne yapim bekliyim mi yoksa s7 edge mi alim.
Arti fiyati ne olur sizce?
Bence beklemeye değer bende bekliyorum..

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
mart 2017 de çıkacağını söylenıyordu.tarih önemi alındı?Daha şimdiden konusunu açmışsınız
dolar düşmezse 3500 tl den aşağı olacağını zannetmiyorum

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
mart 2017 de çıkacağını söylenıyordu.tarih önemi alındı?Daha şimdiden konusunu açmışsınız
dolar düşmezse 3500 tl den aşağı olacağını zannetmiyorum
900 dolar konuşuluyor bu fiyatın az üstünde olucak haberleri duydum ama belli değil
--- Gönderi Güncellendi ---
Ülkemizde 4000 tl den giriş yapabilir.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Nisanda gelecek arkadaşlar. MWC de tanıtılmayacak deniyor.

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
S7 edgeden fazla farki olmicak. Bataryasi 4 bin. Ekrani biraz genislicek ve 3 ozellik eklenicek kamera cift kamera olucak iris tarayici gelicek ve duyarli basma gelicek yani bence fazla farki olmicak. 4000 tlden de asagi olmicak katiliyorum arkadasa. Vergiler yuksek bizde. Bence 3 senenin en iyisi s7 edge olarak kalicak. Belki fiyati dusmeyebilir fazla ama cok iyi telefon bana gore.

Sizlerin gorusleri neler s7 edge ile s8 arasindaki farklar sizce bizi ikna edebilicek mi almak icin?

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bende iphone 6s kullanıyorum note7 piyasadan kalkmasaydı note 7 ye geçecektim.
8 nasıl olur kestiremiyorum note serisi bana daha cazip geliyor.çıkınca göreceğiz

NoRestForTheSicked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
5 yıldır iphone 4 kullanıyorum,çıktığı an alıcam s8'i yurtdışından.Androidi denemenin zamanı geldi.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
S7 edgeden fazla farki olmicak. Bataryasi 4 bin. Ekrani biraz genislicek ve 3 ozellik eklenicek kamera cift kamera olucak iris tarayici gelicek ve duyarli basma gelicek yani bence fazla farki olmicak. 4000 tlden de asagi olmicak katiliyorum arkadasa. Vergiler yuksek bizde. Bence 3 senenin en iyisi s7 edge olarak kalicak. Belki fiyati dusmeyebilir fazla ama cok iyi telefon bana gore.

Sizlerin gorusleri neler s7 edge ile s8 arasindaki farklar sizce bizi ikna edebilicek mi almak icin?
Aga saydığın farklar az bişey mi? Bence baya bi farklı olucak

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
4000 tl ye degicek mi peki ? İphone a laf atiyoruz ama samsung ta fiyatta ucucak goruceksiniz? Bu da demek oluyo ki durumu iyi olanlar kullanabilicek. He bide hat ustune almaya çalışan olucak. Telefon oldu mu sana 4.500 tl. Harbiden araba parasi oluyo boyle ?

Sen olsan alirmisin ? Tamm teknolojiye ayak uydurmak istiyoruz geride kalmak kimse istemez ama aga bu kadar fiyatta biraz tuzlu. He naparsin gidersin yurt disindan getirirsin olur 3000 tl falan ama turkiyede yeni cikan telefon alinmaz :-(

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
4000 tl ye degicek mi peki ? İphone a laf atiyoruz ama samsung ta fiyatta ucucak goruceksiniz? Bu da demek oluyo ki durumu iyi olanlar kullanabilicek. He bide hat ustune almaya çalışan olucak. Telefon oldu mu sana 4.500 tl. Harbiden araba parasi oluyo boyle ?

Sen olsan alirmisin ? Tamm teknolojiye ayak uydurmak istiyoruz geride kalmak kimse istemez ama aga bu kadar fiyatta biraz tuzlu. He naparsin gidersin yurt disindan getirirsin olur 3000 tl falan ama turkiyede yeni cikan telefon alinmaz :-(
Fazla farkı olmuycak dediğin için dedim. Bi telefona 4500 verilir mi o ayrı konu. Apple a laf edilme sebebi 4000 lira fiyat çekerken 1000 liralik telefonlarda olan özellikleri koyamaması.

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Fazla farkı olmuycak dediğin için dedim. Bi telefona 4500 verilir mi o ayrı konu. Apple a laf edilme sebebi 4000 lira fiyat çekerken 1000 liralik telefonlarda olan özellikleri koyamaması.

Hocam bende size katiliyorum iphone almak istemiyorum onun icin ama samsungta fiyatta biraz apple'a rakip olmak icin mi yapiyo anlamadim. S7 edgeden yuksek olucak fiyati diyolar. S7 edge zaten 3299. Not 7 3399 tl den çıktı ama s8 4000 tl yapilmaz zor cok olur bizim icin. Turkiyenin vergisinden haberi varsa yapmazlar

Hocam bende size katiliyorum iphone almak istemiyorum onun icin ama samsungta fiyatta biraz apple'a rakip olmak icin mi yapiyo anlamadim. S7 edgeden yuksek olucak fiyati diyolar. S7 edge zaten 3299. Not 7 3399 tl den çıktı ama s8 4000 tl yapilmaz zor cok olur bizim icin. Turkiyenin vergisinden haberi varsa yapmazlar

M

Murat Burç

SDN Okuru

Note 7 amerika 900 dolar ile 128 gb iPhone 7 plus ile aynı fiyattaydi. 7 plus 128 gb 4300 tl gibi bir fiyatı var. Note 7 3600den girdi samsung Türkiye zaten o fiyati ulkeye uyarladi dolar kuru o zaman 2.9 belkide daha azdı dolar
s8in 4000 den cikma ihtimalini asla kücümseme dua ette s8 Edgeye 4500 fiyat çekmesin samsung

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Note 7 amerika 900 dolar ile 128 gb iPhone 7 plus ile aynı fiyattaydi. 7 plus 128 gb 4300 tl gibi bir fiyatı var. Note 7 3600den girdi samsung Türkiye zaten o fiyati ulkeye uyarladi dolar kuru o zaman 2.9 belkide daha azdı dolar
s8in 4000 den cikma ihtimalini asla kücümseme dua ette s8 Edgeye 4500 fiyat çekmesin samsung

Usta sence cok fazla degil mi ama yaa. Onun icin sırf s7 edge siparis ettim. S8 almamak icin. Bekliyorum istediğim renk gelmesini.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Mart ayının sonları veya nisan aynın başında diye şuan güncel dedikodu bilgisi mevcut. Fiyat konusuna takılmıyorum zira üst segment telefonlar arası çok fark yok sony spple samsung vs hepsi ortalama aynı.

İphone telefon almak istemiyorum sony beklediğim gibi olmayınca s8 e doğru gönül kayması yaşadım bundaki note 7 etkisi aşırı fazla.

Kimse tutupta bu fiyata şu değer ama bu değmez diyecekse bu samsung un üst segmentleri asla kıyaslanamaz. iphone lardan ios u çıkar android yükle mevcut donanımla bi halt a yaramaz samsung a ios yükle telefon elinden kaçar hesap ortada.

Diğer yandan fazla bi değişiklik olacakmı s7 ye göre bence çok olacak
Açığa çıkan bilgilere göre baz alınırsa yeterli düzeyin üstünde olacağı aşikar bunun yanında note 7 olayını unutturmak telafi etmek adına sürprizler olacağını düşünüyorum.

Bekleyip göreceğiz anyayı konyayı :)