Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Stabilite guncellemesi arkadaşlar heveslenmeyin 4.2.2 diye :D

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonumda hangi ülkenin romu yüklü olduğunu nasıl öğrenebilirim ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar odin kies rom ota gibi kavramlar konusunda pek bir bilgim yok anlatabilecek ya da link verebilecek var mi bilgilenmek istiyorum

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,148
Arkadaslar odin kies rom ota gibi kavramlar konusunda pek bir bilgim yok anlatabilecek ya da link verebilecek var mi bilgilenmek istiyorum

Güncellemeler şu şekilde olur, ya samsung'un resmi yazılımı Kies ile bilgisayara telefonu bağlarsın oradan eğer güncelleme varsa yükler. Diğer yolu OTA'dır, bu yol ise telefon bilgisayara bağlanmadan güncellemeyi indirir ve yükler, bu yol da resmi yoldur tabi.
Bir diğer yol ise yarı resmi yol olan Odin programıdır, samsungun resmi firmware(rom)'leri samsung-updates.com sammobile.com gibi sitelere düşer, S3 için yaklaşık 800~900Mb arası bir dosyadır bu, telefon bilgisayara bağlanır ve Odin bu firmware'yi telefona yükler. Yarı resmi yol dememin sebebi bu işlem garantiyi bozmaz, ama samsung tarafından da verilen birşey değil.

Resmi yol varken Odin'i neden kullanırız? Samsung güncellemelerin hepsini aynı anda tüm ülkelere dağıtmıyor, bir güncelleme atıyorum ingiltere için verildiğinde Türkiye için de çıkması için bayağı bekliyorsun veya hiç çıkmıyor o güncelleme Türkiye'ye. Odin ile bu ingiltere için dağıtılan güncellemeyi Türkiye'deki kullanıcı yükleyebiliyor, hem de dil sorunu falan olmadan.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Beyler telefonu Liquipel ile kaplatmayı düşünüyorum sizin düşünceleriniz nedir :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,148
İlginç birşeymiş.

[video=youtube;Gnyc3wHxHLs]https://www.youtube.com/watch?v=Gnyc3wHxHLs[/video]

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
S3 te mesaj bildirimi gelmiyor ancak mesajlar kismina girince gözüküyor yardim edebilecek var mı

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] hayir mesaj bazen bildirim olarak geliyor sadece bazen gelmiyor telefon fabrika ayarlarına dönmesine rağmen değişmedi

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@lordarcual hayir mesaj bazen bildirim olarak geliyor sadece bazen gelmiyor telefon fabrika ayarlarına dönmesine rağmen değişmedi
Şimdi... Belli başlı yorumda yapamam ki :) Acaba yeni Firmware yükleseniz yani güncelleseniz düzelebilir mi ? Yeni fabrika ayarlarına dömüşseniz daha uygulama filan yüklememişsinizdir. Telefonu Odin ile güncelleyin :) Yeni bir sürüme veya eski bir sürüme.

sinfulseytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3000 mah batarya alan var mıdır ? varsa kullanım süresi nasıl memnunlar mı ?

sinfulseytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet orijinal var, telpa garantili n11 de 95 turkcelde 100 e satılıyor, bende alcam ama merak ettim yinede kullanan var mıdır diye