Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
Bu forumu sevdim. Seviyeli bir forum ve yardımsever üyeler var. Başka bir forumda hesabım vardı, dondurmuştum hesabı bir haftalığına. Tesadüf eseri buraya yazdım :) S3 aldım diye 4 GB internet içeren süper ikili tarifesine(avea) geçmiştim :)

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Bu forumu sevdim. Seviyeli bir forum ve yardımsever üyeler var. Başka bir forumda hesabım vardı, dondurmuştum hesabı bir haftalığına. Tesadüf eseri buraya yazdım :) S3 aldım diye 4 GB internet içeren süper ikili tarifesine(avea) geçmiştim :)
4 GB yeter İnşaAllah :) Ben 500 MB almaya çalışıyorum :) Hoş geldin Kardeşim :)

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
4 GB yeter İnşaAllah :) Ben 500 MB almaya çalışıyorum :) Hoş geldin Kardeşim :)

15 günde 243 mb kullanmışım. 4 GB rahat yetecek gibi. Video izlemiyorum internet paketi ile. Aslında izleyebilirim. Ama 2G modunda kullanıyorum telefonu. Hoşbulduk :) Video izlenmezse 1 GB rahat yeter o zaman? Avea'da her yöne 1000 dakika ve 4 GB internet numarasını taşıyana aylık 29 TL.

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
15 günde 243 mb kullanmışım. 4 GB rahat yetecek gibi. Video izlemiyorum internet paketi ile. Aslında izleyebilirim. Ama 2G modunda kullanıyorum telefonu. Hoşbulduk :) Video izlenmezse 1 GB rahat yeter o zaman? Avea'da her yöne 1000 dakika ve 4 GB internet numarasını taşıyana aylık 29 TL.
Abov iyiymiş :) Turkcell'de 1 GB 29 TL :D 2G modunda neden kullanıyorsun ? Aç çatır çatır kullan :D 4 GB o kadar kolay bitmez. Ama video izlemeyeceksen 1 GB rahat yeter :)

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28

fotoğraf çekim kalitesinin kötü olduğunu söylemiştim. örnek bir fotoğraf var yukarıda. benim cihazın kamerası bozuk mu acaba?

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218

fotoğraf çekim kalitesinin kötü olduğunu söylemiştim. örnek bir fotoğraf var yukarıda. benim cihazın kamerası bozuk mu acaba?
Aman Allah'ım. Kardeşim aldığın yere aynı hızda götür. Çok kötü ya benim 5 MP lik telefon bile daha iyi çekiyor bundan. Bence git aldığın yere sor. Örnek bir fotoğraf koyayım veya direk adres vereyim. Link

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar benim s3üm var ve konuşurken karşı tarafın sesi bana gelmiyor benim sesim karşı tarafa gidiyor. parazit azaltmayı falan kapattım ama düzelmedi yardımcı olurmusunuzz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar telefonun orjinal kulaklığı bozuldu. 50-70 tl arasında iyi bir kulaklık önerebilir misiniz?

Moschino

Öğrenci
1 Mayıs 2013
7
0
0
arkadaşlar benim S3'te gece zifiri karanlıkta farkettim ekran siyahken kenarda altta falan hafif mürekkep sıçramış gibi lekeler var. sadece gece 0 ışıksız ortamda ve ekran kendi siyahını vermediği zamanlarda cok dıkkatlı bakınca anlaşılıyor. bıraz araştırdım başkalarındada varmış amoled'in sorunuymuş sanırım .

RanqeRs

Öğrenci
26 Nisan 2013
2
0
0
Arkadaşlar Telefonu Alalı 1 Hafta oldu Kendi kendine şarz Yiyor
mx4gd.png

Nolur Yardımcı olun :(

Ali TEMEL

Profesör
17 Kasım 2006
4,654
92
228
Öncelikle 3G'yi gerekmediği sürece kapalı tut.

Ekran parlaklığını otomatik ayarla.

Kullanmadığın uygulamaları sil.

Kullandığın duvar kağıdın animasyonlu olmasın..

Ayrıyeten JuiceDefender programını tavsiye ederim.

ES Task Manager programı gibi görev sonlandırıcı bir program kullanabilirsin.

Ali TEMEL

Profesör
17 Kasım 2006
4,654
92
228
Ayarlar > Ekran > Parlaklık > Otomatik parlaklığı seçersen akşamları en düşük ışık bile yeterli olur :) Gece için %76 fazla. Birde GPS'i açık unutma. Bazı arkadaşlarım gps'in ne işe yaradığını bilmediği için açık tuttuklarına şahit oldum :)

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Kolay gelsin arkadaşlar
Ortalama 2 haftadır S3'de bir sorun yaşıyorum, çözümünü bilen varsa ve anlatırsa sevinirim.
Sorun şu şekilde; Telefon tuş kilidinde iken açmaya çalıştığımda bazen açılmıyor sadece bildirim ışığı yanıyor hiçbir tuş çalışmıyor, tuş kilidinde telefon çalarsa bazen telefon çalıyor fakat ekran açılmıyor ve son olarak telefonu şarja takıp yattığımda sabah bazen telefon kendini kapatıp açmış benden pin kodu girmemi istiyor. Kısaca telefon donuyor ve bazen kendini yeniden başlatıyor.
Türk ve yabancı çoğu forum sitesinde bunun çözümünü bulamadım, acaba bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Sorunu burada belirtmiştim arkadaşlar. Birçok sitede bu sorunu yaşayanları ve neticesiz çözüm önerilerini gördüm. Özellikli yurt dışında bu sorunu yaşayan birçok kişi var. Çözüm önerileri genellikle cihazın rootlanması ve lagfix adındaki programın kurulması ile çözüleceği söyleniyor. Daha önce de dediğim gibi root yapmak istemediğim için bu çözümü es geçtim fakat yapan kişilerin bazılarında kilitlenme ve kendi kendine yeniden başlama sorunu devam etmiş.

Bir başka çözüm önerisi ise garantisi varsa/devam ediyorsa telefonu servise vererek anakart değişimi yaptırmak. Açıklamaya göre bu sorun; ilk çıkan S3 16 gb 'lık telefonların birçoğunda mevcut. Bellek okuma hatasından kaynaklanan bir sorun. Hafıza kartı kullanımı ile boy gösteriyor. Cihaz alındıktan ortalama olarak 5-6 ay içerisinde kendisini belli ediyor. Samsung bu sorunun farkında fakat resmi bir açıklama yapmaktan çekiniyor.

Bugün telefonumu servise verdim şikayetlerimi belirttiğimde ilk sorulan soru hafıza kartı kullanıp kullanmadığım oldu. Dediğim gibi sorunun farkındalar fakat resmi olarak bir açıklama yapmıyorlar. Yaklaşık olarak 4-5 iş günü içerisinde teslim edebileceklerini söylediler. Telefonumu geri aldığımda tekrar buradan yapılan işlemleri ve işe yarayıp yaramadığını bildireceğim.
Öneri : Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa hiç düşünmeden servise götürsünler. Çünkü yine okuduklarıma göre bu sorun büyüyerek devam ediyor ve en sonunda telefon hiç açılmayacak duruma geliyor.