Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
root edilmiş bir telefona yeni yazılım güncellemesi geldiğinde ne yapmak gerekir?
(sistem uygulamalarının bir kısmı kaldırılmış s3 cihaz için?)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
root edilmiş bir telefona yeni yazılım güncellemesi geldiğinde ne yapmak gerekir?
(sistem uygulamalarının bir kısmı kaldırılmış s3 cihaz için?)

yazılım güncellemesi geldiğinde eğer cwm recovery kurmuşsanız güncelleme yapamıyorsunuz sanırım çünkü ben telefonu ilk aldığımda root yapmıştım ve cwm kurmuştum farkında olmadan bilmediğim ve yeni olduğum için, güncelleme geldiğinde güncelle demiştim ama telefon yeniden başlayıp yüklemeye çalıştığında bi yerde takılmıştı, sonra odin ile güncelledim ben de

lordarcual

Müdavim
Müdavim
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Arkadaşlar Telefonu Alalı 1 Hafta oldu Kendi kendine şarz Yiyor
mx4gd.png

Nolur Yardımcı olun :(
Ekranın kapalı bir şekilde bırak ne kadar gidecek :) Ekran şarjı içiyor :) Veya ekranın kapalı olduğundan emin ol. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonumdan wi-fi bağlantisi yapiyorum şifre de doğru fakat devre dişi yaziyor neden ??

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Arkadaşlar birsey duydum doğru mudur ? Eger aldiginiz telefon orijinal ise istediğiniz Samsung Türkiye magazasinda garantiye verebiliniyormus

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Sorunu burada belirtmiştim arkadaşlar. Birçok sitede bu sorunu yaşayanları ve neticesiz çözüm önerilerini gördüm. Özellikli yurt dışında bu sorunu yaşayan birçok kişi var. Çözüm önerileri genellikle cihazın rootlanması ve lagfix adındaki programın kurulması ile çözüleceği söyleniyor. Daha önce de dediğim gibi root yapmak istemediğim için bu çözümü es geçtim fakat yapan kişilerin bazılarında kilitlenme ve kendi kendine yeniden başlama sorunu devam etmiş.

Bir başka çözüm önerisi ise garantisi varsa/devam ediyorsa telefonu servise vererek anakart değişimi yaptırmak. Açıklamaya göre bu sorun; ilk çıkan S3 16 gb 'lık telefonların birçoğunda mevcut. Bellek okuma hatasından kaynaklanan bir sorun. Hafıza kartı kullanımı ile boy gösteriyor. Cihaz alındıktan ortalama olarak 5-6 ay içerisinde kendisini belli ediyor. Samsung bu sorunun farkında fakat resmi bir açıklama yapmaktan çekiniyor.

Bugün telefonumu servise verdim şikayetlerimi belirttiğimde ilk sorulan soru hafıza kartı kullanıp kullanmadığım oldu. Dediğim gibi sorunun farkındalar fakat resmi olarak bir açıklama yapmıyorlar. Yaklaşık olarak 4-5 iş günü içerisinde teslim edebileceklerini söylediler. Telefonumu geri aldığımda tekrar buradan yapılan işlemleri ve işe yarayıp yaramadığını bildireceğim.
Öneri : Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa hiç düşünmeden servise götürsünler. Çünkü yine okuduklarıma göre bu sorun büyüyerek devam ediyor ve en sonunda telefon hiç açılmayacak duruma geliyor.

Öncelikle merhaba
Bugün cihazımı aldım ve tahmin ettiğim gibi hiçbirşey yapmamışlar. Arıza bulunamadı, yazılım güncelleştirilmesi yapıldı dediler. Bu sorunun böyle halledilmeyeceğini söyledim, 3 gün boyunca cihazımı test ettiklerini ve bir sorun bulamadıklarını, android cihazlarının günde 1-2 kere kendini kapatıp açmasının normal olduğunu (Bunu diyen kişi Ankara Necatibeydeki samsung yetkili teknik servisin sanırım müdürü olan kişi) bir sorun bulamadıklarını, eğer ki hizmetlerini beğenmediysem Ankara'da ki başka bir Samsung yetkili teknik servisine vermemi söylediler. Cihazımı aldım eve geldim wireless'a bağlandım google play store'u açtım, telefonun orjinalinde kurulu olan yazılımların 9 adet güncelleştirmesini gördüm (samsung sinema, push services v.b) Güncelleştirmeleri başlattım ve 3. güncelleştirmede telefon kilitlendi. Kapadım açtım yine kitlendi, güncelleştirmeleri iptal ettim ve servisin numarasını almak için web tarayıcısını açtım fakat yine kilitlendi. Wireless'i kapattım mobil veriyi açtım tarayıcıdan numaralarını aldım, tuşlamak için telefon simgesine tıkladım fakat tuşlar çalışmadı ve yine kitlendi.

Anlayacağınız sorunu halletmeden cihazı geri verdiler. Samsung Türkiye'yi aradım ve o müdürün bana dediklerini, kendi cihazlarını kötülediğini, işlerini iyi yapmadıklarını söyleyerek şikayette bulundum. Yarın başka bir teknik servise götüreceğim telefonu. Sonucu yine burdan bildiririm.

El Padrino

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2007
6,045
70
228
Merhaba beyler.Geçenlerde S3 MHL Adaptör ile ilgili yazmıştım.Yan sanayi ürünü almıştım.Maalasef çalışmamıştı.Onu iade ettim.Şimdi orjinal Samsung MHL Adaptör aldım.Kafama bir sorun takıldı.Ürünü gerektiği şekilde bağlıyorum.S3 için MHL Adaptörü şarj cihazına bağlanmadan kesinlikle çalışmıyor.Olayın mantığı ise film falan izlerken şarj bitip telefon kapanmasın diye; gayet güzel.Ancak MHL Adaptöre şarj kablosunu taktığım halde telefonda "Şarj oluyor" ibaresi gözükmüyor.Film izlerkende şarj azalmaya devam ediyor.Ama şarjı takmadan da kesinlikle adaptör çalışmıyor.Bir çok kez denedim ve 2-3 kere "Şarj oluyor" ibaresi çıktı ve telefon şarj oluyor olarak gözüktü.Ancak sonradan ne yaptıysam hiçbir şekilde "Şarj oluyor" ibaresini göremedim ve film izlerken telefonun şarjı azalmaya devam etti.Adaptörde bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varsa veya MHL Adaptörü kullanan varsa bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.Ona göre ürünü iade edicem veya etmicem.Kolay gelsin.

El Padrino

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2007
6,045
70
228
Merhaba beyler.Geçenlerde S3 MHL Adaptör ile ilgili yazmıştım.Yan sanayi ürünü almıştım.Maalasef çalışmamıştı.Onu iade ettim.Şimdi orjinal Samsung MHL Adaptör aldım.Kafama bir sorun takıldı.Ürünü gerektiği şekilde bağlıyorum.S3 için MHL Adaptörü şarj cihazına bağlanmadan kesinlikle çalışmıyor.Olayın mantığı ise film falan izlerken şarj bitip telefon kapanmasın diye; gayet güzel.Ancak MHL Adaptöre şarj kablosunu taktığım halde telefonda "Şarj oluyor" ibaresi gözükmüyor.Film izlerkende şarj azalmaya devam ediyor.Ama şarjı takmadan da kesinlikle adaptör çalışmıyor.Bir çok kez denedim ve 2-3 kere "Şarj oluyor" ibaresi çıktı ve telefon şarj oluyor olarak gözüktü.Ancak sonradan ne yaptıysam hiçbir şekilde "Şarj oluyor" ibaresini göremedim ve film izlerken telefonun şarjı azalmaya devam etti.Adaptörde bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varsa veya MHL Adaptörü kullanan varsa bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.Ona göre ürünü iade edicem veya etmicem.Kolay gelsin.

Şimdi bi kombinasyon daha denedim.Telefonun şarj kablosunu prize takmak yerine TV'nin USB girişine taktım.Bu sefer "Şarj Oluyor" ibaresi çıktı ve her takıp çıkardığımda da "Şarj Oluyor" bildirimi geliyor ve telefon şarj oluyor olarak gözüküyor.Ancak buna rağmen şarj azalmaya devam ediyor.Tekrar prize taktığımda ise "Şarj Oluyor" bildirimi çıkmıyor asla ama MHL Adaptör görüntü aktarımını gerçekleştiriyor.Enteresan bir sistem.

Yok mu bilgisi olan gençler !
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] [MENTION=272730]Kadir Sekme[/MENTION] [MENTION=74929]Korpe[/MENTION] [MENTION=274968]BlackShopAre[/MENTION] [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
100 lira verdim ve Otterbox commuter kılıf aldım. Bir ekranın 500 liraya değiştirildiğini hesaba katarsak...

lordarcual

Müdavim
Müdavim
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Şimdi bi kombinasyon daha denedim.Telefonun şarj kablosunu prize takmak yerine TV'nin USB girişine taktım.Bu sefer "Şarj Oluyor" ibaresi çıktı ve her takıp çıkardığımda da "Şarj Oluyor" bildirimi geliyor ve telefon şarj oluyor olarak gözüküyor.Ancak buna rağmen şarj azalmaya devam ediyor.Tekrar prize taktığımda ise "Şarj Oluyor" bildirimi çıkmıyor asla ama MHL Adaptör görüntü aktarımını gerçekleştiriyor.Enteresan bir sistem.

@lordarcual @Kadir Sekme @Korpe @BlackShopAre @__kadıköyRAP__
Valla Baba benimde bir bilgim yok ama telefon sarja takılıyken şarjın inmesi normal o kadar enerji harcıyor görüntüyü göndermek için :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonum şarj olmuyor telefonu gece şarja taktım %38 şarjı vardı ertesi gün dışarıda işim var lazım olur diye taktım ama sabah kalktığımda şarjı %73 dolmuştu ve led lambası parlak kırmızı değilde çok sönük bir şekilde yanıyordu boş bir günümde telefonu şarja taktım ve baktım wifi kapalı ekran parlaklığı en azda titreşimlerin hepsi kapalı senkronizasyon kapalı sadece mesajlaşma var 3 saatte %17 şarj oldu ne yapmalıyım

lordarcual

Müdavim
Müdavim
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
telefonum şarj olmuyor telefonu gece şarja taktım %38 şarjı vardı ertesi gün dışarıda işim var lazım olur diye taktım ama sabah kalktığımda şarjı %73 dolmuştu ve led lambası parlak kırmızı değilde çok sönük bir şekilde yanıyordu boş bir günümde telefonu şarja taktım ve baktım wifi kapalı ekran parlaklığı en azda titreşimlerin hepsi kapalı senkronizasyon kapalı sadece mesajlaşma var 3 saatte %17 şarj oldu ne yapmalıyım
Tek bir açıklama var USB kablosu bozuk. Bendede aynı problem olmuştu başka bir USB kablosuyla deneyin. Eski Nokia bir telefon varsa onların USB kablosu oluyor onu takıp deneyin daha hızlı şarj olduğunu anlayacaksınız. En kötü ihtimal olarak şarj aleti bozulmuştur onun içinde yeni şarj aleti almalısınız.

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Öncelikle merhaba
Bugün cihazımı aldım ve tahmin ettiğim gibi hiçbirşey yapmamışlar. Arıza bulunamadı, yazılım güncelleştirilmesi yapıldı dediler. Bu sorunun böyle halledilmeyeceğini söyledim, 3 gün boyunca cihazımı test ettiklerini ve bir sorun bulamadıklarını, android cihazlarının günde 1-2 kere kendini kapatıp açmasının normal olduğunu (Bunu diyen kişi Ankara Necatibeydeki samsung yetkili teknik servisin sanırım müdürü olan kişi) bir sorun bulamadıklarını, eğer ki hizmetlerini beğenmediysem Ankara'da ki başka bir Samsung yetkili teknik servisine vermemi söylediler. Cihazımı aldım eve geldim wireless'a bağlandım google play store'u açtım, telefonun orjinalinde kurulu olan yazılımların 9 adet güncelleştirmesini gördüm (samsung sinema, push services v.b) Güncelleştirmeleri başlattım ve 3. güncelleştirmede telefon kilitlendi. Kapadım açtım yine kitlendi, güncelleştirmeleri iptal ettim ve servisin numarasını almak için web tarayıcısını açtım fakat yine kilitlendi. Wireless'i kapattım mobil veriyi açtım tarayıcıdan numaralarını aldım, tuşlamak için telefon simgesine tıkladım fakat tuşlar çalışmadı ve yine kitlendi.

Anlayacağınız sorunu halletmeden cihazı geri verdiler. Samsung Türkiye'yi aradım ve o müdürün bana dediklerini, kendi cihazlarını kötülediğini, işlerini iyi yapmadıklarını söyleyerek şikayette bulundum. Yarın başka bir teknik servise götüreceğim telefonu. Sonucu yine burdan bildiririm.

Arkadaşlar telefonu aldım, dediğim gibi sorun emmc chip'inde ve anakart değişimi yapılmış. Şuanda telefonda çok şükür hiç bir sorun bulunmamaktadır. EĞer ki bu sorunu çeken birisi olursa garantiye verdiğinde telefonun kilitlendiğini, kendi kendine yeniden başlattığını ve sorununun bu sorunu genelde int.'de iken yaptığını ve emmc chipinin arızalı olduğunu iddia ettiklerini teknik servise bildirsinler.
Dipnot: Garantiye verdikten sonra Samsun'u arayın ve detaylı inceleme istediğinizi söyleyin. Umarım bu yazdıklarım bu sorunu çekenlere yardımcı olur. =)

BlackShopAre

Doçent
9 Haziran 2012
684
1
18
kaptan ona ad soyad yaz yeter teli bir yerde unutursan diye :D

Yok çözdüm ekrana sıfre koyunca yazıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] [MENTION=272730]Kadir Sekme[/MENTION] [MENTION=74929]Korpe[/MENTION] [MENTION=274968]BlackShopAre[/MENTION] [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]

Benimde bır yok ama lordarcual ın dediği gıbı televizyona aktardığı için gıbı geliyor

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
bir sorum var:
galaxy s3 cihazda, ana ekranda uygulamalara tıkladığımızda, menü açıldığında, menüde yer alan önceden yüklenmiş uygulamaların yerini değiştirebiliyor muyuz? telefonu ilk aldığımda (ayarlar, chrome, galeri, fm radyo, gmail...) gibi uygulama ikonlarının yerlerini değiştiremiyordum. şimdi ise yerlerini değiştirebiliyorum?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

lordarcual

Müdavim
Müdavim
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
bir sorum var:
galaxy s3 cihazda, ana ekranda uygulamalara tıkladığımızda, menü açıldığında, menüde yer alan önceden yüklenmiş uygulamaların yerini değiştirebiliyor muyuz? telefonu ilk aldığımda (ayarlar, chrome, galeri, fm radyo, gmail...) gibi uygulama ikonlarının yerlerini değiştiremiyordum. şimdi ise yerlerini değiştirebiliyorum?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Her zaman değiştirebilirsiniz :) Uygulamalarım kısmına girdiğinizde menü tuşuna basın (sol alttaki dokunmatik tuş) daha sonrasında düzenleye basın ve düzenleyin. Düzenle ye basmadan yaparsanız ana ekrana eklersiniz o uygulamayı :)

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
gerizekalı android facebook uygulaması beğeni bildirimlerinde uyarmıyor, oyun isteklerinde uyarı veriyor

Mai Nai

Guru
Emektar
23 Ağustos 2008
21,627
157
243
Dostlar, yakın bir arkadaşım s3 aldı. İçinde veri olan micro sd kartı takmış telefona ama şifre sorduğundan verilere ulaşamamış.
Biraz bakındım sanırım şifre kırmaktan başka bir çaresi yokmuş?
Var mıdır şifreyi öğrenmenin başka bir yolu?

Kadir Sekme

Müdavim
Müdavim
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
Dostlar, yakın bir arkadaşım s3 aldı. İçinde veri olan micro sd kartı takmış telefona ama şifre sorduğundan verilere ulaşamamış.
Biraz bakındım sanırım şifre kırmaktan başka bir çaresi yokmuş?
Var mıdır şifreyi öğrenmenin başka bir yolu?

Şifre micro sd kartdaysa nasıl kırılacak ki o şifre