Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hocam tamamen sıfırladın mı acaba?
Hem wifi hem mobil internet ile denedin mi?

Evet iki kere wipe yaptım belki düzelir diye.Wifi ve mobil internetlede denedim yinede açmadı.

Yeni hesap açtım mecburen bu sefer açıldı.Tekrar eski hesabımı denedim açmadı.Eski hesabımı bir türlü oturum açamadım.Bilgisayardan açılıyor ancak telefondan açılmıyor.Neyse yeni açtığım hesapla yürücez artık yapcak birşey yok.Allahtan satın aldığım uygulama yok.Yoksa yanacaktı uygulamalar.

Bu yeni ROM'u yükleme sebebim 4.3 (XXUGMK6) aşırı şarj yemesi, e-posta uygulamasında mail gelince bildirim gelmemesi ve instagrama video yükleyemememdi.Bu son çıkan 4.3 XXUGNA7 sürümünü yükleyince mail bildirim sorunu düzeldi ancak instagrama video yükleyemiyorum ve hala aşırı şarj yiyor.Ayrıca stabilite sorunları var.Uygulamalar kendi kendine durduruldu hatası veriyor.Kasmalar oluyor.Sanırım 4.1.2'ye dönücem.Bu 4.3 çok sinirimi bozmaya başladı.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
S3 te kitkat launcher kullanan var mı full sürümü bulamadım da

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ya bu nedir ya normal degil s3 android 4.3 var mi benden baska boyle ?
apyqa5an.jpg

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
benim de öyle ya çoğu zaman şarj az gidiyor artık

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
3000 lik batarya mi alsam garantiye mi gondersem napsam

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
3000 iyi güzel hoşta kaba göstermesi var telefonu :D

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Elimden hiç düşürmedim diyebilirim telefonu ona rağmen bu kadar görmem mucize :D

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Ya bu nedir ya normal degil s3 android 4.3 var mi benden baska boyle ?
apyqa5an.jpg

Türkiye için çıkan şubat ROM'unu yükle.İlk yüklediğimde şarj hızlı gidiyor gibi geldi ancak şarjı fulleyip bir gün kullanınca gece yatana kadar yoğun kullanmama rağmen çok rahat götürdü beni.4.3 XXUGNA7 srümü.Bir önceki 4.3 sürümü aşırı şarj yiyordu.Bırak geceyi öğlede sonrasını çıkaramıyodum.Bi önceki mesajımda bahsettiğim stabilite sorunları yaşamıyorum artık.Gayet stabil ve hızlı.XXUGNA7 yi yüklemenizi tavsiye ederim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Türkiye için çıkan şubat ROM'unu yükle.İlk yüklediğimde şarj hızlı gidiyor gibi geldi ancak şarjı fulleyip bir gün kullanınca gece yatana kadar yoğun kullanmama rağmen çok rahat götürdü beni.4.3 XXUGNA7 srümü.Bir önceki 4.3 sürümü aşırı şarj yiyordu.Bırak geceyi öğlede sonrasını çıkaramıyodum.Bi önceki mesajımda bahsettiğim stabilite sorunları yaşamıyorum artık.Gayet stabil ve hızlı.XXUGNA7 yi yüklemenizi tavsiye ederim.

Benim telefon orijinal turkiye degil galiba su an surumum XXUGMK6 peki bunu nasil yukleyecegim root gerektirir mi garantiyi bozar mi birde guncelleme almaya devam edebilir miyim :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Benim telefon orijinal turkiye degil galiba su an surumum XXUGMK6 peki bunu nasil yukleyecegim root gerektirir mi garantiyi bozar mi birde guncelleme almaya devam edebilir miyim :)

Root gerektirmez.Odin ile yukleyeceksin.Ama sanirim sonrasinda guncellemeler otomatik telefonuna gelmicek.Yeni surum cikinca sammobiledan indirip odin ile yuklumen gerekicek.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Root gerektirmez.Odin ile yukleyeceksin.Ama sanirim sonrasinda guncellemeler otomatik telefonuna gelmicek.Yeni surum cikinca sammobiledan indirip odin ile yuklumen gerekicek.

Sanirim root gerekiyormus onda simdi bir kiesle deniyecegim

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Sanirim root gerekiyormus onda simdi bir kiesle deniyecegim

Yok kardesim.Odin ile resmi ROM yuklemeye root gerekmiyor.Ayrica gerekse bile root yapmak zor bir is degil.Ben root yapiyorum ama Androidin icindeki gereksiz Turkiyede kullanilmayan uygulamalari kaldirmak icin.Hem arka planda calisip ram dolduruyorlar islemciyi mesgul ediyorlar.Hemde hafizada yer kapliyorlar.Kleek, flipboarf, google play gazete, samsung apps, vb. Uygulamalar

XyMoX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10 mb lik guncelleme yaptim galaeri gec aciliyordu duzeldi danki.. kilit acarkende gec uyanma duzeldi gibi

veliahht

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler S3'ün DLNA özelliği var.Bu özellik sayesinde aynı özelliğe sahip diğer cihazlarla kablosuz veri paylaşımı yapabiliyorsunuz.Benim televizyonumda DLNA destekli.S3'le TV'yi bağlamaya çalıştım ama olmadı.Zaten S3'te DLNA'yi aktifleştirmek isteyince önce Wi-Fi bağlantısı kurmam gerektiğini söylüyor.Nerenin Wİ-Fi ile bağlantı kurucam tam çözemedim.Evde kablosuz modem yok.Ayrıca evdeki Wi-Fi bağlanınca TV ile bağlantısında nasıl bir ilişki kurucak onuda anlamadım.Sizin bir bilginiz var mı bu konu hakkında.Bir sürü filmim var.TV'de izlicem diye sakladım izlemedim.S3 ile DLNA yoluyla TV'ye bağlanıp izlerim dedim.Havada kaldı hayalim:closedeyes:

Kardeşim aynı sorun bendede var 4.3 sürümü ile hiç çalışmaz oldu acaba bilen yokmu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu alalı 3-4 ay oldu. Telefonu %4 civarındayken sarja takıp kapatıyorum. Bir anda % 50 sarj oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ? Birde batarya yavaş doluyor hızlıbitiyor. Çözüm varmı ?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Telefonu alalı 3-4 ay oldu. Telefonu %4 civarındayken sarja takıp kapatıyorum. Bir anda % 50 sarj oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ? Birde batarya yavaş doluyor hızlıbitiyor. Çözüm varmı ?

Arada bir bendede oluyor bu sorun.Bunun için bataryayı dibine kadar bitir.Telefon kapanana dek.Sonra şarja tak ve şarj full olduktan sonrada 1 saat falan kalsın şarjda.Genel olarakta %15 civarlarına düşmeden şarj etme telefonu.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arada bir bendede oluyor bu sorun.Bunun için bataryayı dibine kadar bitir.Telefon kapanana dek.Sonra şarja tak ve şarj full olduktan sonrada 1 saat falan kalsın şarjda.Genel olarakta %15 civarlarına düşmeden şarj etme telefonu.

Bir de şarjı %90 üstündeyken *#0228# yazdıktan sonra gelen ekranda quick start'a basıp, telefonunun bataryasını tekrardan tanımasını yani sıfırdan ölçüm yapmasını sağlayıp, şarj hafızasını temizleyebilirsiniz. Ama bunun sık yapılmamasının söylendiğini gördüm bir kaç kez.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bir de şarjı %90 üstündeyken *#0228# yazdıktan sonra gelen ekranda quick start'a basıp, telefonunun bataryasını tekrardan tanımasını yani sıfırdan ölçüm yapmasını sağlayıp, şarj hafızasını temizleyebilirsiniz. Ama bunun sık yapılmamasının söylendiğini gördüm bir kaç kez.

şarj yüzdesi %90 da iken yaptım.telefon kendini güç konumuna aldı tekrar açtığımda şarj yüzdesi %85 doğal mı :)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
şarj yüzdesi %90 da iken yaptım.telefon kendini güç konumuna aldı tekrar açtığımda şarj yüzdesi %85 doğal mı :)

Doğal, hatta seninki gayet sağlıklı durumdaymış bence. %25 düşenini görmüşlüğüm var.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Genelde %15 de iken şarj etmeye başlıyorum

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gariptir ki bu dediginiz olayı yaptıktan sonra %85 de iken %84 oldu ve şuan hala %84 de.inmek bilmedi :D her 1-2 dk da %1 inerdi.yada 3 dk diyelim :)
Bir sıkıntı olmasın :eek:

Edit : tamam şimdi indi.belli ki bu yöntem telefona fayda sağladı :)