Samsung Galaxy Note 7 Kullananlar Kulübü

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
O kadar övdüğünüz telefon 1 hafta içinde 2 kere patlamış. Samsung satışları askıya almış. Ulan ne alem adamsınız :D

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
O kadar övdüğünüz telefon 1 hafta içinde 2 kere patlamış. Samsung satışları askıya almış. Ulan ne alem adamsınız :D
Bu o cihazın kötü olduğu anlamına gelmez. Son dönemde çıkan çoğu cihazda böyle durumlar görülüyor. Evet kötü bir şey ağır hasara yol açabilir. Ama buradaki patlama adaptör ile cihazı şarj ederken gerçekleşmiş. Cihaz cepte öylece dururken değil. Babamın iPhone'u cebinde ısındı ve alev aldı. Neyse ki hemen hissetti ve telefonu çıkarıp attı

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bu o cihazın kötü olduğu anlamına gelmez. Son dönemde çıkan çoğu cihazda böyle durumlar görülüyor. Evet kötü bir şey ağır hasara yol açabilir. Ama buradaki patlama adaptör ile cihazı şarj ederken gerçekleşmiş. Cihaz cepte öylece dururken değil. Babamın iPhone'u cebinde ısındı ve alev aldı. Neyse ki hemen hissetti ve telefonu çıkarıp attı

Güney Kore'de cihazlardan biri şarj olurken aşırı ısınmadan patladı. Üretim hatası korkusuyla Note 7 dağıtımları durduruldu. Dağıtımın durdurulması şimdiye kadar yaşanmamış bir durum. Hatalı cihazları satın alıp henüz arıza yaşamayan kullanıcılar ne olacak bilinmiyor. Belli bir seride patlama ya da donma oluyorsa açıklama yapıp hepsinin toplatılması gerekli. Bu affedilebilir bir durum değil.

ismlyldrm27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bu arada renkte sarılık olayı için servise vermeyi düşünüyorum iyi mi yaparım kötü mü orası kafamı kurcalıyor ekranda sarılık sorunu yaşayan arkadaslar varsa benimle bilgi paylaşabilir mi acaba

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bu arada renkte sarılık olayı için servise vermeyi düşünüyorum iyi mi yaparım kötü mü orası kafamı kurcalıyor ekranda sarılık sorunu yaşayan arkadaslar varsa benimle bilgi paylaşabilir mi acaba
Mavi ışık ayarı kapalı değil mi? Eğer öyleyse fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar deneyin. Yine düzelmezse zaman geçirmeden servise götürmeniz gerek.

exclusive80

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar bugün servisi aradım. Servise daha önce faturanın renkli fotokopisinin aslı gibidir kaşesi vurulmuş şekliyle göndermiştim fakat servis cihaz değişim talebinin yapılabilmesi için orjinal faturanın gerekli olduğunu söyledi. Ben de faturayı servise yolladım. Servis, cihaz değişiminin bir hafta on gün içinde gerçekleşeceğini söyledi. Artık hayırlısı diyorum. Yeni gelecek cihazın arızalı çıkmamasını ümit ediyorum.

exclusive80

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Güney Kore'de cihazlardan biri şarj olurken aşırı ısınmadan patladı. Üretim hatası korkusuyla Note 7 dağıtımları durduruldu. Dağıtımın durdurulması şimdiye kadar yaşanmamış bir durum. Hatalı cihazları satın alıp henüz arıza yaşamayan kullanıcılar ne olacak bilinmiyor. Belli bir seride patlama ya da donma oluyorsa açıklama yapıp hepsinin toplatılması gerekli. Bu affedilebilir bir durum değil.

Hatalı cihazları satın alıp belli bir süre sonra sorun yaşayacak olan kullanıcıların durumu ne olacak gerçekten ben de merak ediyorum

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111
Kardeş biz elimizdeki telefonu övüyoruz. Benim telefon ne patladı ne ekranda sarılık var ne donup takılıyor ne kendi kendine kapanıyor. Ben elimdeki note 7 nin kusursuz telefonunu övüyorum haksız da değil sor bakıyım telefonunda kronik sorun olmayanlar ne kadar memnun. Yani saçmalama kardeşim başka forum gez.

mubi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben cihazımı donma sorununda dolayı servise verdim, değişim bekliyorum. Ama ona rağmen cihazdan soğuyacak bir yan yok. Cihaz süper olmuş, samsung mantığını ve ticaretini her ne kadar sevmesem de her seferin de "bu sefer bu cihaz olmuş" dedirtmeyi başarıyor. aynı cihazı, farklı işlemci - makyajlı kasa, hapis hayatı içinde sunmuyor en azından. cihazınızda sorun yoksa keyifle kullanın arkadaşlar.

mubi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
zaman kaybetmeden servise verin, aldığınız ilk 30 gün içinde onarım veya parça değişikliği değil, direkt kapalı kutu ürün değişimi yapılır. 30 gün sonrasında ya onarım veya en iyi ihtimalle swap cihaz değişimine girer ki bence sıkıntılı bir durum (işçilik özellikle sıkıntılı olabiliyor)

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hatalı cihazları satın alıp belli bir süre sonra sorun yaşayacak olan kullanıcıların durumu ne olacak gerçekten ben de merak ediyorum

+Açıklama yapılırsa değişimden gelecek cihazlarımızda açıklanan hatalı üretimleri anlayabiliriz. Servise gideli 10 gün oldu. Samsung sitesinden kontrol ediyorum hala değişimde görünüyor. Servis 2 hafta sürer dedi. Bayram tatili çok uzun olacak ondan önce gelir umarım.

mubi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
+Açıklama yapılırsa değişimden gelecek cihazlarımızda açıklanan hatalı üretimleri anlayabiliriz. Servise gideli 10 gün oldu. Samsung sitesinden kontrol ediyorum hala değişimde görünüyor. Servis 2 hafta sürer dedi. Bayram tatili çok uzun olacak ondan önce gelir umarım.
aynen benimde durumum bu... 20 iş günü süreleri var :(

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111
Ben cihazımı donma sorununda dolayı servise verdim, değişim bekliyorum. Ama ona rağmen cihazdan soğuyacak bir yan yok. Cihaz süper olmuş, samsung mantığını ve ticaretini her ne kadar sevmesem de her seferin de "bu sefer bu cihaz olmuş" dedirtmeyi başarıyor. aynı cihazı, farklı işlemci - makyajlı kasa, hapis hayatı içinde sunmuyor en azından. cihazınızda sorun yoksa keyifle kullanın arkadaşlar.
Kardeş senin gibileri bulmak harbi zor ben açıklayamıyom seni anlamıştır inşallah

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Cihazimda aldigimdan beri araliklarla donma ve kapanip acilma problemini yasadim. En sonuncusu 3gun once olmustu. O gunden beridir takilsada video ceksem diye ugrasiyorum hic bir sıkınti yok. Sizce yinede servise birakayim mi hic degilse bisey bulamazlarsada kayit bulunmus olur elimde. Yada bu cihazin donmasi ve kapanip acilmasi icin yapabilecegim birsey yokmu videoya ceksem hic degilse servisteki adam video kaydi yapin ve videonun sonunda cihazin arkasindaki imei yazan bolumu cekmeye calisin daha iyi olur demisti ama suan sıkınti yok ?

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
aynen benimde durumum bu... 20 iş günü süreleri var :(
20 iş günü sürerse yandık, 1 ay sürer. Neyse, iyice sinirleniyorum düşünmek dahi istemiyorum.
Destek bilişim normal süreyle 15 günde gelir dedi. Parayı iade alabilseydim bekleyecektim, o da mümkün olmadı.

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Cihazimda aldigimdan beri araliklarla donma ve kapanip acilma problemini yasadim. En sonuncusu 3gun once olmustu. O gunden beridir takilsada video ceksem diye ugrasiyorum hic bir sıkınti yok. Sizce yinede servise birakayim mi hic degilse bisey bulamazlarsada kayit bulunmus olur elimde. Yada bu cihazin donmasi ve kapanip acilmasi icin yapabilecegim birsey yokmu videoya ceksem hic degilse servisteki adam video kaydi yapin ve videonun sonunda cihazin arkasindaki imei yazan bolumu cekmeye calisin daha iyi olur demisti ama suan sıkınti yok ?
Fabrika ayarlarına dönüp güncellemeleri tekrar yüklemeyi deneyin. Donma sorunu öyle başlıyor. Birde şarjda kitlenme sonrasında tamemen gidiyor. O sırada * # 0 6 # yapıp video kaydı alırsınız. Tabii donma oluyorsa.

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Fabrika ayarlarına dönüp güncellemeleri tekrar yüklemeyi deneyin. Donma sorunu öyle başlıyor. Birde şarjda kitlenme sonrasında tamemen gidiyor. O sırada * # 0 6 # yapıp video kaydı alırsınız. Tabii donma oluyorsa.
Tamamdir deneyecegim birazdan tesekkurler.

exclusive80

Asistan
Reaksiyon puanı
35

Söylediğine bakılırsa ben bayramdan sonra cihazı alacağım o zaman:)

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Benimki de 10 gün oldu ama Samsung sitesinden bakınca bisey göremiyorum nasıl yapılır tarif eder misin

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Kore'de 400 bin adet Note 7'nin bataryasına değişim ya da para iadesi düşünülüyormuş
Samsung considers Galaxy Note 7 recall as battery is found to be faulty

Söylediğine bakılırsa ben bayramdan sonra cihazı alacağım o zaman:)
Benden önce bile alabilirsin. Servisin işlemine bağlı. Büyük servislerde süreç uzun olabiliyor. 4 günde alanlar var. Yalnız sanırım ne kadar geç alınırsa o kadar iyi olacak.

Benimki de 10 gün oldu ama Samsung sitesinden bakınca bisey göremiyorum nasıl yapılır tarif eder misin
Servis sorgulamasına aşağıdaki linkten giriyoruz. Servis Takip No.ya 4 ile başlayan numaramızı giriyoruz. (o numara yoksa Samsung canlı yardımdan imei numarasıyla isteyin veriyor) Sonra ürün seri no.ya telefonun imei numarasını yazıyoruz. ( o da fatura ya da servis fişinde yazar) Sorgulama ekranı açılır. Welcome to CyberService

exclusive80

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Kore'de 400 bin adet Note 7'nin bataryasına değişim ya da para iadesi düşünülüyormuş

Benden önce bile alabilirsin. Servisin işlemine bağlı. Büyük servislerde süreç uzun olabiliyor. 4 günde alanlar var. Yalnız sanırım ne kadar geç alınırsa o kadar iyi olacak.

Servis sorgulamasına aşağıdaki linkten giriyoruz. Servis Takip No.ya 4 ile başlayan numaramızı giriyoruz. (o numara yoksa Samsung canlı yardımdan imei numarasıyla isteyin veriyor) Sonra ürün seri no.ya telefonun imei numarasını yazıyoruz. ( o da fatura ya da servis fişinde yazar) Sorgulama ekranı açılır. Welcome to CyberService

Servis takip numarasını müşteri hizmetlerinden istedim. Kayıt çıkmamaktadır dedi

exclusive80

Asistan
Reaksiyon puanı
35

Bayramdan önce alacağımı sanmıyorum. Çünkü servis, cihaz değişim işlemlerinin bir hafta on gün sürdüğünü söyledi

Voyager

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
İşte ben de öyle yaptım. Kayıt çıkmamaktadır dedi
O zaman daha değişim işlemi başlamamış çünkü önce teknisyen kontrol edip karar alıyor. Servis ayrıca bana kendi sisteminden kontrol numarası verdi. Onunla da servisin sitesinden kontrol edebiliyorum. Hergün kontrol et canlı destekten. Mutlaka sisteme giriş yapılır.

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13

Para iadesi verdiler

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ben para değil değişim istiyordum dedim elimizde cihaz yok herkese para iadesi yapıyoruz dedi iban nomu istedi