Samsung Galaxy Note 7 Kullananlar Kulübü

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Bu sorun sadece gold da mi var siyah onlarda da varmı
Bendeki siyah paylasilan video gold bence hepsinde var ama bendeki sorun videodaki gibi degil yani suan ugrassam olmaz 3-5 gun kullanmam lazim cihazi ki yapsin. Hatta bende resetlenirken acilmama sorunuda yok direkt aciliyor yandaki tuslara basmama gerek kalmiyor :S

exclusive80

Asistan
29 Ağustos 2016
151
35
28
42
Tuketici mahkemesi yakin bana eger onaylanacaksa sureside umrumda degil beklerim. Cunku degisim olursa ilk cikan parti olmayacagi kesin degil servise birakinca yine 10 gun beklemem gerekecek yenisini vermeleri icin bile. Hic degilse parami alirim 20gun sonra. Sonrada biraz bekler bidaha alirim skinti duzelince. Suan ben tuketici mahkemesine gidince parami geri alabilir miyim acaba biliyormusunuz daha 13.gun olacak yarin ?

Ben olsam tüketici mahkemesine gidene kadar değişim talep edip sağlam cihazın gelmesini beklerdim

bthndmrc

Asistan
14 Ağustos 2016
329
111
43
23
Arkadaşlar bu olaylar adına hepiniz için üzgünüm çünkü aldığınız cihaz 3500 gibi bi mebla o yüzden insan o parayı verdikten sonra kusursuz olsun diyor ama maalesef olamayabiliyor. Keşke biraz adı sanı bilindik mağazalardan alsaydınız. Teknosa gibi media markt gibi vatan computer gibi yani alan arkadaşlar eğer telefonu operatör dükkanlarından alsıydanız zaten hatayı baştan yapmışsınız demektir. Bende siyah note 7 aldım ve media marktan aldım. hiç bir sıkıntısı yok evet sıkıntılı olabilirdi lafı nereye getireceğim kuzenimle 1 gün arayla aynı yerden aldık ve onun kalemi basınca sıkışıyordu ve biraz darbeyle geri düzeliyordu. Aslında basit bi problem değil mi burdan nereye geleceğim şuraya geleceğim kullanıcı hatası deyip gönderebilirlerdi ama media markt müşteri hizmetlerine gittik beraber gittik. Hemen durumu izah etti ve hemen bi beyfendiyi çağırdı telefonu aldı şöyle baktı arkaya götürdü. Geldi ve direk faturası yanınızdaysa değiştirelim dediler ve o dakika değiştirdiler. Şuana kadar aldığım her şey bu tarz büyük teknoloji marketleri genellikle media markt ve vatan demem o ki siz mahallenin önündeki bi nağazadan aldıysanız servis kapılarında beklemez biraz doğal dediklerimi yanlış anlamayın arkadaşlar az buz bi para vermediniz hiçbiriniz keşke büyük mağazaları tercih etseniz neyse demek istediklerimi anlayan anladı. Biraz uzun oldu ama olsun.

Voyager

Öğrenci
16 Mart 2015
40
22
8
44
Arkadaşlar bu olaylar adına hepiniz için üzgünüm çünkü aldığınız cihaz 3500 gibi bi mebla o yüzden insan o parayı verdikten sonra kusursuz olsun diyor ama maalesef olamayabiliyor. Keşke biraz adı sanı bilindik mağazalardan alsaydınız. Teknosa gibi media markt gibi vatan computer gibi yani alan arkadaşlar eğer telefonu operatör dükkanlarından alsıydanız zaten hatayı baştan yapmışsınız demektir. Bende siyah note 7 aldım ve media marktan aldım. hiç bir sıkıntısı yok evet sıkıntılı olabilirdi lafı nereye getireceğim kuzenimle 1 gün arayla aynı yerden aldık ve onun kalemi basınca sıkışıyordu ve biraz darbeyle geri düzeliyordu. Aslında basit bi problem değil mi burdan nereye geleceğim şuraya geleceğim kullanıcı hatası deyip gönderebilirlerdi ama media markt müşteri hizmetlerine gittik beraber gittik. Hemen durumu izah etti ve hemen bi beyfendiyi çağırdı telefonu aldı şöyle baktı arkaya götürdü. Geldi ve direk faturası yanınızdaysa değiştirelim dediler ve o dakika değiştirdiler. Şuana kadar aldığım her şey bu tarz büyük teknoloji marketleri genellikle media markt ve vatan demem o ki siz mahallenin önündeki bi nağazadan aldıysanız servis kapılarında beklemez biraz doğal dediklerimi yanlış anlamayın arkadaşlar az buz bi para vermediniz hiçbiriniz keşke büyük mağazaları tercih etseniz neyse demek istediklerimi anlayan anladı. Biraz uzun oldu ama olsun.

Ben Ataşehir Brandium AVM, Samsung mağazasından aldım cihazı. 8 gündür serviste yatıyor. Samsung kendi mağazalarında telefona sahip çıkamıyor ne yazık ki.

seyitgumus

Öğrenci
30 Ağustos 2016
25
7
3
41
forum istanbul teknosa'dan aldım ben.

seyitgumus

Öğrenci
30 Ağustos 2016
25
7
3
41
bu arada dün samsung servisine gittiğimde oradaki yetkili arkadaş'dan şu sözleri duydum. samsung note 7 eğitiminde bu konuyuda anlatmış kesinlikle değişim olmayacak, yeni bir sürüm beklenecek demişler. bu konu bizi tüketici mahkemesine götürür diye düşünüyorum. 10 günün üzerinde bekleyenler varsa zaten değişim olacak olsa 2 günde olurdu diye düşünmekteyim.

bthndmrc

Asistan
14 Ağustos 2016
329
111
43
23
Cidden üzülüyorum ya çünkü bende aynı telefonu kullanıyorum ve hiç bi sıkıntı yok merak ettiğim sıkıntı donanımdaysa bazı cihazlarda mı var ve bunu nasıl güncellemeyle düzeltecekler şöyle baktığımız zaman biri donanım biri yazılım nasıl bir bağlantı var anlayamadım

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
3-4 gün evvel yazdım, Note 7 almak için 2-3 ay beklemek daha doğru diye dedim dedim inanmadınız bak noldu şimdi

.:EmR@H:.

Asistan
18 Nisan 2014
159
11
18
bu arada dün samsung servisine gittiğimde oradaki yetkili arkadaş'dan şu sözleri duydum. samsung note 7 eğitiminde bu konuyuda anlatmış kesinlikle değişim olmayacak, yeni bir sürüm beklenecek demişler. bu konu bizi tüketici mahkemesine götürür diye düşünüyorum. 10 günün üzerinde bekleyenler varsa zaten değişim olacak olsa 2 günde olurdu diye düşünmekteyim.
Oyle bisey yok 2. Gunde degisir falan benim degisim 14 gunde onaylandi.

kuavo15

Öğrenci
31 Ağustos 2016
18
4
3
29
arkadaşlar siz benim gibi note 7 kullanıcılardan bir ricam var şimdi bu sim kart slotunu çıkarınca yukarıdan bakılınca küçük bir boşluk ver orda water damage sticker (su hasar bandı) varmış sizdekilerde bu durum nedir s7 edgelerde aşağıdaki resimlerde oluyormuş yani suya girmeyen cihazlar.Acaba note 7 lerdemi böyle?
237edf9a1c44c22e8898beba740557cd.png
------------------>
e61a02b1d3af094385997ca956861099.png

2.kalemi çıkarıp takarken tutukluk-sıkışma yaşayan varmı ?
teşekkürler

bthndmrc

Asistan
14 Ağustos 2016
329
111
43
23
arkadaşlar siz benim gibi note 7 kullanıcılardan bir ricam var şimdi bu sim kart slotunu çıkarınca yukarıdan bakılınca küçük bir boşluk ver orda water damage sticker (su hasar bandı) varmış sizdekilerde bu durum nedir s7 edgelerde aşağıdaki resimlerde oluyormuş yani suya girmeyen cihazlar.Acaba note 7 lerdemi böyle?
237edf9a1c44c22e8898beba740557cd.png
------------------>
e61a02b1d3af094385997ca956861099.png

2.kalemi çıkarıp takarken tutukluk-sıkışma yaşayan varmı ?
teşekkürler
evet bende bazen oluyor

kuavo15

Öğrenci
31 Ağustos 2016
18
4
3
29
Suya girmeyen derken ?
Bunlar suya dayanıklı değil mi
Suya dayanıklı fakat su alma ihtimali var mesela su içinde 1.5m derine indirmeyin olayı var eğer inerse su alabilir böylece telefonların içinde olan gizli su hasar bandı renk değiştiriyor böylece servise falan verdiğinizde servis cihazınıza su girmiş diyor sizde suya dayanıklı değilmi derseniz 1.5m olayını bahane edebilirler.Note 7 lerde de bu banttan var.Sorun ise bant nasıl bir görüntüde olması gerekiyor interneten bulamadım o yüzden siz note 7 kullanıcılarını soruyorum.

bthndmrc

Asistan
14 Ağustos 2016
329
111
43
23
ben bakacağımda şuan müsait değilim ben 1.5 metre suyu geçirdim hala kullanıyorum sıkıntı yok ama o sim kart slotunu bakacağım eve gidince

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
İstanbulda olanlar icin kartal adliyeye gidip tuketici mahkemesine servise verildigine dair fis ile birlikte 2 yil icinde istenildigi zaman para iadesi icin basvurabilirmisiz. Gidip konustum. Simdiki surecte servise onumuzdeki hafta birakip cihazin yenilenmesini bekleyecegim. Eger onarim yapmaya yada yazilim guncellemesi yapip geri verirlerse mahkemeden para iadesi alacagim. Yok yeni cihaz verirlerse kullanmaya devam edecegim. Mahkeme ile ilgili benim gibi sıkıntili arkadaslari aydinlatmak istedim.

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Note 7 deki bandı bilmiyorum. Lakin aynı bany iphonelerdada var. Ve onlar su alınca kırmızı oluyorlar. İphone sıvı triemasını kasayı açınca bu şekilde tespit ediyor.

vega1977

Asistan
3 Ağustos 2013
371
13
18
İstanbulda olanlar icin kartal adliyeye gidip tuketici mahkemesine servise verildigine dair fis ile birlikte 2 yil icinde istenildigi zaman para iadesi icin basvurabilirmisiz. Gidip konustum. Simdiki surecte servise onumuzdeki hafta birakip cihazin yenilenmesini bekleyecegim. Eger onarim yapmaya yada yazilim guncellemesi yapip geri verirlerse mahkemeden para iadesi alacagim. Yok yeni cihaz verirlerse kullanmaya devam edecegim. Mahkeme ile ilgili benim gibi sıkıntili arkadaslari aydinlatmak istedim.
Tamir edip verirlerse teli teslim almadan mi gidecez adliyeye nasıl olacak

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Tamir edip verirlerse teli teslim almadan mi gidecez adliyeye nasıl olacak
Servise biraktiginizda para iadesi diyorsunuz yada onlar yeni cihaz mi verecekler soruyorsunuz. Eger cihaz degisimi yada para iadesi olmayacaksa servisten acilan kayit formu ile birlikte istanbuldakiler icin kartal adliyeye gidiyorsunuz ve tuketici mahkemesine basvuruluyor. Kazanmaniz cok yuksek dediler cunku cihaz daha yeni oldugu icinmis. Birde adliyeler bakiyor cunku cihazin bedeli 3.300den yuksek olunca direkt adliyeler bakiyorlarmis. Servise verdigimde yazilim guncelleyip geri verirlerse bu yontemi kullanacagim. Bakalim ne olacak. Umarim yenilerler ve sorun cozulmus olur.

kocakaplan1

Öğrenci
10 Haziran 2016
70
11
8
27
Forum Kayseri mediamarkt den aldım ve samsung servisinin yerini tarif etti adamlar bana.

vega1977

Asistan
3 Ağustos 2013
371
13
18
Az önce sam merkezle konuştum cihaz onay bekliyor dediler tekrar dedim 10 gün oldu ne onay mis bu bitmedi benden sonra verenler 2 gün içinde teslim aldı yeni cihazı benimki hâlâ onay bekliyor onayı alacağı da meçhul o arkadaşın imei nosunu verin böyle bir şey mümkün değil 2 günde alamaz dedi servisin yasal olarak cihazı 23 gün elinde tutmaya hakkı var vs dedi ben de tamir kabul etmiyorum öyle bir durumda direk mahkemeye giderim dedim sorumlu kişiye bunu böyle iletin dedim biz size döneriz deyip kapattı döneceğini hiç sanmıyorum

bthndmrc

Asistan
14 Ağustos 2016
329
111
43
23
resimleri mümkün olduğunca net çekmeye çalıştım ayriyetten baya dikkatli baktım sim slotunun içine ama göze çarpan bişe göremedim 20160831_153021.jpg 20160831_153033.jpg

Apocalypse_

Profesör
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Note 7'nin böyle hüsrana uğraması beni şaşırtmadı fakat kullanıcıların Böyle saçma sorunlar ile uğraşması üzdü hakikaten. Aldığın anda sorun olup kabul etmeyen firma da çok ilginç bence herkes mahkemeye başvurmalı eğer toplu mahkeme olursa en azından Samsung duyuru yapıp Note 7 sahiplerini servis noktalarına değişim için çağırabilir