Samsung Galaxy Note 7 Kullananlar Kulübü

vega1977

Asistan
3 Ağustos 2013
371
13
18
Öyle olmasa benim teli direk değişime yollamazlardi bi gün sonra kutuyu istediler değişim için genel merkeze yolluyoruz dediler

.:EmR@H:.

Asistan
18 Nisan 2014
159
11
18
Sizin gene şansınız varmış. Telefonu videoya çekmek hiç aklıma gelmedi
Ben magazaya goturdugumde eger menu ye girebilselerdi guncelleyip vericeklerdi.ama resetlemeden dolayi bi turlu giremedilet menu ye ve servistede aynisi olunca mecburen degistirdiler.Aldigim gun oldugu icin hemen eski telefonla videosunuda kaydettim. Kesinlikle goz ardi etmeyin ve servise gidin.yazik gunah o kadar para verdiniz

exclusive80

Asistan
29 Ağustos 2016
151
35
28
42
20160830_162533.jpg

Benim gibi sorun yaşayanlara güzel haber. İnşallah dedikleri doğrudur

uğurözbayrak

Asistan
23 Ağustos 2016
107
18
18
35
Bir karamsarlıktır gidiyor. Alacak veya almış arkadaşlar. Bende aldım fakat hiç bir problemle karşılaşmadım. Aldığınız yerde açın kullanın kapatıp açın bir bakın sonra alın .

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Bir karamsarlıktır gidiyor. Alacak veya almış arkadaşlar. Bende aldım fakat hiç bir problemle karşılaşmadım. Aldığınız yerde açın kullanın kapatıp açın bir bakın sonra alın .
Tamamda sıkınti aldiginiz gibi ortaya cikan bir problem degilki ben mesela dun oglen 3ten beri sıkıntisiz kullaniyorum hatta belki bir kac gun daha bisey cikmayacak. Ama bazilarinda gunde bi kac kere tekrarlayan hatta kapandiginda bazen hic acilmayan birsey. Bugun servise ulasamadigim icin subeyi aradim dediklerine gore 1 ay icinde sknti oldugu zaman o kadar cok arastirmiyorlarmis sorunu ve degisimler daha cabuk oluyormus. Sıkintisi olan arkadaslarin 1 ayi gecirmeden goturmelerinde yarar var ben yarin goturup bir gostermeyi deneyecegim.

uğurözbayrak

Asistan
23 Ağustos 2016
107
18
18
35
Tamamda sıkınti aldiginiz gibi ortaya cikan bir problem degilki ben mesela dun oglen 3ten beri sıkıntisiz kullaniyorum hatta belki bir kac gun daha bisey cikmayacak. Ama bazilarinda gunde bi kac kere tekrarlayan hatta kapandiginda bazen hic acilmayan birsey. Bugun servise ulasamadigim icin subeyi aradim dediklerine gore 1 ay icinde sknti oldugu zaman o kadar cok arastirmiyorlarmis sorunu ve degisimler daha cabuk oluyormus. Sıkintisi olan arkadaslarin 1 ayi gecirmeden goturmelerinde yarar var ben yarin goturup bir gostermeyi deneyecegim.
Ben dr diyorum ki millet yazıyor Tıyor tutuyor farketmeyerek yada fark ederek malı kötülüyor. Her üründe olabileceği gibi ayıplı mal almış ve sorunları çıkmış. Genelleme yapmak doğru değil

uğurözbayrak

Asistan
23 Ağustos 2016
107
18
18
35
Adam telin dışına bakıyor donanımsal sorun var diyor. 3 sayfadır yok reset yok kapanma mevzusu konuşuluyor biri note 7 arıza ve problemler başlığı açsın orda birbirlerine yardımcı olsun

seyitgumus

Öğrenci
30 Ağustos 2016
25
7
3
41
ben telefonu aldığımın 2. günü yaşadım aynı sıkıntıyı ve birde video çektim.
dün gazi osman paşa samsung servisine teslim ettim cihazı bekliyorum bakalım ne olacak.

Cesur Doğan

Öğrenci
27 Ağustos 2016
32
4
8
26
Beyler şu anda staj görüyorum. Staj bittiğinde note 7 almayı düşünüyordum ama yapılan yorumlardan sonra vazgeçtim. Gerçekten yazanların hepsi bu sorunu yaşıyorsa kesinlikle kronik bi sıkıntı vardır... 2. parti ürünler ne zaman çıkıyor bi bilginiz varmı beklemelimiyim?

uğurözbayrak

Asistan
23 Ağustos 2016
107
18
18
35
Beyler şu anda staj görüyorum. Staj bittiğinde note 7 almayı düşünüyordum ama yapılan yorumlardan sonra vazgeçtim. Gerçekten yazanların hepsi bu sorunu yaşıyorsa kesinlikle kronik bi sıkıntı vardır... 2. parti ürünler ne zaman çıkıyor bi bilginiz varmı beklemelimiyim?
Ben 4 gündür kullanıyorum. Çatır çatır çalışıyor. Bir kaç kişi sorun yaşıyor diye tüm türkiye yaşayacak diye bişey yok. Bemeksten aldım bu arada. Siyah

uğurözbayrak

Asistan
23 Ağustos 2016
107
18
18
35
Az önce yaklaşık 30 tane uygulama açtım arka planda bekledi sonr mortal combat 5 ve real steel açtım. Sonra aspalt 8 bu üç oyun arasında oyun ortasında diğerinden diğerine geçtim. Yağ gibi akıyor maşallah ne donma ne takılma.

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Yanliz dikkat edin her zaman ilk seri sıkımtılıdır note 4 kullanıyorum mesela ilk serilerde çekim sorunu var

Voyager

Öğrenci
16 Mart 2015
40
22
8
44
Bu sorunu yaşayanlar şunları uygulayarak çözüm bulabilir:
  • Ayarlar >> Sistem >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası’nın üzerine 7 kere tıklayın. Ardından geliştirici seçenekleri açılacaktır bir önceki menüye dönerek, Geliştirici Seçeneklerinegirin ve Çizim bölümündeki Pencere animasyonu ayarları, Geniş animasyon ölçeği veAnimatör süre ölçeği ayarlarını kapatın.
  • S Voice uygulamasını açın, sağ üst köşedeki menü tuşuna basarak açılan listeden Settings’i seçin, Open via the home key seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.
  • Eğer sorununuz hala çözülmediyse cihazınız için en güncel yazılımın yüklü olduğundan emin olun, eğer yüklenmemiş güncellemeniz varsa en kısa sürede indirin ve yükleyin
kaynak: Galaxy Note 7 Ana Ekran Donma Sorunu ve Çözümü

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Bu sorunu yaşayanlar şunları uygulayarak çözüm bulabilir:
  • Ayarlar >> Sistem >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası’nın üzerine 7 kere tıklayın. Ardından geliştirici seçenekleri açılacaktır bir önceki menüye dönerek, Geliştirici Seçeneklerinegirin ve Çizim bölümündeki Pencere animasyonu ayarları, Geniş animasyon ölçeği veAnimatör süre ölçeği ayarlarını kapatın.
  • S Voice uygulamasını açın, sağ üst köşedeki menü tuşuna basarak açılan listeden Settings’i seçin, Open via the home key seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.
  • Eğer sorununuz hala çözülmediyse cihazınız için en güncel yazılımın yüklü olduğundan emin olun, eğer yüklenmemiş güncellemeniz varsa en kısa sürede indirin ve yükleyin
kaynak: Galaxy Note 7 Ana Ekran Donma Sorunu ve Çözümü
Bu yine yabanci sitelerden alinan bir bilgi mi birde o zaman yazilimsal bu sorun eger burdakilerle cozulecekse ?

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Yabancı forumlardan bulunan çözümlerden biri ama kesin sonuç vermiyor. Sorun donanımdan dolayı yaşanıyorsa zaten servislik hale geliyor cihaz.
Biz bu urunun parasini iade almak icin ne yapabiliriz peki 13 gun olsu cihazi alali yarin tuketici mahkemesine gitsem sorunu cozebilirmiyim acaba ?

Voyager

Öğrenci
16 Mart 2015
40
22
8
44
Biz bu urunun parasini iade almak icin ne yapabiliriz peki 13 gun olsu cihazi alali yarin tuketici mahkemesine gitsem sorunu cozebilirmiyim acaba ?

Tüketici Hakem Heyeti limiti üzerinde olduğu için Tüketici Mahkemesi'ne gitmek şart. Parayı iade alırsınız ama o kadar süre beklemek, masraf falan değmez. Hiç uğraşılmaz. Değişime verin derim.

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Tüketici Hakem Heyeti limiti üzerinde olduğu için Tüketici Mahkemesi'ne gitmek şart. Parayı iade alırsınız ama o kadar süre beklemek, masraf falan değmez. Hiç uğraşılmaz. Değişime verin derim.
Tuketici mahkemesi yakin bana eger onaylanacaksa sureside umrumda degil beklerim. Cunku degisim olursa ilk cikan parti olmayacagi kesin degil servise birakinca yine 10 gun beklemem gerekecek yenisini vermeleri icin bile. Hic degilse parami alirim 20gun sonra. Sonrada biraz bekler bidaha alirim skinti duzelince. Suan ben tuketici mahkemesine gidince parami geri alabilir miyim acaba biliyormusunuz daha 13.gun olacak yarin ?

Voyager

Öğrenci
16 Mart 2015
40
22
8
44
Tuketici mahkemesi yakin bana eger onaylanacaksa sureside umrumda degil beklerim. Cunku degisim olursa ilk cikan parti olmayacagi kesin degil servise birakinca yine 10 gun beklemem gerekecek yenisini vermeleri icin bile. Hic degilse parami alirim 20gun sonra. Sonrada biraz bekler bidaha alirim skinti duzelince. Suan ben tuketici mahkemesine gidince parami geri alabilir miyim acaba biliyormusunuz daha 13.gun olacak yarin ?

Tüketici Mahkemesi uzun sürer. Avukat tutmanız vb. mahkeme 20 günde mümkün değil bitmez. Birkaç ay mahkeme beklemek mantıksız. %100 kazanılır o kesin ama yani değmez. Bazı servisler değişimi hızlı yapabiliyor.

B.H.U

Asistan
26 Ağustos 2016
152
21
18
31
Aynı sorun bende de vardı 9. Güne girdi serviste ses seda yok
Ben yarin ilk tuketici mahkemesine gidiyorum sabahtan hic degilse daha duzgun bir yol cizerim kendime tamamen haklarimi ogrenirim sonrasindada kadikoydeki basari servise gidip konusup cihazi birakmayi dusunuyorum. Ama mesela dun oglenden beri basima daha hic gelmedi bende 3-4 gunde bir bir kere yapiyor sadece. Hatta arka planda butun uygulamalari actim ne varsa yine tık demedi. Program cokluguyla bir ilgisi yok demekki bunuda ogrenmis olduk.