Sami Yusuf Roj TV'ye çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
46720.jpg

Türkiye'de konser veren Sami Yusuf, iki yüzlü çıktı. Roj TV'deki hali üzdü...
Geçen hafta Türkiye'de konser veren İslami müzisyen Sami Yusuf, hayranlarını şaşkına uğrattı. "Türkiye'yi çok sevdiğini" söyleyip, konserini hınca hınç doldurtan Yusuf, bu kez Roj TV'deydi...

PKK'nın kanalına çıkan Yusuf, yaklaşık 2 saat sohbet edip sevilen parçalarını stüdyo ortamında seslendirdi. Mini bir konser veren Sami Yusuf'un, kanlı terör örgütünün kanalına çıkması hayal kırıklığı yarattı.

Sami Yusuf ROJ TV’de de o çok bilinen “Sallallahu aleyhi ve sellem”, ve "Allahu alllah" gibi çok dinlenen eserlerini seslendirdi.

1172.jpg

Sami Yusuf geçtiğimiz hafta İstanbul’a geldiğinde yaklaşık 50 bin kişinin izlediği konser vermişti. Türbanlı genç kızlar arasında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Yusuf, bu iki yüzlü tavrı ile üzdü...

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=105003

kaniyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav Sami sevmiştim seni kerata ama gerçekten çok ayıp ettin şimdi. :(

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
işte bu abi ne dostumuzu biliyoruz nede düşmanımızı ... geçen haftaki kitle nerede acaba şimdi ?

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
belki bilmiyodur adam oranın pkk kanalı olduğunuuu :S

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ziraatci63 dedi ki:
belki bilmiyodur adam oranın pkk kanalı olduğunuuu :S

Katılıyorum, Ön yargılı Olmamak Lazım. Hemen Kitle Felan Denmiş. Olmuyor Ama Bilip Bilmeden Suçlama yapmayalım.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Verilen haberde ki Kaynağa Gittim, Orasıda başka Bir Yerden Alıntı yapmış.

Neyse Orjinal Haberin Sitesinde ki Yorumlarıda Okursanız "Kasıt" Aranarak bu Haberin yapıldığı Vurgulanmış. Ayrıca Diğer Yorumda bulunanlarda " Onun Türk vatandaşı olmadığını ve bu yüzden İç İşlerimizen haberdar olmaması" Denilmiş.

Orjinal Sayfa ve Yorumlar İçin Tıklayınız.

enhar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sami Yusuf Olmayı biliyor ama...Özellikle muhafazakar hatunların gözdesi olmayıda,daha Seçici davranabilirdi.Araştırsın kardeşim... :mad:

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
enhar dedi ki:
Sami Yusuf Olmayı biliyor ama...Özellikle muhafazakar hatunların gözdesi olmayıda,daha Seçici davranabilirdi.Araştırsın kardeşim... :mad:
işi gücü yok araştırıcak bu kimin kanalı o neyin nesiiii

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
enhar dedi ki:

Gerçekten Böylemi Sence, Yani Bayanlar İçinmi Bu yaptıkları?

Birde "Sami Yusuf" Olmayı Biliyor Demişsin Nedemek yani Sami Yusuf olmak Açıklarmısın Biraz?

ahmetweli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ne biçim iş biri bu adama bir şey söylememiş mi?
(Hadi konserler felan yoğonsun anladıkta...)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Biraz daha, hadi. Akladık aklayacağız. :)

- - -

Yargılı veya yargısız, ortada bir infaz yok. Eğer ünlü biriyseniz, çıkacağınız yeri iyi bileceksiniz. Bu iş bu kadar basittir. Hah tabii bunu o genci tezyif etmek için söylemiyorum; bizlere göre hatadır, yapılmıştır. Beşer şaşar.

Güzel günler dilerim.

[size=6pt]Düzenleme 1: Fanatizm şüphenin aşırı telafisidir (Özgün: Fanaticism is overcompensation for doubt), diye bir söz var. Aklıma geliverdi.[/size]
[size=6pt]Düzenleme 2: Haberin "iki yüzlü çıktı" gibi ifadelerle sunulmasının ise yanlış olduğunu düşünüyorum. Haberde öznel yorum yanlış, çözümleme (analiz) ise gereklidir. [/size]

enhar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ziraatci63 dedi ki:
enhar dedi ki:
işi gücü yok araştırıcak bu kimin kanalı o neyin nesiiii
Elbette bi sorumluluğu var .Sonuçta sevenleri için çıkmıyormu...Araştırmak zor iş değilki helede onlar için..

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Çıktıgı kanalın ne işle ugraştıgını bilmiyorsa yada araştırtmıyorsa zaten bu onun büyük bir sanatçı olmadığını sadece çagrıldıgı her yere koşan basit bir sanatçı oldugunun göstergesidir ...

enhar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elbetteki Sami Yusuf olmayı biliyor derken "ünlü biri" anlamında ismiyle tanınmayı biliyor o halde ...diye demek istedim.Kaldiki müzisyenliği-yada işini herneyse elbetteki bayanlar'a özel diyerek kısıtlama getirmiyorum.Beğeniyle seyreden hayranlarının büyük bi kısmını onların oluşturduğunu düşündüğümden yazdım.Sevgili "PcMaster"Umarım soruların için yeterli bi açıklamadır...

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Roj TV yle ilgili bisürü gündem oldu,hiçbirini görmemiş olamaz,O kanalın pKK kanalı olduğunu bilmiyor olamaz

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
acı_gerçek dedi ki:
Roj TV yle ilgili bisürü gündem oldu,hiçbirini görmemiş olamaz,O kanalın pKK kanalı olduğunu bilmiyor olamaz
yani ayıp etmiş Sami Yusuf... >X<
hiç yakışmamış :R

maps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Berkin Bozdoğan dedi ki:

Berkin bey sizde biraz daha gayret ederseniz nerdeyse hükmü giydirdiniz giydireceksiniz!

Sizi forumdan ön yargılı olmayan konulara erken cevap vermeyen birisi olarak tanırdım, ama bu konuda bu kuralı bozmuş gibi görünüyorsunuz, bence şu an söylenenler boş, yakın zamanda işin gerçek boyutu belli olur, umarım bu önyargınız için özür borçlu olmazsınız kendisine! Yada Sami Yusuf'a güvenen ve sevenler hayal kırıklığına uğramaz, sanırım yeteri kadar objektif bir yaklaşım oldu!

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Olaya nerden baktığımıza bağlı direk olarak suçlama yanlış haberin bu amaçla çıktığı düşünülürse bilinçsiz okuyucunun yapacak başka birşeyi kalmıyor ve bunu duyuransa sadece pkk kanalına çıktı ibarelerini kullanırsa objektiflik ve tarafsızlık gibi olgular çoktan terk edilmiştir.
Olaya birde bu açıdan bakın Sami Yusuf programa çağırıldığında ne için çağırıldı röportaj yapmak için ve sanatını göstermek için bunu dolaylı yönden pkk ya bir yararı var mı (anlaşılması gereken yerden anlaşıldığı zaman yok) Sami yusuf sanmıyorum ki bilmeden gitti bu programa oranın pkk yanlısı bir kanal oldugunu bılıyordur fakat çıkmasında bir sakınca olmadığını düşünmüş ve o yuzden çıkmıştır.
Olay nerden çekerseniz oraya geliyor çünkü bize ulaşana kadar bayağı kişinin elinden geçmiş...

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu gün sen onu aklamassan yarın o seni aklar kafanı yorma,hep böyle olmuştur,bak pKK nın hapisten çıkmasını hoş karşıladılar,şimdi meclise girdi,yarın nereye girer onu sen düşün :mad:

zawx

Asistan
Reaksiyon puanı
3
adam salak degil ya biliodur neyin ne oldugunu

yarın nereye girecegi belli ama söylemeye yüzüm varmıor
(&)

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hiç ama Sami yusuf gibi bir adama yakışmamış...

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

maps dedi ki:
Berkin Bozdoğan dedi ki:

Berkin bey sizde biraz daha gayret ederseniz nerdeyse hükmü giydirdiniz giydireceksiniz!

Sizi forumdan ön yargılı olmayan konulara erken cevap vermeyen birisi olarak tanırdım, ama bu konuda bu kuralı bozmuş gibi görünüyorsunuz, bence şu an söylenenler boş, yakın zamanda işin gerçek boyutu belli olur, umarım bu önyargınız için özür borçlu olmazsınız kendisine! Yada Sami Yusuf'a güvenen ve sevenler hayal kırıklığına uğramaz, sanırım yeteri kadar objektif bir yaklaşım oldu!

Ben kendisine hüküm giydirmemekle beraber, yaptığının suç olmadığını, herkesin (bir başkasına göre) hata yapabileceğini vesaire söyledim. Ayrıca haber metninin de saptırmalara açık olduğunu ifade ettim. Ben suçlamada bulunmuyorum, ortada suç olmadığı için aklama etkinliklerinin abes olduğunu belirtmeye çalışıyorum.

Önyargım yok, olayı kendimce tarafsız şekilde değerlendirdim. Ama işte taraftarlık kurumu nesnel yorumu ortadan kaldıran bir olgudur.

Güzel günler dilerim.

maps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Biraz daha uğraşırsanız beraat edecek, ha gayret.

Buradaki "biraz daha uğraşırsanız beraat edecek" yorumunuz farklı bir anlam taşıyor gibi görünüyor...

Yani kimse suçu kesinleşmiş birini aklamaya çalışmıyor sadece tartışılıyor ve herkes fikrini söylemekle özgür olmakla birlikte kesin olmayan konulardada suçlayıcı yaklaşmakda tersine adaletsizliktir...

Buna istinaden yukardaki cümlenizden dolayı yanlış anlaşılmış olabilirsiniz, son yorumunuz içinde teşekkürler ediyorum, iyi çalışmalar...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
beyler ne sami yusufu a adamlar bush konuk edecekler takılmayın bunlara artık...dur diyen olmadıktan sonra ....

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler bazı şeyleri bir yabancının gözündende bakmak lazım. Bu söylediklerim belki çok yanlış olabilir ama tahminim roj tv pkk kanalı değilde kürt kanalı olabilir. Bu yüzden her kürtün olduğu gibi pkk yandaşları kesinlikle vardır.Sami Yusuf ise sadece Türkiye odaklı bir sanatçı değil kendi reklamını sadece Türkiye'de yapmıyor. Onunda bazı çevrelere ulaşmak için bazı kanallarla çalışması olağan. Roj tv kendisini kürtlere tanıtabilmesi için iyi bir araç. Sadece onu kullandı o kadar. Ben art niyet olduğunu düşünmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar