Sami Yusuf Roj TV'ye çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
kadir_yaylaci dedi ki:
Beyler bazı şeyleri bir yabancının gözündende bakmak lazım. Bu söylediklerim belki çok yanlış olabilir ama tahminim roj tv pkk kanalı değilde kürt kanalı olabilir. Bu yüzden her kürtün olduğu gibi pkk yandaşları kesinlikle vardır.Sami Yusuf ise sadece Türkiye odaklı bir sanatçı değil kendi reklamını sadece Türkiye'de yapmıyor. Onunda bazı çevrelere ulaşmak için bazı kanallarla çalışması olağan. Roj tv kendisini kürtlere tanıtabilmesi için iyi bir araç. Sadece onu kullandı o kadar. Ben art niyet olduğunu düşünmüyorum
sonuç olarak islamın önüne para geçti diyebiliriz ;)

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kadir_yaylaci dedi ki:
1.Beyler bazı şeyleri bir yabancının gözündende bakmak lazım.
2.Roj tv pkk kanalı değilde kürt kanalı olabilir.
3.Ben art niyet olduğunu düşünmüyorum.
1.Sen yabancımısın!?
2.RojTV pKK kanalı olduğu kesindir,kanal aracılığıyla,eylemler için start tuşuna bastığı kesinlenmiştir,teroristin ağzından,O haberi izlemedin galiba
3.Çocuk oyuncağı deilki bu,Her zaman en kötüsünü düşünürüm,Babana bile güvenme. diye bi söz var

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
arkadaslar yıne asıp kesiyoruz bu adam oraya cıkmıs ama ne demıs ondan hıc bahsetmıyoruz eger oraya gecenler gırdıklerı andan itibaren pkk lı oluyor dıyorsak

buyrun:
* Murat Karayalçın: (SHP Genel Başkanı)

* Hüsamettin Cindoruk: (TBMM eski Başkanı)

* Fikri Sağlar: (Eski SHP'li Milletvekili)

* Mehmet Elkatmış: (AK Parti - TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı)

* Hüseyin Güler: (Anavatan Milletvekili)

* Zübeyir Amber: (Anavatan Milletvekili)

* Faruk Ünsal: (AK Parti Milletvekili)

* Naci Aslan (AK Parti Milletvekili)

* Cavit Torun (AK Parti Milletvekili)

* Ertuğrul Yalçınbayır: (AK Parti Milletvekili)

* Sami Selçuk: (Yargıtay eski Başkanı)

[sub]sehitlerolmez.net[/sub]

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
acı_gerçek dedi ki:
kadir_yaylaci dedi ki:
1.Sen yabancımısın!?
2.RojTV pKK kanalı olduğu kesindir,kanal aracılığıyla,eylemler için start tuşuna bastığı kesinlenmiştir,teroristin ağzından,O haberi izlemedin galiba
3.Çocuk oyuncağı deilki bu,Her zaman en kötüsünü düşünürüm,Babana bile güvenme. diye bi söz var
1.Ben yabancı değilim ama Sami Yusuf yabancı
2.Elbette roj tv de pkk haberleri vs. olacak zaten bende aksini iddia etmedim sadece tahminim dedim.
3.Sen aksini düşünmekte serbestsin ama ben bildiğimden şaşmam.Eğer ağzından pkk ile ilgili bir övgü duyarsan o zaman saldır.Sami Yusuf zaten İranlı eğer hakikaten bir art niyeti varsa Sami Yusufu İranda asarlar

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bu adamın sesine hayranım gerisi beni ilgilendirmez.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kadir_yaylaci dedi ki:
acı_gerçek dedi ki:
kadir_yaylaci dedi ki:
1.Sen yabancımısın!?
1.Ben yabancı değilim ama Sami Yusuf yabancı
2.Elbette roj tv de pkk haberleri vs. olacak zaten bende aksini iddia etmedim sadece tahminim dedim.
3.Sen aksini düşünmekte serbestsin ama ben bildiğimden şaşmam.Eğer ağzından pkk ile ilgili bir övgü duyarsan o zaman saldır.Sami Yusuf zaten İranlı eğer hakikaten bir art niyeti varsa Sami Yusufu İranda asarlar
Buda benim düşüncem,sana baskı yapmak gibi bi durumumda yok olamazda zaten
3 ün cevabı ben kimseye saldırmadım,buda benim düşüncem,"Babana bile güvenme"
yani bu benim düşüncem
yani "Tedbir" çokta hoşgörülü olmamak gerekiyo

disconnect4141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okumak isteyenler Sami Yusuf resmi facebook sayfasında http://www.facebook.com/SamiYusuf notes kısmında yada burda yayınlayayım ben:

* Special Thanks to Zeynep Tinig, Saba Beren and Ece Hanne for the Turkish translation.

2006 Roj TV olayı…Geç kalmış bir özür ve açıklama.

Gönderi'nin Türkçe Çevirisi:

19 Nisan Pazartesi 2010 14.2...9

Barış sizinle olsun, 2006 ya dönecek olursak, sonradan anladığım kadarıyla Kürt toplumuna destekte bulunan “ kültürel bir kanal” ın röportaj teklifini masunca kabul ederek makul olmayan bir karar verdim. Nadiren görüştüğüm misafir müzisyenlerimden birinin ısrarlı istek ve diretmesiyle--Kürt kökenli olması umulur--önceki yönetimim en sonunda röportaj yapılmasını kararlaştırdı, ama benim kendimi neyin içerisine doğru götürdüğümüm hakkında hiçbir fikrim yoktu. İçeri doğru yürüdüğümü ve stüdyoda garip bir havanın olduğunu hatırlıyorum. Bunu gerçekten anlatamam, ama bu kesinlikle normal hissettirmedi. Röportaja başladık ve birden bire Kürt arkadaşımın bütün röportaj için yanımda oturmayı ayarladığını gördüm. :) (“ Kendi kendime bunun bir Sami Yusuf röportajı olması gerektiğini düşünüyordum…”) Zaten, spiker kendini tuhaflıklar içinde buldu, çünkü o arkadaşımızın çeviri yapmasını bekliyordu, ama arkadaşımızın gerçek niyetinin daha çok her şeyden daha çok kendi kişisel çıkarlarının ve kendi promosyonun olduğu açıkça su yüzüne çıktı. :) Her neyse, spikerin “ Ben seni Sami Yusuf için çeviri yapman için getirdim, röportajı yürütmen için değil! Lütfen sadece tercüme et.” dediği noktada durum neşeli bir hal aldı. Her ikimiz içinde garip bir an olduğundan, ben gerçekten onun için kötü hissettim. :$ Bir Müslüman, sanatçı ve kendim bir vatandaş olarak ve benim eski yönetimimin çok daha fazla dikkatli olması gerektiğinin farkına vardım, çünkü böyle şeyler sadece beni değil(eğer bazı kötü niyetli kişilerin elindeyse) benim inancımı ve çevremdekileri de etkileyebilir.
Bu fırsatı gerçekten gecikmiş ve samimi özrümle ve bu TV kanalındaki görünmemdeki pişmanlığı ifade etmek için kullanmak istiyorum. Tamamıyla yanıltılmıştım, deneyimin tamamıyla incindiğimin lafı bile edilemez, hileye uğradım. Studiodan dışarıya adım attığımda, benim eski ekibimin Türkiye merkezli distribütörü tarafından aramalar yapılıp ve henüz ROJ TV ( geniş ölçekli olarak Kürt ayrımcılığının yanlısı topluluk PKK ile bağlantılı olarak kabul edilen) de göründüğümüzden haberdar olduğumuzda, eski ekibime “ Bu insanların kim olduğu hakkında gerçekten her hangi bir araştırma yaptınız mı? Pek de iyi hissetmedim…” diye sordum. Ben mutlak şok ve kuşku içinde kaldım… Kafamın içerisinde birçok farklı duygu ve düşünce dolaşıyordu.
Neden ben bir 'kültürel/müzik' kanalında görünmeye inandırılmıştım. Neden böyle şeylerin yer almasını önlemek için daha fazla dikkat edilmiyordu? Bir çok ve bir çok 'Nedenler'. En önemlisi, iyi kalpliliğimin böyle apaçık suiistimal edilmesine izin verecek kadar aptal olduğum için kendime kızgındın. Doğal olarak, bir sonraki adım TV kanalına, onlarında onayladığı , röportajı gösterime sokmamaları/yayınlamamalarını talep eden sert bir mail yollamak oldu.--ama uymadılar! Onlar röportajı sadece bir kez yayınladılar, ama bu yeterli ölçüde karışıklık yaratmaya yeterliydi. O yayınlandıktan sonra, yapmam gereken bir sonraki apaçık adım, şimdi ne yapıyorsam o olmalıydı--bir kamu açıklaması yapmak! Ancak, o zaman Türk merkezli distribütör Zamanla insanların unutacağını...Bunu büyük bir mesele haline getirmememden söz ederek, şiddetle karşı tavsiyede bulundu. Önceki yönetimim de buna karşı tavsiyede bulundu. Kalbimde, %100 biliyordum ki bir kamu açıklaması yapmalıydım, ama ben sadece ne bunu yapacak güce ne de bunu yapacak imkanlara sahip olmadığımı hissettim.
(yani kendi blogum, kontrol ettiğim ve gözetimim altında bulunan web sitem ne de TV bağlantılarım vardı.) Olaya kesinlikle yanlış bir şekilde yaklaşıldı. İhmal edildi. Olanları değiştiremem. Ancak, kesinlikle çok şey öğrendiğimi ifade edebilirim. Bu düşüncelerden bir taneside gündemlerinde bizim için ne düşündüklerini gerçekten bilmediğimiz insanlara çok güvenmemektir
Korkarım ki bu üzücü gerçek. Bir kez daha içtenlikle sebep olduğum herhangi bir kırgınlıktan ötürü özür dilerim ve İnşaAllah bir daha böyle bir olayın hiçbir zaman olmaması için çaba sarf edeceğim.

Aynı zamanda şunu aydınlığa kavuşturmak isterim ki bu münferit olay benim bu geniş ve renkli Ümmet’e olan derin sevgimi, saygımı ve hayranlığımı zinhar yansıtmaz –ki bunun içine Kürt kız ve erkek kardeşlerim de dahildir.Fakat ,ben herhangi bir özel hareket veya siyasal parti içinde olmadığımı ve olmayacağımı,bununla birleştirilmeye izin vermeyeceğimi ve konumumu aydınlatma ihtiyacı duydum.

Allah hepinizi korusun. Sami.

English version:

2006 Roj TV appearance... An overdue apology and explanation...

Peace be with you all, back in 2006, I made a very unwise decision which was to innocently accept an invitation for an interview on, as I had understood back then, a "cultural channel" catered for the Kurdish community. At the constant behest and insistence of one of my occasional guest musicians -- who happens to be of Kurdish origin -- my previous management finally agreed to do so but I had no idea what I was getting myself in for... I remember walking in and feeling a strange 'air' in the studio. I can't really explain it, but it certainly did not feel 'normal'. We start the interview and I suddenly see my Kurdish friend sitting beside me all 'geared' up for the interview :) (I was thinking to myself, "wasn't this supposed to be a sami yusuf interview..."). Anyway, the presenter finds himself at odds because he is expecting our friend to translate but our friend's real intentions surfaced as it became clear this was more about his own self-interest and self-promotion than anything else :) Anyway, it turned out to be hilarious as at one point the interviewer stopped the interview exclaiming "I brought you to translate for Sami Yusuf not to carry out the interview! Please just translate!" I genuinely felt bad for him as it was an awkward moment for us both :$ I realise that as a Muslim, artist and public personality myself and my previous management should have been much more cautious as things like this do not just reflect me, but -- if found in the wrong hands of certain spiteful individuals -- can reflect my faith and my community in a negative light. I want to take this opportunity to express my extremely overdue and heartfelt apology and regret for appearing on that TV Station. I was totally misled, manipulated not to mention hurt by the whole experience. When I stepped out of the studio, I asked my previous team "Did you actually do any research on who these people are? I didn't feel 'good' at all..." to which calls were made by my previous team to their distributors based in Turkey and we were made aware that I had just appeared on ROJ TV (widely accepted as being linked to the Kurdish separatist party PKK). I was left in absolute shock and disbelief... Lots of different feelings and thoughts were going through my head. Why was I led to believe that I was going to be appearing on a 'cultural/music' channel? Why wasn't more care taken to prevent such a thing from taking place? Lots and lots of "Whys". Most of all, I was angry with myself for being foolish enough to allow such gross abuse of my kindheartedness to take place. Naturally, the next step was to send the TV Station a harsh email demanding them NOT to release/broadcast the interview to which they agreed -- but did NOT honour! They aired the interview once, but it was enough to create substantial mess. After it was broadcast, the next obvious step would be to do what I'm doing now -- make a public statement! However, the Turkish based distributors at the time strongly ****ed against it, citing "in time, people will forget it... Don't make it into a bigger issue." The previous management also ****ed against it. In my heart, I knew 100% I should make a public statement, but I simply didn't feel I had the 'power' nor the sufficient resources to do so (i.e. my own blog, a website I controlled and oversaw nor the necessary TV contacts). This whole saga was simply 'ignored' which was definitely the wrong way to approach it. I cannot change what has happened. However, I can definitely testify that many things were learned -- one of those things is to not trust people too easily as we really don't know what agendas they have in store for us... I'm afraid this is the sad truth. Once again, I sincerely apologise for any offense I had caused and will strive to prevent a thing like this from happening ever again iA. I would also like to make it crystal clear that this isolated incident in no way reflects the deep love, respect and admiration I have for our vast and colorful Ummah -- which includes our beloved Kurdish brothers and sisters. But, I needed to clarify my position in that I do not, and will not, allow people to affiliate me to any particular movement or political party.

God Bless you all. Sami

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kendisini ne severim nede dinlerim,
Albümleri satsın diye her ortama girip yalakalık yapan tipleri de hiç sevmem. Bi duruşu bi tavrı olmalı insanın...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
3 yıllık bir konu. Gündemle alakası yok şimdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...