Sağlam bir bilgisayar önerisi...

MüzikDinleyicisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, başlıkta belirtmiş olduğum gibi bazı özelliklere sahip bir masaüstü bilgasayar toplamayı düşünüyorum. Çok uzatmadan talep ettiğim özellikleri anlatayım.
1- Her konuda hızının en üst seviyede olması (internet, upload, download vs.)
2- Ses iletiminin sağlam olması (surround ses sistemi alacağım, ona uyumlu en verimli ses kalitesini almam için gerekli)
3- Ne olursa olsun oyuncu bilgisayarı ile alakası olmasın (şu an ki kullandığım MSI GE62 6QC Apache bilgisayarım gibi performans yüzünden çökmesin, uzun yıllar kullanayım)
4- Oyun olarak nadiren ets2 oynuyorum, onun dışında performans beklentim yok.
Yani bu saydığım kriterlerler arasında olan, 6.000-7.000tl arasında tutan bilgisayar istiyorum. Monitör ve klavye var. Ek olarakta bilgisayarı iş için alacağım, internet hızının iyi olması en büyük kriter. Ve büyük bir müzik arşivi kuracağım. Bunun için hızlı olması çok önemli. Şimdiden teşekkürler...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998

MüzikDinleyicisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öneriniz için çok teşekkür ederim, ekran kartı hızla çok alakalı değilse GTX1030'a düşürüp, SSD'yi Samsung'un 500gb'lık versiyonuna çevirebilirim. Onun dışında çok hoşuma gitti.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Öneriniz için çok teşekkür ederim, ekran kartı hızla çok alakalı değilse GTX1030'a düşürüp, SSD'yi Samsung'un 500gb'lık versiyonuna çevirebilirim. Onun dışında çok hoşuma gitti.
Ekran kartı oyun performansı ile alakalı ama 2 TB Firecuda zaten çok iyi bir HDD bütün depolamayı oraya kullanırsınız. Sistemin kendisi için 250 GB Evo yeterli olacaktır. Derseniz ben SSD ye çok program kurarım o zaman 500 GB almanızda fayda var tabi. GT 1030 ETS 2 gibi bir oyunu çalıştıracak bir karttır zaten.