Sadece yakın çevresinde korona olanlar?

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ne kadar yakın sayılır bilmiyorum ama babamın dayısı corona olup atlattı. Ayrıca hastahane bizim evin önünde. :)

2-3 hafta boyunca hastahanede kaldı. O sırada destek ilaçlar vs. verilmiş. Ayrıca kendisi 70~ yaşında normal bir insana göre 1-2 fazla hastalığı vardı. Biz gider diyorduk (tahtalı köye) çünkü zaten kendi hastalıkları yüzünden nefes almakta çok iyi değildi corona iyice zorluyordu. Sonrasında iyileşince ev karantinasına gönderdiler 14 gün evde kaldı uzun zamandır da çıkmıyor. Böyle geçti.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Genel olarak halsizlik ve çok fena eklem ağrıları olduklarını söylüyorlar fakat çok uzun sürmemiş. İki üç gün içerisinde ağrıları geçmişti.

HknZr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
102
Aralık'ta başladı bu COVID19 illeti. Türkiye'ye Mart'ta geldi ve çok şükür o virüse yakalanmadım hiç.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Evlerinde geçiriyorlar. Tabi bazıları atlatamadı hakkın rahmetine mazhar oldular. Atlatan da atlattı. Öyle yani

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bende hiç yakalanmadım.Dikkatli olursan zaten yakalanmazsın.

Necdet Sağlam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Kendim atlattım. Yakın çevre sayılıyor muyum? :)
Geçmiş olsun? Anlatsana biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende hiç yakalanmadım.Dikkatli olursan zaten yakalanmazsın.
Herkese bi şekilde bulaşacak, grip olmama şansımız var mı? yok. Bu da öle bişi

Evlerinde geçiriyorlar. Tabi bazıları atlatamadı hakkın rahmetine mazhar oldular. Atlatan da atlattı. Öyle yan
Ben rüyamda olmuştum sayılıyorsa ben :)
inşallah sadece rüyanda görürsün

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Geçmiş olsun? Anlatsana biraz
Ben şanslı olduğumu düşünüyorum. 18 yaşındayım yani gencim. Bağışıklık sistemim de güçlüymüş ki sadece 1-2 gün halsizlik oldu. Bir akşam da başım ağrıdı. Bu kadar. Sonra iyiydim. Annem bir tık daha zor atlattı bana göre. Onda da ağrı, halsizlik ve öksürük oldu. Öksürük baya zorladı. Etkisi hemen geçmiyor.

Ama kimse yaşına güvenmesin çünkü benimle yaşıt ama 10 gün yataktan kalkamayan arkadaşım var.

Devleti de bu koronavirüs konusunda takdir ettim çünkü her gün aradılar. Gerektiğinde evden alıp hastaneye götürdüler ilaç verdiler. Gerçekten ilgiliydiler.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
17 yaşta 3-4 günlük süreçte geçirdim tabi durmadan ilaç alıyorsun ben farketmemiştim ama sonuçlar corono gösteriyordu insan önceki haline rağmen biraz halsiz oluyor fakat benim annem babam pekte iyi geçmedi doktor bulamıyorlardı hepsi corono diye imtina ediyorlardı neyseki arkabamız azda olsa bilgiliydi amcamın oğlu tamamen kötü durumdaydı yediği yemekten ne zevk ne tat ala biliyodu duyma hissetme tat alma gibi duygularını neredeyse kaybetmişdi düzeldi çok şükür

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Annem, koku alamıyor

Ben geçirdim, hiç birşey olmadı

Reaksiyon puanı
109
Komşumun oğlu, 30 yaşında ve 2 kere acayip öksürmekten ambulans çağırmış ve şimdi de acıbadem de yatıyor denilene göre iyimiş durmu

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Eğer belirtileriniz yoksa, ağrı veya öksürük gibi test dahi yapmıyorlar, 10 gün evinizden çıkmayın diyorlar yakın zamanda görüştüğünüz bir yakınınız pozitif çıkmasına rağmen. Pozitif çıkmış olan insanlar da ilaç alıp kendilerini eve kapatıyorlar, çok ciddi durumlarda sadece hastanede yatıyorsunuz.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Uzaktaki bir akrabam virüse yakalanmıştı ama Allah'a şükür o da atlattı. :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Genelde birkaç gün ağrılarının olduğunu belirttiler. Onun harici bir sıkıntı yok.

Necdet Sağlam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Başkanım sen naptın ya

Açıklanan rakamlara göre kimse gecirmedi, reel e bakıldığında halkın %15 i korona
Allahtan ağır geçirmediler. Ama aynı anda 8 hapı yutuyorlardı. Bacakları filan ağrıdı bayaa. Sonra geçirdi. AMA NEYE GORE 14 GUN SONRA IYILESTIN DEDILER HİÇ TEST YAPMADAN OLDU! EĞER BAŞTAN BİLE BÖYLEYSE BEN DURUMUMUZA SUKRETIYORUM!