Soru Ryzen 5 3600 Isınma Ve Renderde Pc Kapanma Sorunu

Efecanoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer arkadaşının kullandığı anakart farklıdır büyük ihtimal.Zaten onunki de epey ısınıtyormuş yine de. Ama seninki artık iyice ölçüyü aşmış. Anakrt fazla voltaj veriyordur.

Önce voltaj düşürmen lazım., çok faydası olur.Arkadaşının voltaj değeri seninkinden biraz daha düşük olabilir.

Daha sonrada fazla açılmadan 300 tl ye kadar soğutucılardan bi tane alırsın Daha da düşer. Ama sadece soğutucu ile düşürebilmen ,daha da düşürmek varken,çok uygun değil. Ayrıca yine biraz sıcak çalışacaktır.Çünkü default değerlerin çok yüksek,derece olarak. Bıraksan 100 dereceyi geçecekmiş.

Biosa gir. Aİ TWEAKER denilen yere tıkla Açılan sayfanın bi fotosunu buraya at. Gerisini hallederiz. Kullanma kitapçığında bios ayrıntıları yok. Olsaydı oradanda bakar ,kesin yapacaklarını yazardım. Şimdi mecburen fotolar ile gideceğiz.

Hem soğutucuya fazla para vermeden halledersin,işi.
Selamlar ilgilendigin icin teşekkur ederim bugun sorunu hallettim yanlislikla islemcinin temel hizini 3.95 e cekmisim yani bi nevi overclock yapmisim ondan dolayi bu kadra isiniyor su anda bahsettigim arkadasla ayni degeeleri aliyorum yinede bi sogutucu alicam onerebileceginiz varmi benim kasama uygun olucak sekilde kasam: corsair spex delta rgb 650 w psu dahil olan modeli

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,543
Dostum sinerji çalışanları yer yer günde 25 - 30 montaj yapıyorlar. Bazen soğutucunun altında bulunan bir jelatin var onu unuttukları oluyor. Senin işlemcinin termal macununu yenilemen gerek, yenilerken de orada jelatin unutulmuşsa kaldırman gerekli.
Ayrıca R5 3600 işlemcisinin soğutucusunun altında hazır gelen termal macun da bazen çok kalitesiz ve kuru olabiliyor. Rafta beklemesine göre değişebiliyor.
Termal macun yenilemeni öneririm.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bilmeden bios ile oynama. Çünkü kazara voltajı falan elleseydin,işlemciyi yakar atabilirdin. :)
Sıcaklkların yine de yüksek ,90 derece üzeri zaten işlemcinin performansıda düşecektir.
Yani hem soğutucu al,hem de mevcut voltajı biraz düşer. İşlemci ne kadar serin çalışırsa ,o kadar performanslı olur.,yeni nesil işlemcilerde.

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
Selamlar ilgilendigin icin teşekkur ederim bugun sorunu hallettim yanlislikla islemcinin temel hizini 3.95 e cekmisim yani bi nevi overclock yapmisim ondan dolayi bu kadra isiniyor su anda bahsettigim arkadasla ayni degeeleri aliyorum yinede bi sogutucu alicam onerebileceginiz varmi benim kasama uygun olucak sekilde kasam: corsair spex delta rgb 650 w psu dahil olan modeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mümkünse bu ID-COOLING SE-234 ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat

Efecanoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
ikisinin de minimum desibeli 16 desibel biraz fazla degilmi max 32 desibel oluyor daha sessiz bişeyler bakabilirmisin 400 tl ye fln
Soğutması kötü, 46DB ekran kartım'ın sesi fazla çıkmıyor.

499TL olan çok iyi bir soğutma.