RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 oyunlarda FPS düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Apocalypse1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda saçma şekilde FPS düşüşü yaşıyorum.
  • Ekran kartım: RTX 2060.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
GTA 5 ve Witcher 3 gibi oyunlarda denedim. Bu oyunları zaten 60 FPS sabitleyerek oynuyordum hiçbir sıkıntısı yoktu. GTA 5'de yolda giderken FPS 30'a kadar düşüyor. Bilgisayardan yüksek sesler gelmeye başlıyor. İlerledikçe FPS 60 ve üstüne çıkıyor sonra tekrardan 30-40-45 civarında geziyor. Witcher'da ise ilerledikçe ani takılmalar oluyor. 60 FPS sabitken 59'a 40'a düşüyor. Yaratıklar aniden çıkarken saldırırken vs ani FPS düşüşleri oluyor. Ekran kartı GTA 5'de 65 derecelerde olurken bugün 70 dereceye kadar gördüm. Driverlar vs. hepsi güncel. Windows'ta herhangi bir güncelleme de yok. Virüs taramasında da bir şey çıkmıyor (Kaspersky ile tarattım). Bugün bir şeyler var sistemde ama anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

PRwroxy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın masaüstü mü?

ismihannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bakım gerekiyor olabilir. şuan bende de aynı problemler var ama pc özellikleri düşük seninkine göre.
hatta bende bazen donuyor kalıyor res atmadan düzelmiyor, bu hafta sonu bakıma götüreceğim. macunlarını falan değişicem baska da bir şey yapamam zaten orta da bir problem yok çünki.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
SSD mi kullanıyorsun HDD mi?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
SSD mi kullanıyorsun HDD mi?
SSD veya HDD, FPS'i etkileyen bir etken değil.

Sorun bana göre ısınma veya anakart arızasından kaynaklanıyor. Bence bir temizlik ve macun yenilemekte fayda var.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
SSD veya HDD, FPS'i etkileyen bir etken değil.

Sorun bana göre ısınma veya anakart arızasından kaynaklanıyor. Bence bir temizlik ve macun yenilemekte fayda var.
FPS'i etkileyen durumlar olabilir. Arkadaşım 1660TI sisteminde HDD ile sürekli drop yerken SSD'ye geçtikten sonra GTA 5'de drop sorununu çözdü. Tabii 30 FPS kadar düşmesinin de SSD ve HDD farkından olacağını zannetmiyorum.