Oyun haritası yapmak

Bu konuyu okuyanlar

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba
Mobile bir oyun geliştiriyorum oyunumun haritası gerçek dünyaean bir şehir olacak cevremdek bir kaç arkadaşım gerçek dünya haritalarının oyunda kullanılması sorun çıkarır dedi bende merakımdan buraya yazıyorum.Gerçek bir şehir haritasını bire bir oyunda kullanmak bir sorun yaratırmı . Teşekkürler

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
sorun çıkarmaz. yapabiliyorsan kullanabilirsin. büyük projelerde tam tersine destekliyorlar şehir kültür vs tanıtımı için.

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu biraz zor kodlama vesaire bilmen gerekir :) Hangi oyun için ?
Haritanın temeli şu anda hazır modellemeciyim sadece binalar eklenecek cod konusunda araba modifiye sistemi codları şu anda çok zorluyor .Şu anda gelişim aşamasında olan bir mobil araba oyunu türkiyede bir şehir de olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun çıkarmaz. yapabiliyorsan kullanabilirsin. büyük projelerde tam tersine destekliyorlar şehir kültür vs tanıtımı için.
Turkiyede olacak ve araba oyunu olacağı için kültür pek sorun değil . Bilgilendirdiğin için teşekkürler

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Eğer birebir harita lazımsa Heightmap resim dosyası gerekiyor. Ayrıca Unity gibi bazı oyun motorlarında da bunu yapmak için özel bir script gerektirdiğini hatırlıyorum:

Heightmap dosyası veren site:

Rehber (İngilizce):

Aynı zamanda dilersen gerçek fotoğraflardan binalar ve objeler modelleyebilirsin.

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eğer birebir harita lazımsa Heightmap resim dosyası gerekiyor. Ayrıca Unity gibi bazı oyun motorlarında da bunu yapmak için özel bir script gerektirdiğini hatırlıyorum:

Heightmap dosyası veren site:

Rehber (İngilizce):

Aynı zamanda dilersen gerçek fotoğraflardan binalar ve objeler modelleyebilirsin.
Hmm harita tasarımı blender den yapıyorum ama buda işime yarar teşekkürler.