okul bilgisayarı için yardım

bazgiruli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar okulumuz deposunda bulunan aidata marka bilgisayarları kütüphanede kullanıma açmak istedik fakat iki bilgisayarda aşağıdaki hatayı aldık. F1 e basın diyor fakat klavye çalışmıyor. USB girişlerinden olduğunu düşündük fakat fare tüm girişlerde çalışıyor. Çözümü için ne yapabiliriz.
Ekran Alıntısızzzzzz.PNG

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Klavye ve disk hatası alıyorsunuz. Elinizde başka klavye var ise onun ile deneyin. ;)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
öncelikle uzun zamandır sanırım çalışmayan bir bilgisayarmış, zira bios pili bitmiş gibi gözüküyor.
bios pili bittiği için bios resetlenmiş, öncelikle bios'a girerek tekrar ayarları düzenlemeniz ve kaydetmeniz lazım,
flopy drive disable yapın uyarı vermesin, eski bilgisayar olduğu için muhtemelen usb klavye algılamıyor, yani klavye olarak kabul etmiyor :) ps2 klavye takmanız gerekebilir yada klavye uyarısınıda kapatabilirsiniz,

bilgisayarın configurasyonu nedir ? çok eski ise kullanmadığımız bilgisayarlardan birini işe yarar hale getirip size verebilirmiyiz bakalım.

bazgiruli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle uzun zamandır sanırım çalışmayan bir bilgisayarmış, zira bios pili bitmiş gibi gözüküyor.
bios pili bittiği için bios resetlenmiş, öncelikle bios'a girerek tekrar ayarları düzenlemeniz ve kaydetmeniz lazım,
flopy drive disable yapın uyarı vermesin, eski bilgisayar olduğu için muhtemelen usb klavye algılamıyor, yani klavye olarak kabul etmiyor :) ps2 klavye takmanız gerekebilir yada klavye uyarısınıda kapatabilirsiniz,

bilgisayarın configurasyonu nedir ? çok eski ise kullanmadığımız bilgisayarlardan birini işe yarar hale getirip size verebilirmiyiz bakalım.

Ben okulda göreve yeni başladım sayılır. Bilgisayarları depodan çıkardık tahminen uzun süredir kullanılmıyor. Bios pili ile ilgili pek bir bilgim yok. Resetlemeyi nasıl yapabiliriz. Bilgisayarlar okullara dağıtılan ilk bilgisayarlardan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peki klavyenin girişi PS/2 klavyemiydi yoksa USB bir klavyemiydi?
USB klavye denedik

---- Mesajlar birleştirildi ----

Farklı klavyelerde de aynı hatayı aldık. :(

USB klavye denedik

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ben okulda göreve yeni başladım sayılır. Bilgisayarları depodan çıkardık tahminen uzun süredir kullanılmıyor. Bios pili ile ilgili pek bir bilgim yok. Resetlemeyi nasıl yapabiliriz. Bilgisayarlar okullara dağıtılan ilk bilgisayarlardan.
Bios pilini çıkartıp takın. Pil bitmiş ise başka bir pili deneyin.
Bilgisayar eski olduğu için PS/2 klavyeyi deneyin.

Son mesajlar