Nexus 4 vs Galaxy S3

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadaşlar merhaba
en geç bu yazın sonuna kadar bir telefon almayı düşünüyorum bütçem ve isteklerim bu 2 telefon arasında beni bıraktı çünkü
S3:Kamerası multimedyası yazılımları ve arayüzü çok hoşuma gidiyor
N4:Son çıkan telefonlarla aynı donanıma ve sürekli güncelliiğe sahip
alacağım telefonu oyun müzik internet ve kamera bakımından kullanacağım yani aralarında performans olarak çok fark varmı veya s3 2 yıl içinde çıkacak her oyunu kasmadan oynatırmı s3 ün rami yeterlimi nexus 4 ün kamerası kötümü gibi sorulara cevap arıyorum
lütfen bir yardımcı olun
(yav millete telefon önermek kolaymış ama kendin alınca amma zor oluyormuş ya:D)

birde daha önceden anket açabilmiştim ama şimdi açamadım o yüzden mesajlarınızın sonuna s3+1 n4+3 gibisinden yazarsanız sevnirim

maveraaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benden sana tavsiye kardeşim iki cihazı da kullandım öncellikle bunu belirteyim;
İlk önce nexus 4 den başlayalım nexus 4 çok sade yani sade android bir cihaz performansı süper ançak bir yerden sonra sıkıyor adamı hem tasarım olarak da fazla bir albenisi yok. yaklaşık 45 günde bıktım telefondan :)
Şimdi ki telefonum Galaxy S3 buda 3-4 günlük bir telefon ikinci el aldım bence touchwiz o kadar da kötü değil demek ki bundan sıkılıyorlar ki cynagenmood falan yüklüyor insanlar.
Multimedia yönünden s3 iyi n4 ise örnek olarak ekran üstte koyduğunuz yer eğer kumaş tarzı falansa sinsice kayıp düşüyor. Ve telefon çaldığında zor duyuyorsunuz ki zaten dışarı da cebiniz de çaldığını duymanız imkansız :)
Madem yazın alacaksın o zaman s3 model eskidiği için alabilirsiniz uygun fiyata ama bence yeni bir cihaz daha düşünün sony falan gibi xperia z düşecektir fiyatı ondan almanız yararınıza olur.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence de Nexus 4 al. Telefonlarda kamera o kadar önemli değil benim için. Performans olarak Nexus 4 S3'ün baya üstünde bir telefon ve sürekli güncelleme alacak.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Beyler bu gün gittim baktım n4 e arayuz asiri sıkıcı yani ne biliyim benim telefonda cm kullanirkende ayniydi zaten yaninda 4x hd G l9 gibi modeller vardi onlarin optimus arayuzu gercekten cok hosuma gitti ekranlarida asiri parlakti yani ne biliyim n4 baya gozumden dustu ama yinede yorumlarinizin devamini bekliyorum tesekkurler:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
launcher denen bir olay var olmadı diğer telefonların arayüzleri(kastın başlatıcıları(launcher) sanırım) port ediliyor nexus 4 e hatta optimus g nin direk portlu hali var ama alpha aşamasında xda da gez biraz nexus iyi cihaz ama müzik dinleyeceksen s3 al nexus qualcomm kullanıyor ses bariz kısık ve cansız (romdur patch tır biraz açılsada yetmiyor)

KyA27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 al samsung nerden baksan 2 sene güncelleme gelir bence s3

anc555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Farklı bir şeyler istiyorsan nexus 4 al s3 ü bir çok kiside gorecegin icin seni biraz sıkabiliryok o önemli degil diyorsan s3 al

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadaşlar bir sorum daha var
galaxy s3 lte diye bir model var 2gb ramli 4 çekirdekli yani normalden daha güçlü Türkiyede onu nerden bulabilirim netten baktım ama bulamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bir sorum daha var
galaxy s3 lte diye bir model var 2gb ramli 4 çekirdekli yani normalden daha güçlü Türkiyede onu nerden bulabilirim netten baktım ama bulamadım

o bahsettiğin qualcom işlemcili ve 4 çekirdekli değil 2 çekirdekli. anlayacağın normal s3 daha iyi..
ki bence nexus almalısın şuan tam f/p ürünü. nexus 4ün tek eksiği beyaz renginin olmaması tabii siyah sevenler için sorun yok:)

boxer39585

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bekleyebilirsin çünkü güncellemeler ile 1 Gb ram az gelebilir. Daha çok ram i olan cihazlara bakabilirsin. (örn: Note 2)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
o bahsettiğin qualcom işlemcili ve 4 çekirdekli değil 2 çekirdekli. anlayacağın normal s3 daha iyi..
ki bence nexus almalısın şuan tam f/p ürünü. nexus 4ün tek eksiği beyaz renginin olmaması tabii siyah sevenler için sorun yok:)

Yok kardes o 2cekirdekli latin amerika versiyonu ben hem 4 cekirdek hem 2gb ramliden bahsediyorum kod adi i9305 veya i9005 ti galiba lte diyede aratirsaniz cikar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence bekleyebilirsin çünkü güncellemeler ile 1 Gb ram az gelebilir. Daha çok ram i olan cihazlara bakabilirsin. (örn: Note 2)

Hocam o cok buyuk ben onu tasiyamam:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yok kardes o 2cekirdekli latin amerika versiyonu ben hem 4 cekirdek hem 2gb ramliden bahsediyorum kod adi i9305 veya i9005 ti galiba lte diyede aratirsaniz cikar

evet kardeş haklısın 4 çekirdekli ama güncelleme desteği çok zayıf. raminin 2 gb olması çok çok iyi ama işte yazılım da önemli biliyorsun;)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
evet kardeş haklısın 4 çekirdekli ama güncelleme desteği çok zayıf. raminin 2 gb olması çok çok iyi ama işte yazılım da önemli biliyorsun;)
doğru sonuçta ana makinadan rom portlaması gerekir :(

boxer39585

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam o cok buyuk ben onu tasiyamam:([/QUOTE]
Kullananların dediklerine göre ilk 2 hafta taşımada zorlanıyorsun ama sonra alışıyosun dediler ben de yazın note 2 almayı planlıyorum

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Kullananların dediklerine göre ilk 2 hafta taşımada zorlanıyorsun ama sonra alışıyosun dediler ben de yazın note 2 almayı planlıyorum[/QUOTE]
2 elle kullanmam falan gerekir şu an 4.3-5 inç arası telefonlar bence uygun fazlası yada azı hoşuma gitmiyor

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
iPhone 4S ikinci el bul al hepinden iyi iPhone'u sattığıma bin pişman oldum -_-

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Dostum benden sana tavsiye Nexus 4 al. Daha önce iki arkadaşa da aynı tavsiyede bulundum ve oldukça memnun kaldılar cihazdan. Ben de Nexus 4 kullanıyorum ve daha önce 2 yıl boyunca Galaxy S2 kullanmışlığım ve Galaxy Note 2 kurcalamışlığım var. Arayüzü Android'de kolayca değiştirebiliyorsun. Hepsini geçtim hangi cihazı alırsan al arayüzü 1-2 ay gibi bir sürede alışıldık gelmeye başlayacak. Nexus'un en büyük artısı Google tarafından sağlanan yazılım desteği. Galaxy S3 1 yıl daha güncelleme desteği alır ve biter. Nexus 4'ün desteğinin bu kadar kısa bir sürede kesilmeyeceği kesin. Ayrıca Nexus 4'te diğer firmaların cihazlarına doldurduğu ve cihaza yük bindirip yavaşlatan uygulamalar yok. En hızlı çalışan Samsung cihazı dedikleri Note 2'yi bile Nexus 4'ün yanına koyarsan hız farkını görürsün. Ayrıca ROM ve kernel desteği olarak da Nexus oldukça fazla çeşide sahip. Uygulama uyumluluğu da en yüksek olan cihaz.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Dostum benden sana tavsiye Nexus 4 al. Daha önce iki arkadaşa da aynı tavsiyede bulundum ve oldukça memnun kaldılar cihazdan. Ben de Nexus 4 kullanıyorum ve daha önce 2 yıl boyunca Galaxy S2 kullanmışlığım ve Galaxy Note 2 kurcalamışlığım var. Arayüzü Android'de kolayca değiştirebiliyorsun. Hepsini geçtim hangi cihazı alırsan al arayüzü 1-2 ay gibi bir sürede alışıldık gelmeye başlayacak. Nexus'un en büyük artısı Google tarafından sağlanan yazılım desteği. Galaxy S3 1 yıl daha güncelleme desteği alır ve biter. Nexus 4'ün desteğinin bu kadar kısa bir sürede kesilmeyeceği kesin. Ayrıca Nexus 4'te diğer firmaların cihazlarına doldurduğu ve cihaza yük bindirip yavaşlatan uygulamalar yok. En hızlı çalışan Samsung cihazı dedikleri Note 2'yi bile Nexus 4'ün yanına koyarsan hız farkını görürsün. Ayrıca ROM ve kernel desteği olarak da Nexus oldukça fazla çeşide sahip. Uygulama uyumluluğu da en yüksek olan cihaz.
arayüzü kolayca değiştirebiliyorsun derken?
çünkü launcher programları falan hiç hoşuma gitmiyor ve artık root-rom olaylarındanda bıktım
(bu arada bir nexus kullanıcısı bulmak beni çok sevindirdi:))

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
lgnin üretipte kronikleşmemiş bir donanımsal problemi olmayan bir telefonu varmı? tabki yok. taklitçi bir firma haa nexusta belki google nedeniyle belli bir standartta üretim yapılmış olabilir ancak yinede hoparlör ve kamera gibi krobik problemleri var. s3 ünde problemleri var en büyüğü uygulama konusu o konuda haklı arkadaşlar ben olsam ikisinide almam şuan galaxy nexus çok ucuzladı 800tl civarına alınabiliyor hiç düşünmem onu alırım. bu arada samsung'un yazılım desteği vermediğine de katılmıyorum şuan s2 nin bile bugun 4.1.2yi aldı dostum bişeyleri karalayarak bişeyleri yükseltmenin mantığı yok.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
lgnin üretipte kronikleşmemiş bir donanımsal problemi olmayan bir telefonu varmı? tabki yok. taklitçi bir firma haa nexusta belki google nedeniyle belli bir standartta üretim yapılmış olabilir ancak yinede hoparlör ve kamera gibi krobik problemleri var. s3 ünde problemleri var en büyüğü uygulama konusu o konuda haklı arkadaşlar ben olsam ikisinide almam şuan galaxy nexus çok ucuzladı 800tl civarına alınabiliyor hiç düşünmem onu alırım. bu arada samsung'un yazılım desteği vermediğine de katılmıyorum şuan s2 nin bile bugun 4.1.2yi aldı dostum bişeyleri karalayarak bişeyleri yükseltmenin mantığı yok.
s3 ün uygulama konusunda ne gibi bir problemi olduğunu düşünüyorsun?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
oyun için nexus 4 daha isabetli bir seçim olur.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arayüzü kolayca değiştirebiliyorsun derken?
çünkü launcher programları falan hiç hoşuma gitmiyor ve artık root-rom olaylarındanda bıktım
(bu arada bir nexus kullanıcısı bulmak beni çok sevindirdi:))

Hocam ben 3 senedir Android kullanan biriyim. 2 sene Galaxy S2 kullandım, ondan önceki cihazımı saymayacağım ve şu anda da Nexus 4 var. Launcherlar hoşuna gitmiyor olabilir doğaldır ancak ben (şahsi görüşüm) Samsung'un arayüzünü çekici bulmuyorum. Dediğim gibi o arayüz de sizi bir iki ay sonra sıkacak. Zaten ROM-root olaylarına girmeyecekseniz Samsung cihazlarında gelen gereksiz Kies, Chaton, S-Voice, diğer S-... programları falan telefona çok fazla yük bindiriyorlar ve bunların bazılarını iptal etmeden cihazı kullanmak bana zor geliyor. Mesela S-Voice yüzünden telefon uyku modundayken güç tuşunun tepkisinde 1 saniyelik gecikme oluyordu hep. Rehberin geç açılması sorunu devam ediyor. Bu tarz bir kargaşaya razıysan Samsung alabilirsin. Elbette beni burada yanlış anlamanı istemem. Ben Samsung'u donanım olarak severek kullanan bir insanım. Hatta Nexus cihazı Samsung'tan gelse yine onu alırdım. Ama yazılım konusunda canımı sıkıyorlar. Nexus 4'ün artılarını ya da eksilerini yazıp mesajı uzatmayacağım. Eğer merak ettiğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24

lte versiyonu bildiğim kadarı ile AT&T ile dağıtılan versiyonu :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Nexus 4'ün kronik hoparlör ve kamera problemi nedir? Cihazı kullanan biri olarak gerçekten merak ettim. Hoparlör olarak Galaxy S3'ten farkı yok. Tek hoparlör ve ses seviyesi oldukça iyi. Kamerası gün ışığında harika fotoğraflar çekiyor. Zaten karanlıkta fotoğraf çekeceksek Galaxy S3 sanırım örnek teşkil eden bir cihaz olmayacaktır. Olsa olsa Lumia 920, HTC One gibi cihazlar örnek gösterilebilir.

Samsung'a da yazılım desteği konusunda laf etmek doğru olmaz evet. Ancak Nexus cihazları güncellemeyi aldıktan 6-8 ay sonra o güncelleme Samsung cihazlarına geliyor. Nexus'larda şu anda 4.2.2 var ve 4.2 kullanan başka herhangi bir telefon yok piyasada. Zaten Nexus'a artı olarak söylerken bundan bahsediyoruz. Anında güncelleme desteği mevcut diye.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar merhaba
en geç bu yazın sonuna kadar bir telefon almayı düşünüyorum bütçem ve isteklerim bu 2 telefon arasında beni bıraktı çünkü
S3:Kamerası multimedyası yazılımları ve arayüzü çok hoşuma gidiyor
N4:Son çıkan telefonlarla aynı donanıma ve sürekli güncelliiğe sahip
alacağım telefonu oyun müzik internet ve kamera bakımından kullanacağım yani aralarında performans olarak çok fark varmı veya s3 2 yıl içinde çıkacak her oyunu kasmadan oynatırmı s3 ün rami yeterlimi nexus 4 ün kamerası kötümü gibi sorulara cevap arıyorum
lütfen bir yardımcı olun
(yav millete telefon önermek kolaymış ama kendin alınca amma zor oluyormuş ya:D)

birde daha önceden anket açabilmiştim ama şimdi açamadım o yüzden mesajlarınızın sonuna s3+1 n4+3 gibisinden yazarsanız sevnirim
asus padfone 2 bak istersen süper dermişim hahahaha :D :D :D S3 eskidi artık samsung Android 5.0 dan sonrasını vermez gibime geliyor. Nexus 4 senin için yapılmış ;) :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hocam ben 3 senedir Android kullanan biriyim. 2 sene Galaxy S2 kullandım, ondan önceki cihazımı saymayacağım ve şu anda da Nexus 4 var. Launcherlar hoşuna gitmiyor olabilir doğaldır ancak ben (şahsi görüşüm) Samsung'un arayüzünü çekici bulmuyorum. Dediğim gibi o arayüz de sizi bir iki ay sonra sıkacak. Zaten ROM-root olaylarına girmeyecekseniz Samsung cihazlarında gelen gereksiz Kies, Chaton, S-Voice, diğer S-... programları falan telefona çok fazla yük bindiriyorlar ve bunların bazılarını iptal etmeden cihazı kullanmak bana zor geliyor. Mesela S-Voice yüzünden telefon uyku modundayken güç tuşunun tepkisinde 1 saniyelik gecikme oluyordu hep. Rehberin geç açılması sorunu devam ediyor. Bu tarz bir kargaşaya razıysan Samsung alabilirsin. Elbette beni burada yanlış anlamanı istemem. Ben Samsung'u donanım olarak severek kullanan bir insanım. Hatta Nexus cihazı Samsung'tan gelse yine onu alırdım. Ama yazılım konusunda canımı sıkıyorlar. Nexus 4'ün artılarını ya da eksilerini yazıp mesajı uzatmayacağım. Eğer merak ettiğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin.
Hocam oncelikle arayuz degistirme veya yukleme derken neyi kastettin ilk sorum bu simdilik:)

asus padfone 2 bak istersen süper dermişim hahahaha :D :D :D S3 eskidi artık samsung Android 5.0 dan sonrasını vermez gibime geliyor. Nexus 4 senin için yapılmış ;) :)

Haci o en buyuk hayalim ama Trde olsa 3000tl olur ve yutdisi imkanimda yok:(