Netbookuma linux mint kurmaya çalışıyorum error veriyor yardim lütfen

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bana özelden yardım edecek olan var mı ben hem windowsu silmeyip üzerine linux kurmak istiyorum fakat bu sıyırma kısmında yanlışlık .yapıyorum sanırım acil yardim lütfen.

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
windowsun yanına kurmaya çalışıyosun galiba kurulum seçeneklerinde windowsun yanına kurma seçeneği var ama bilgisayarında gpt uefı gibi sistemler varsa onla kuruluma izin vermez bıosdan ayar yapman lazım

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bios ayarları için özelden numaranı verir misin ya iyice berbat ettim de herşeyi

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Biosu sıfirlamayi dene biosa girdinmi yazar tuşlarin kombunasyinu zaten ben daha hiç uefi pc lerin biosunu görmedim bilmiyorum

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce kurdum linuxu fakat pc tekrar başlayınca win 7 olarak başladı ve kurduğum D diski görünmüyordu win 7 de

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bilgisayarıma sağ tıkla yönet de orda d diski gözükmesi lazım orayı biçimlendirirsen win 7 d diski görünür olur ama d diskindeki herşey silinir linuxu d ye kurmuşşun galba oda silinir ama boot menüsü bozulabilir sen en iyisi bilen birisine göster

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilen birisi şuan hic yok etrafımda

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Windows silinmeyecek ise, bu kadar uğraşı yerine virtual box üzerinde bir sanal pc oluşturup linux oraya kurulabilirdi. böylece daha zahmetsiz bir kurulum olurdu. ayrıca kullanmaktan vaz geçilir ise de, herhangi bir dosya siler gibi silinebilirdi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gemileri yakmadan sistem değiştirmek pek olmuyor. (Oluyor da işime gelmiyor) çünkü bizler en kestirme yol olarak bildiğimiz yoldan devam ediyoruz her zaman.

Ben de kendi netbook umdaki windows un yavaşlığı ve hantallığından şikayet eder dururdum. tabi aletin cihazı anca o kadar köfte yapıyor, ayrı mesele.

lxle sürümünü kurdum ve kurulumda diskleri sil ve yükle dedim. Bizler zaten pc kullanımı olarak bildiğimiz chorme internet vb. bildiğimiz uygulamaları kullanıyoruz. arka planda çalışan pek umurumuzda değil.

Günler oldu kapatmıyorum pc yi, sürekli ekranı kapatıyor ve tekrar açıyorum. ilk günkü gibi hızlı. windows altında çalışan, olmazsa olmaz uygulamalarınız yok ise yakın gemileri derim. benim olmazsa olmazım winbox isimli uygulama idi. onun da imdadına wine yetişti :)

bir düşünün derim. birşey kaybetmezsiniz. yoksa her şekilde ikilemde kalınıyor.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Dual Boot tavsiyem değildir.Denedim gerçekten değil.Hele Windows.

Windows ile Linux yüklediğinizde Windows üzerinden Linux bölmesine ulaşamıyorsunuz fakat Linux bunu görebiliyor ve Linux üzerinden yaptıklarınız windowsuda etkiliyor.Ayrıca windows üzerinden linux kaldırmak işkencedir.Tavsiye etmem

Reaksiyon puanı
16,118

Windows ile Linux yüklediğinizde Windows üzerinden Linux bölmesine ulaşamıyorsunuz fakat Linux bunu görebiliyor ve Linux üzerinden yaptıklarınız windowsuda etkiliyor.Ayrıca windows üzerinden linux kaldırmak işkencedir.Tavsiye etmem

yok o kadar da kötü değil dual boot bir ara xp-vista-ubuntu-pisi linux vardı ilk xp-vista-7-8-8.1-10-pisi linux ve ubuntu yada linux mint kurunca sorun olmuyor en son linux mint kuruyorsun o netbook olduğu için sadece linux mint kurmak daha sağlıklı olur ama.
şuan pcde 10 ve linux mint var.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
yok o kadar da kötü değil dual boot bir ara xp-vista-ubuntu-pisi linux vardı ilk xp-vista-7-8-8.1-10-pisi linux ve ubuntu yada linux mint kurunca sorun olmuyor en son linux mint kuruyorsun o netbook olduğu için sadece linux mint kurmak daha sağlıklı olur ama.
şuan pcde 10 ve linux mint var.

Yani ben sevmedim hatta az kalsın GRUB'u siliyordum , kurtardım.Tehlikeli bence direk Mint kurulsun daha sağlıklıdır.

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana whatsap üzerinden yardımcı olacak var mı simdi detaylı olarak ? Canımı sıktı bu pc simdi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam ben şuan ne dual bot yapabiliyorum nde tek işletim sistemi kurabiliyorum

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube;qjk-7TMpirI]https://www.youtube.com/watch?v=qjk-7TMpirI[/video]
ben hiç bunları izlemeden kurdum cesaret biraz.