Neden Casper i sevmiyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Yerli millî konusunda bizim millette bir tane vidası yerli değilse o yerli değildir diye saçma bir yanılgı var. Galatasaray Türk takımı değil, çünkü Şampiyonlar Ligi'nde sahaya 11 yabancıyla çıktı, demek ne kadar salakça bir düşünceyse bu da o kadar salakça bir düşüncedir. İsterse tüm parçası yabancı olsun, üretimi de yurtdışında yapılsın, lisansı Türkiye'ye aitse o ürün Türk malıdır. Bu aptal düşünce tarzı da bir tek bizde var. Örneğin bir alman "Mercedes alman malı değil, çünkü nissandan motor alıyor" veya bir japon "Toyota japon malı olsaydı tasarımını İtalyanlara yaptırmazdı" demez. Derse ne diyo la bu mal derler.

Caspere gelince son çare olarak bile düşünülecek bir marka değil. Casper olsun, Vestel olsun insanların telefonlarını kullanmalarını istiyorlarsa fiyatın yanına kaliteyi de koymak zorundalar. Sen doğru düzgün yazılım desteği verme, en ufak şeyde müşteriyi suçla, servisin rezalet olsun, ürünlerin muadili yabancı ürüne göre çok daha çabuk bozulsun... Sonra beni tercih edin, ben hem daha ucuzum, hem de yerli ve milliyim... Tamam yerli markasın da sen beni hizmet verilecek bir müşteri olarak değil yolunak kaz, öpülecek enayi olarak görüyorsun. Niye tercih edeyim ben seni!? Sen önce bana adam akıllı ürün sunacaksın sonra ben seni türlü desteklerim zaten.

2 Türlü imalat var,
1 - Üretilecek ürünün bileşenlerinin bir kısmını yurt dışından alırsınız mecburen ancak üretimin büyük bölümünü kendi tesislerinizde yaparsınız. ( Buna Üretim denir)
2 - Bütün bileşenleri dışarıdan alır Türkiyede montaj yaparsınız. (Buna MONTAJ denir).

Yurt dışından gelen kasanın içine, yurt dışından gelen anakartı , yurt dışından gelen batarya yı koyup üstüne de yurt dışından gelen ekranı monte ettiğinizde yerli olan sadece montaj işlemi olur.

Çinlilerin yerli ve milli söylemi yok hatta siz isteyin ürünün üzerine yerli ve milli Türk malı vs de yazıyorlar. Almanların da diğer ülkelerin de yerli ve milli söylemi yok sadece ürünün üzerinde Made in Germany veya Assambled in Malesia gibi ifadeler görürsünüz.

Yerli ve Milli olan nedir biliyor musunuz Ürettiğimiz IHA ve SIHA'lardır veya MPT'dir.

Sosyal medyada forumlarda cirit atan ve yerli milli diyenlerin % 80-90 nının elinde ya iphone ya samsung vardır veya başka kaliteli pahalı telefon markadarının ürünleri.

Biri çıksın desin ki Vestel veya Casper bu telefonun anakartını Türkiyede üretti o zaman kalitesine dahi bakmadan koşa koşa gider satın alırım, teknoloji namına 1 kuruş yatırım yapmayacaksınız ama milletin duygularını sömürerek çin mallarını yerli ve milii diye yutturacaksınız, pes yani...

Bunu siyasi söylem malzemesi yapmak da laf üretmekten göz boyamaktan başka birşey değil.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
2 Türlü imalat var,
1 - Üretilecek ürünün bileşenlerinin bir kısmını yurt dışından alırsınız mecburen ancak üretimin büyük bölümünü kendi tesislerinizde yaparsınız. ( Buna Üretim denir)
2 - Bütün bileşenleri dışarıdan alır Türkiyede montaj yaparsınız. (Buna MONTAJ denir).

Yurt dışından gelen kasanın içine, yurt dışından gelen anakartı , yurt dışından gelen batarya yı koyup üstüne de yurt dışından gelen ekranı monte ettiğinizde yerli olan sadece montaj işlemi olur.

Çinlilerin yerli ve milli söylemi yok hatta siz isteyin ürünün üzerine yerli ve milli Türk malı vs de yazıyorlar. Almanların da diğer ülkelerin de yerli ve milli söylemi yok sadece ürünün üzerinde Made in Germany veya Assambled in Malesia gibi ifadeler görürsünüz.

Yerli ve Milli olan nedir biliyor musunuz Ürettiğimiz IHA ve SIHA'lardır veya MPT'dir.

Sosyal medyada forumlarda cirit atan ve yerli milli diyenlerin % 80-90 nının elinde ya iphone ya samsung vardır veya başka kaliteli pahalı telefon markadarının ürünleri.

Biri çıksın desin ki Vestel veya Casper bu telefonun anakartını Türkiyede üretti o zaman kalitesine dahi bakmadan koşa koşa gider satın alırım, teknoloji namına 1 kuruş yatırım yapmayacaksınız ama milletin duygularını sömürerek çin mallarını yerli ve milii diye yutturacaksınız, pes yani...

Bunu siyasi söylem malzemesi yapmak da laf üretmekten göz boyamaktan başka birşey değil.
Fiatın, renaultun vs bazı modelleri Türkiye'de üretiliyor. Fabrikalarda Türk işçiler çalışıyor ama biri italyan malı öbürü fransız. Dünyaya'da italyan malı, fransız malı diye sunuluyor. Montaj dediğiniz şey kabaca bu. Koç ailesinin yaptığı şey basitçe.

Yerli milli kavramı telefon, tablet, bilgisayar, araba gibi ürünler için biraz saçma. Savunma sanayiinde olur da bunlarda olmaz. Bu tür ürünler için dünyada yerli milli diye bir kavram yok zaten, dediğiniz gibi. Herkes birbirinden parça, teknoloji desteği, yazılım desteği vs alıyor. Kimsenin kimseden hiçbir şey almadan tamamen kendi imkanlarıyla telefon, laptop, tablet vs üretmesi mümkün değil ayrıca. Burada önemli olan lisansın sende olması. Lisans sendeyse işlemciyi şundan almışsın, ekranı bundan almışsın, vs bunların önemi yok.

Kalite konusu ayrı. Vestel de casper da çöp onda hemfikiriz. Yerli milli kavramının arkasına sığınıp yaptıkları dandik ürünleri beğenmemizi beklemeleri çok saçma. Düzgün ürün yapın, yaptığınız ürünün arkasında durun zaten destek olur millet. İnsanlar salak mı aynı kalitedeki ürünü senden 2000 liraya alacakken ötekinden 3500'e alsın. Sen dandik ürün yap, arkasında dur, adam akıllı hizmet sunma sırf ucuzsun diye alalım seni!? Sonra 1 ay geçmeden çöp olsun ürün, para da b.. yoluna gitsin.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Casper yerli ve milli derken biraz daha açmalıyız bu tanımı. Hangi parçasını kendi üretiyor? Plastiğinimi metal kasasını mı ? :)
Casperin ben lisede I.T işi yaparken çalıştığım yerde kötü bir şöhreti vardı itinayla uzak dururdu müdürler. O günden beridir Allah için casper cihaz kullanmadım kullananıda görmedim. Bu kadar kötü şöhreti varsa demek ki fazla şikayet alıyordur.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ben de pek Cespır'ı beğenen birisi değilim, bazen biraz kazığa sattığı oluyor bazı ürünleri fakat bazı ürünleri tercih edilebilir gibi durabiliyor.

Reaksiyon puanı
6,425

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bilmem Excalibur G900 güzel duruyor yakında alabilirim.
Yaklaşık olarak 2.5-3 yıl önce Casper Nirvana C600 laptop almıştım, o fena değil ve hala işimi görüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğru, fiyatları kazık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de 2012 yılında Casper masaüstü bilgisayar almıştık, 4-5 yıl sonra ethernet portu bozulmuştu, gerçekten bu biraz kötüydü ama mecburen işte Wi-Fi adaptörü aldık.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Casper yerli ve milli derken biraz daha açmalıyız bu tanımı. Hangi parçasını kendi üretiyor? Plastiğinimi metal kasasını mı ? :)
Casperin ben lisede I.T işi yaparken çalıştığım yerde kötü bir şöhreti vardı itinayla uzak dururdu müdürler. O günden beridir Allah için casper cihaz kullanmadım kullananıda görmedim. Bu kadar kötü şöhreti varsa demek ki fazla şikayet alıyordur.
Dandik malzeme kullanıyorlar, ucuz olmasının birinci sebebi o. Aynı özelliklerdeki Asus laptop 10 bin, Casper 7600 mesela. Yerli millî demiyoruz zaten yerli firma diyoruz ikisi farklı. Yerli millî dediğin sihalar işte. Telefonda, tablette, pcde vs millilik olmaz dünyanın hiçbir yerinde. O tabirin kullanilma nedeni bizim milletin "bunun vidası alman nasıl türk malı bu, yerli firma dediğin vidasını bile kendi üretecek kardeşim" seviyesindeki cahilliği. Yukarda 2 kere anlattım. Hiçbir parçasını üretmesine gerek yok, lisans Türkiye'ye aitse Türk firmasıdır o, üründe Türk malıdır. Kalite konusu ayrı. Casper, Vestel vs bunları şu anki halleriyle hickimseye önermem.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Dandik malzeme kullanıyorlar, ucuz olmasının birinci sebebi o. Aynı özelliklerdeki Asus laptop 10 bin, Casper 7600 mesela. Yerli millî demiyoruz zaten yerli firma diyoruz ikisi farklı. Yerli millî dediğin sihalar işte. Telefonda, tablette, pcde vs millilik olmaz dünyanın hiçbir yerinde. O tabirin kullanilma nedeni bizim milletin "bunun vidası alman nasıl türk malı bu, yerli firma dediğin vidasını bile kendi üretecek kardeşim" seviyesindeki cahilliği. Yukarda 2 kere anlattım. Hiçbir parçasını üretmesine gerek yok, lisans Türkiye'ye aitse Türk firmasıdır o, üründe Türk malıdır. Kalite konusu ayrı. Casper, Vestel vs bunları şu anki halleriyle hickimseye önermem.
Yerli ve milli tanımı insanların milliyetçi duygularını kullanan bir pazarlama tekniği oldu bu ülkede. Kendini çok zeki sanan araştırmadan yoksul tipler bu tanımı çok kullanır oldu.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Yerli ve milli tanımı insanların milliyetçi duygularını kullanan bir pazarlama tekniği oldu bu ülkede. Kendini çok zeki sanan araştırmadan yoksul tipler bu tanımı çok kullanır oldu.
Yerli otoya (TOGG) tasarımını italyanlar (Prin Farina) yaptı diye "Bu Türk malı değil, öyle olsaydı tasarımını İtalyanlar değil Türkler yapardı" diye dangalakça bahanelerle saldıran gerzeklerin olduğu bir ülkede firmaların ya da siyasilerin "yerli" veya "yerli ve milli" tabirini kullanması bana hiçte abes gelmiyor açıkçası. Bu konuyu en iyi Serdar Ali Çelikler anlatıyor. Yerli otomobil üzerinden anlatıyor ama tablete, telefona, laptoba vs hepsine uygulanır o anlatım.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yerli otoya (TOGG) tasarımını italyanlar (Prin Farina) yaptı diye "Bu Türk malı değil, öyle olsaydı tasarımını İtalyanlar değil Türkler yapardı" diye dangalakça bahanelerle saldıran gerzeklerin olduğu bir ülkede firmaların ya da siyasilerin "yerli" veya "yerli ve milli" tabirini kullanması bana hiçte abes gelmiyor açıkçası. Bu konuyu en iyi Serdar Ali Çelikler anlatıyor. Yerli otomobil üzerinden anlatıyor ama tablete, telefona, laptoba vs hepsine uygulanır o anlatım.
Biz altyapısı farklı frameworkler ile yapılıp piyasaya yerli ve milli şeklinde sürülen çok ürün gördük. Yandex motorunu kullanıp yerli ve milli arama motoru denilenide. Çok örneği var bunların. Yerli ve millinin kelime anlamı değil siyasilerin bu ucuz numarada ki amaçları bellidir. Buna inanan kitle iligili üründe dışa bağımlılığımızın yok olduğunu zannetmekte. Siyasilerin amacıda bu değil mi? Kötüsü de bu aptalca durumu destekleyen aptalların olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Biz altyapısı farklı frameworkler ile yapılıp piyasaya yerli ve milli şeklinde sürülen çok ürün gördük. Yandex motorunu kullanıp yerli ve milli arama motoru denilenide. Çok örneği var bunların. Yerli ve millinin kelime anlamı değil siyasilerin bu ucuz numarada ki amaçları bellidir. Buna inanan kitle iligili üründe dışa bağımlılığımızın yok olduğunu zannetmekte. Siyasilerin amacıda bu değil mi? Kötüsü de bu aptalca durumu destekleyen aptalların olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki.
Ben mercedese Nissan'dan motor alıyor, bu nasıl alman malı diyen bir alam görmedim ama tasarımını prin farina yaptı diye TOGG'a etmedik küfür bırakmayan bir sürü Türk gördüm. Bir ülkede toplumun aklı sahtekrarlığa çalışıyorsa siyasilerin, firmaların da aklı sahtekarlığa çalışır. Basitçe nasılsan öyle yönetilirsin. Bizim toplumun tamamen düzelmesi de 2040'ı rahat bulur. Bozulma 1 senede olmadı, düzelme de 3-5 senede olmaz. Ayrıca ben işin teknik kısmından bahsediyorum bizim firmaların sahtekarlığından veya kalitesizliğinden değil.

Reaksiyon puanı
6,381
Hala ben hiç sevmem, çünkü kötü diyenler var. Ya uğraşmayın bu kişi android'e önce fakirler için yapılmış diyor, sonra 6GB ram ve 128GB depolama var diye casper'ı övüyor. Ciddiye almayın şunu.

saboe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birçok yurtdışı teknoloji vergisi bu ile vestelin lobileri ile geldi.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Arkadaşlar hem yerli milli marka hem aşırı ucuz. Telefonları çok güzel. Hem yerli milli şeyler kullanmalıyız diyorsunuz general mobile ve casper kullanmıyorsunuz.
Allah aşkına kaç kişi 6gb ram ve 128gb depolamayı 2000tl ye gördü?
Redmi Note 8 pro ile neredeyse aynı olmasına rağmen (Kamera dışında) 1000tl daha ucuz. Redmi note 8 e göre de 1000tl daha ucuz.( Vatan bilgisayardan 4/64gb modeli ele alarak söylendi). Normal redmi note 8 den daha iyi olmasına rağmen fiyatı 1000tl düşük. Siz neden casperi sevmiyorsunuz?
1-Güncelleme sıkıntısı
2-Yedek parça yoksunluğu
Bu konularda kendini geliştirirse her marka sevilir.Eski Samsung kullanıcısı olarak güncelleme ve hız muhabbetinden dolayı Samsung'dan bile soğudum.

Limuen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Casper A15 laptobumda yaşadığım ve yaşamaya devam ettiğim bazı sorunlar :

*Normal kullanımda aşırı ısınıp kapanma
*Anakart arızasından dolayı hoperlörlerden ses alamama
*Anakart arızasından dolayı yeniden başlatmada veya uyku modunda ekran görüntüsü alamama
*Piyasadaki hiçbir oyunu çalıştıramama
*Windows'tan başka hiçbir yazılımı çalıştıramamam
*Virtualisation Technology'yi desteklememesi, sanal makine ve emulator çalıştıramamam.

Aklıma gelenler en azından şimdlik bunlar :D

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
excalibur g900 almıştım (biraz da reklamının etkisinde kalarak) kullandıktan sonra gördümki marka eski cassper değil aradaşlar.

baya geliştirmişler kendilerini turbofan olsun control center olsun metal malzemeden rgb klavyesine kadar komple bi gaming yapmışlar.

fiyatı biraz tuzlu gelse de satış sonrası ücretsiz performans bakım, evden teknik servis gibi hizmetleri olunca fiyatı da çok fazla önemsemiyorsunuz.

ne demiş ingilizler "ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

bu başlık altında sallayan arkadaşlar sanırım eskiden casper kullanıcısıydı. şimdiki casper>eski casper. konu kilit. ?

ozgurcek

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
aslında özellikle pandemi sürece eve kadar teknik servis hizmeti veren bi firma olması önemli. kargolama konusunda da dikkatli ve hızlılar. olumsuz yorumların büyük bir bölümü mobil güncellemelerle ilgiliydi (ki marka fiyat-performans açısından donanım olarak güçlü telefonlar çıkarmasına rağmen) tepkiler almaktaydı. ama son zamanlarda hem casper via a4 ün hemde casper via s in güncellemelerini göndermeye başladılar. yakında bu başlık altında olumlu yorumların artacağını düşünüyorum casper adına

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Allah'a emanet ürünler ürettiği için.Keşke kaliteli ürünler üretse de göğsüm kabara kabara Casper iyi marka diyebilsem.Gerçi son zamanlar G900 serisi ilgi çekici görünüyor umarım bu sefer başarmışlardır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu bunu bırakın Allah (C.C.)'a emanet deyimi yanlış kullanılıyor aslında herkes ve herşey Allah (C.C.)'a emanet olması iyibir şey...

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
ucuz etin yahnisi yavan olur derler.. bunu kendin görmek istersen buyur dene, kanser eder adamı, ne yazık ki vesteli de casper ı da bedava verseler evime sokmam..

yerli ve millilik öyle birşey değil. içindeki parçaları sen üretmeyip, sadece birleştirince yerli olmuyor malesef...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
vestel'e cart curt ediyorsunuz da vestel notebook yok ki haliyle casperdan iyi çünkü kötü bişeyi yok...