Neden Casper i sevmiyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Arkadaşlar hem yerli milli marka hem aşırı ucuz. Telefonları çok güzel. Hem yerli milli şeyler kullanmalıyız diyorsunuz general mobile ve casper kullanmıyorsunuz.
Allah aşkına kaç kişi 6gb ram ve 128gb depolamayı 2000tl ye gördü?
Redmi Note 8 pro ile neredeyse aynı olmasına rağmen (Kamera dışında) 1000tl daha ucuz. Redmi note 8 e göre de 1000tl daha ucuz.( Vatan bilgisayardan 4/64gb modeli ele alarak söylendi). Normal redmi note 8 den daha iyi olmasına rağmen fiyatı 1000tl düşük. Siz neden casperi sevmiyorsunuz?

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Arkadaşlar hem yerli milli marka hem aşırı ucuz. Telefonları çok güzel. Hem yerli milli şeyler kullanmalıyız diyorsunuz general mobile ve casper kullanmıyorsunuz.
Redmi Note 8 pro ile neredeyse aynı olmasına rağmen (Kamera dışında) 1000tl daha ucuz. Redmi note 8 e göre de 1000tl daha ucuz.( Vatan bilgisayardan 4/64gb modeli ele alarak söylendi). Normal redmi note 8 den daha iyi olmasına rağmen fiyatı 1000tl düşük. Siz neden casperi sevmiyorsunuz?
Anakartlar bazen bumluyor

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam abim casper almıştı 2 yıldan sonra anakartı bozuldu galiba cihaz hiç açılmadı. Brick falan da söz konusu değildi

Reaksiyon puanı
8,023
Arkadaşım 3 sene Casper Via A1 kullandı. Servise şarjı geç doluyor diye gönderdi pili entegresi değişti ve cihazın tüm bakımlarını yapmışlar. Kutuya koymamasına rağmen orijinal şarj kablosu bile koymuşlardı. Ben seviyorum Casper markasını garantisi olsun kullanımı olsun hoşuma gidiyor ama tercih eder miyim bilmiyorum.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Hocam abim casper almıştı 2 yıldan sonra anakartı bozuldu galiba cihaz hiç açılmadı. Brick falan da söz konusu değildi
Zaten normal orta giriş segment telefonları 2 yıl kullanabiliyorsun genelde. Sonra patlamasada yavaşlamaya başlıyorlar.

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
ismi çk korkunç adı üstünde casper :D şaka şaka servisi yok neredeyse telefona çok kötü işlemci koyuyorlar daha sayimmi

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Ben şahsi olarak yerli ve milli ürünleri kullanmayı tercih ederim.Ama dediğiniz şey telefon.Hani bir masa olsa veya başka bişey kullanırız.Telefon günlük hayatta elimizden düşmüyor.Diğer rakiplerine göre Casper geride kalıyor.Hadi aldık kullandık gerekli gereksiz bir sürü sorun ortaya çıkabiliyor.Eee yerli diye alıcam sonra bir de telefonunun donanımsal problemleriyle mi uğraşıcam.2000 tl vermem de 4000 tl veririm kafa rahat bir şekilde kullanırım.

İyi forumlar..

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Notebook masaüstü iyilermi.

Ben hp omen yerine Casper Excalibur G900 tercih ederim. Caspera ilgisiz diyorsunuz. Asıl ilgisiz olan Xiaomi zaten. Destek almaya çalışıyorum saçma sapan cevaplar yazıyorlar. Daha redmi note 8 e android 10 getirmedi. Xiaomi yi övüyorsunuz. Ama destek vermiyor. Ondan bahsetmiyorsunuz.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Tamam bios güncellemesi e mail olarak atıyorlar ram değiştirmek için teknik servis gitmesi lazım niye ise küçükmüşler.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Ben hp omen yerine Casper Excalibur G900 tercih ederim. Caspera ilgisiz diyorsunuz. Asıl ilgisiz olan Xiaomi zaten. Destek almaya çalışıyorum saçma sapan cevaplar yazıyorlar. Daha redmi note 8 e android 10 getirmedi. Xiaomi yi övüyorsunuz. Ama destek vermiyor. Ondan bahsetmiyorsunuz.
Hocam RN8 de destek kesilmedi. Android 10 er ya da geç gelecek. RN 7 bile alacak . Casper güzel bilgisayarlar üretiyor ama telefon üretiminde aynı kalite söz konusu değil. Şuan çinde RN8 android10 test ediliyor. 3.partide gelir büyük ihtimal

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Casper bazıları android 11 gelmiyebilir redmi 8 android 11 gelecek mui12 gelecektir arama kişi engellebilirsiniz casper yoktur.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Gelicektir hızlı gelirse sorun çıkıyor o zaman güncelleme bahsettim Sony Xperia m2 aqua 3 yazılım güncelleme geldi depolama 8 4 düşürdüler.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Benim kullandığım ve çevremde kullananların ürünlerini inceledığimde casperın malları hemen kırılıp bozulacqkmış gibo bi hissiyat veriyor ve bence snapdragon işlemciler kullanıp mlazeme kalitesinide arttırırsa çok daha iyi yerlere gelebilir

mustafaozan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Casper via a4 almıştım 6 ay önce cam tasarım renk ekran kalitesi herşey ok. biraaz daha şu güncelleme olayında hızlı olurlarsa daha iyi olabilir. ama program kullanışımı çok etkilemediği için çokda umurumda değil açıkcası. bu güncellemeler hep telefonu yenilemek için tuzak zaten

Xienon´

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben casper in tabeletini kullandım hiç bir sıkıntı yoktu memnundum daha sonra tablet kaapndı ve bir daha açılmadı hemen garantiye gönderdim garantisi bitmemişti vede ne olsun garanti anakart yanmış dedi ben inanmadım bir kaç şarj aleti değiştirdim kendi orjinal şarjaletini bulup şarj ettiğimde açtım tableti yani yerli marka fakat hiç önemsemiyorlar müşteriyi hep para üzerine kurulular bize anakart yanmış değiştirin dediler ben evde çalıştırdım tableti bana göre casper biraz fazla para üzerine yerli olması hiç bir şey değiştirmez

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

1 haftada kasmaya başlıyor iğrenç telefon. general mobile alın o kaliteli en azından

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Öcelikle yerli ve milli denilen tüm elektronik cihazların tüm parçaları yurt dışından geliyor.
Türkiyede üretilen cihazlarda yerli milli tek şey montaj işçiliğidir. Belki ambalajı da yerli ve milli olabilir.

Yıllar önce bu yerli tesislerden birini görme imkanım olmuştu ve tamamen hayal kırıklığı oldu benim için.
Yerli olarak satılan cihazların ucuz olmasının nedeni ( % 99 ) vergiler ve kalitesiz malzeme kullanımıdır.

Yerli telefon alma ile aynı segmentteki ithal Xiaomi / Realme / Honor vb telefon almanız durumunda yurt dışına giden döviz miktarı hemen hemen aynıdır.

Yerli telefon aldığınızda siz daha kalitesiz bir telefon kullanmış olursunuz devletimiz de daha az vergi kazancı elde etmiş olur. Yani ne siz kazançlı çıkarsınız ne de devletimiz.
Kazananın kim ya da kimler olduğuna değinmeyeceğim.

Casper VIA A4'ü Xiaomi Redmi Note 8 Pro ile kıyaslamışsınız yapmayın lütfen Spor bir araba ile Şahin'i kıyaslamak gibi bir şey bu. Redmi Note 8 Pronun CPU ve GPU'su en üst segmenttedir.

Eşdeğer başka bir telefonun linkini gönderiyorum fiyatını siz inceleyin. Herşeyi hatta şekli bile aynı :D:D:D...

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Öcelikle yerli ve milli denilen tüm elektronik cihazların tüm parçaları yurt dışından geliyor.
Türkiyede üretilen cihazlarda yerli milli tek şey montaj işçiliğidir. Belki ambalajı da yerli ve milli olabilir.

Yıllar önce bu yerli tesislerden birini görme imkanım olmuştu ve tamamen hayal kırıklığı oldu benim için.
Yerli olarak satılan cihazların ucuz olmasının nedeni ( % 99 ) vergiler ve kalitesiz malzeme kullanımıdır.

Yerli telefon alma ile aynı segmentteki ithal Xiaomi / Realme / Honor vb telefon almanız durumunda yurt dışına giden döviz miktarı hemen hemen aynıdır.

Yerli telefon aldığınızda siz daha kalitesiz bir telefon kullanmış olursunuz devletimiz de daha az vergi kazancı elde etmiş olur. Yani ne siz kazançlı çıkarsınız ne de devletimiz.
Kazananın kim ya da kimler olduğuna değinmeyeceğim.

Casper VIA A4'ü Xiaomi Redmi Note 8 Pro ile kıyaslamışsınız yapmayın lütfen Spor bir araba ile Şahin'i kıyaslamak gibi bir şey bu. Redmi Note 8 Pronun CPU ve GPU'su en üst segmenttedir.

Eşdeğer başka bir telefonun linkini gönderiyorum fiyatını siz inceleyin. Herşeyi hatta şekli bile aynı :D:D:D...
O mu önce çıkmış yoksa Casper Via A4 mü?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Yerli millî konusunda bizim millette bir tane vidası yerli değilse o yerli değildir diye saçma bir yanılgı var. Galatasaray Türk takımı değil, çünkü Şampiyonlar Ligi'nde sahaya 11 yabancıyla çıktı, demek ne kadar salakça bir düşünceyse bu da o kadar salakça bir düşüncedir. İsterse tüm parçası yabancı olsun, üretimi de yurtdışında yapılsın, lisansı Türkiye'ye aitse o ürün Türk malıdır. Bu aptal düşünce tarzı da bir tek bizde var. Örneğin bir alman "Mercedes alman malı değil, çünkü nissandan motor alıyor" veya bir japon "Toyota japon malı olsaydı tasarımını İtalyanlara yaptırmazdı" demez. Derse ne diyo la bu mal derler.

Caspere gelince son çare olarak bile düşünülecek bir marka değil. Casper olsun, Vestel olsun insanların telefonlarını kullanmalarını istiyorlarsa fiyatın yanına kaliteyi de koymak zorundalar. Sen doğru düzgün yazılım desteği verme, en ufak şeyde müşteriyi suçla, servisin rezalet olsun, ürünlerin muadili yabancı ürüne göre çok daha çabuk bozulsun... Sonra beni tercih edin, ben hem daha ucuzum, hem de yerli ve milliyim... Tamam yerli markasın da sen beni hizmet verilecek bir müşteri olarak değil yolunak kaz, öpülecek enayi olarak görüyorsun. Niye tercih edeyim ben seni!? Sen önce bana adam akıllı ürün sunacaksın sonra ben seni türlü desteklerim zaten.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Yerli millî konusunda bizim millette bir tane vidası yerli değilse o yerli değildir diye saçma bir yanılgı var. Galatasaray Türk takımı değil, çünkü Şampiyonlar Ligi'nde sahaya 11 yabancıyla çıktı, demek ne kadar salakça bir düşünceyse bu da o kadar salakça bir düşüncedir. İsterse tüm parçası yabancı olsun, üretimi de yurtdışında yapılsın, lisansı Türkiye'ye aitse o ürün Türk malıdır. Bu aptal düşünce tarzı da bir tek bizde var. Örneğin bir alman "Mercedes alman malı değil, çünkü nissandan motor alıyor" veya bir japon "Toyota japon malı olsaydı tasarımını İtalyanlara yaptırmazdı" demez. Derse ne diyo la bu mal derler.

Caspere gelince son çare olarak bile düşünülecek bir marka değil. Casper olsun, Vestel olsun insanların telefonlarını kullanmalarını istiyorlarsa fiyatın yanına kaliteyi de koymak zorundalar. Sen doğru düzgün yazılım desteği verme, en ufak şeyde müşteriyi suçla, servisin rezalet olsun, ürünlerin muadili yabancı ürüne göre çok daha çabuk bozulsun... Sonra beni tercih edin, ben hem daha ucuzum, hem de yerli ve milliyim... Tamam yerli markasın da sen beni hizmet verilecek bir müşteri olarak değil yolunak kaz, öpülecek enayi olarak görüyorsun. Niye tercih edeyim ben seni!? Sen önce bana adam akıllı ürün sunacaksın sonra ben seni türlü desteklerim zaten.
Casper önce AMI APTIO V UEFI BIOS a geçmeli.

Reaksiyon puanı
6,381
Hani android çöptü? Şimdide gelmiş 6GB ram 128GB depolama var diye en alınmaz telefonlardan birini savunuyorsun. O zaman git "Fakirler için yapılmış" olan casper vıa a4 al.