Neden Casper i sevmiyorsunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Allah'ın Kulu

Profesör
Bilmem Excalibur G900 güzel duruyor yakında alabilirim.
Yaklaşık olarak 2.5-3 yıl önce Casper Nirvana C600 laptop almıştım, o fena değil ve hala işimi görüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğru, fiyatları kazık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de 2012 yılında Casper masaüstü bilgisayar almıştık, 4-5 yıl sonra ethernet portu bozulmuştu, gerçekten bu biraz kötüydü ama mecburen işte Wi-Fi adaptörü aldık.

Usui Takumi

Profesör
Casper yerli ve milli derken biraz daha açmalıyız bu tanımı. Hangi parçasını kendi üretiyor? Plastiğinimi metal kasasını mı ? :)
Casperin ben lisede I.T işi yaparken çalıştığım yerde kötü bir şöhreti vardı itinayla uzak dururdu müdürler. O günden beridir Allah için casper cihaz kullanmadım kullananıda görmedim. Bu kadar kötü şöhreti varsa demek ki fazla şikayet alıyordur.
Dandik malzeme kullanıyorlar, ucuz olmasının birinci sebebi o. Aynı özelliklerdeki Asus laptop 10 bin, Casper 7600 mesela. Yerli millî demiyoruz zaten yerli firma diyoruz ikisi farklı. Yerli millî dediğin sihalar işte. Telefonda, tablette, pcde vs millilik olmaz dünyanın hiçbir yerinde. O tabirin kullanilma nedeni bizim milletin "bunun vidası alman nasıl türk malı bu, yerli firma dediğin vidasını bile kendi üretecek kardeşim" seviyesindeki cahilliği. Yukarda 2 kere anlattım. Hiçbir parçasını üretmesine gerek yok, lisans Türkiye'ye aitse Türk firmasıdır o, üründe Türk malıdır. Kalite konusu ayrı. Casper, Vestel vs bunları şu anki halleriyle hickimseye önermem.

Samet UCA

Profesör
Dandik malzeme kullanıyorlar, ucuz olmasının birinci sebebi o. Aynı özelliklerdeki Asus laptop 10 bin, Casper 7600 mesela. Yerli millî demiyoruz zaten yerli firma diyoruz ikisi farklı. Yerli millî dediğin sihalar işte. Telefonda, tablette, pcde vs millilik olmaz dünyanın hiçbir yerinde. O tabirin kullanilma nedeni bizim milletin "bunun vidası alman nasıl türk malı bu, yerli firma dediğin vidasını bile kendi üretecek kardeşim" seviyesindeki cahilliği. Yukarda 2 kere anlattım. Hiçbir parçasını üretmesine gerek yok, lisans Türkiye'ye aitse Türk firmasıdır o, üründe Türk malıdır. Kalite konusu ayrı. Casper, Vestel vs bunları şu anki halleriyle hickimseye önermem.
Yerli ve milli tanımı insanların milliyetçi duygularını kullanan bir pazarlama tekniği oldu bu ülkede. Kendini çok zeki sanan araştırmadan yoksul tipler bu tanımı çok kullanır oldu.

Usui Takumi

Profesör
Yerli ve milli tanımı insanların milliyetçi duygularını kullanan bir pazarlama tekniği oldu bu ülkede. Kendini çok zeki sanan araştırmadan yoksul tipler bu tanımı çok kullanır oldu.
Yerli otoya (TOGG) tasarımını italyanlar (Prin Farina) yaptı diye "Bu Türk malı değil, öyle olsaydı tasarımını İtalyanlar değil Türkler yapardı" diye dangalakça bahanelerle saldıran gerzeklerin olduğu bir ülkede firmaların ya da siyasilerin "yerli" veya "yerli ve milli" tabirini kullanması bana hiçte abes gelmiyor açıkçası. Bu konuyu en iyi Serdar Ali Çelikler anlatıyor. Yerli otomobil üzerinden anlatıyor ama tablete, telefona, laptoba vs hepsine uygulanır o anlatım.

Samet UCA

Profesör
Yerli otoya (TOGG) tasarımını italyanlar (Prin Farina) yaptı diye "Bu Türk malı değil, öyle olsaydı tasarımını İtalyanlar değil Türkler yapardı" diye dangalakça bahanelerle saldıran gerzeklerin olduğu bir ülkede firmaların ya da siyasilerin "yerli" veya "yerli ve milli" tabirini kullanması bana hiçte abes gelmiyor açıkçası. Bu konuyu en iyi Serdar Ali Çelikler anlatıyor. Yerli otomobil üzerinden anlatıyor ama tablete, telefona, laptoba vs hepsine uygulanır o anlatım.
Biz altyapısı farklı frameworkler ile yapılıp piyasaya yerli ve milli şeklinde sürülen çok ürün gördük. Yandex motorunu kullanıp yerli ve milli arama motoru denilenide. Çok örneği var bunların. Yerli ve millinin kelime anlamı değil siyasilerin bu ucuz numarada ki amaçları bellidir. Buna inanan kitle iligili üründe dışa bağımlılığımızın yok olduğunu zannetmekte. Siyasilerin amacıda bu değil mi? Kötüsü de bu aptalca durumu destekleyen aptalların olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki.

Usui Takumi

Profesör
Biz altyapısı farklı frameworkler ile yapılıp piyasaya yerli ve milli şeklinde sürülen çok ürün gördük. Yandex motorunu kullanıp yerli ve milli arama motoru denilenide. Çok örneği var bunların. Yerli ve millinin kelime anlamı değil siyasilerin bu ucuz numarada ki amaçları bellidir. Buna inanan kitle iligili üründe dışa bağımlılığımızın yok olduğunu zannetmekte. Siyasilerin amacıda bu değil mi? Kötüsü de bu aptalca durumu destekleyen aptalların olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki.
Ben mercedese Nissan'dan motor alıyor, bu nasıl alman malı diyen bir alam görmedim ama tasarımını prin farina yaptı diye TOGG'a etmedik küfür bırakmayan bir sürü Türk gördüm. Bir ülkede toplumun aklı sahtekrarlığa çalışıyorsa siyasilerin, firmaların da aklı sahtekarlığa çalışır. Basitçe nasılsan öyle yönetilirsin. Bizim toplumun tamamen düzelmesi de 2040'ı rahat bulur. Bozulma 1 senede olmadı, düzelme de 3-5 senede olmaz. Ayrıca ben işin teknik kısmından bahsediyorum bizim firmaların sahtekarlığından veya kalitesizliğinden değil.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Hala ben hiç sevmem, çünkü kötü diyenler var. Ya uğraşmayın bu kişi android'e önce fakirler için yapılmış diyor, sonra 6GB ram ve 128GB depolama var diye casper'ı övüyor. Ciddiye almayın şunu.

Kaansenn34

Doçent
Arkadaşlar hem yerli milli marka hem aşırı ucuz. Telefonları çok güzel. Hem yerli milli şeyler kullanmalıyız diyorsunuz general mobile ve casper kullanmıyorsunuz.
Allah aşkına kaç kişi 6gb ram ve 128gb depolamayı 2000tl ye gördü?
Redmi Note 8 pro ile neredeyse aynı olmasına rağmen (Kamera dışında) 1000tl daha ucuz. Redmi note 8 e göre de 1000tl daha ucuz.( Vatan bilgisayardan 4/64gb modeli ele alarak söylendi). Normal redmi note 8 den daha iyi olmasına rağmen fiyatı 1000tl düşük. Siz neden casperi sevmiyorsunuz?
1-Güncelleme sıkıntısı
2-Yedek parça yoksunluğu
Bu konularda kendini geliştirirse her marka sevilir.Eski Samsung kullanıcısı olarak güncelleme ve hız muhabbetinden dolayı Samsung'dan bile soğudum.

Limuen

Üyecik
Casper A15 laptobumda yaşadığım ve yaşamaya devam ettiğim bazı sorunlar :

*Normal kullanımda aşırı ısınıp kapanma
*Anakart arızasından dolayı hoperlörlerden ses alamama
*Anakart arızasından dolayı yeniden başlatmada veya uyku modunda ekran görüntüsü alamama
*Piyasadaki hiçbir oyunu çalıştıramama
*Windows'tan başka hiçbir yazılımı çalıştıramamam
*Virtualisation Technology'yi desteklememesi, sanal makine ve emulator çalıştıramamam.

Aklıma gelenler en azından şimdlik bunlar :D

Teknolog26

Üyecik
excalibur g900 almıştım (biraz da reklamının etkisinde kalarak) kullandıktan sonra gördümki marka eski cassper değil aradaşlar.

baya geliştirmişler kendilerini turbofan olsun control center olsun metal malzemeden rgb klavyesine kadar komple bi gaming yapmışlar.

fiyatı biraz tuzlu gelse de satış sonrası ücretsiz performans bakım, evden teknik servis gibi hizmetleri olunca fiyatı da çok fazla önemsemiyorsunuz.

ne demiş ingilizler "ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

bu başlık altında sallayan arkadaşlar sanırım eskiden casper kullanıcısıydı. şimdiki casper>eski casper. konu kilit. 🔏

ozgurcek

Üyecik
aslında özellikle pandemi sürece eve kadar teknik servis hizmeti veren bi firma olması önemli. kargolama konusunda da dikkatli ve hızlılar. olumsuz yorumların büyük bir bölümü mobil güncellemelerle ilgiliydi (ki marka fiyat-performans açısından donanım olarak güçlü telefonlar çıkarmasına rağmen) tepkiler almaktaydı. ama son zamanlarda hem casper via a4 ün hemde casper via s in güncellemelerini göndermeye başladılar. yakında bu başlık altında olumlu yorumların artacağını düşünüyorum casper adına

Kaansenn34

Doçent
Allah'a emanet ürünler ürettiği için.Keşke kaliteli ürünler üretse de göğsüm kabara kabara Casper iyi marka diyebilsem.Gerçi son zamanlar G900 serisi ilgi çekici görünüyor umarım bu sefer başarmışlardır.

ConfickerBelasi

Guru
Yasaklı
onu bunu bırakın Allah (C.C.)'a emanet deyimi yanlış kullanılıyor aslında herkes ve herşey Allah (C.C.)'a emanet olması iyibir şey...

LifeStyle

Doçent
ucuz etin yahnisi yavan olur derler.. bunu kendin görmek istersen buyur dene, kanser eder adamı, ne yazık ki vesteli de casper ı da bedava verseler evime sokmam..

yerli ve millilik öyle birşey değil. içindeki parçaları sen üretmeyip, sadece birleştirince yerli olmuyor malesef...