Müslümanlar Eşlerin Uçan Kuştan Kıskanırlar.Ya Avrupalılar?

Bu konuyu okuyanlar

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Her memlekette,bilhassa Avrupa'da,sadece hanımı ile ömrünün sonuna kadar beraber yaşayıp,başka bir kadınla ilgisi olmamış güçlü,kuvvetli kimse pek azdır.Orada,kendi hanımı ile beraber oturmak ayıp olduğu için,herkes hanımını başka bir erkekle oturtur.Kendisi de,bir başkasının hanımını alarak dans eder.Böyle bir görüşmede,gerek erkek,bir diğer kadına ve gerek kadın,bir diğer erkeğe çaresiz meyleder.Bunun için Hristiyan memleketlerinde,kadınlar ve erkekler,birbirleri ile karıştıkları,görüştükleri ve konuştukları için zina etmeden ömür geçirmiş bir erkek ve kadın pek nadir bulunur.

Müslüman hanımlarının durumuna gelince,müslümanların hanımları,ırz,namus ve haya sahibi olarak,kocalarının yanında ve her yerde muhterem olduğundan,onları böyle tehlikelere ve hakaretlere layık görmezler.Herkes,en çok sevdiği ve kıymetli olan şeyleri kendi nefsi için sakladığı gibi,Müslümanlar da,kendilerine her şeyden kıymetli,aziz ve muhterem bildikleri hanımlarını uçan kuştan esirgerler.

Bu ise,muhabbetin,sevginin çokluğundandır.Avrupalılar,bu hususta ahlak ve namus duygusundan uzaklaşmışlardır.Erkeğin,hanımını ve kadının kocasını kıskanması,çok gülünç ve alay konusu olan bir ahmaklık kabul edilmektedir.O hale gelmiş ki,bir kimse hakkında,filan kıskanç imiş denilince,terbiyesiz ve ahmak sayılır.Batı ülkeleri,Müslüman ülkeleri de kendilerine benzetmek istiyorlar.Bütün gayretleri bundandır.Çeşitli isimler altında,dernekler kurup asil milletimizi kendi ahlaksızlıklarına alıştırmak istiyorlar.Hadis-i Şerifte,"Haya İmandandır."buyuruldu.Maksatları önce hayayı yıkmak sonra da dini,imanı...

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Malesefef bizimkilerde bi batı hayranlığı.Unuttular kurtuluş savaşını çanakkaleyi.Batı dostun gözüküp zor bir anını bekliyor.Bizimde çok yüksek değerlerimiz varken neden benzemek istiyoruz anlamıyorum.Tv'de sıkça görüyorum.Başın kapalıysa modern değilsin, neden çünkü avrupaya uymuyorsun...Teşekkürler

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir arkadaş onların nefsi ölü demişti.fikrinin doğru olduğunu sezinliyorum ama bir düşünce aklıma gelmiyor.

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
danimarkalı kız arkadaşım var.anlatıyor : babam evde olmadığı zamanlar annem erkek arkadaşlarıyla beraber olabiyor ve hatta bizim evde bile kalabiliyor.burda bu olaylar çok normal diyor.valla arkadaşlar ben bunu dinlediğim zaman kafayı yicektim.ama galiba kız dalga geçiyor.

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
artık bırakın avrupalı şöyle böyle bide Türkiyeye bakın günümüzde de çok dindar geçinen konya ve birçok iç anadolu ilinde oturak alemi adında, bazı işler çeviriyorlar, gruplu falan.Karadenizde rus'a gitmek artık bir kalıp olmuş, doğu anadoluda belli ki çok turist geliyor heryer otel dolu.Ahlaksızlık avrupada olduğu gibi ülkemizde de hat safha da.

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dinini Bilmeyen Ahlaktan bi haber yaşar Yapacak Birşey yok insanda önce Ahlak olacak...

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Eğer bir kadın ve erkek ( evli çiftler için ) birbirine güveniyorsa gerçekten aşıksalar kadının gidip bir başka erkeğin evinde kalmasını vb. doğru karşılamaz. Bunun abazalıkla yok bilmem başka birşeyde sebebi olamaz. Avrupalılarda sırf bu yüzden aile kavramı yok ya o onun eşiyle kim kimin çocuğu belli değil.

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
en iyisi Türk aile sistemi

bazı dizilerimizde bunu göremesek de

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Zaten o dizi filmlerle gençlik Avrupanın yaşam tarzına özeniyor. zamanla hazmetmeye başlanıyor,herşey normal geliyor insanlara. oysa kesinlikle ahlak dışı.

october

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yalnız konu başlığı (ve hatta yazı içeriği) biraz abes olmuş avrupada da müslüman sayısı oldukça fazla.

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kiskancligin Muslumani, Avrupalisi oldugunu sanmiyorum. Baslik cok garibime gitti... Yasanilan toplum, kiskancliga az, cok etki eder elbette de Muslumlar da, Avrupalilarda diye ayirmakta dogru degil bana gore. Kiskanclik bir duygudur, Musluman da fazla, Avrupali da az denirmi hic :)

Avrupa birligine girdigimizde ne diyecekler? Merak konusu...

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar
sizler elhamdülillah müslüman türksünüz
atalarınız islamiyetten öncede aynı yaşam biçimindeydiler islamla şereflendikten sonra güzel ahlakı Allah[cc]rızası için kur'an ahlakıyla süslediler
bahsettiğiniz avrupalılar daha iki üç yüz yıl önce kabile halinde yaşıyorlardı daha önceleri ise yamyam ve vahşi biçimde idiler
b kz avrupa kavimler göçü kavimleri