Morro Beta Hazır; Ücretsiz İndirin

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Adı Microsoft Security Essentials olarak değişen ücretsiz anti virüs programının Türkiye'den indirilemiyor olması dert değil; çözüm burada.

Microsoft'un geçtiğimiz yıldan bu yana hazırlıklarını sürdürdüğü Morro kod adlı ücretsiz güvenlik programı, Microsoft Security Essentials ismiyle sınırlı beta sürümüyle yayınlandı. Ancak bir hışımla programı indirmeye yeltenenler, Microsoft'un bu beta sürümü sadece belli ülkeler için yayınladığını ve Türkiye'nin bu ülkeler arasında yer almadığını görüp hayal kırıklığına uğruyor.
connect-11245843511.jpg
Morro'nun İlacı Burada
Microsoft Security Essentials Beta sürümü indirebilmek için hayli dolambaçlı bir yol izlemeniz gerekiyor. Öncelikle Microsoft Connect'e kayıt olmalı, ardından File Transfer Manager'ı indirip kurmalı ve sonrasında bu sayfadan Microsoft Security Essentials'ı indirmelisiniz.
connect-21245843486.jpg
Tüm bu işlemleri Internet Explorer üzerinden yapmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Güvenlik programını indirip, kısa süren kurulumu yaptıktan sonra, dilerseniz şimdi Microsoft Security Essentials'ı enine boyuna kurcalayalım.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Sizin dediğiniz yolu deneyince de aşağıdaki mesaj ile umutlar çıkmaza giriyor.
"The invitation you are using belongs to another registered account. If you believe you received this message in error, please try using another Windows Live ID/Passport account or contact mchelp@microsoft.com for additional assistance."
Ben işyerindeki sistemime kurdum ve ilk izlenim olarak gayet memnunum.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Evet dediğinizi yapınca ulash'ında dediği gibi bir hatayla karşılaşıyoruz.
Ben softpedia'dan indirdim normalde hiç antivirus kullanmayan biri olarak morronun bilgisayarımda olması beni rahatlatıyor...

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft Connect'e kayıt olmak gerekiyor arkadaşlar. O adımı atlamıyorsunuz umarım?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
ddsdm.jpg

Sanırım indirilme Limiti Koymuşlar Bende de Morro nun Download linki kapalı ! Sunucu Adresi yok

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Connect'e zaten kayıtlıyım. login oluyorum. Birincisi ülke sınırlaması var. Şuan için sadece USA, Çin ve Brezilyada download'a açık. İkincisi ise ilk 75000 kişi deniyordu. İlgilenen arkadaşlar benim açtığım konudaki linklerden indirebilirler.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
programın yapılış amacı "hiç yoktan iyidir" mantığı. o yüzden çok büyük beklentilere girmek yanlış olu. fakat korsan yazılım kullanmak istemiyorsak, free yazılımlardan da memnun değilsek, en azından sistemiimize tam uyumlu, kasmayan bir antivirus kullanmak iyi bir seçim olabilir. bu bakımdan microsoftun bu projesini destekliyorum. umarım ilerleyen zamanda daha da geliştirir ve bir internet security düzeyine getirirler.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
denemek için indirip kurdum avast home yüklü olduğu halde onu kaldırmam için bir uyarı vermeden kuruldu ve şu anda ikisi birlikte çalışıyorlar

socrates_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakalım, Avira ya da Kasper'in yerini tutacağını sanmıyorum...Hadi hayırlısı :)