Ücretsiz Antivirüs Programları

Bu konuyu okuyanlar

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar,

Günümüzde bir çok Antivirüs programı kampanyalar yaparak neredeyse bedavadan biraz daha pahalı hale getirdi fakat Antivirüs programına ücret ödemek istemeyen ve en iyi virüs programının kendisi olduğuna inanan kullanıcılarımıza alternatifi bol olan bu FREE alanında bir çok seçenek sunmayı istiyoruz..

Free yazılımlardan bazıları ücretli versiyonlarının ardından çıkarılmış Free sürümleridir.Bazıları ise tamamen ücretsiz olarak üretilmiş yazılımlardır.
Kendi testlerinize göre aşağıda sunacağımız Free Antivirüs programlarından dilediğinizi bilgisayarınıza kurarak güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

1-Ad-Aware Free Antivirus

Ad-Aware Free Antivirus, internet üzerinden bulaşan casus yazılımlara karşı çok etkili bir Adware yazılımıdır. Dünyada ki en popüler Adware yazılımıdır. Ücretsiz versiyonu anlık koruma sağlamamakta olup, sadece tarama ve temizleme işlemini yapmaktadır. Bilgisayarınız hafızası, kayıt defteri veya harddiskte gördüğü tüm zararlı uygulamaları başarılı bir şekilde ortadan kaldıran Ad-Aware yazılımı bu alandaki en eski yazılımlardandır.

vNljn.jpg

2-avast! Free Antivirus

avast! Free Antivirus (Avast Home Edition), kolay kullanımı, bilgisayarınızın güvenliğini tamamıyla sağlayan modülleri, internet koruması, e-posta denetimi vb. birçok özelliğinin yanında ücretsiz olmasıyla her bilgisayarda olması gereken bir antivirüs programı.

L8kER.png

3- AVG Anti-Virus Free Edition - x32 / x64

Tamamen ücretsiz ve artık TÜRKÇE AVG anti-virüs programının son sürümü, bilgisayarınızı virüslere karşı koruyor. Yapacağınız güncellemelerle, her türlü yeni virüse karşı korunur hale geliyorsunuz. Hızlı ve etkili bir program otomatik güncelleme özelliği içeriyor.

VDYFk.jpg

4-Avira Free Antivirüs

Avira AntiVir Personal Edition tamamıyla ücretsiz bir antivirüs programıdır. AntiVir Personal Edition kişisel bilgisayarınız için sizi virüslere karşı korumaktadır.

tS9XM.jpg

5-Comodo Antivirus

Comodo Antivirüs ücretsiz bir virüs koruma yazılımıdır. Windows XP, Vista ve Windows 7 sistemlerinde bilinen tüm virüs, worm ve trojan'ları yakalar.

PlwTb.png

6-Emsisoft Anti-Malware

Eski adıyla a-squared, yeni ismiyle Emsisoft Anti-Malware ile bilgisayarınızda Trojan, Dialer, Worms, Spyware gibi zararlıları arayabilirsiniz. Emsisoft Anti-Malware arkaplanda çalışan ve bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı koruyan ve aynı zamanda içerisinde bir antivirus yazılımı içeren bir güvenlik yazılımı. Yazılımın deneme süresi sonunda ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz fakat yeni zararlılara karşı güncelleştirme işlemi yapamazsınız

RNaW5.png

7-Microsoft Security Essentials

Uygulama virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmanıza yardımcı olmak için Microsoft Security Essentials kullanın. Evinizde veya küçük ölçekli işletmenizde kullandığınız bilgisayarlarınız için gerçek zamanlı koruma sağlar.

qdGNA.jpg

8-Outpost Security Suite Free

Outpost Security Suite Free, Windows kullanıcıları için komple bir güvenlik paketi sunan ücretsiz bir programdır. Program içersinde başarılı bir antivirüs, firewall ve muhtemel tehditleri önleyici tedbirler barındırır. Program modern tekniklerle virüs tehditlerini engeller, veri bozulmasına ve bilgisayarınıza yönelik yetkisiz girişlere engel olur.

CqEeH.jpg

9-Baidu Antivirus

Baidu Antivirus, küçük dosya boyutu ve düşük sistem kullanımı ile virüs ve zararlı programlara karşı bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur. Tamamen ücretsiz olan programı yine ücretsiz olarak güncelleyebilirsiniz. Bulut güvenlik desteği sayesinde bilinmeyen yeni virüslere karşı hızlı tanımlama ve eylem alma kabiliyetine sahiptir.

WFk1f.png

10-Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud Antivirüs, Cloud tabanlı bir antivirüs programı. Mantık değişikliğiyle diğer antivirüs programlarına göre çok daha hızlı bir sürede virüsleri tanıyabileceğini vaadediyor. Panda Cloud Antivirus Panda Security’nin Kolektif Akıl sunucularında kataloglanan tüm virüsleri tespit eder.

j5XyS.png

11-NANO AntiVirus

NANO AntiVirus, bilgisayar zararlılarıyla mücadele için geliştirilmiş yeni bir antivirus programı. Rus orjinli bu antivirüs yazılımı, size anlık güvenlik ve bilinen tüm zararlılara karşı garanti sunuyor. Davranışsal analiz yapan bu program, düzenli güncelleştirmelerle de sisteminizi güncel tutuyor.

KL3vw.jpg

12-UnThreat Free AntiVirus 2013

UnThreat Free Antivirus 2013, bilgisayarınızda varolan virüs ya da zararlı yazılımları temizleyen ve gelebilecek tehditleri de "on access" teknolojisiyle önleyen ücretsiz bir antivirüs programıdır.

gXSGu.png

13-Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes' Anti-Malware, kullanımı kolay, etkili ve popüler bir zararlı yazılım kaldırma aracıdır. Malwarebytes' Anti-Malware kendi teknolojisi ile zararlı yazılımları tespit eder, yokeder ve malware tehditini ortadan kaldırır. Malwarebytes' Anti-Malware çalışan her süreci izler ve bir zararlı yazılım daha tehdit oluşturmadan önüne geçer. Türkçe arayüzü ve kolay kullanımıyla bu alanda kullanabileceğiniz en iyi programlardandır.

1lrVa.gif

14-360 İnternet Security 2013

360 Internet Security sisteminizi geniş bir yelpazede koruyabilmek ve kötü amaçlı yazılımları sisteminizden uzak tutmak için tasarlanmış güçlü bir güvenlik çözümüdür.

9ne9.jpg

Eklemek istediğiniz programı konu altından bildirirseniz konuya eklenecektir..Güle güle kullanın..

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Microsoft Security Essentials kullanıyorum. Orijinal sistemle gayet iyi koruma sağlıyor. Benim için yeterli en azından. :)

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Microsoft Security Essentials kullanıyorum 2 yıldır gayet iyi çalışıyo antivirüse para verilmez :D

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
:D 90 günlük deneme sürümü.ücretsiz değil.90 günün sonunda lisans istiyor.o zaman bütün antivirüsler ücretsiz.onlarda 30 günlük ücretsiz veriyor.

Free diye geçiyor, kullanıp 90 gün sonunda lisans istiyorsa kaldırırım.90 günün sonunda farklı birşey de sunuyor olabilir.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Sevgili modadayı ücretsiz denilen bişey hep ücretsizdir 60 günlük 70 günlük ya da 90 günlük oldu mu o denemeye girer hadi onu geçtim Türk Antivirüsün ne işi var listede?

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
MSE kullanılır mı ya :) Bir iki test sonucunda 0 çekmişti.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
MSE kullanılır mı ya :) Bir iki test sonucunda 0 çekmişti.

doğru. listeye Malwarebytes` Anti-Malware ekliyebilirsin.kullanıyorum.ücretsiz.

Malwarebytes' Anti-Malware ile bilgisayarınıza bulaşıp yerleşen virüsler, solucanlar, truva atları, çeviriciler, casus yazılımlar ve malware denen kötü amaçlı tüm yazılımları temizleyebilirsiniz.

img34b6f0020218455de44b7f12e735f7b3.png

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
doğru. listeye Malwarebytes` Anti-Malware ekliyebilirsin.kullanıyorum.ücretsiz.

Malwarebytes' Anti-Malware ile bilgisayarınıza bulaşıp yerleşen virüsler, solucanlar, truva atları, çeviriciler, casus yazılımlar ve malware denen kötü amaçlı tüm yazılımları temizleyebilirsiniz.

Bu anti malware kategorisine girer ama antivirüs değil.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Ücretsiz sürümü kullandım da, pek bi fayda göremedim.
Ücretlisini kullandım, her saniye uyarı =)

antivirüs sayılır.anlık koruma özelliğide var.o zaman emsisoft ve ad-Aware programında antivirüs değil.hem emsisoft ücretsiz değil.:D

WFVX8yS.jpg

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Harbiden emsisoft varsa malwarebytes'in olmaması hata. Ben onu görmemişim. :D

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
FİX menü yok mu [MENTION=167111]Loki Rulez[/MENTION]? :)

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=167111]Loki Rulez[/MENTION] kardeşim emeklerin için teşekkür ederim tek başlıkta toplaman çok iyi olmuş

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Güzel konu eline sağlık avg kullanıyorum şimdilik bakalım :)

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Avirayı kullanıyorum gayet rahat ve kullanışlı.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Eline sağlık güzel olmuş [MENTION=167111]Loki Rulez[/MENTION]

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bütün cümleyi kalın yazmıyoruz :) Ceza uygulanıyor.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Tmm yazı kısa olduğu için sorun olmaz diye düşündüm :)