Modem internet hızı yanlış gösteriyor?

dyatkc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İyi akşamlar ben modem olarak fixnet 35 mbps kullanıyorum. İnternet testi yaptığımda indirme hızı 15-16 mbps civarı gösteriyor fakat herhangi bir dosya indirirken saniyede ki indirme hızı 3.5-4 mb ile indiriyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlar da “biz 35 mbps olarak görüyoruz hızınızı” diyorlar bu normal mi?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İyi akşamlar ben modem olarak fixnet 35 mbps kullanıyorum. İnternet testi yaptığımda indirme hızı 15-16 mbps civarı gösteriyor fakat herhangi bir dosya indirirken saniyede ki indirme hızı 3.5-4 mb ile indiriyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlar da “biz 35 mbps olarak görüyoruz hızınızı” diyorlar bu normal mi?
Siz 35Mbps alabiliyorsanız modemde yazan sizin için önemli bir şey değil. Eğer test yapmak isterseniz Speedtest gibi siteler kullanırsınız olur biter sizin için önemi yok yani modem içinde yazanın.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İndirme yaparken zaten 35 mb ile indirmezsiniz. Bende 35 megabit kullanıyorum 3.5-4 mb ile indiriyorum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Normal.