MBP 2020 13" Base Model Isınma Sorunu Yaşar Mı? Performansı Yeterli Olur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

0deep0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
Merhaba öncelikle. Bundan yaklaşık olarak bir ay sonra yüksek ihtimalle ücret iadesi alarak eski bilgisayarımdan yeni bir bilgisayar alacağım. Kendim artık mac bilgisayarlara geçmem gerektiğini düşünüyorum. Apple'ın kendi eğitim sitesindeki modellere baktığım zaman MBP 2020 13" Base Model benim için fiyat anlamında en uygun model gibi duruyor. Fakat bu modelin 15klık modele göre tek fanı olması beni düşündürüyor. Bundan dolayı benim bu forumdaki bilgili arkadaşlara soracağım sorular var.
(Kullanıcı olarak arkada spotify açıkken müzik dinlemek ve bu sırada bir ya da iki office uygulaması ve maksimum 4 internet sekmesi oluyor en ağır iş akışım. Ayrıca çok nadir bir şekilde "arkada başka bir şey açık değilken" 1080p video editi yapıyorum.)
1. Bu modelin 8. nesil işlemci kullanması / LPDDR3 ram'e sahip olması bir eksi puan olarak hanesine yazılabilir mi? 3. Maddeye beni yönelmeli mi?
2. Bu modeli aldığımda yukarıda parantez içinde belirttiğim işleri yaparken / günlük kullanımda yüksek sıcaklıklara maruz kalır mıyım, bilgisayar çok ısınır mı?
3. Çok sorulan bir soru olsa da farklı bir konfigürasyon olarak altta verdiğim macbook air konfigürasyonunu terci etmeli miyim? (Macbook airdeki fan işlemciye bağlı değil ve ısınma problemi onda da var bu beni ondan direk soğuttu).
4. Bu model yukarıda belirttiğim işleri yaparken bana zorluk çıkarır mı?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim...
2.jpg

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Merhabalar, ilgili Laptop'un bir alt modelini kullanmaktayım. Dediğin işlerin fazlasıyla yapıyorum ve bir sıkıntı görmüyorum. Mesela suanda 7 sekme açık ve Youtube'dan alt sekmede çukurun geçmiş bölümlerini izliyorum, sadece can sıkıntısına. Fan yoğun bir şekilde devreye bile henüz girmedi.

0deep0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
Merhabalar, ilgili Laptop'un bir alt modelini kullanmaktayım. Dediğin işlerin fazlasıyla yapıyorum ve bir sıkıntı görmüyorum. Mesela suanda 7 sekme açık ve Youtube'dan alt sekmede çukurun geçmiş bölümlerini izliyorum, sadece can sıkıntısına. Fan yoğun bir şekilde devreye bile henüz girmedi.
Bir alt modeli derken anlamadım MBPnun en alt modeli bu. Yoksa geçen sene mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de şey duymuştum ne kadar doğru bilemem, Macbooklar kurulurken ilk 4-5 gün ısınıyorlarmış bolca çünkü macos arkada eşitleme yapıyormuş. (Galiba finder ile ilgili...) Doğru mu bu?