Masonluktan ayrılınca görmezden geldiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
10,325
Masonluktan ayrılınca görmezden geldiler

ozdemir0efaebcb.jpg

Yılların eskitemediği caz ve klasik müzik sanatçısı Özdemir Erdoğan, bir dönem masonluk teşkilatına üye olduğunu, ayrıldıktan sonra ise görmezden gelindiğini söyledi. İkinci Bahar, Bir Aşk Masalı ve Keman Öğretmeni gibi aşk şarkılarının unutulmaz bestecisi Erdoğan, 'Allah'ın istediği gibi yaşamak lazım' diyor.

Özdemir Erdoğan, başarı dolu sanat yaşamına rağmen kendi doğru bildiğini söylemeyi ve bedellerini ödemeyi tercih etmiş bir sanatçı.

'Ya tevekkül olacak ve her şeyi kabulleneceksin ya da özgürce soru sorup sonuçlarını taşımayı becereceksin' cümlesi sizin. Kendinizi tevekkül sahibi olarak görüyor musunuz?

Elimden gelenin en iyisini yapar, sonra tevekkül ederim. İki yıl boyunca kanser ile savaştım. Yaşadığım rahatsızlığı daha önce yaptığım yanlışların bedeli olarak görüyorum. Cenab-ı Allah'ın bana ders vermek istediğini düşünüyorum.

Teslimiyetten sonra nasıl bir hayat yaşadınız?

İyi bir bilgi birikimi olan ve iyi yetişmiş bir sanatçıyım. Sanat insandan kaprisli bir eş gibi her şeyinizi ister. Ben de hayatımı sanata seve seve verdim. Bunun için de kaçamaklarım oldu. Hastalığımı bu kaçamakların cezası olarak görüyorum.

KAPİTALİZİMİN DÜŞMANI İSLAM

Bir söyleşinizde derin devlet, cemaat ve dünyayı kimlerin nasıl yönettiğine dair konularla ilgilendiğinizi söylemişsiniz…

Başörtülü kızlarımızın eğitim ve kamu yerlerdeki yaşadıkları sorunlara karşı onlara destek oldum. Hitap ettiğim gruplar tarafından çok eleştirildim. Bundan otuz yıl önce
'Paranın ne önemi var mühim olan insanlık' şarkısını yazmış bir adamım.

Cemaatleri araştırdığınızda ne gördünüz?

Bu dünyayı elli yüz kişilik bir beyin takımı yönetiyor. Bunların içinde Masonlar ve İlluminati var. Bu yapılarla uzaklığınız ve yakınlığınız doğrultusunda size bir pay veriyorlar. Mursi olayına baktığınızda da onların elini çok rahat görürsünüz. Bahsettiğim yapı İslam'ın güçlenmesini istemez.

Bir dönem masonluk teşkilatına girip ayrıldınız. Neden girdiniz neden ayrıldınız?

Bu dünyayı yönetenler ya bendensin ya da benim karşımdasın diyorlar. Ben içki ve alkol kullanmam, hayata muhafazakar bakan birisiyim. Masonlukta kardeş sofrası vardır. O sofrada alkol tüketilir. İçmediğinizde bu bir süre sonra problem olmaya başlar. Önce inançlarından dolayı seni yargılamıyoruz derler. Ama bir taraftan davranışlarıyla sizi kendilerine çekmek isterler. Eğer kendilerine çekemezlerse yok sayarlar.

Ayrıldıktan sonra sizi fişlediler mi?

Bu ülkede en yüksek trajı elde etmiş, eserleri Amerika, Avrupa'ya kadar ulaşan, Türkiye'nin en eski cazcısıyım. Sırf masonluktan istifa ettiğim için konserlerim iptal oldu. 20 yıldır İstanbul Caz Festivali yapılıyor. Bir tanesine bile davet edilmedim.

Ayrıldığınıza pişman oldunuz mu?

Hayır. Allah bir kuluna misyon vermişse ve buna bütün kalbinizle inanıyorsanız her türlü zulmü göze almalısınız. Batılıların çıldırdığı ve bir türlü çare bulamadığı şey kimsenin baskısı olmadan hür iradenizle inancınızı yaşamanızdır. Kapitalizmin en büyük düşmanı İslam'dır.

Başka bir cemaatte bulundunuz mu?

Hayır olmadım. Fetullah Hoca Efendi'nin arkadaşları plak şirketime gelip müzik programı vaadinde bulunmuşlardı. Gülen'in felsefesi bir insanın kendi felsefesini üretmesine izini vermiyor. Bu bana uygun değil. Ben sadece Allah'ın ve Resulü'nün bana söylediklerine inanırım.

Tayyip Bey 'devlettir'

Gazetecilik okumuşsunuz. Hiç gazetecilik yapmayı düşünmediniz mi?

Ses Dergisi'nde konser eleştirileri yazdım, üçüncü yazıdan sonra kovuldum. Müzik eleştirisine müsaade yoktu. Ben popüler bir öğe değilim. Popüler dünyanın dışında söz söylemeye başladığınızda sizi etkili bir pozisyona getirmezler.

Nasıl bir politik çevreniz var?

Devletçi bir ailem vardı. Ben de devletimi severim. Sol kökenli arkadaşlarım 'neden açılım işleriyle uğraşıyorsun sana yakışır mı' dediklerinde onlara 'Tayyib Bey devlettir. Eğer orada bulunmam devlete fayda sağlayacaksa fikirlerim örtüşmese de çalışmaların içinde olmalıyım' diyorum. Hayatım boyunca inandığım her şeyi söyledim.

Aşk şarkılarını çevremin ısrarı sonucunda yaptım

Gitar çalmayı çok sevdiğinizi okudum. Kaç yıl oldu?

16 yaşımdan beridir çalıyorum.

İlk gitarınızı hatırlıyor musunuz?

Evet. Babamla ortak almıştık.

Sizi destekliyor muydu babanız?

Doğrudan değil. Memuriyet 1950'li yıllarına kadar geçerli bir meslekti. Demokrat Parti'nin gelişiyle memuriyet değer kaybetti ve maaşlar yetmemeye başladı. Benim delikanlılık dönemim memurların zorluk yaşadığı döneme rastlıyor. O yüzden ben de sanatı seçtim.

Neden aşk şarkıları?

Aşk şarkılarını çevremin ısrarıyla yaptım. Küçük Bir Aşk Masalı şarkısını Sezen Aksu'nun Keman Öğretmeni şarkısını da Ali Kocatepe'nin zorlamasıyla yaptım. Çok aşk dolu bir adam değilim. Her güzel gördüğüme aşık olmam ve aşkların hakkını vermeye çalışırım. Kadın gitar çalmaya benzer. Gitar çalarken bir süre uğraşırsın, ondan güzel ses elde etmek için çok emek harcarsın. Kadın da gitar gibidir. Emek verip dikkatli olmak lazım.

Birkaç yıldır Ramazan konserleri veriyorsunuz. Bu konserlerin diğerlerinden farkı var mı?

Oradaki insanlar beni vaaz veriyormuşum gibi dinliyor. Mütedeyyin insanlar benim nasıl biri olduğumu biliyor. Onların dertlerini ifade eden biri olduğumu da biliyorlar. Bütün hayatım yanlış yapmama ve mahcup olmama üzerine kuruludur.

KaYnaK

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İsabetli bi karar vermiş Özdemir hoca.

Hepsinin sonu gelecek ...

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
boyle şeyler bana boş geliyor boşa kafa yormamak lazim kimse ne yaptigi kendine

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
valla adam sorulara guzel cevaplamis dogru yolda :) fislenmis o kotu olmus

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Masonluk kötü bir şey sanıyor herkes. He Türkiyedeki Masonlar salak paraya bakıyorlar bir Çin bir Japonyadaki gibi ulusal cemiyetler olsa ülke 100 yıl ileride olurdu

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Masonluk kötü bir şey sanıyor herkes. He Türkiyedeki Masonlar salak paraya bakıyorlar bir Çin bir Japonyadaki gibi ulusal cemiyetler olsa ülke 100 yıl ileride olurdu
çok biliyorsan anlatta bizde bilelim masonların kötü olmadıklarını? Ne kadar iyi olduklarını cümle Alem biliyor Zaten Değilmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Masonluk bir kişisel gelişim programıdır çeşitli seviyeler vardır davranışlarınız iş hayatınızdaki başarılarınız gibi kriterlerle seviye atlarsınız. Bir nevi insanülkamile ulaşmak gibi.

Fakat ülkeden ülkeye teşkilatların amacı farklılaşır. Batıda genelde mason locaları çıkar amaçlı kurulmuştur. Ancak doğuda özellikle Çin ve Japonya'ya tamamen ülke çıkarlarına odaklıdır bunda uzakdoğu felsefesininde etkileri vardır tabi.

Reaksiyon puanı
10,325
önce terbiyeli konuş velet

ayrıca masonluk hakkında söylediklerin çok saçma. masonluğun dünyada yahudi hakimiyetini sağlamak üzre örgütlenen kurumlardan biri olduğunu mısırdaki sağır sultan bile duymuşken burada çok masummuş gibi ahkam kesmeniz fazla birşey ifade etmiyor kıymetli abim.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@gkarel, bu denli agresifleşmenin gereği yok arkadaşım. edep sınırlarını ihlal edecek bişey yazmamış o arkadaş.
o kadarına da tahammül edemiyeceksek o zaman forumda olmanın alemi yok.

ayrıca masonluk hakkında söylediklerin çok saçma. masonluğun dünyada yahudi hakimiyetini sağlamak üzre örgütlenen kurumlardan biri olduğunu mısırdaki sağır sultan bile duymuşken burada çok masummuş gibi ahkam kesmeniz fazla birşey ifade etmiyor kıymetli abim.

Üstteki mesajı okuyabilirsin yani şunu anlamak gerekiyor bu Masonlar yekpare bir kuruluş değil. Kısaca batı locaları(Türkiyeden itibaren) sizin düşündüğünüz gibiyken doğu locaları öyle değil demek istiyorum ufak bir bilgi vermek istemiştim

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Masonluk bir kişisel gelişim programıdır çeşitli seviyeler vardır davranışlarınız iş hayatınızdaki başarılarınız gibi kriterlerle seviye atlarsınız. Bir nevi insanülkamile ulaşmak gibi.

Fakat ülkeden ülkeye teşkilatların amacı farklılaşır. Batıda genelde mason locaları çıkar amaçlı kurulmuştur. Ancak doğuda özellikle Çin ve Japonya'ya tamamen ülke çıkarlarına odaklıdır bunda uzakdoğu felsefesininde etkileri vardır tabi.
Hikaye anlatma bize...

Reaksiyon puanı
10,325
Üstteki mesajı okuyabilirsin yani şunu anlamak gerekiyor bu Masonlar yekpare bir kuruluş değil. Kısaca batı locaları(Türkiyeden itibaren) sizin düşündüğünüz gibiyken doğu locaları öyle değil demek istiyorum ufak bir bilgi vermek istemiştim

[MENTION=347364]gkarel[/MENTION], farklı bölge veya ülkelerde farklı stratejiler uyguluyor olabilirler, ama bu onların gerçek amaçlarını ortadan kaldırmaz. belki biraz kamufle eder.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İslamcı komplo teorisyenleri var ya aklıma geldi bir anda

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tartışmalarımızda üslubumuz, karşı tarafın hakettiğini değil kendi kumaş kalitemizi ele verir.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Mason olabilmek için belli bir inancın olması gerekir.
İneğe bile inansan Mason olabilirsin.
Masonluğun amacı iyi bir dünya inşa etmektir.
Ama bize lanse edilen Masonluk ve bizim tanıdığımız,
görebildiğimiz Masonlar hiçte işe yarar,iyi adamlar değil.
35-40 yaşına gelmiş bir insanın da fikrini değiştirmek ölüyü diriltmek kadar zor bir şey.

Özdemir Erdoğan Masonluktan çıktıktan sonra kaç eser yapmış acaba ?
Sanat dünyasında eser üretemeyenler yok olmak zorunda kalır.
70-80'lerden günümüze kaç sanatçı gelebilmiş acaba.
Kusura bakmayın da kendi başarısızlığını başkalarına yüklemiş resmen.

20 yıldır jazz ile ilgilenmeyen biri niye davet edilsin jazz festivallerine.
Fişlendiği için jazzla ilginememiştir tabi yerseniz.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
masonların oyunları belli [MENTION=139621]BERVA[/MENTION] arkadaşın dediği gibi iyi bir dünya yaratmak istemektedirler kendi vaadedilmiş topraklarında şuan bile büyük israil'in kurulduğuna inananlar savunanlar bile vardır çünkü onlara topraklardaki bayraklar önemsizdir kontrolleri onlarda olduğu sürece.
[video=youtube_share;m4kIfB-T-fk]http://youtu.be/m4kIfB-T-fk[/video]

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kişisel gelişimde toplu sevmeler ve keçi kanı mı içiliyor?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Toplum içinde sınıf farkı oluşturmak , ötekileştirmek, bir grup olup diğerlerini dışlamak veya azınlığın çoğunluğa hükmetmesini amaçlamak İslam inancına terstir, aykırıdır, yanlıştır.

Mezhepler bile yanlışken, masonluk gibi tamamen güç, para ve sömürü odaklı toplulukların hiçbir haklı veye kabul edilebilir bir tarafı yoktur.

Peygamber efendimiz kendinden sonra oluşan mezhepleri ve yazılan hadisleri görseydi kahrolurdu.Tamamen insanları bölmek, ayırmak ve ötekileştirmek amacıyla kurulan bu mezheplerin hiçbir dayanağı yoktur.Tek din İslamdır.Tek kitap Kurandır.

Heleki bir kıl tanesini camekanın içine koyup, binlerce insanı sıraya sokup perişan ederek duygularıyla oynamak büyük günahtır.O kıl tanesinin kimin olduğu, nerden geldiği veyahutta neye dayandığı konusunda en ufak bir kanıt yoktur.Bir kıl tanesi için ayılıp bayılan insanlar ne yazıktır ki Allah'ın en büyük günah dediği şeylerden birini yapmaktadır.

Peygamber efendimiz yaşarken kesinlikle sözlerinin yazılmasına izin vermemiştir.Çünkü bunun ileride çarpıtılıp, kendi çıkarları için kullanacak binlerce insan olduğunu bilmiştir.4 halife zamanında da kesinlikle yasak olan hadisler sonradan yazılmaya başlanmış ve kesinlikle doğruluğu ispatlanamamıştır ve ispatlanamaz.Peygamber efendimiz ve yüce rabbimiz insanoğlunun bilmesi gereken herşeyin Kur'anı Kerimde olduğunu söylemiştir.Hala daha başka kitaplar, sözler, cümleler aramanın oluşturmanın amacı nedir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yavrum sen de keçi kesiyosun inanca göre değişir. şuna bi insan gözünden bak, islam değil

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Uzerime toprak atın mason lugu tatlı göstermek kişisel gelişim zırvasi adı altında hemde ismini tam hatırlamıyorum ama zannedersen belgeselin adı ;Gelenler 84 bölüm luk bir seri hepsini izleme fırsatım olmadı bir kaç bölümünü izledim mason teşkilatına kanıtları ile birlikte sağlam göndermeler var di ve şöyle bir kısım geçiyordu belgeselde ;masonlukta her insanin gelebileceği bir seviye vardir diyor du bir sonraki seviyeye gelmeden o seviyenin ritüellerini bilmezsin anlatmazlar iş adamları kişisel gelişim zanneder daha alttaki farklı bir şey siz en iyisimi belgeseli seyredin çok detaylı üzün uzadıya anlatıyorlar ne olduklarını ne olmadıklarını.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Toplum içinde sınıf farkı oluşturmak , ötekileştirmek, bir grup olup diğerlerini dışlamak veya azınlığın çoğunluğa hükmetmesini amaçlamak İslam inancına terstir, aykırıdır, yanlıştır.

Mezhepler bile yanlışken, masonluk gibi tamamen güç, para ve sömürü odaklı toplulukların hiçbir haklı veye kabul edilebilir bir tarafı yoktur.

Peygamber efendimiz kendinden sonra oluşan mezhepleri ve yazılan hadisleri görseydi kahrolurdu.Tamamen insanları bölmek, ayırmak ve ötekileştirmek amacıyla kurulan bu mezheplerin hiçbir dayanağı yoktur.Tek din İslamdır.Tek kitap Kurandır.

Heleki bir kıl tanesini camekanın içine koyup, binlerce insanı sıraya sokup perişan ederek duygularıyla oynamak büyük günahtır.O kıl tanesinin kimin olduğu, nerden geldiği veyahutta neye dayandığı konusunda en ufak bir kanıt yoktur.Bir kıl tanesi için ayılıp bayılan insanlar ne yazıktır ki Allah'ın en büyük günah dediği şeylerden birini yapmaktadır.

Peygamber efendimiz yaşarken kesinlikle sözlerinin yazılmasına izin vermemiştir.Çünkü bunun ileride çarpıtılıp, kendi çıkarları için kullanacak binlerce insan olduğunu bilmiştir.4 halife zamanında da kesinlikle yasak olan hadisler sonradan yazılmaya başlanmış ve kesinlikle doğruluğu ispatlanamamıştır ve ispatlanamaz.Peygamber efendimiz ve yüce rabbimiz insanoğlunun bilmesi gereken herşeyin Kur'anı Kerimde olduğunu söylemiştir.Hala daha başka kitaplar, sözler, cümleler aramanın oluşturmanın amacı nedir ?
Tartışmayacam seninle ama sen bu yazdıklarını kendi kendine öğrendin. belledin.. ve şimdi bize aktarıyorsun öylemiiii.... Sen Ne Cevhermişsin Arkadaşşş...
Şimdi Asıl Sorun sen bu yazdıklarını nasıl öğrendin.. Neye dayanarak bunları anlattın kanıtların ne ... rehberin yok ise türkiyede türkçe konusulduguna göre nasıl Kuran-ı Kerim Arapçasını öğrendin.. Neye Göre Fetva Verdin.. Kuranda bu Anlattıkların neresinde geciyor... Sen Kuranı Ne kadar Biliyorsun.. okudugun ayetlerinin manalarını nasıl öğrendin yada neye göre yorumladın... ? Rehberin kim yada ne ?
Cevaplarsan sevinirim..

Reaksiyon puanı
10,325
Mezhepler bile yanlışken, ...

hadisler sonradan yazılmaya başlanmış ve kesinlikle doğruluğu ispatlanamamıştır ve ispatlanamaz.

beni çok şaşırttın @El Padrino!
hem öyle bir şaşırttın ki tam doksandan ters köşeye yatırdın.
bunları diyen sen misin, hala inanamıyorum.

sana kısaca şunu söylemek istiyorum:

şahsen ben senin kalben inanmış, samimi bir mü'min olduğuna inanmışımdır.
ama şu noktayı iyi bilmeni isterim ki...

İslâm'a düşmanlık edenlerin, suret-i haktan gözükerek güya iyi niyetle yaptıkları ilk saldırı mevzii tam da bu senin bahsettiğin konudur. ilk hamleleri hadisler üzerinden gelir, daha sonra mezhepler onların hedef alanlarından biri haline gelir.

bu biraz uzun hikâye, ama şunu bil ki seni bu noktaya getiren kaynakların müslümanca düşünen, sahih bir imanı olan kişiler ya da eserler değil.

not: kıl meselesine de değinmek isterdim, vaktim yok maalesef. fırsat bulduğumda yazacağım inşaallah. bu mevzu öyle senin zannettiğin gibi kıl meselesi olmadığını anlayacaksın.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
beni çok şaşırttın @El Padrino!
hem öyle bir şaşırttın ki tam doksandan ters köşeye yatırdın.
bunları diyen sen misin, hala inanamıyorum.

sana kısaca şunu söylemek istiyorum:

şahsen ben senin kalben inanmış, samimi bir mü'min olduğuna inanmışımdır.
ama şu noktayı iyi bilmeni isterim ki...

İslâm'a düşmanlık edenlerin, suret-i haktan gözükerek güya iyi niyetle yaptıkları ilk saldırı mevzii tam da bu senin bahsettiğin konudur. ilk hamleleri hadisler üzerinden gelir, daha sonra mezhepler onların hedef alanlarından biri haline gelir.

bu biraz uzun hikâye, ama şunu bil ki seni bu noktaya getiren kaynakların müslümanca düşünen, sahih bir imanı olan kişiler ya da eserler değil.

not: kıl meselesine de değinmek isterdim, vaktim yok maalesef. fırsat bulduğumda yazacağım inşaallah. bu mevzu öyle senin zannettiğin gibi kıl meselesi olmadığını anlayacaksın.

Ya siz beni yanlış anladınız ya da ben kendimi yanlış ifade ettim dicem ama kendimi yanlış ifade ettiğimi düşünmüyorum.

Bu zamana kadar binlerce kez mesajlaştık, konuştuk.Sen beni nasıl tanımış ve inanmışssan aynen ben o yum.

Lakin bu söylediklerim benim inancıma ve mantığıma ters şeyler değil, gereğidir.

Ben Peygamber efendimiz yaşarken sözlerinin yazılmasını ve not edilmesini bir çok kez yasakladığını ve karşı çıkmış olduğunu birçok kaynaktan okudum.

İnsanlık tarihinden beri Allah insanoğluna sayısız kez peygamber ve kitap gönderdi.Ama gönderdiği bütün kitaplar bozuldu veyahutta yokedildi.Allah son kitap Kur'anı Kerim'i koruyup gözeteceğini ve bozulmadan muhafaza edeceğini söylemiştir.Öyle ki inançlı bir müminin buna istinaden Kur'anı Kerime koşulsuz şartsız inanıp, iman etmesi gerekir.

Kur'anı Kerim'i yüce rabbimizin koruduğunu biliyoruz.

Peki HADİSLERİ kim korudu sevgili abim ? Bu hadisleri kim yazdı ? Kim not etti ? Kim korudu ? Kim bugünlere getirdi ? Hadisleri yazanlar gerçekten güvenilir miydi ? Peki o hadisler nesilden nesile aktarılırken hiçmi değişime uğramadı ? Hiçmi kaybolmadı ? Hiç mi yenisi eklenmedi ?

Bu soruların asla ama asla hiçbir zaman kesin ve gerçek cevabını bilemeyiz.Çok önemli, çok büyük, çok güvenilir eski islam alimlerinden örnekler vericeksin.Elbette ki birkaçı doğrudur bu hadislerin ama doğru hadislerin bile gerçekten doğru olduğunu ispat edemeyiz, güvenemeyiz.

Rabbimiz ve peygamber efendimiz bilmek istediğimiz herşeyin Kur'anda mevcut olduğunu söylemiştir.Sizde bir din görevlisi olarak bunu çok biliyorsunuz.Peki Kur'andan başka bir kitaba, söze inanıp veya onu belleyip öyle yaşamak sizce dinimize ters değilmidir ?

Benim inancım ve imanım çok kuvvetli olduğu için aralarında belki kesin doğru olanlar olsa bile Hadislerden hep uzak durmuşumdur.Çünkü imanıma zarar vermesinden ve Kur'anın bize emrettiklerinin önüne geçip beni başka bir yola sevk etmesinden korkmuşumdur.Bazısı doğru veya bazısı yanlış diye kendi kendimi yıpratacağıma Kur'an haricindeki bütün kaynakları kendim hayatımdan çıkardım.

Bu yazdığım herşey benim şahsi fikrimdir, görüşümdür.Ben bi cemaate veya bir gruba üye değilim.İmanımı Allah için yaşıyorum ve ancak Allah'ın dediklerine uyarım.

Kıl meselesine gelince.Senin kıymetli bilgilerinden yararlanmak isterim.Lakin peygamber efendimiz bile gelse "Evet bu kıl tanesi benimdir" dese yine aynı şeyi savunurum.Peygamber efendimizde bizim gibi bir insandı.Onun kılıda kıl, bizimkide kıl.Bir kıl tanesini görmek için kendini paralayan bunca insanın aklına şaşarım.

Yine söylüyorum ! Peygamber efendimizin hayatı hakkında ufacık bir bilgiye sahip olan bir mümin bile peygamberimizin, bir kıl tanesinin bu şekilde kullanılıp tapılmasına kesinlikle karşı çıkacağını bilir.

Mezhep konusunda da görüşlerim kesindir.Bizim ailemiz (Sünniymiş) !? Ben ne sünniyim ne aleviyim ne şiiyim ne şafiyim kardeşim.Ben MÜSLÜMANIM ! Yalnızca Allah'a, Kur'an'a, peygambere ve imanın şartlarına uyarım.Kendi aralarında ayrışıp farklı görüşler ve farklı inanışlar belleyen hiçbir gruba veya topluluğa dahil olmam, olamam.Kur'an'ı bilen ve peygamber efendimizi birazcıkda olsa tanıyan bir mümin bir MEZHEPE dahil olmaz.Çünkü bunun günah olduğunu bilir.

Eğer sen bugünkü mezheplerin peygamber efendimizin onaylayacağını söyleyebiliyorsan dahada tartışacak birşey kalmamıştır bence.Herkesin imanı kendine.

Biraz uzun oldu ama şimdi kendimi daha iyi ifade ettiğimi sanıyorum.Umarım daha anlaşılır olmuşumdur.Benim görüşlerim bunlar.Benim hayatımın kesin doğrularıdır ve değişmez.Eğer siz karşıysanız saygı duyarım ama beni görüşlerim ve fikirlerim doğrultusunda asla yargılayamaz veya eleştiremezsiniz aynen benim size yaptığım gibi.Saygılar.

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
nerde kirli bir yapılanma var altında masonlar çıkar siz ne kdar bu insanlar zararsız iyi niyetli derseniz deyin benim düşüncem bu ,zamanında çok iyi yerlere gelmiş kişiler masondu onlar kimseye zarar vermedi diyeceksiniz ama bu laflar boş zamanında abdülmecid'in bileklerini kesip intihar süsü verenler adnan menderese cezaevinde işkence yapanlar(teoman koman)bunlar mason değilmiydi?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
olay masonlardan, cübbeli hocadan peygamber efendimize kadar gelmiş hiç şaşırmadım nedense.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
olay masonlardan, cübbeli hocadan peygamber efendimize kadar gelmiş hiç şaşırmadım nedense.

Su akar yolunu bulur.Muhabbetimize doyum olmaz.Bilgi paylaşıldıkça değerledir.Masonluk gibi bir kavramdan bahsediyorsak konu cübbeliyede gider, cübbesizede, peygamberede, kitabada, Atatürk'ede, Adriana Lima'ya da gider.Binlerce fikrin çatışmasının en güzel tarafıda bu.Herkesin bir konu hakkında söyleyecek bir sözü var.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Zamanında biri Masonları size düşman olarak göstermiş sizde koyun gibi atlıyorsunuz. İnsanlığın düşmanı Masonlar vay vay vay bu kafa İllumunatiye de inanır İslam'ın tertemiz bir din olduğuna da...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Zamanında biri Masonları size düşman olarak göstermiş sizde koyun gibi atlıyorsunuz. İnsanlığın düşmanı Masonlar vay vay vay bu kafa İllumunatiye de inanır İslam'ın tertemiz bir din olduğuna da...

Belki siz masonların cici olduğuna koyun gibi atlamıştırsınız...
Neden bu Türk ve diğer masonlar özellikle islam düşmanı ona da bi açıklama aksak güzel olurdu.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346

İnsan–ı kamil`e mi ulaşma! Yapma gözünü seveyim. 33. Derecedekilerde evliya misali mi ?
Madem bilgin çok anlat aç bi konu..

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Ya siz beni yanlış anladınız ya da ben kendimi yanlış ifade ettim dicem ama kendimi yanlış ifade ettiğimi düşünmüyorum.

Bu zamana kadar binlerce kez mesajlaştık, konuştuk.Sen beni nasıl tanımış ve inanmışssan aynen ben o yum.

Lakin bu söylediklerim benim inancıma ve mantığıma ters şeyler değil, gereğidir.

Ben Peygamber efendimiz yaşarken sözlerinin yazılmasını ve not edilmesini bir çok kez yasakladığını ve karşı çıkmış olduğunu birçok kaynaktan okudum.

İnsanlık tarihinden beri Allah insanoğluna sayısız kez peygamber ve kitap gönderdi.Ama gönderdiği bütün kitaplar bozuldu veyahutta yokedildi.Allah son kitap Kur'anı Kerim'i koruyup gözeteceğini ve bozulmadan muhafaza edeceğini söylemiştir.Öyle ki inançlı bir müminin buna istinaden Kur'anı Kerime koşulsuz şartsız inanıp, iman etmesi gerekir.

Kur'anı Kerim'i yüce rabbimizin koruduğunu biliyoruz.

Peki HADİSLERİ kim korudu sevgili abim ? Bu hadisleri kim yazdı ? Kim not etti ? Kim korudu ? Kim bugünlere getirdi ? Hadisleri yazanlar gerçekten güvenilir miydi ? Peki o hadisler nesilden nesile aktarılırken hiçmi değişime uğramadı ? Hiçmi kaybolmadı ? Hiç mi yenisi eklenmedi ?

Bu soruların asla ama asla hiçbir zaman kesin ve gerçek cevabını bilemeyiz.Çok önemli, çok büyük, çok güvenilir eski islam alimlerinden örnekler vericeksin.Elbette ki birkaçı doğrudur bu hadislerin ama doğru hadislerin bile gerçekten doğru olduğunu ispat edemeyiz, güvenemeyiz.

Rabbimiz ve peygamber efendimiz bilmek istediğimiz herşeyin Kur'anda mevcut olduğunu söylemiştir.Sizde bir din görevlisi olarak bunu çok biliyorsunuz.Peki Kur'andan başka bir kitaba, söze inanıp veya onu belleyip öyle yaşamak sizce dinimize ters değilmidir ?

Benim inancım ve imanım çok kuvvetli olduğu için aralarında belki kesin doğru olanlar olsa bile Hadislerden hep uzak durmuşumdur.Çünkü imanıma zarar vermesinden ve Kur'anın bize emrettiklerinin önüne geçip beni başka bir yola sevk etmesinden korkmuşumdur.Bazısı doğru veya bazısı yanlış diye kendi kendimi yıpratacağıma Kur'an haricindeki bütün kaynakları kendim hayatımdan çıkardım.

Bu yazdığım herşey benim şahsi fikrimdir, görüşümdür.Ben bi cemaate veya bir gruba üye değilim.İmanımı Allah için yaşıyorum ve ancak Allah'ın dediklerine uyarım.

Kıl meselesine gelince.Senin kıymetli bilgilerinden yararlanmak isterim.Lakin peygamber efendimiz bile gelse "Evet bu kıl tanesi benimdir" dese yine aynı şeyi savunurum.Peygamber efendimizde bizim gibi bir insandı.Onun kılıda kıl, bizimkide kıl.Bir kıl tanesini görmek için kendini paralayan bunca insanın aklına şaşarım.

Yine söylüyorum ! Peygamber efendimizin hayatı hakkında ufacık bir bilgiye sahip olan bir mümin bile peygamberimizin, bir kıl tanesinin bu şekilde kullanılıp tapılmasına kesinlikle karşı çıkacağını bilir.

Mezhep konusunda da görüşlerim kesindir.Bizim ailemiz (Sünniymiş) !? Ben ne sünniyim ne aleviyim ne şiiyim ne şafiyim kardeşim.Ben MÜSLÜMANIM ! Yalnızca Allah'a, Kur'an'a, peygambere ve imanın şartlarına uyarım.Kendi aralarında ayrışıp farklı görüşler ve farklı inanışlar belleyen hiçbir gruba veya topluluğa dahil olmam, olamam.Kur'an'ı bilen ve peygamber efendimizi birazcıkda olsa tanıyan bir mümin bir MEZHEPE dahil olmaz.Çünkü bunun günah olduğunu bilir.

Eğer sen bugünkü mezheplerin peygamber efendimizin onaylayacağını söyleyebiliyorsan dahada tartışacak birşey kalmamıştır bence.Herkesin imanı kendine.

Biraz uzun oldu ama şimdi kendimi daha iyi ifade ettiğimi sanıyorum.Umarım daha anlaşılır olmuşumdur.Benim görüşlerim bunlar.Benim hayatımın kesin doğrularıdır ve değişmez.Eğer siz karşıysanız saygı duyarım ama beni görüşlerim ve fikirlerim doğrultusunda asla yargılayamaz veya eleştiremezsiniz aynen benim size yaptığım gibi.Saygılar.

Hadiste rical eserlerine bak. Cerh ve tadil metoduna bak. Fuat sezginin buharinin kaynakları`nı oku. DİA`dan gerekli maddelere de bak istersen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...