Mac osx kurulumdan sonra açılmıyor

juniourfalcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar ben makineme mac kurmak istiyorum internetten snow ve leopard sürümlerini indirdim.
bios ayarladıktan sonra makine cd den açıyor ve kuruluma geçiyor. hdd yi biçimlendiriyorum ve kuruluma geçiyor.
10-15 dk sonra kurulum bitiyor. Ekrana başarıyla kurulmuştur yazısı çıkıyor ve restart atıyor makineye.
İşte bundan sonra sorun ortaya çıkıyor makine açılıyor mac a geçiyor yalnız ekran grei ve elma resmi var yani açılış resmi.
sürekli dönen bir daire var ve bekliyorum 1 saat kadar bekledim ve hala açılmadı.
Nerede hata ettim anlamadım ikisini denedim ikiside kurulumda hata vermedi ama kurulum sonrası
ilk ekrandan ileriye gidemedim.

Asus P5QL Pro anakart 4 gb ram core dual 2 çekirdek işlemci

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Böyle şeylere alışsan iyi olur bazen çok uğraştırır sabırlı ol...

Ayrıca çözümü nedir bilmiyorum ben direk kurduğum sürümü değiştirmiştim...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Kurulumda birşeyleri eksik veya fazla seçiyorsun.

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bo sorun ekran kartı sorunu gibi gözüküyor benimde başıma gelmişti masaüstü bilgisayarıma kurarken ve aşamadım malesef bu sorunu laptopta denediğimde de tam kuruluma geçecekken resetliyordu makina kendini başka sürümler indirip denedim bende bir kalway diye bir sürüm vardı onu denemiştim ondada herşey tamamdı ama tam ana ekran gelecekken yine reset atıyodu makina bende daha fazla kafa yormadım . sendeki sorun ise dediğim gibi ekran kartı sorunu gibi

juniourfalcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nese akşam gidip ekran kartını sökü onb ile deneyelim bakalım

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
oda olmadı başka sürümlerini indiripte dene

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim öncelikle hangi sürümü kurdugunu söylersen sana yardımcı olurum. Bu problemin nedeni ekran kartını tanımamış olması ve boot ekranında graphicenabler=no -x -v yazıp enterla başlangıcını yapman..

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
windows 7 kursana mis gibi. mac os ne işe yararki pc de. deneme mi yapacaksınız.

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Faraklı kurulum kombinasyonları denemen lazım , yani sistemine uygun olna kurulum seçenekleriniı kendin bulman gerekiyor, mesela şöyle başlayabilirsin ,kerneli değiştir birsonraki kurulumda senin sitemine hangisi uygun onu keşfetmen lazım , ekran kartın ATİ ise kext seçmeden devam et...

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Seçtiğin yamaları yazarmısın veya yamaların oldugu kısmı bir resim çekerek buraya ekleyebilirmisin ?

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kardeşim ekran kartıyla alakalı degil diye tahmin ediyorum bios ta "configure sata" kısmını değiştir. ide yi ahci yap sorun büyük ölçüde çözülecek !