Lumia'dan şeytan görmüş gibi kaçın!

Bu konuyu okuyanlar

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Söylediklerinin bir çoğu gerçek değil örnek arama bittikten sonra kaç Sn konuştuğunu gösteriyor. Gerisine cevap vermek bile istemiyorum sana iphone 3 ünle mutluluklar ben iphone5 verip 925 aldım. Tövbe tövbe akşam akşam.

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resmen soğudum.925 almayı düşünüyordum ama iOS bırakılıp wp8'e geçilmez..en azından şimdilik.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
arkadaşlar bu Nokia yaya çöp falan diyorlar sebebi nedir acaba bilen varmı.Dalgasına mı yapıyorlar ciddilermi bilemedim.Haberlerden Nokia diye arattırdım her birinde kesin "nokia çöptür" diye yorumlar var :)

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu Nokia yaya çöp falan diyorlar sebebi nedir acaba bilen varmı.Dalgasına mı yapıyorlar ciddilermi bilemedim.Haberlerden Nokia diye arattırdım her birinde kesin "nokia çöptür" diye yorumlar var :)

cop kelimesi klise oldu artik..bekledigi yada sevdigi ozellikler olmayinca "cop" damgasini vuruyolar iste.olay basit aslinda.cok fazla uygulama kullanmayan yada yada belli basli uygulamalar kullanan kullanicilar icin bence androidden daha iyi bir secenek.ama benim gibi uygulama ve oyun manyagi gibiler icin sakincali.bu tarz kullanicilarda alabilir ama hayalkirikligi yasarlar.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
1 Hafta 820 kullandım resmen telefondan soğudum doğru söylüyor arkadaş

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kablosuz şarjın ne kalınlığa nede ağırlığa etkisi olur. optik sabitlemenin de aynı şekilde.
lumianın ağır olmasının tek sebebi kasasıdır.

zira samsung note 2 ve s3 için kablosuz şarj modülü 1 mm kalınlığındadır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla arkadaşım discovery hiç düşünme ben aldım pişman oldum 7 saatte %80 şarj oldu
şarj tamamen bitti şarja taktım şarj olmadı servise gönderdim 4 günlük cihazı kullanıcı hatası diye 50,20 tl aldılar boşver

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu lumia yı tekno mağazada elime aldım bakalım nasıl diye, kullanamadım ya la :) o ne saçma zor bi sistem, tercih etmeyeceğim bir telefon. ama ilk arkadaşın hata dediği şeylerin çoğu aslında kendi bulamadıkları özelliklerdir %99. çünkü akıllı bir telde onların bütün ayarları olur hele nokia ve windows yapmışsa.

Bir de buradakiler neden herşeye çöp diyip dibe vururlarsa... Bim asus-i3-4gb-intel3000-500 hdd laptopu 799 TL'ye sattı ona da çöp diyenler oldu. Halbuki acer-i5-4gb-intel4000-500 hdd laptopu birine 1.149 TL ye aldım. Sana göre çöp olan başkası için fiyat ve kullanma amacı bakımından f/p ürün oluyor ve çok da uygun geliyor arkadaşım.

erayozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Phone 8 işletim sistemli en net ve kullanışlı telefon. Nokia'nın yeni nesil telefonları harikalar yaratıyor. Ben şahsen 925 kullanıyorum ve eskisi gibi Windows Mağaza'da sorunlar ve uygulama yetersizliği yok. Doğal olarak yeni bir adım atmış firmayı başlangıçta hor görmemek gerek. Çok çabuk unutuldu Android cihazların baştaki durumları ve IOS'un iskeleti. Yakın da haftaya'da Instagram ile ardından Vine'da gelecek. Gerçeği 6sec ve 6tag olarak kullanıma devam ediyorduk ama resmi olarak daha başarılı olacaklar. Nokia akıllı telefonlar piyasasında en sağlam donanımı ve en başarılı sistemi kullanarak müthiş başarı yakaladı. Bu okuduğum mesajlarda o yok şu yok diyenlere seslenmek istiyorum acaba hiç alıpta 2-3 gün kullanmayı denediler mi? Bu kadar seri ve başarılı ve yenilikçi bir cihaz şu an hangi markada var soruyorum?

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Phone 8 işletim sistemli en net ve kullanışlı telefon. Nokia'nın yeni nesil telefonları harikalar yaratıyor. Ben şahsen 925 kullanıyorum ve eskisi gibi Windows Mağaza'da sorunlar ve uygulama yetersizliği yok. Doğal olarak yeni bir adım atmış firmayı başlangıçta hor görmemek gerek. Çok çabuk unutuldu Android cihazların baştaki durumları ve IOS'un iskeleti. Yakın da haftaya'da Instagram ile ardından Vine'da gelecek. Gerçeği 6sec ve 6tag olarak kullanıma devam ediyorduk ama resmi olarak daha başarılı olacaklar. Nokia akıllı telefonlar piyasasında en sağlam donanımı ve en başarılı sistemi kullanarak müthiş başarı yakaladı. Bu okuduğum mesajlarda o yok şu yok diyenlere seslenmek istiyorum acaba hiç alıpta 2-3 gün kullanmayı denediler mi? Bu kadar seri ve başarılı ve yenilikçi bir cihaz şu an hangi markada var soruyorum?

Katılıyorum kısmen sana..Tabiki çok yeni bir mobil işletim sistemi ve mağazası çok eksik.bu cihazları akıllı cihazlar yapan uygulamalardır.şu an için wp8 cihazlar çok uygulama kullanan kullanıcılar için hayalkırıklığı olur.mesela ben oyun hastasıyım bi Real racing 3 yok.yada dead trigger 2.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bazı konularda haklı olabilirsin ancak illaki de almak gerekmiyor fikir sahibi olabilmek için pcden girip herkes mağazasına bakabilir bende baktım çok eksiği var hala mesela en basitinden alternatif bir tarayıcısı yok ben puffin kullanıyorum mesela gayet başarılı wp8de sadece birkaç tarayıcı var onlarda işe yaramıyormuş en azından burda kullanan arkadaşlar öyle diyor onun dışında hala düzgün bir film izleme proğramı yok androidte izleniyor gayet güzel birde minion rush gibi güzel sıralamalı oyunlar yok hala nerde düzgün bir uygulama oda paralı onun dışında bir bar bile eklememişler bir ayar yapıcan nerden nereye gidiyorsun diyorlarki akıcılık görsellik yokki kasma olsun launcher 8 yükleyince de kasmıyor cihazlar o kutucuklar yormaz ki sistemi.İnsanları yanlış yönlendirmeyelim wp8 herkesin ihtiyaçlarına cevap vermez özellikle androidten geçecek olanlar için henüz uygun değil attan eşşeğe binmiş gibi olur.Tamam nokia yapıyor adamlar anlıyor telefondan navigasyonları 10 numara kamera öyle müzik güzel ama sistemin oturmasına bence birkaç yıl daha var şimdilik almak pekte mantıklı gelmiyor açıkçası.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bunların HEpsi saçmalık...!

İŞ ve eylence amaçlı olarak Uygun fiyatlı akıllı Telefon alamayı düşünen arkdaşlar Kesinlik'le NOKİA LUMİA yada Discovery satın alsınlar...ı phone ve SAmsung s3 de kullandım...sandığınz gibi çok büyük farklar yok..Hatta fiyatları baz aldığımızda bence lumia ve discovery açık ara önde derim. :)

1- iNternet te istediğin gibi surf yapabilrsin...

2- MAil Outlook kullanabilrsin....

3-İStersen Oyun oynuyabilrsin.. ( her geçen gün daha iyi oynlar yükleniyor )

4-Şık ve güzel bir tasarım,farklı renk seçenekleri....KAsa çizildi derdi yok- I phone 5 gibi DIş kasa soyuldu derdi yok... Çok cüzi rakamlara istediğin zaman kapak alabilrsin.

5- Nokia lumia fiyatı 600 TL SIFIR...1 haftalık sıfır telefonu 400 Tl ye faturası dahil kutulu aldım...

Şimdi 400 Tl ye bütün işlerimi görmek memnun olmak varken,Enayi gibi ı phona veya samsunga bi dünya para mı verelim...

İşin özü; AMAÇ NE Agaa...????? SEn özenti karılar gibi her çıkan yeni model telefonun peşinemi koşucaksın,Yoksa gerçek anlamda senin işlerini yürütebilen,seni magdur etmiyen bir telefon mu alıcaksın...?

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Evet arkadaşlar bir Lumia aldım ve Lumia almak isteyenleri uyaran bir yazı görmediğim için kısaca neden Lumia almamanız gerektiğini Luma 920 telefonumda yaşadığım deneyimlerden yol çıkarak aşağıda belirtiyorum... Başlıkta da belirttiğim gibi Şeytan'dan kaçarcasına kaçın, çünkü nasılki Şeytan kötülükleri güzel gösterir, aslında o güzelliğin altında bir kötülük vardır... Lumia'lar ve WP8 de öyle... Aaaa ne güzel menü, farklı fiyatı da uygun aslında hemen alim demeyin sonra telefonu bir kütük niyetine kullanırsınız... Aşağıdaki maddelerin bir kısmını da @zertuna arkadaşın mesajından aldım...

1 - ağır, kalın

2 - pgoram desen yok

3 - numara engelleme yok

4 - şarj su gibi gidiyor

5 - Konustuktan sonra aa dur ben ne kadar konusmusum deyip bakim demeyin... cünkü böyle basit bir özellik dahi yok...

6 - numaraları kopyalayamazsınız

7 - bir numarayı tele kaydetmek bin bir dert

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...
9 - tek işe yaradığı halt foto o da benim işime yaramıyor zaten... sanki fotoğrafçıyım...

10 - Uzak durum Nokia'ya, WP'ye bulaşmayın

11 - Lumia 920 çekmecede duruyor, kardeşime vercem... iphone 3 kullanmaya devam... o bile bin kat daha iyi... yeni iphone 6'yı bekliyorum...

12 - internet ayarlarında DNS ayarlarını değiştirmenize izin vermiyor... TR gibi yasaklı sitelerin bol olduğu bir ülkede onun için özgürce surf yapmayı unutun... Yasaklı siteler girmenizin hiçbir yolu yok...

13 - şarj tam bitip telefon kapandıktan sonra şarja taktığınızda telefon on dakika açılmıyor..

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım..

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...

17 - ses seviyesi tam bir baş belası...mesela müzik veya video dinlerken sesi azalttığınızda 1 yada 2 ci kademeye aldığınızda gelen çağrı seside azalıyor ve arayan kişiyi duymuyorsunuz.. nasıl iş anlamadım...

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )

20 - yukarıda arkadaşın bahsettiği telefona değilde sim karta kişi ekleyemediğiniz gibi sim karttaki kişileride göremiyorsunuz ayrıcada telefonunun şarjı bittiğinde yeni
eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...

22 - diyelimki operatör internet yada 3G ayarlarını değiştireceksiniz yada sileceksiniz.. malesef bunu yapamıyorsunuz...İNANILIR GİBİ DEĞİL..

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )

NOT: Lumia ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım bu başlık altında... satın alıp almamak sizin kararınız... ben deneyimimi söylerim o kadar :)
gerçekten böyleyse kalsın 1 krş bile vermem 3310 bile daha fazla imkan sunuyor be.....Windowsphone Lu cihaz benden uzak şeytana direk olsun...

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
dün bi wp nin marketine gireyim de var bakayım dedim şok oldum herşey ücretli nerdeyse hemde çok pahalı assasins creed oyunu 11 tl hesap makinesi var 4 tl facebook programı 2tl moli player var tek video oynatıcı program 7tl altyazı vs sorunu olanı var yorumlara bakınca instagramın yorumları hep olumsuz fizy var. ücretsiz ama sadece 30sn şarkı dinletiyor sonrası parayla bir kez daha dedim ki iyiki android almışım arada kassada wpde o fiyatları görünce daha da kasıldım

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
dün bi wp nin marketine gireyim de var bakayım dedim şok oldum herşey ücretli nerdeyse hemde çok pahalı assasins creed oyunu 11 tl hesap makinesi var 4 tl facebook programı 2tl moli player var tek video oynatıcı program 7tl altyazı vs sorunu olanı var yorumlara bakınca instagramın yorumları hep olumsuz fizy var. ücretsiz ama sadece 30sn şarkı dinletiyor sonrası parayla bir kez daha dedim ki iyiki android almışım arada kassada wpde o fiyatları görünce daha da kasıldım

Assasin creed eski oyun wp7 için çıkmış daha güncelleme bile gelmiyor o yüzden pahalı. Hesap makine zaten telefonda var mağazadaki profesyonel hesap makinesi o yüzden paralı. Moliplayer a lafım yok orda haklısın ama vlc Player falan yakında gelecek. İnstagram beta o yüzden kötü yorumlar var. Fizyde reklam yok ve Nokia mixradio çok daha iyi o yüzden yorumlar kötü.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Assasin creed eski oyun wp7 için çıkmış daha güncelleme bile gelmiyor o yüzden pahalı. Hesap makine zaten telefonda var mağazadaki profesyonel hesap makinesi o yüzden paralı. Moliplayer a lafım yok orda haklısın ama vlc Player falan yakında gelecek. İnstagram beta o yüzden kötü yorumlar var. Fizyde reklam yok ve Nokia mixradio çok daha iyi o yüzden yorumlar kötü.
eski oyun diyorsunda eski oyun pahalı mı olur beleş olur beta meta ama yine de herşey işlevsiz

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eski oyun diyorsunda eski oyun pahalı mı olur beleş olur beta meta ama yine de herşey işlevsiz

Onun yerine eskiden beri olan 6tag kullanmak isteyen kullanıyor instagram daha sürüm 1 bile değil. Oyunun grafikleri falan çok kötü o oyun daha da ucuzlamaz çünkü eski Xbox başlığını taşıyor assasins creed pirates gelirse ucuz gelebilir

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Onun yerine eskiden beri olan 6tag kullanmak isteyen kullanıyor instagram daha sürüm 1 bile değil. Oyunun grafikleri falan çok kötü o oyun daha da ucuzlamaz çünkü eski Xbox başlığını taşıyor assasins creed pirates gelirse ucuz gelebilir
diğer platformlarda beleşe verilen artık kimsenin yüzüne bakmadığı oyunu iteledin ms 11 tlye olma böyle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorularına cevap vereyim abicim ama lumia tarafı değilim sadece aydınlatmak istedim seni

1-Telefonlar ağır değil modelden modele kabalığı ve ağırlığı değişmektedir.

2-Marketplace'de Hotmail ve ya outlook hesabıyla program indirebilirsin

3-İphone'larda ve android 2.3.6 sürümlerinde numara engelleme var mı ?

4-Sabah İphonemu şarja kayduk akşam 7de bitti şarjı telefonla ne kadar oynasan o kadar hızlı gider

5-Arama Ayarlarına Girerek arama Özetini Aktifleştirsen O basit dediğin özelliği Bulursun

6-Sadece Samsung Telefonlar Telefondan Sim karta Kopyalama Yapabilir Onun Dışında İphonelar Sonyler ve Htclerde Telefondan Sim Karta Kopyalayamazsın(Htc ve Sonyin Bazı Modelleri Hariç)

7-Numarayı kaydetmek için kişilere dokun herkese kaydır + işaretine bas :)

8-O konuda haklısın ama farkındaysan iphoneye 6.1.3ten sonra jailbreak gelmedi gelemedi+ windows yeni bir işletim sistemi emin ol onun üzerinde çalışsalar andriddeki gibi root iphonedeki gibi jailbreak yapılabilir. (Çünkü Htcnin Windows işletim Sistemine Android Atmışlığım Var Çok Ciddiyim)

9-Madem Kamera işine Yaramıyor GT-1205 Telefon Al :)

10-Bulaşmayın Demişsin Sebebini Söylememişsin Benim 4 defa Sorunum Onlar Sayesinde Çözüldü

11-lumia 920yi iphonla kıyaslaman yanlış sen iphoneye alıştığın için böyle konuşuorsun.

12-Marketplacede Hotspot Shield Var ve Şuan Geliştirme Aşamasında :)

13-İphoneelarda Öyle değil mi :)

14-yukarıdaki cevabımı oku :) :) :)

15-Samsung ve iphonedada öyle ama :) Genelde ios 7de Gelen msjlar rengi gri gidenlerin ise yeşildir samsungda ise bu kişiselleştirilebilir

16-Yan tarafta ses kısma tuşu var :) ya da ayarlardan tuş sesini kapat

17- Müzik ya da Video Çalarken Birisi Ararsa Video Ya da Müzk Duruyor Zaten Nasıl Arayanı Göremiyorsun

18-Ekran Simgeleri büyütülüp küçültülebilir öyle bir özelliği var zaten. Donmaya gelincede donmayan telefon yoktur çok kurcalandığında her telefon donar

19-Sen Bir Ton Paranı Duvar Kağıdı değiştirmek için veriyorsan çokk zenginsin (kilit ekranı daimi kalıyor)

20-iphone htc sonylerdede sim kart kişilerini göremiyorsunuz görmek için içe aktar demek gerekiyor ve yine bu modellerdede sime kayıt yapılmıyor direk telefona kayıt yapılıyor.(yukarda belirttiğim gibi sony ve htcnin bazı modelleri hariç.)

21- Adamlar Seni Marketplaceye yönlendirmek için eklememişler oaraya baksaydın vardı

22-hücresel veriyi kapatma özelliği var.

23- bunda da var skydrive ya aktarıyorsun ordanda alacağın telefon modeline göre apple storedan ya da play storedan skydriveyi indirip kuruyorsun tamamdır

24- aaa soru kalmamış :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nokıa lumıa numara engelleme nasıl yok ya yarısında cogu var 520 var sız hangı cagdasınız :D tamam o kadar ıyı degıl ama saydıgının cogu telefonda var bence kullanmamıs arkadas

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
L820 Kullanıcısı Olarak Telefonumun Memnuniyeti sonrası L925'e Yükseltmiş bulunuyorum ve Çevremde ki Herkese Aldırdığım Bu Ürün modelerinden Hepsinin Memnuniyetini her Gün "İyi ki Seni Dinlemişim" Kelimesiyle yineliyorum şimdi bir şeyleri kötülemek yerine akışına bırakın O yerle bir ettiğiniz sistem Şimdilerde Populeriteye Koşarak gidiyor ve Sayın Android Kulllanıcıları Kastığı sistemi Kasmıyor diye İddia Ederek Gözümde bir Merdiven Basamağı daha düşüyor.. Saygılar :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
L820 Kullanıcısı Olarak Telefonumun Memnuniyeti sonrası L925'e Yükseltmiş bulunuyorum ve Çevremde ki Herkese Aldırdığım Bu Ürün modelerinden Hepsinin Memnuniyetini her Gün "İyi ki Seni Dinlemişim" Kelimesiyle yineliyorum şimdi bir şeyleri kötülemek yerine akışına bırakın O yerle bir ettiğiniz sistem Şimdilerde Populeriteye Koşarak gidiyor ve Sayın Android Kulllanıcıları Kastığı sistemi Kasmıyor diye İddia Ederek Gözümde bir Merdiven Basamağı daha düşüyor.. Saygılar :)

Genelleme yapmak yerine cahil gördüğün kişinin adını etiketleyerek yazsaydin daha iyi olurdu. Sonuçta zevkler tartışılmaz.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allahım yarabim bu adama birisi akıl zeka versin. Telefonu incelemeden almış gerçekten zihniyet yok. Zaten sen kullanma telefonu saydıkların özelliklerin yarısından fazlası geldi yada GDR3 güncellemesi ile gelecek. Nereden buluyorlar bu forumda bu zihniyetleri anlayamıyorum ya

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Lumia 1020 hatta 1520 de olsa bedava yollasanız aldığım gibi çöpe atarım. Satıp paraya da çevirmem, vicdan azabı duyarım sattığım için. Başkasına bedava da vermem, kimseye kötülük de yapmak istemem.. =) Bu yorumumun konunun ilk mesajıyla hiçbir alakası yoktur. Tamamen kendi deneyimim ve görüşümdür. Saygılar..

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=140181]Rejii[/MENTION]

Cahil olmamak icin senin düsüncelerine eyvallah mi dememiz gerekiyor?

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lumia 1020 hatta 1520 de olsa bedava yollasanız aldığım gibi çöpe atarım. Satıp paraya da çevirmem, vicdan azabı duyarım sattığım için. Başkasına bedava da vermem, kimseye kötülük de yapmak istemem.. =) Bu yorumumun konunun ilk mesajıyla hiçbir alakası yoktur. Tamamen kendi deneyimim ve görüşümdür. Saygılar..

Sadece güldüm :D

Son mesajlar