Lumia'dan şeytan görmüş gibi kaçın!

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Evet arkadaşlar bir Lumia aldım ve Lumia almak isteyenleri uyaran bir yazı görmediğim için kısaca neden Lumia almamanız gerektiğini Luma 920 telefonumda yaşadığım deneyimlerden yol çıkarak aşağıda belirtiyorum... Başlıkta da belirttiğim gibi Şeytan'dan kaçarcasına kaçın, çünkü nasılki Şeytan kötülükleri güzel gösterir, aslında o güzelliğin altında bir kötülük vardır... Lumia'lar ve WP8 de öyle... Aaaa ne güzel menü, farklı fiyatı da uygun aslında hemen alim demeyin sonra telefonu bir kütük niyetine kullanırsınız... Aşağıdaki maddelerin bir kısmını da @zertuna arkadaşın mesajından aldım...

1 - ağır, kalın

2 - pgoram desen yok

3 - numara engelleme yok

4 - şarj su gibi gidiyor

5 - Konustuktan sonra aa dur ben ne kadar konusmusum deyip bakim demeyin... cünkü böyle basit bir özellik dahi yok...

6 - numaraları kopyalayamazsınız

7 - bir numarayı tele kaydetmek bin bir dert

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...
9 - tek işe yaradığı halt foto o da benim işime yaramıyor zaten... sanki fotoğrafçıyım...

10 - Uzak durum Nokia'ya, WP'ye bulaşmayın

11 - Lumia 920 çekmecede duruyor, kardeşime vercem... iphone 3 kullanmaya devam... o bile bin kat daha iyi... yeni iphone 6'yı bekliyorum...

12 - internet ayarlarında DNS ayarlarını değiştirmenize izin vermiyor... TR gibi yasaklı sitelerin bol olduğu bir ülkede onun için özgürce surf yapmayı unutun... Yasaklı siteler girmenizin hiçbir yolu yok...

13 - şarj tam bitip telefon kapandıktan sonra şarja taktığınızda telefon on dakika açılmıyor..

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım..

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...

17 - ses seviyesi tam bir baş belası...mesela müzik veya video dinlerken sesi azalttığınızda 1 yada 2 ci kademeye aldığınızda gelen çağrı seside azalıyor ve arayan kişiyi duymuyorsunuz.. nasıl iş anlamadım...

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )

20 - yukarıda arkadaşın bahsettiği telefona değilde sim karta kişi ekleyemediğiniz gibi sim karttaki kişileride göremiyorsunuz ayrıcada telefonunun şarjı bittiğinde yeni
eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...

22 - diyelimki operatör internet yada 3G ayarlarını değiştireceksiniz yada sileceksiniz.. malesef bunu yapamıyorsunuz...İNANILIR GİBİ DEĞİL..

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )

NOT: Lumia ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım bu başlık altında... satın alıp almamak sizin kararınız... ben deneyimimi söylerim o kadar :)

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekleyecek olursak telefonu kapatıp açtığınızda gelen arama zil sesi seviyesi otomatik olarak yarı yarıya düşüyor.. yani siz zil sesi seviyesini azaltmak istemiyorsunuz ama kapatıp açtığınızda telefon ses seviyesini düşürüyor..olmaması gereken bir hata...

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
3310'a whatsapp ekle o bile windows phone'dan daha çok alınası :D

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Android ilk çıktığında hangi eksikler vardı onları da yazıp karşılaştırmak lazım. Yeni çıkan bir işletim sistemi için fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Tabi ki bu eksiklikler çok can sıkıcı ama geliştiği zaman ne android kalır ne ios.

Jonathan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben türkcell'in kampanyası varken almıştım,pek beğenmemiştim bende

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Android ilk çıktığında hangi eksikler vardı onları da yazıp karşılaştırmak lazım. Yeni çıkan bir işletim sistemi için fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Tabi ki bu eksiklikler çok can sıkıcı ama geliştiği zaman ne android kalır ne ios.

Önünde örnek alacak 2 tane ana işletim sistemi olmasına rağmen daha ekran döndürme kilidi yapamayan bir işletim sistemi var ortada. Android 2.1'den beri kullanıyorum. Kendi özelliklerini geliştirdi sadece Android o zamandan beri olan özelliklerine ufak şeyler ekledi görsellik kazandırdı. Neye dayaranarak ne Android kalır ne iOS dediğini de merak ediyorum?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Lumia'dan soğudum yeminle. Lumia 1020 almak istiyordum sadece kamerası için ama soğudum. Galaxy S V'i filan beklerim heralde. Veya GM Discovery alırım bide iPad 5 rahatıma bakarım. Veya 808 Pureview alırım. Ben bu kadar sorunlu olacağını tahmin etmemiştim. Tek eksi uygulma mağazası, duvar kağıdı, özelleştirmeler olarak sanıyordum yanılmışım. Teşekkür ettim bilgileriniz için.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
anti-fan boy falan mısınız siz ikili olarak ?

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
oha lumia yı çok begeniyordum görsel olarak ayrı bir havası bi hoşluğu vardı ama artık asla almam :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş az bile yazmış. Nokia son 5 yıldır çıkardığı her telefonla saç baş yoldurtuyor. Aklı olan uzak dursun.

syktv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 - pgoram desen yok=Her programa gerek yok zaten

3 - numara engelleme yok=WP8 Amber ile gelecek.

4 - şarj su gibi gidiyor=bunda biraz haklısın

6 - numaraları kopyalayamazsınız=üstüne basılı tutunca kopyalıyor.

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...=Kutucuklarda kişiselleştirme

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..=Bu işletim sistemiyle alakalı diye düşünüyorum.

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım.=iPhone'da var mı bu peki?Giden sağdaki kutucuklar,gelen soldaki.Aynı iPhone ve Android'deki gibi!

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...=Belli hiç telefonu kurcalamamışsınız zil sesi ayarından kapatılıyor.

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....= ???

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )=Koyulursa kutucukların arasından ne göreceksiniz ?

20 - yukarıda arkadaşın bahsettiği telefona değilde sim karta kişi ekleyemediğiniz gibi sim karttaki kişileride göremiyorsunuz ayrıcada telefonunun şarjı bittiğinde yeni
eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....=Sim karta aktar özelliği var.Ama artık çoğu kişi e-mail ile kişilerini saklıyor.

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...=WP8 Amber ile geliyor.
-

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )=Dediğim gibi e-mail ile kişileri aktarabilirsiniz

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
her zaman diyorum lumia alınmaz diye. windows 9 çıkınca belki.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...=Kutucuklarda kişiselleştirme

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..=Bu işletim sistemiyle alakalı diye düşünüyorum.

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım.=iPhone'da var mı bu peki?Giden sağdaki kutucuklar,gelen soldaki.Aynı iPhone ve Android'deki gibi!

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...=Belli hiç telefonu kurcalamamışsınız zil sesi ayarından kapatılıyor.

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )=Koyulursa kutucukların arasından ne göreceksiniz ?

eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....=Sim karta aktar özelliği var.Ama artık çoğu kişi e-mail ile kişilerini saklıyor.

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...=WP8 Amber ile geliyor.
-

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )=Dediğim gibi e-mail ile kişileri aktarabilirsiniz
eyvallah usta

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10

Hocam yazılan mesajlara bak istersen sayı saymasını birazcık biliyorsan iki kişi olmadığımızı göreceksin :)
[MENTION=305618]syktv[/MENTION] lumia'yı yanımda taşımıyorum malum takoz olduğu için evde kapı kapanmasın diye önüne kouyorum :) eve gidince bire bir karşı tezlerine cevap verecem tel ile örnekler vererek :)

Ama kısaca şunu belirteyim kutucukarlın yerini değiştirince ohhh kişileştirdim diye tatmin oluyorsanız ya kişileştirmenin ne olduğnu tam bilmiyorsunuz ya da siz diğer işlemtim sistemlerini hiç kullanmadınız :)

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam yazılan mesajlara bak istersen sayı saymasını birazcık biliyorsan iki kişi olmadığımızı göreceksin :)
@syktv lumia'yı yanımda taşımıyorum malum takoz olduğu için evde kapı kapanmasın diye önüne kouyorum :) eve gidince bire bir karşı tezlerine cevap verecem tel ile örnekler vererek :)

Ama kısaca şunu belirteyim kutucukarlın yerini değiştirince ohhh kişileştirdim diye tatmin oluyorsanız ya kişileştirmenin ne olduğnu tam bilmiyorsunuz ya da siz diğer işlemtim sistemlerini hiç kullanmadınız :)
Açıkçası şöyle bir şey var herkesin bir poltikası vardır Android özgürlük vaad ederken IOS eğlence vaad ediyor WP ise bütünleşim(nasıl bir kelimeyse) vaad ediyor. Windowsla, Xboxla ve tüm Microsoft ürünleriyle bence bu konuda atlanmaması gereken önemli bir detay ve artı da bu bütünleşim olayı.

----------
Onun haricinde verdiğin 23 maddenin yalnızca biri gerçekten eksi benim gözümde kapalı şarj olmaması. diğerleri boş sallama şeyler yada amberla geldi zaten

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Lumia'ları çok seviyorum. Ayrıca uygulama marketi de gün geçtikçe gelişiyor.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
zamanında android içinde stabil değil vs gibi eksikleri vardı wp da daha ilerlicek en azından android kadar zaman vermek gerek diye düşünüyorum.

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Biz Nokia lumia hata ve eksiklerini yazdık.. Nokia ve Microsoft şirketleri bu konuyu elbette okuyacaklardır eksik yada yalan söylüyorsak onu burda açıklasınlar izah etsinler...

yok eğer yazdığımız eksikliklerden ve hatalardan sen ANTİ-FAN BOY olduğumuzu anladıysan senin IQ test zamanın geldiğini düşünürüm..

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Biz Nokia lumia hata ve eksiklerini yazdık.. Nokia ve Microsoft şirketleri bu konuyu elbette okuyacaklardır eksik yada yalan söylüyorsak onu burda açıklasınlar izah etsinler...

yok eğer yazdığımız eksikliklerden ve hatalardan sen ANTİ-FAN BOY olduğumuzu anladıysan senin IQ test zamanın geldiğini düşünürüm..
[MENTION=305618]syktv[/MENTION] sana cevabını vermiş yüksek IQ lu çocuk

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Çoğu insan şeytandan kaçmıyor ki :)

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@syktv sana cevabını vermiş yüksek IQ lu çocuk

orda ben cevap falan göremedim....ki bazı hataları zaten kendiside onaylamış...

eline kaç defa Nokia lumia aldın veya kullandın....bizde sana Nokia lumia alma demedik heyecanı ve parası çok çocuk...

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Windows phone en iyi samsung ativ de calisiyor. Ingiltere icin uretilen samsung ativ s modeli windows 8 tabanli. Hem şık hem de donanim ozellikleri s3 gibi, s3 un yari fiyatina satiliyor. Türkiye'de satilmiyor sanirim. Bu urun Türkiye'de satisa cikarsa cok alan olur. 240 euroya aldim. Pisman degilim. Microsoft lumiayi birakmali samsung ile piyasaya cikmali diye dusunuyorum. Her gun magazaya yeni programlar ekleniyor. Androidde oynanan oyunlari rahatlikla oynayabiliyorsunuz. Microsoft Yil sonuna kadar magazada uygulama eksigi kalmayacak diye aciklama yapti.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar bir Lumia aldım ve Lumia almak isteyenleri uyaran bir yazı görmediğim için kısaca neden Lumia almamanız gerektiğini Luma 920 telefonumda yaşadığım deneyimlerden yol çıkarak aşağıda belirtiyorum... Başlıkta da belirttiğim gibi Şeytan'dan kaçarcasına kaçın, çünkü nasılki Şeytan kötülükleri güzel gösterir, aslında o güzelliğin altında bir kötülük vardır... Lumia'lar ve WP8 de öyle... Aaaa ne güzel menü, farklı fiyatı da uygun aslında hemen alim demeyin sonra telefonu bir kütük niyetine kullanırsınız... Aşağıdaki maddelerin bir kısmını da @zertuna arkadaşın mesajından aldım...

1 - ağır, kalın

2 - pgoram desen yok

3 - numara engelleme yok

4 - şarj su gibi gidiyor

5 - Konustuktan sonra aa dur ben ne kadar konusmusum deyip bakim demeyin... cünkü böyle basit bir özellik dahi yok...

6 - numaraları kopyalayamazsınız

7 - bir numarayı tele kaydetmek bin bir dert

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...
9 - tek işe yaradığı halt foto o da benim işime yaramıyor zaten... sanki fotoğrafçıyım...

10 - Uzak durum Nokia'ya, WP'ye bulaşmayın

11 - Lumia 920 çekmecede duruyor, kardeşime vercem... iphone 3 kullanmaya devam... o bile bin kat daha iyi... yeni iphone 6'yı bekliyorum...

12 - internet ayarlarında DNS ayarlarını değiştirmenize izin vermiyor... TR gibi yasaklı sitelerin bol olduğu bir ülkede onun için özgürce surf yapmayı unutun... Yasaklı siteler girmenizin hiçbir yolu yok...

13 - şarj tam bitip telefon kapandıktan sonra şarja taktığınızda telefon on dakika açılmıyor..

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım..

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...

17 - ses seviyesi tam bir baş belası...mesela müzik veya video dinlerken sesi azalttığınızda 1 yada 2 ci kademeye aldığınızda gelen çağrı seside azalıyor ve arayan kişiyi duymuyorsunuz.. nasıl iş anlamadım...

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )

eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...

22 - diyelimki operatör internet yada 3G ayarlarını değiştireceksiniz yada sileceksiniz.. malesef bunu yapamıyorsunuz...İNANILIR GİBİ DEĞİL..

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )

NOT: Lumia ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım bu başlık altında... satın alıp almamak sizin kararınız... ben deneyimimi söylerim o kadar :)

Nokia Mühendislerinin bu arkadaşın yazdıklarını dikkatlice okumalarını sağlamak nokia'yı batmaktan kurtabilir çok ciddiyim

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Lumia serisini beğeniyordum ve almayı dahi düşünüyordum.Bunları görünce tamamen sildim kafamdan.

-MÜNZEVİ-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

-

telefondaki hataları biraz yaratıcılık kullanarak değiştirebilir veya güncellemeleri yüklersin bunları yazan kişi belki lumia bile kullan mıyo piyasadan duyduğu hatalar ben nerden biliyom arkadaşımda 720 var onda bile böle hatalar yok ki bu 920 bence geçen yılın telefonu yukardaki yorumuda beğendim bende yazardım ama artık üniye geçince alıcam bi lumia

cholonya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
okuyacaklar mıdır :D bili bili bill çık ortaya :helpsmilie:

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
telefonu kullanmayı bilmeyen biri almış sanırım çoğu özellik arakdaşın sıraladığı gibi var açıklamış güzelce arkadaş