Lumia'dan şeytan görmüş gibi kaçın!

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
o kotu yorumlara bakma lumia920 alan herkes cok memnun alirsan sende memnun kalirsin.
valla hala görüntüsüne hastayım. Ama görüntü yetmiyor. Biraz performansta olması lazım. Neyse telefon almaya yakın iyice kurcalarım zaten. Denemeden karar vermem. :)

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Tam Para Topluyor Alıcaktım kı VazCaydım : )

Samsung veya Sony BakaLım. O zaman.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnsanların yorumlarını okuyup bu kadar etkilenmek de bir garip. En iyisi daima kendin için önemli olan kriterleri belirlemek. Bu ara nereye kayboldunuz ŞARZ beyefendi?

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İster inan ister inanma almak istediğim ilk akıllı telefondu neo v ile xperia ray 2si arasında kalmıştım.Sonra amcam geldi mersinden lg optimus 3d yi görünce vazgeçmiş onu almıştım.Valla doğru diyorsun da ben oyun oynamadan duramıyorum.2-3 yıldır gio kullanan tanıdığım biri var ve değiştirmeyi düşünmüyor da mesela.Bakalım bende bu sefer gm discoveryi 3 yıl kullanmayı düşünüyorum inş bir sıkıntı çıkmaz.
optimus 3d dehşet bi makine oyunu neo v için demiyorum daha altı için gio ace vf 945 t10 vs eski miniler için ben neo v rr3 oynadım sıkıntısız ama beni dokunmatik ekranda oyun sarmıyor

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
optimus 3d dehşet bi makine oyunu neo v için demiyorum daha altı için gio ace vf 945 t10 vs eski miniler için ben neo v rr3 oynadım sıkıntısız ama beni dokunmatik ekranda oyun sarmıyor

Vala başta beni de sarmıyordu ama alışınca da bırakamıyor artık insan hatta alışınca pcden bile zevkli oldu bnm için :)

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben anlamıyorum daha telefonu kullanmayanlar ve kullanmayı bilmeyenler yorum yapıp telefonu kötülüyorlar sonrada almayı düşünenlerin kafasını çeliyorlar önce bir kullanın iyice inceleyin sonra yorumunuzu yaparsınız

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar bir Lumia aldım ve Lumia almak isteyenleri uyaran bir yazı görmediğim için kısaca neden Lumia almamanız gerektiğini Luma 920 telefonumda yaşadığım deneyimlerden yol çıkarak aşağıda belirtiyorum... Başlıkta da belirttiğim gibi Şeytan'dan kaçarcasına kaçın, çünkü nasılki Şeytan kötülükleri güzel gösterir, aslında o güzelliğin altında bir kötülük vardır... Lumia'lar ve WP8 de öyle... Aaaa ne güzel menü, farklı fiyatı da uygun aslında hemen alim demeyin sonra telefonu bir kütük niyetine kullanırsınız... Aşağıdaki maddelerin bir kısmını da @zertuna arkadaşın mesajından aldım...

1 - ağır, kalın

2 - pgoram desen yok

3 - numara engelleme yok

4 - şarj su gibi gidiyor

5 - Konustuktan sonra aa dur ben ne kadar konusmusum deyip bakim demeyin... cünkü böyle basit bir özellik dahi yok...

6 - numaraları kopyalayamazsınız

7 - bir numarayı tele kaydetmek bin bir dert

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...
9 - tek işe yaradığı halt foto o da benim işime yaramıyor zaten... sanki fotoğrafçıyım...

10 - Uzak durum Nokia'ya, WP'ye bulaşmayın

11 - Lumia 920 çekmecede duruyor, kardeşime vercem... iphone 3 kullanmaya devam... o bile bin kat daha iyi... yeni iphone 6'yı bekliyorum...

12 - internet ayarlarında DNS ayarlarını değiştirmenize izin vermiyor... TR gibi yasaklı sitelerin bol olduğu bir ülkede onun için özgürce surf yapmayı unutun... Yasaklı siteler girmenizin hiçbir yolu yok...

13 - şarj tam bitip telefon kapandıktan sonra şarja taktığınızda telefon on dakika açılmıyor..

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım..

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...

17 - ses seviyesi tam bir baş belası...mesela müzik veya video dinlerken sesi azalttığınızda 1 yada 2 ci kademeye aldığınızda gelen çağrı seside azalıyor ve arayan kişiyi duymuyorsunuz.. nasıl iş anlamadım...

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )

20 - yukarıda arkadaşın bahsettiği telefona değilde sim karta kişi ekleyemediğiniz gibi sim karttaki kişileride göremiyorsunuz ayrıcada telefonunun şarjı bittiğinde yeni
eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...

22 - diyelimki operatör internet yada 3G ayarlarını değiştireceksiniz yada sileceksiniz.. malesef bunu yapamıyorsunuz...İNANILIR GİBİ DEĞİL..

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )

NOT: Lumia ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım bu başlık altında... satın alıp almamak sizin kararınız... ben deneyimimi söylerim o kadar :)

Sen herhalde 3310 almissinda fark etmemissin o telefon yok sende cunku kotu dedigin seylerin 2-3 tanesi dogru sadece sana Samsung veya appledan filan parami verdiler ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2 - pgoram desen yok=Her programa gerek yok zaten

3 - numara engelleme yok=WP8 Amber ile gelecek.

4 - şarj su gibi gidiyor=bunda biraz haklısın

6 - numaraları kopyalayamazsınız=üstüne basılı tutunca kopyalıyor.

8 - ne iphone'daki jailbreak gibi bir şey nede android gibi kişileştirmeye izin veriyor... yani alırsınız kütük gibi bir telefon kullanmış olursunuz...=Kutucuklarda kişiselleştirme

14 - telefonu kapatarak kesinlikle şarj edemiyorsunuz. çünki telefonu şarja bağladığınızda kendiliğinden açılıyor..=Bu işletim sistemiyle alakalı diye düşünüyorum.

15 - mesajlar bölümünde gelen mesajlar ve giden mesajlar diye bir bölüm yok...yasemin den mesaj gelirse gelenler mi gidenler mi diye açıp okumanız, karıştırmanız lazım.=iPhone'da var mı bu peki?Giden sağdaki kutucuklar,gelen soldaki.Aynı iPhone ve Android'deki gibi!

16 - bir numara kaydetmek istediğiniz zaman lanet tuş seslerini kapatamıyorsunuz rehber kaydı esnasında..datt dııt ses çok rahatsız ediyor...=Belli hiç telefonu kurcalamamışsınız zil sesi ayarından kapatılıyor.

18 - donmaların, ekran simgelerinin büyümesinin ardı arkası yok....= ???

19 - bi ton para verip aldığınız telefonun arkaplan resmini değiştiremiyorsunuz ( kilit ekranı hariç oda bir iki saniye )=Koyulursa kutucukların arasından ne göreceksiniz ?

20 - yukarıda arkadaşın bahsettiği telefona değilde sim karta kişi ekleyemediğiniz gibi sim karttaki kişileride göremiyorsunuz ayrıcada telefonunun şarjı bittiğinde yeni
eklediğiniz kişileri başka telefona sim kartı takınca göremiyorsunuz....=Sim karta aktar özelliği var.Ama artık çoğu kişi e-mail ile kişilerini saklıyor.

21 - telefonda radyo çipi olduğu halde yazılım eksikliğinden dolayı radyo menüsü ve özelliği yok...nasıl birşeydir bu anlamadım...=WP8 Amber ile geliyor.
-

23 - başka telefondan verilerimi aktar seçeneği var ama başka telefona verilerimi gönder yok... ( telefon rehberimi gönder gibi )=Dediğim gibi e-mail ile kişileri aktarabilirsiniz

Hay aklinla bir yasa usta

Kergit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf bu konuya yazmak için üyelik aldım. Arkadaşın yazdıklarından telefondan zerre anlamadığı çok belli.
Uzun yıllardır android kullanırım hatta bazı modeller için rom yapmışlığım dahi vardır.
Android bırak 8 çekirdeği 100 çekirdek işlemcili telefon yapsa yinede kasıntı yapar.
Adamlar yıllardır görsellik dışında hiçbişey ekleyemedi üstüne üstük flash player desteğinide kaybetti.
Htc 8x ve Lumia 920 yi yeni kullanma şansım oldu. Bu iki marka arasında çok fark var çünkü nokia telefonlarının arkasında duruyor ve wp8in çoğu eksiğini kapatmış durumda.
Listeleyip saydığınız eksiklerin büyük çoğunluğu (radyo, numara engelleme vs.) Amber gdr2 güncellemesi ile ortadan kalkmış durumda.
Ayrıca Wp8 en yeni işletim sistemi olmasına rağmen akıcılık olarak androidin en kral cihazlarından daha performanslı. Uygulama sayısı henüz az olabilir ancak işe yarayan tüm uygulamalar mevcut.

Bu telefona Kalın diyen arkadaşım sen telefonu alırken gözlerin yanında değilmiydi madem sana kalın geliyodu niye aldın?

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wp isletim sistemini eksiklerinden dolayi cok sevemedim ama su lumia 920 ye tasarimi kotu diye laf soylemeyin arkadas piyasanin tasarim olarak en sik telefonu bir 920 ye bakiorum bi elimdeki s3 e bakiorum cirkin ordek yavrusu resmen s3 :)

SilverMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Android'li bir telefon kullanmaya başlayalı çok uzun zaman geçmedi. 5-6 aylık bir süre. Ama Nokia'nın bir Lumia modelini kurcalama şansım oldu. Resmen afakanlar bastı. Oysa Android'li telefonu ilk aldığımda sanki daha önceden kullanıyormuşçasına rahattım. Ve sezgisel olarak neyin nerede olduğunu fazla kurcalamadan buldum. Kendime göre neyi özelleştirmek istiyorsam özelleştirebildim.

Eleştirilere hak veriyorum. Fan boy v.b yakıştırmaları da çok doğru bulmuyorum. Karşıt olarak yazabileceğiniz şey olmayınca çaresizlikten yapılan bir yakıştırma gibi duruyor.

307kd

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yıllarca WM 6.1 kullandım, Android'e geçince büyük bir hata yaptığımı anladım.
Bir daha telefon alırsam WM'li alırım; hatta hiç sevmediğim Nokia'dan da alabilirim.
O yüzden konudaki kötülemeler beni etkilemedi.

Ben de 6.5 den geçtim android e berbat tek kelime ile. wm nin arkasına dursaydı ms geliştirseydi başka sistem düşünmezdim. anroid sürekli şişiyor program yükledikçe çekilmez hale geliyor. Kullandığım telefon ilk kullandığım winows xp yüklü bilgisayarımdan bile daha donanımlı ama performsns olarak içler acısı....

goktas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 1,1 ve iOS 1 karsilastir bakalim hangisi daha iyi olucak... arastirmadan telefon alirsaniz boyle olur... WP farlilik isteyenleri telefonu ve cogu seyi eksik(market,yazilim,kisisellestirme vb.) Android gelmis 4,3 hala menude vesayire kasiyor WP nin kasildigini gordun mu hic? Yani kisacasi telefondan beklentilerin neyse ona gore al..........

Sırf bu konuya yazmak için üyelik aldım. Arkadaşın yazdıklarından telefondan zerre anlamadığı çok belli.
Uzun yıllardır android kullanırım hatta bazı modeller için rom yapmışlığım dahi vardır.
Android bırak 8 çekirdeği 100 çekirdek işlemcili telefon yapsa yinede kasıntı yapar.
Adamlar yıllardır görsellik dışında hiçbişey ekleyemedi üstüne üstük flash player desteğinide kaybetti.
Htc 8x ve Lumia 920 yi yeni kullanma şansım oldu. Bu iki marka arasında çok fark var çünkü nokia telefonlarının arkasında duruyor ve wp8in çoğu eksiğini kapatmış durumda.
Listeleyip saydığınız eksiklerin büyük çoğunluğu (radyo, numara engelleme vs.) Amber gdr2 güncellemesi ile ortadan kalkmış durumda.
Ayrıca Wp8 en yeni işletim sistemi olmasına rağmen akıcılık olarak androidin en kral cihazlarından daha performanslı. Uygulama sayısı henüz az olabilir ancak işe yarayan tüm uygulamalar mevcut.

Bu telefona Kalın diyen arkadaşım sen telefonu alırken gözlerin yanında değilmiydi madem sana kalın geliyodu niye aldın?

Aynennnnn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.3 teelfon mu gordun kasiyor diyorsun. Yuru allah askina ezbere atip tutmayin. fanboy vs fanboy. birakin da adam gibi kullananlar yazsin suraya tecrubelerini. siz de ogrenin.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Abartmıştınız bir çoğu iPhone içinde geçerli.

Annatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir öğrenmişsiniz android kasıyor android kasıyor e kasıyorda ben niye göremedim kardeşim bir kez bile? galaxy ace vs kullanan adamlar geliyor buraya sonra androide laf atıyor.Bende hiç kasma yok.Oyun,müzik,internet kullandığım halde aynı anda.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bir öğrenmişsiniz android kasıyor android kasıyor e kasıyorda ben niye göremedim kardeşim bir kez bile? galaxy ace vs kullanan adamlar geliyor buraya sonra androide laf atıyor.Bende hiç kasma yok.Oyun,müzik,internet kullandığım halde aynı anda.

Herkesin senin kadar bütçesi olmayabilir arkadaslar s4 htc one dan bahsetmiyor zaten telefon dedigin her segmentte kasmamali androidin alt ve orta segmentlerine bak cok kasiyor ama lumia ve iphone da boyle bisey yok arladaslar bundan bahsediyor lumia 520 iphone 3gs deki performansi elbette androidden de bekliyorlar ama su an icin mümkün değil

kinayee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam 520 var bende biri aradgında cevapladığımda muzik sesi b kaç saniye takılı kalıyor

aynı sorunu yasayaan varmı

synchronline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10 aydır Lumia 920 kullanıyorum evet eksileri var ama telefon gayet başarılı. Ben bütün işlemlerimi rahatlıkla halledebiliyorum.

Telefon ağır demişsin sırtında çuval taşıyorsun sanki 30-40 gram fazladır en fazla diğer telefonlardan. Diğer telefonların sağlamlık hissi ile lumia sağlamlık hissi aynı mı ? O 30-40 gram fark işte bu hissiyatı sağlıyor. WP daha yeni çıktı 1 sene oluyor. Sen alırken bilmiyordun sanki yeni olduğunu zamana ihtiyacı var en az 1-2 sene içerisinde çok şey düzelecek wp de 2014 girmeden özellikle büyük bir güncelleme geleceğini düşünüyorum wp ye.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lumia820 var bende . ben de eklim biraz.
24. iphone un degeri pek dusmuyor , gecen sene aldigim lumia 4 kat deger kaybetti.
25. viber tango vs dogru duzgun calismiyor.
26. bluetooth u neden koymuslr anlamadim. ne bi yere baglanabiliyor ne resim yollaniyor ne aliniyor .
27. biriyle konusurken , size bir numara soyledi ve sizde noyu yazdiniz . karsi taraf kapatmadan dire o yeni yazdiginiz numaraya aradiniz aradiniz eger karsi taraf kapatir ve siz arayamamissaniz , gitti numara.
28. gece yatarken zil sesini kapadiniz , sabah ayarladiginiz alarm sesi de aynen kapaniyor ise gec kaliyorsunuz :)

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon yenı aldım ustelık almadan önce bu yorumları okumuştum ve şu an telefonundan heyet memnunum ıyı kı de almışım benı pışman etmıyecegını düşünüyorum modelı lumıa 620 bana kalırsa lumıa kullanmak bir ayrıcalıktır...

xxakadir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi de en basit cep telefonun da dahi olmazsa olmazları bile yoksa ne demeye bu cep telefonunu kullanalım ki?!..

zinde_kulak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft bu postun üzerine Nokia'yı satın almaya karar vermiş diyorlar :D:D