Liseli Erdoğan'ın 1972'deki içki zaferi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Erdoğan tam bir kötü alışkanlık düşmanı. İnsalardan aldığı sigara paketleriyle kurduğu müze bile var. Alkol konusunda da hassas. Erdoğan'ın Yeşilaycılığının çok eskilere dayandığı 18 yaşında çekilen bir fotoğrafıyla ortaya çıktı.
Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklara karşıtlığıyla bilinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, öğrencilik yıllarındayken de tam bir Yeşilaycı olduğu ve içkinin zararlarının tartışıldığı münazara turnuvasında kupa kazandığı ortaya çıktı.
Yeşilay Gençlik Teşkilatı’nın 1972 yılında düzenlediği İstanbul Lise ve Dengi Okullararası Münazara Turnuvası’na İstanbul İmam Hatip Okulu adına iki arkadaşıyla birlikte katılan Recep Tayyip Erdoğan, “içkinin fert üzerindeki zararlarını” anlatarak, turnuva birincisi olmuş.
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan “50. Yıl Özel Albümü”nde, Başbakan Erdoğan’ın öğrencilik yıllarından bir fotoğraf karesi ve ilginç bir haber metni de var.
İÇKİNİN ZARARLARINI ANLATIP KUPA ALDI

O günlerde 18 yaşında olan Erdoğan, okulu İstanbul İmam Hatip Lisesi adına Seyfettin Esenlik ve Ali Kul isimli arkadaşlarıyla birlikte girdiği münazara turnuvasında birinci olunca kazandıkları kupayla birlikte poz verip, gazetelere haber olmuşlar.
Albümde yer alan fotoğrafın altındaki haber metni ise Erdoğan’ın sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklara daha gençlik yıllarında karşı olduğunu gözler önüne seriyor.
Yeşilay Derneği’nin, “İçki ve kötü alışkanlıkların, fert üzerinde olan zararı mı, cemiyet üzerinde olan zararı mı daha büyüktür?” başlığı altında düzenlediği münazara turnuvasında finale kalan Erdoğan ve arkadaşları, Haydarpaşa Sanat Enstitüsü karşısında açık ara farkla galip gelerek birinci olmuşlar.
Erdoğan ve arkadaşları, münazarada “Ferdin toplum içindeki değeri, içkinin insan bünyesinde medyana getirdiği biyolojik tesirleri” üzerinde dururken, Haydar Paşalılar ise içkinin cemiyete olan zararlarını anlatmış.

302020091108110459934.jpg

206220091109091918197.jpg

1960 yılında �1901� numarası ile Piyalepaşa İlköğretim Okulu�na kaydı yapılan Erdoğan, 1965 yılında �iyi� derecede mezun oldu.
430120091109092547814.jpg

Erdoğan, 1966�da girip 1973'de mezun olduğu İstanbul İmam Hatip Lisesi'nin sosyal öğrencileri arasındaydı...

210620091109092855960.jpg

NTV için yapılan belgesel için, Yusuf Kenan Beysülen'in ulaştığı imam hatip karnesi, Erdoğan'ın vasat bir öğrenci olduğunu gösteriyor.

196120091109093107111.jpg

İstanbul İmam Hatip Lisesi 5-B sınıfının 1970-1971 yıllığında Mehmet Akif'in etrafında kümelenmiş öğrenci fotoğrafları var; bu fotoğrafların en üstünde de tanıdık bir çehre: Recep Tayyip Erdoğan

897520091109093244880.jpg

1973'te İmam Hatip'i bitirmiş, ertesi yıl İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ne başlamıştı. O yıl, futbol sayesinde iş de bulmuştu.

678720091109093435282.jpg

İmam Hatip'te okurken mahalle futbol takımının değişmez elemanı olan Erdoğan'ın pas atışı ve topa vuruş teknikleri ile Almanların ünlü oyuncusu Beckenbauer'e benzediği, bu nedenle lakabının, "Beckenbauer Tayyip" olduğu belirtilir.
310020091109093737756.jpg

Çaykur Rizespor Kulübü'nün resmi dergisinde futbol hayatı mercek altına alıdı.

339620091109093949889.jpg

Erdoğan, İmam Hatip'te okurken, kısa sürede İstanbul Amatör Küme'de yer alan futbol kulüplerinin ilgisini çektiği belirtiliyor. 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübü'nden ilk transfer teklifini alan Erdoğan�a 1969�da tam bin lira transfer ücreti ödenmiş.
715720091109094210833.jpg

Camialtı Spor Kulübü'nde oynarken Erdoğan'ın yıldızının her geçen gün parladığı da belirtilen Ç. Rizespor dergisindeki yazıda, "Bu başarısının ilk ödülü olarak İstanbul genç karmasına seçildi." deniliyor...

919520091109094403519.jpg

470320091109093209424.jpg

1973-74�de Camialtı'nda forma giyen Erdoğan'ın iyi bir futbolcu olduğu F.Bahçe�nin hocası Didi'nin kulağına gider. Didi, Düşvar İyiiş'le birlikte izleyip beğendiği,Erdoğan�ı transfer etmek ister. Ancak Sultan Demircan ve Düşvar İyiiş'in ikna çabaları bab
380020091109094650906.jpg

146720091109094943887.jpg

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Asıl yoruma bak çay demle bu nasıl bir yorumdur konuyla alakası ? Ya zihniyetinizi değiştirin artık Burada adamın yaptığı bir sosyal manteliteyi değerlendiriyoruz sigara ve içkiye düşman diyoruz senin yaptığın şu yoruma bak anlamıyorum bu yorumu modlar nasıl Yayınlıyor....

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
helal olsun sana Başbakan başka söze gerek yok...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
aman ne mutlu oldum rte nin gençliğini görünce. hıçkırık hıçkırık öhü öhü..sevinçten ağlıyorum şuan. Allahım çok mutluyum. rte meğerse neymiş.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Asıl yoruma bak çay demle bu nasıl bir yorumdur konuyla alakası ? Ya zihniyetinizi değiştirin artık Burada adamın yaptığı bir sosyal manteliteyi değerlendiriyoruz sigara ve içkiye düşman diyoruz senin yaptığın şu yoruma bak anlamıyorum bu yorumu modlar nasıl Yayınlıyor....
Bağırma abisi daha çocuk o 1990 (19)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Konu nerde Senin Ettiğin Yorum nerde ! Sen Bir aynaya Bak ilk Önce

ben@12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
okul yillarinda da vasatmis simdide vasat degisen bise yok

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
aman ne mutlu oldum rte nin gençliğini görünce. hıçkırık hıçkırık öhü öhü..sevinçten ağlıyorum şuan. Allahım çok mutluyum. rte meğerse neymiş.
lüzumsuz, gereksiz, kışkırtıcı, seviyesiz bir yorum. sevmezsen okumazsın, bakmazsın, yorum yapmazsın, yapsan bile seviyeli yaparsın. amacın her fırsatı değerlendirmekse kendin çalar kendin oynarsın.
eğitim şart.
:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ne o içki alemi yapan bir lise öğrencisi mi bekliyordunuz?

Gerçi şimdi onlar makbul...

alamut72

Asistan
Reaksiyon puanı
2
lüzumsuz, gereksiz, kışkırtıcı, seviyesiz bir yorum. sevmezsen okumazsın, bakmazsın, yorum yapmazsın, yapsan bile seviyeli yaparsın. amacın her fırsatı değerlendirmekse kendin çalar kendin oynarsın.
eğitim şart.
:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Aynen katılıyorum. Böyle seviyesizce yorumlar amacını ortaya koyuyor

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Adam gibi adam. Adam olamayanlar anlayamaz

Bence kelimeleri dikkatli kullan. Hele türkçede çok dikkatli kullan. Çünkü bazen bir kelime istemediğin anlamlara kayabilir. Bu kadar iddialı konuşuyorsun ama sonra sana sorarlar adam olduğunu nerden biliyorsun ? Nasıl emin oldun diye sorıverirler apışıp kalırsın. Anlamını çek çekebildiğin yere. Benden sana kardeş tavsiyesi olsun

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
bunca resime ve bilgiye niye ihtiyaç duydunuz anlaşılır gibi değil yapılmak istenen nedir
sayın başbakanımızın olağanüstü hizmetleri zaten malumumuzdur kendisinin reklama ihtiyacı dahi yoktur
onun ve hükümetinin gayretleriyle emekliye gereken önem verilmiş maaşında yapılan %02 lik artışla çağdaş yaşama kimseye muhtaç olmadan ulaşmıştır
memurlarımız yeni yıl zam müjdesiyle iki bayramı birden yapmaktadır
katilciklerimiz inlerinden ülkemize avdet etmişlerdir ellerindeki kanlarını yıkayanlara 5,000tl ödül bile verilecektir
ülkemizin her sorunu hallolmuştur darfur canisine dahi siper olunmuştur
iş ermenilere sarılıp öpmeye kadirova yağ çekmeye kalmıştır
nankörlük etmeyin yapılan hizmetleri unutmayın
:hammer::hammer::hammer:

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bunca resime ve bilgiye niye ihtiyaç duydunuz anlaşılır gibi değil yapılmak istenen nedir
sayın başbakanımızın olağanüstü hizmetleri zaten malumumuzdur kendisinin reklama ihtiyacı dahi yoktur
onun ve hükümetinin gayretleriyle emekliye gereken önem verilmiş maaşında yapılan %02 lik artışla çağdaş yaşama kimseye muhtaç olmadan ulaşmıştır
memurlarımız yeni yıl zam müjdesiyle iki bayramı birden yapmaktadır
katilciklerimiz inlerinden ülkemize avdet etmişlerdir ellerindeki kanlarını yıkayanlara 5,000tl ödül bile verilecektir
ülkemizin her sorunu hallolmuştur darfur canisine dahi siper olunmuştur
iş ermenilere sarılıp öpmeye kadirova yağ çekmeye kalmıştır
nankörlük etmeyin yapılan hizmetleri unutmayın
:hammer::hammer::hammer:

Amaçları belli. Erdoğana y....lık yapmak. Bu arada Erdoğanın sünnet fotoları varsa onlarıda ekleyin. Olduda bitti maşallah :dil:

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
nazi almanyasında hitlerin popülaritesini ve ona olan hayranlığı artırmak için izlenen propoganda yolunun benzeri şimdi de tayyip için gerçekleştiriliyor sanki :) (hani her yere resimlerinin asılması, hayatının abartılarak radyolarda tekrarlanması vs)

yalnız başlığı okuyunca aklıma hep üni yıllarında bekar evini paylaştığı arkadaşlarıyla içki iddiası kazanmış bir tayyipin karikatürize edilmiş sarhoş görüntüsü geliyor ya:D

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Muhalefet konunun rengini değiştirme niyetinde yine..

Ya kardeşim geçmiş yıllardan fotoğrafları içeren bir konu gördüğünüz gibi. Saygınız sevginiz yok ne diye yorum yazarsınız ki? Size ne! Bi şeyden de geri kalın be. Sevgili başbakanımız, son padişah Tayyib'i seven sayan biri eklemiş fotoğrafları bakıpta huzur bulalım diye, kabusunuz oldu bu adam valla. Şuradaki üç beş fotoğrafa getirdiğiniz yorumlara bakınca, icraatlar konusunda yaptığınız eleştirilerin ne kadar subjektif olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ezberinizi bozan adam bu. Bozmaya da devam edecek...

Özgür'de hitlere benzetmiş. Teşekkür etmem gerek. Hitler bir liderdi.

Sünnet fotoğraflarını istek yapmış biri de. Ne yapacan çok mu merak ettin diye sormak isterim kendisine..

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
son padişah tayyip? lider hitler? ezber bozan adam?

ortada bozulmuş bişey var ama ezber filan değil :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bence kelimeleri dikkatli kullan. Hele türkçede çok dikkatli kullan. Çünkü bazen bir kelime istemediğin anlamlara kayabilir. Bu kadar iddialı konuşuyorsun ama sonra sana sorarlar adam olduğunu nerden biliyorsun ? Nasıl emin oldun diye sorıverirler apışıp kalırsın. Anlamını çek çekebildiğin yere. Benden sana kardeş tavsiyesi olsun

Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliği, siyasi geçmişi, belediye başkanlığı ve geride kalan 7 yıl onun adam gibi adamlığının en güzel kanıtıdır. % 47 de bunun tescilidir. Sizin cenahta adam gibi adamlar olmayınca, idrak edemiyorsunuz haliyle.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
senden de olsa olsa baykıl yalakası olur :D :D

Ben kimseye y...lık yapacak, kimseye yamanmaya çalışacak karakterde bir adam değilim. ama sizlerde bunu açıkça görüyorum onun için tepki vermişsin. Yaran olmasa gocunmazdın. İşte tipik akp düşünce yapısı. kendinden olmayanı hemen chp li olarak etiketliyor. Oysaki benim chp ile uzaktan yakından alakam yok ve deniz baykaldan nefret eden birisiyim. Ben karakterli bir adam olarak bildiğimi aynen söylemeye devam ederim. siz ise bildiğiniz işi yapmaya devam edin. Tayyibin varsa akrabalarının fotolarınıda yayınlayın. Size yakışır

son padişah tayyip? lider hitler? ezber bozan adam?

ortada bozulmuş bişey var ama ezber filan değil :)

Padişah dedikleri siyasi geleceğini amerikanın projelerine bağlamış yüce divanı hakeden bir adam. Sonu vahidettin gibi olmasında. Çünkü bana biraz onu hatırlatıyor

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Ben kimseye y...lık yapacak, kimseye yamanmaya çalışacak karakterde bir adam değilim. ama sizlerde bunu açıkça görüyorum onun için tepki vermişsin. Yaran olmasa gocunmazdın. İşte tipik akp düşünce yapısı. kendinden olmayanı hemen chp li olarak etiketliyor. Oysaki benim chp ile uzaktan yakından alakam yok ve deniz baykaldan nefret eden birisiyim. Ben karakterli bir adam olarak bildiğimi aynen söylemeye devam ederim. siz ise bildiğiniz işi yapmaya devam edin. Tayyibin varsa akrabalarının fotolarınıda yayınlayın. Size yakışır

Padişah dedikleri siyasi geleceğini amerikanın projelerine bağlamış yüce divanı hakeden bir adam. Sonu vahidettin gibi olmasında. Çünkü bana biraz onu hatırlatıyor
tabi tab baykaldan nefret edersin :D :D baykal ile ilgilli, chp ile ilgilli bir konu açılsa hemen savunmaya geçersin, biz bu türlü lafları çok duyduk çokkk ama size şöyle bir aile fotoğrafı gösterebilirim :D

keslok

Asistan
Reaksiyon puanı
3
adamın hayatı yalan buda yalandır

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliği, siyasi geçmişi, belediye başkanlığı ve geride kalan 7 yıl onun adam gibi adamlığının en güzel kanıtıdır. % 47 de bunun tescilidir. Sizin cenahta adam gibi adamlar olmayınca, idrak edemiyorsunuz haliyle.

Sana türkçeyi düzgün kullanmazsan sonra kötü durumda kalırsın dedim. Peki söyle o zaman adam olduğuna nasıl emin oldun ? Sorumu istediğin şekilde anlayabilirsin. Nasıl anladığını merak ediyorum. %47 bunun tecellisi değildir. Senin başka bildiklerinde olmalıki bu kadar eminsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...