Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Aslında debian diğer linux dağıtımlarında çok daha idealisttir ve özgür yazılım konusunda oldukça katı davranır. Sahipli driverlerı deposuna eklemez, bu da kurulumda biraz sıkıntı yaratır. Varsın eklemesin, donanımları tanıdığı sürece niye sahipli mal kullanayım ki? Ha işte durum seninki gibi ise o zaman ayrı. Debian'ın sahipli sürücüler için ayrı bir seçeneği vardı yamulmuyorsam. Kurmak istersen yardımcı oluruz. Bu arada Testing yayınını tercih et, Stable yayını eski paketler kullandığı için donanımları tanımaması olağan.

Bu arada debianda masaüstüsüz kurulum yapıp budgieyi kurabilirsin eğer kurulumda göstermiyorsa.
Debian çok güzel bir dağıtım. Galiba sahipli sürücüler, özgür olmayan depolarda var. Depoları komutla değiştirebiliyoruz zaten.
KDE de güzel. Ancak varsayılan uygulamaları değiştiremedim. O yüzden KDE'yi kullanmıyorum.
Bu da ekran görüntüsü:
Ekran Görüntüsü 2018-01-18 23-04-53.png

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Her ne kadar aynıymış gibi görünse de büyük değişiklikler içeren, yeni yaptığım güncellemeler ile kullanım zevkini yükselttiğim, taze eklediğim paketlerle Pardus Xfce ile devam ediyorum... Firefox sürümü ESR 52. kaldı onu da bir ara Quantum'a yükseltirim artık. Unutmadan, birde Steam var tabii ki.

Pardus1.png

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Quantum'a nasıl yükseltilebildiğini bana anlatırsanız sevinirim. Benim de o konuda yardıma ihtiyacım var çünkü.
Firefox ESR paketini kaldırın ve internetten, mozillanin kendi sitesinden .deb paketini indirin.

8993122290119

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
Masaüstü deyince elementary os olmadan olmaz masaüstünün hası :D

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
güzel masaüstü ama ben elementary os sevemedim tmm ben debian tabanlı dağıtımları severim ama elementary os'e ısınamadım gitti

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Yakın zamanda ekleme yaptığım yeni depoları ve paketleri ile sistemim... biliyorum ram coşmuş birazcık. :rolleyes::D

LbaDro.png

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
pardus u denedim daha önce bende sadece Chrome da fazla uygulama açınca rami sömürüyo du eee 4 gb ram var bir de işlemci celeron olunca baya kasar o sistem bende

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
pardus u denedim daha önce bende sadece Chrome da fazla uygulama açınca rami sömürüyo du eee 4 gb ram var bir de işlemci celeron olunca baya kasar o sistem bende
Firefox ile kullandığınızda ne durumdaydı peki?

Reaksiyon puanı
16,118
LinuxMint 18.3 sylvia ve chrome forever 2,5gb ram 2,2gb swap var sorun yok...

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Firefox denemedim de mint le manjaro yanına bi Pardus xfce kurasım var ama elim değmiyo laptop a

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Firefox denemedim de mint le manjaro yanına bi Pardus xfce kurasım var ama elim değmiyo laptop a
Pişman edeceğini düşünmüyorum, Pardus benim ilk göz ağrım 2009'da onun sayesinde Linuxla tanışmıştım o yüzden yeri bende ayrıdır. Çok stabil kullanıyorum sorunda yaşamıyorum sürekli sistemim haline getireceğim hatta... denemenizde fayda var.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
aynen ben de de yeri ayrı ama bu aralar laptop a dokunamıyorum

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Bize de yeni tema eklemişler bi deneyeyim dedim baya güzel. Fontları, ikonları, duvar kağıdını, GTK'yı falan hepsini değiştiriyor :)

Ubuntu Budgie.png

Şimdi şu masaüstüne bakıp ta etkilenmemek elde değil :) Budgie, GNOME tabanından sıyrılacakmış. İleride bağımsız bir masaüstü ortamı olacak.

Ubuntu Budgie 2.jpeg

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
@Harnapazade Budgie hoşuma giden bir masaüstü ama ufak tefek sıkıntılar yaşamadı değilim şahsen o yüzden şu an daha var derim

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
@Mrtaltg Daha yeni bir arayüz zaten çıkalı 2 sene oldu olacak. Pantheon GNOME karışımı gibi. Daha henüz oturmadı yeni çıktığı için bir MATE kadar stabil olması mümkün değil zaten. Zamanla giderilecek. HP 14-am008nt üzerinde kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece Linux kernel kaynaklı doğru wi-fi anteni seçememesinden dolayı bir sorunum vardı kodla hallettim.

Budgie'den önce GNOME kullanıyordum. 100 den fazla Linux dağıtımı ve neredeyse tüm masaüstlerini denedim en beğendiğim GNOME ve GNOME tabanlı olan arayüzler oldu. Masaüstünde benim için önemli olan Hız/Modernlik/Sadelik dengesi. GNOME tam arada dengede yani.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bize de yeni tema eklemişler bi deneyeyim dedim baya güzel. Fontları, ikonları, duvar kağıdını, GTK'yı falan hepsini değiştiriyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 33360

Şimdi şu masaüstüne bakıp ta etkilenmemek elde değil :) Budgie, GNOME tabanından sıyrılacakmış. İleride bağımsız bir masaüstü ortamı olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 33363
Budgie'yi Antergos'a yükledim şimdi:
Ekran Görüntüsü - 2018-01-23 00-30-05.png

MATE'yi sildim. İlk izlenimlerim iyi. Böyle devam ederse Budgie'de kalırım gibi görünüyor.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@izzetpasa dostum Mint artık KDE'yi bırakıyor biliyorsun değil mi ? :) Yani KDE dağıtımı olarak kötü seçimlerden birisi şu an.

1516817416661.png

Parodi NO: 786
Eronis KDE kullanıcısı olsaydı :p @Forumun Ağası Finix @Halktan Biri

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim ekran görüntülerim neden görünmüyor ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Her ne kadar aynıymış gibi görünse de büyük değişiklikler içeren, yeni yaptığım güncellemeler ile kullanım zevkini yükselttiğim, taze eklediğim paketlerle Pardus Xfce ile devam ediyorum... Firefox sürümü ESR 52. kaldı onu da bir ara Quantum'a yükseltirim artık. Unutmadan, birde Steam var tabii ki.

Ekli dosyayı görüntüle 33137
Hocam çok şık duruyor. Uzun bir süre sonra yeni dağıtım deneme isteği geldi bana. :)