Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
ekrangrntsrb.png

Tema mı çok seviyorum:)

mükemmele az kalmış, ben olsam o beyaz yeri de koyu bir renk yapar, simgeleri ve panelleri de biraz büyütürüm.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Dikkat edersen linux'un tarihinden bahseden ben değilim ve bunun yaşımla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. heralde sana göre insan sadece yaşadığı tarihi bilebilir.
Ben öle bir şey demedim sana bir şey dediğim yokki Jea seni 30 yaşında zannetmiş:D

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
aaanp.jpg

Arkadaşlar bu resimdeki nasıl yapılıyor?

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Zahmet edip aramışın bana da utanarak teşekkür etmek düşer:blush:
utanma kardes ,arkadasin türkceside iyidir ,rica etsen sana cevirisini bile yapar :)

jea banada su ubuntuda camsi paneli naisl yapiyoruz inu anlat hani su stajer arkadasimizin görderdigi gibi gnomenu de sadece baslat meünsü var yoksa yaniliyormuyum

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
utanma kardes ,arkadasin türkceside iyidir ,rica etsen sana cevirisini bile yapar :)

jea banada su ubuntuda camsi paneli naisl yapiyoruz inu anlat hani su stajer arkadasimizin görderdigi gibi gnomenu de sadece baslat meünsü var yoksa yaniliyormuyum

Şimdi evde değilim, akşam bakayım. :)

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235

Jea'nin Türkçe'si iyide keşke sen de biraz daha özenli yazsan, bazen ne demek istediğini dahi anlamayıp, acaba aynı Türkçe'yi mi konuşuyoruz dediğim mesajların oluyor. :D

intelhack

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki iyimi efektler falan bide wine kuruluyo mu

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
"efektler falan" hepsinde aynı zaten. compiz kullanıyorlar hepsi. hatta Mint'de ubuntu'daki efektlerin aynısı olması lazım yanlış hatırlamıyor isem :) wine'ın kurulmadığı dağıtım kalmamıştır herhalde. bir de Linux Mint in forumlarında "Dil" ile ilgili bir bölüm var. oradan çeviri yapılıyor. zamanında boş vaktim varken bende bir kaç satır çevirmiştim...

intelhack

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki teşekkürler önce sanal makinada deniyim sonra sana dönerşm

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Jea'nin Türkçe'si iyide keşke sen de biraz daha özenli yazsan, bazen ne demek istediğini dahi anlamayıp, acaba aynı Türkçe'yi mi konuşuyoruz dediğim mesajların oluyor. :D

bak bu konuda zayifim ,ama genelde hatalarim klavyeden kaynaklaniyor, basmama ragmen yazilar cikmiyor ,yada yeterince basmiyorum ,bu arada benim aslim türkmenmis belkide ondan kaynaklanyior ;)

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Dostum şimdi sen debianı kullandın ya artık biraz zor pardus vede diğer dağıtımları kullanırsın::):)
Debian bağımlılık yapar:..:D:D
Debian harikadır...

daha önce de debian kullandım ama hep döndüğüm pardus oldu. biraz haklı olmanla beraber kaçırdığın belki bilmediğin bir nokta var. benim asıl bağımlılığım pardus'a. o benim ilk göz ağrım. ilk linuxum. ben onunla tanıdım linuxu. ondan vazgeçemem. onunla benim aramda farklı ve anlatamayacağım bir bağ var. ona ihanet edemem.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
iste pardus budur ,pardus gibisi yoktur inanin bana ,pardus kendini sevdir dimmi birakamassin ,ama eksiklikleride yok degil özelliklede su her paketin ubuntu destegi olmasina gicigim ,

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
iste pardus budur ,pardus gibisi yoktur inanin bana ,pardus kendini sevdir dimmi birakamassin ,ama eksiklikleride yok degil özelliklede su her paketin ubuntu destegi olmasina gicigim ,

her paketin ubuntu desteği değil de, buna biz debian desteği diyelim. çünkü ubuntu debianın desteğini kullanıyor sadece, onun nimetlerinden faydalanıyor. asıl paket desteği debiana. bir programın linux paketi yapılırsa bu ya deb yada rpm uzantılı oluyor. ubuntu da bu nimetten faydalanıyor. gnome kullanacaksam debianı tek geçerim. ama benim asıl linuxum pardusdur. bu gerçeği hiçbir dağıtım değiştiremez.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
her paketin ubuntu desteği değil de, buna biz debian desteği diyelim. çünkü ubuntu debianın desteğini kullanıyor sadece, onun nimetlerinden faydalanıyor. asıl paket desteği debiana. bir programın linux paketi yapılırsa bu ya deb yada rpm uzantılı oluyor. ubuntu da bu nimetten faydalanıyor. gnome kullanacaksam debianı tek geçerim. ama benim asıl linuxum pardusdur. bu gerçeği hiçbir dağıtım değiştiremez.

Başlangıçta debian'a olan destekten yararlanıldığı konusunda haklısın. :) Ama işler biraz değişmiş olabilir artık. :wink:

Son mesajlar