LG optimus black rom yükleme !

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bilgisayarında windows7 mi var arkadaşım......

serkan17tevez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler

---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

gülücük eklemistim :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İşletim sistemi 64bit olunca bazen sorun çıkatabiliyor... konuda 64 bit için silinmesi gereken mfc42.dll dosyası var onu silerek işlemi başlatırmısınız ? sorun çıkar ise team ile yardımcı olmaya çalışırım.

ocean1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
technomind kardeşim ben 2.3.7 versiyonu yükledim. Fakat birtakım sorun ve eksikler gördüm; 1- rehbere ulaşamıyorum sim de kayıtlı kişilerim gözükmüyor.(başka telefona takıyorum gözüküyor) 2- normalde 2.2.2 froya V10C yüklüyken mesajlarda klavye 3 farklı şekilde ayarlanabiliyordu Telefon tuş kilidi şeklinde,qwerty vs. ben 2.3.7 romla yüklediğim V10B sürümünde sadece qwerty klavye kullanabiliyorum. bunun bir ayarı varmı yada nasıl telefon tuşu klavyesini yükleyip kullanabilirim. 3- tamam bu avrupa rom u ancak ana menülerin altındaki menülerin yazıları ingilizce bunları düzeltebilirmiyiz. nedir bunlar ne işe yararlar anlamakta güçlük çekiyorum. son olarak da 4- Radyo yok? cevap ve çözüm önerilerini bekliyorum. teşekkürler. emeğine sağlık.

ozzyozzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi 64bit olunca bazen sorun çıkatabiliyor... konuda 64 bit için silinmesi gereken mfc42.dll dosyası var onu silerek işlemi başlatırmısınız ? sorun çıkar ise team ile yardımcı olmaya çalışırım.

en başta sildim zaten o dosyayı, bir türlü olmuyor...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
technomind kardeşim ben 2.3.7 versiyonu yükledim. Fakat birtakım sorun ve eksikler gördüm; 1- rehbere ulaşamıyorum sim de kayıtlı kişilerim gözükmüyor.(başka telefona takıyorum gözüküyor) 2- normalde 2.2.2 froya V10C yüklüyken mesajlarda klavye 3 farklı şekilde ayarlanabiliyordu Telefon tuş kilidi şeklinde,qwerty vs. ben 2.3.7 romla yüklediğim V10B sürümünde sadece qwerty klavye kullanabiliyorum. bunun bir ayarı varmı yada nasıl telefon tuşu klavyesini yükleyip kullanabilirim. 3- tamam bu avrupa rom u ancak ana menülerin altındaki menülerin yazıları ingilizce bunları düzeltebilirmiyiz. nedir bunlar ne işe yararlar anlamakta güçlük çekiyorum. son olarak da 4- Radyo yok? cevap ve çözüm önerilerini bekliyorum. teşekkürler. emeğine sağlık.

Merhaba , [MENTION=188687]ocean1[/MENTION]

Rehbere ulaşamıyorum derken sim kartınıza kayıtlı olan kişilere içe dışa aktar diyerek ulaşabilirsiniz.
klavye olayına gelince burada sadece qwerty klavye mevcut fakat istersen GOlauncher adlı uygulamayı download ederseniz telefonunuza farklı klavyelerdede kullanabilme özelliğine kavuşabilirsiniz.
Menu yazılarında sadece settings kısmı ingce orada ise bir çok farklılık var.. mesela menu akış hızını hızlandırabiliyor vede yavaşlatabiliyorsunuz. onları ben tek tek buraya yazacağım takip ediniz.

Radyo apk sini attığımızda evet sorun çıkartıyor. hatta açılmıyor vede donma yapıyor.. bununla alakalı üreticilere bir mesaj attım yanıt gelir gelmez sizler ile paylaşacağım.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

en başta sildim zaten o dosyayı, bir türlü olmuyor...

Arkadaşım team var ise istersen uzaktan yardımla sorunu çözelim ?

Ayrıca 2.3.7 ile gelen +lar

* Telefon açılış hızı müthiş derecede hızlanmış (10 sn)
* Aşağı yukarı kaydırmaları müthiş hızlı
* Titreşim seviyesi, ses seviyesi arttırılmış
* Profil oluşturma (nokialardaki gibi)
* Klavyede yanlış yazı silme kolaylaştırılmış. Tıkladığınız yere aşağı ok işareti çıkıyor ve sürükleyerek istediğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz.
* Yeni efekli tuş kilidi
* Kamerayı sessiz moda alma.
* İnternet bağlantısını (wifi, yada data) usb üzerinden tek tıkla programsız ayarsız pc ye aktarma
* Power tuşuna basılı tutulduğunda seçeneklerden ekran resmi çekme (screen shot)
* Extra bass özellikleri
* Gelişmiş menü seçenekleri
* Tema seçenekleri
* Rom manager
* Cpu overclock
* Sensör geçişleri hızlanmış (ekranı çevirdiğin gibi değişiyor, 720p video'yu bile resimmiş gibi takılmadan geçiş yapıyor.)
2 kat fazla zil sesi
* Fabrika ayarlarına geri döndürürken, sd kartı da formatla seçeneği eklenmiş

+ları arkadaşlar.....

ozzyozzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba , @ocean1

Rehbere ulaşamıyorum derken sim kartınıza kayıtlı olan kişilere içe dışa aktar diyerek ulaşabilirsiniz.
klavye olayına gelince burada sadece qwerty klavye mevcut fakat istersen GOlauncher adlı uygulamayı download ederseniz telefonunuza farklı klavyelerdede kullanabilme özelliğine kavuşabilirsiniz.
Menu yazılarında sadece settings kısmı ingce orada ise bir çok farklılık var.. mesela menu akış hızını hızlandırabiliyor vede yavaşlatabiliyorsunuz. onları ben tek tek buraya yazacağım takip ediniz.

Radyo apk sini attığımızda evet sorun çıkartıyor. hatta açılmıyor vede donma yapıyor.. bununla alakalı üreticilere bir mesaj attım yanıt gelir gelmez sizler ile paylaşacağım.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

Arkadaşım team var ise istersen uzaktan yardımla sorunu çözelim ?

* Klavyede yanlış yazı silme kolaylaştırılmış. Tıkladığınız yere aşağı ok işareti çıkıyor ve sürükleyerek istediğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz.
* Yeni efekli tuş kilidi
* İnternet bağlantısını (wifi, yada data) usb üzerinden tek tıkla programsız ayarsız pc ye aktarma
* Power tuşuna basılı tutulduğunda seçeneklerden ekran resmi çekme (screen shot)
* Extra bass özellikleri
* Tema seçenekleri
* Rom manager
* Cpu overclock
* Sensör geçişleri hızlanmış (ekranı çevirdiğin gibi değişiyor, 720p video'yu bile resimmiş gibi takılmadan geçiş yapıyor.)
2 kat fazla zil sesi

+ları arkadaşlar.....

olur,çözebilirsek ne mutlu !

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Dostum Şuan online isen team numaranı şifreni özelden at yardımcı olurum ;)

ocean1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum Şuan online isen team numaranı şifreni özelden at yardımcı olurum ;)

MerhabA konuya alakaniz icin tesekkurler bendebir sorun dahavar Android market egiremiyorum cozumleri yazacagini soylemissin sabirsizlikla bekliyorum gerekirse uzaktan baglanipsounlaricozebiliriz. Ancak buradaki paylsimlacok sayida kullanici cozum den faydalanacaktir degerli paylasimlarini bekliyorum

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
MerhabA konuya alakaniz icin tesekkurler bendebir sorun dahavar Android market egiremiyorum cozumleri yazacagini soylemissin sabirsizlikla bekliyorum gerekirse uzaktan baglanipsounlaricozebiliriz. Ancak buradaki paylsimlacok sayida kullanici cozum den faydalanacaktir degerli paylasimlarini bekliyorum

Evet haklısın tabiki, burada paylaşım yaparak diğer arkadaşarında faydalanmasını sağlayabilirim, ama herkesin aynı sorun gözüksede farklı olabilir :) mesela sen google market'e giremediğini söylüyorsun... nasıl bir hata veriyor ? Üyeliğin mi yok ? Yoksa açılır gibi olup hemen gidiyor mu ?
İkinci birşeyde... google market için gmailiniz varmı ?
mesela market mail adresi olmayanlar bile ben giremiyorum diyebiliyor :) bunlarıda göz önünde bulundurursak up uzun bir yazı dizisi hazırlamam lazım :)))

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

* Yeni efekli tuş kilidi
* Extra bass özellikleri
* Tema seçenekleri
* Rom manager
* Cpu overclock
2 kat fazla zil sesi

+ları arkadaşlar.....

arkadaşım da yüklemiş optimus black'e 2.3.7'yi anlata anlata bitiremiyor :) yok hızı acayip arttı, yok görseller süper ekran şenlendi, yok sesi arttı vs. vs. öve öve bitiremedi yani. kıskanmıyor değilim hani. benim de bir smartphone'um olsa benim neyim eksik diye düşünüp duruyorum :D

ocean1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Evet haklısın tabiki, burada paylaşım yaparak diğer arkadaşarında faydalanmasını sağlayabilirim, ama herkesin aynı sorun gözüksede farklı olabilir :) mesela sen google market'e giremediğini söylüyorsun... nasıl bir hata veriyor ? Üyeliğin mi yok ? Yoksa açılır gibi olup hemen gidiyor mu ?
İkinci birşeyde... google market için gmailiniz varmı ?

mesela market mail adresi olmayanlar bile ben giremiyorum diyebiliyor :) bunlarıda göz önünde bulundurursak up uzun bir yazı dizisi hazırlamam lazım :)))

Mailim var hesap olusturamiyorum hata veriyor sunucuya baglanamiyor felan diyor. 2.3.7 kurmadan once hersey vardi. Ayrica market acilir gibi oluyor evet sonrasinda hesap olusturun diyor.basta anlattigim gibi hata veriyor

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
O zaman senin yapman gereken işlem şudur.

Rom Managere girip, Download ROM yazan yere tıkla, sonra google apps yazan yere tıkla ... İlk sıradaki dosyayı indir google marketin gelicektir.

sonerik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar,

Bu sayfayı hazırlayan arkadaşın eline koluna emeğine sağlık.. Bende 2 haftadır p970 kullanıyorum.
Cihazdan memnunum ve tavsiyede ediyorum. Bu aralar ekran koruyucu jeratini de piyasada bulabiliyorsunuz. Fiyatı 10 tl. Daha aşağısını bulamadım. bulan varsa Söylesin :)) Birazdan nova rom yükleyecem öğranmek istediğim,2.3.7 sürüm ile vova sürüm farlı bir sürüm mü? farklı ise 2.3.7 sürümünü aynı şekilde mi yükleyeceğiz. birde 10e rom yükleyen varsa bilgi verebilir mi...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Herkese selamlar,

Bu sayfayı hazırlayan arkadaşın eline koluna emeğine sağlık.. Bende 2 haftadır p970 kullanıyorum.
Cihazdan memnunum ve tavsiyede ediyorum. Bu aralar ekran koruyucu jeratini de piyasada bulabiliyorsunuz. Fiyatı 10 tl. Daha aşağısını bulamadım. bulan varsa Söylesin :)) Birazdan nova rom yükleyecem öğranmek istediğim,2.3.7 sürüm ile vova sürüm farlı bir sürüm mü? farklı ise 2.3.7 sürümünü aynı şekilde mi yükleyeceğiz. birde 10e rom yükleyen varsa bilgi verebilir mi...

[MENTION=138307]technomind[/MENTION]

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Herkese selamlar,

işte geldim buradayım :) teşekkürler [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]

İkiside Birbirlerinden farklı sürümler arkadaşım, 2.3.7 CM7'nin çıkarttığı bir sürüm
Nova8 İse daha farklı Geliştiriciler tarafından çıkan bir sürüm..

Evet aynı nova8 deki gibi yükleme yapıyorsunuz :)
V10e yüklemedim ben V10b, v10c ve v11c güncelledim, sornasında nova ve CM7 ile kullandım, şuanda Nova ya geçiş yaptım :)

Değiştiriyorum sürekli :D

Bu arada Ekran için Koruyucu falanda almadım, çizilme gibi bir durum söz konusu olmuyor :) o sebepten..

sonerik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler technomind tekrardan ellerine sağlık diyorum. Su an novayı başarılı bir şekilde kurdum.

Hızı ciddi bir şekilde farkediyor. Videoda basık cekim yapmıyor gibi görünüyor daha denemedim. başarılı bir rom olmuş. rom atmaya alışınca insan sürekli rom değiştirir.:)

Bu sık kullandığımız uygulamaları nasıl yedekleniyor. Özellikle Wİ-Fİ şifreleri. Bu konu hakkında biraz bilgi verebilirmisin bilgi verdi isen ulaşabileceğim linki atarmısın.

Buradaki menülerde terminal emulator var ne işe yarıyor bir bilgin var mı.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Türkçe'den kastın dil seçimi ise türkçeye dönüştürebiliyorsun ;)

Bu Konuda @orcnd arkadaşımdan yardım aldım, clockworkmod'da herşeyi en ince ayrıntısına kadar yedekliyormuş :) ama hangi romda yedek alındıysa o rom için geçerli oluyor :S yani novadan alınmamış yedek diğer romda işe yaramıyor..

terminal emilator

Nova rom içerisinedki uygulamaları telefonunuza yüklemenizi sağlam alarm ses kayıt edici vs. oraya su yazıp enterlayın
sonra nova yazın karşınıza seçenekler çıkıcaktır.. oralardan kontrol edebilirsiniz :=)

Cidden sürekli rom değiştiriyorum.. farklılık güzeldir :D

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Türkçe'den kastın dil seçimi ise türkçeye dönüştürebiliyorsun ;)

Bu Konuda @orcnd arkadaşımdan yardım aldım, clockworkmod'da herşeyi en ince ayrıntısına kadar yedekliyormuş :) ama hangi romda yedek alındıysa o rom için geçerli oluyor :S yani novadan alınmamış yedek diğer romda işe yaramıyor..

terminal emilator

Nova rom içerisinedki uygulamaları telefonunuza yüklemenizi sağlam alarm ses kayıt edici vs. oraya su yazıp enterlayın
sonra nova yazın karşınıza seçenekler çıkıcaktır.. oralardan kontrol edebilirsiniz :=)

Cidden sürekli rom değiştiriyorum.. farklılık güzeldir :D

hocam sen sürekli rom değiştiriyorsun biz de senin izinden gidiyoruz işte :) anlattıklarınla optimus black'i hergün biraz daha iyi öğreniyoruz, biraz daha geliştiriyoruz kendimizi. optimus black senin sayende şenleniyor :D

sonerik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
akşamada 2.3.7 romu yükleyeyim bakıyım ondan haz alıcakmıyım.... anladığım kadarı telefonun özelliklerinin yanısıra uygulamarda iş var. buda smartphone özelliği işin içine girince gerçekten neler çıkıyor biz daha tazeyiz bakalımm neler olucak :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
akşamada 2.3.7 romu yükleyeyim bakıyım ondan haz alıcakmıyım.... anladığım kadarı telefonun özelliklerinin yanısıra uygulamarda iş var. buda smartphone özelliği işin içine girince gerçekten neler çıkıyor biz daha tazeyiz bakalımm neler olucak :)

valla arkadaşım optimus black'ini 2.3.7 versiyonuna yükselttiğinde aşırı heyecan yapmıştı beni arayıp anlatmaya başlamıştı hızı arttı, görseller süper oldu falan diye sonra merak edip kurcaladım biraz gerçekten zaten iyi bir smartphone olan optimus black daha bir iyi olmuş sanki :) uygulamalarda iş var arkadaşım iş var ki bu kadar tutuldu android işletim sistemli cihazlar :)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
cm aslında optimus black için cm7'yi tam sürüm olarak çıkarmadı. indirilen yerde de yazıyo zaten bu tam hali değildir fakat bittiğinde nasıl olacağına dair bir izlenim verebilir size diye, o yüzden ben hala tam sürümünün çıkmasını bekliyorum bakalım belki sabredemem de şuanda piyada olanı yükleyebilirim bir anda :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bence denemelisin :) farkı görmelisin.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
hmm cm7 tam sürüm değil miymiş :) bende bu rom niye 90 mb diyordum :D tam sürümü çıkınca hemen geçerim heralde cm7 ye :) işime yarayacak 2-3 şey dışında eksikleri halletseler yeter :p

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kesinlikle çalışıyorlardır hala üzerinde :) ama bu arada 2.3.5 'te kasım ayında gelicek gibi söylentide var.. valla fark etmiyor :D hepsi birbirinden değişik oluyor :) bir hafta onu diğer hafta diğerini :D pc ye format atar gibi oynuyorum :D

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
vay be demek bu tam sürüm değil ha. tam sürüm olmayan hali buysa tam sürümü optimus black'i nasıl bir hale getirir tahmin edemiyorum :)

sonerik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla bu form tam lg o.b. kullanıcıları için biçilmiş kaftan emeği geçen yardımcı olan arkadaşlara teşşekür ederim..
Bu rom güncelleme güzelde bilgileri bir klasör altında toplamak gerek bide uygulamaları. çift hafıza kartı kullanmak doğru olurmu acaba. Hatta rom arası geçişler sağlaya bilen bir uygulamada olabilir daha pratik:):) çıkar oda çıkar ...

ocean1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman senin yapman gereken işlem şudur.

Rom Managere girip, Download ROM yazan yere tıkla, sonra google apps yazan yere tıkla ... İlk sıradaki dosyayı indir google marketin gelicektir.

Merhaba cevabin icin tesekkur ederim market halloldu ayrica lac gundur giremiyorum yazamadim. Benim rehbere ulaşamıyorum sim de kayıtlı kişilerim gözükmüyor.(başka telefona takıyorum gözüküyor) ice disa aktar yaptim defalarca olmadi. Cevap cozum ve oneriletini nekliyorum tesekkurler