LG G3 D855 Android 5.0 Lollipop Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
30moab8.jpg

ayrac.jpg

Merhabalar,

LG elini çabuk tutarak Android 5.0 Lollipop sürümünü kısa bir süre içerisinde derleyerek Polonya kullanıcılarına sunarak rakiplerinin bir adım önüne geçmiş oldu. Lollipop sürümü kademeli olarak bütün bölgelere yavaş yavaş verilecek ancak eğer beklemek istemiyorsanız bu konudaki linkten Polonya için yayınlanan Android 5.0 i indirip flashlayarak herkesten önce Android Lollipop'un tadına varabilirsiniz.

Kendimde telefonuma kurup test ettim şuanda gözle görülür bir sıkıntı gözükmüyor gayet stabil çalıştığını söyleyebilirim an itibari ile.
ayrac.jpg

Gerekliler :

Android 5.0 Lollipop KDZ Dosyası :

Polonya: Tıkla
Türkiye: Tıkla

İsteğe bağlı olarak Türkiye yada Polonya romunu indirebilirsiniz, Türkiye romunu öneriyorum.

LG Flash Tool 2014 : www.mediafire.com/download/fwrcd3pdj0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip
ayrac.jpg

İşlem Yönergeleri :

1. Yukardaki dosyaları indirin ve LG Flash Tool'u rardan çıkararak exe'sini çalıştırın.

2. USB kablosunu bilgisayara bağlayın ancak diğer ucunu henüz telefona takmayın.

3. Telefonu kapatın.

4. Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak USB kablosunun diğer ucunu telefona takın ve download modu gelene kadar elinizi ses yükseltme tuşundan çekmeyin.

5. Download moduna geçtiğinizde LG Flash Tool üzerindeki "Select KDZ file" alanının sağında bulunan seçim ikonuna tıklayın.
ayrac.jpg

a1l1so.jpg

6. İndirmiş olduğunuz KDZ dosyasını seçip Aç butonuna tıklayın.

2en9i7s.jpg

7. Buradan "Normal Flash" seçeneğine tıklayarak devam edin.

vq1bop.jpg

8. Gelen pencereden direk "START" butonuna tıklayın.

317bdxg.jpg

9. Burada hiç birşeyi değiştirmeden ekranda gördüğünüz şekilde olacak şekilde "OK" butonuna tıklayın.

2ymg0tv.jpg

10. Herhangi bir hata gelirse "OK" diyerek devam edin ve telefonunuzun ekranından yükleme durumuınu takip edin. Yükleme tamamlanınca telefon otomatikmen kapanıp açılacaktır. Yükleme tamamlanana kadar USB kablosunu çekmeyin.

2dquirn.jpg

Yükleme tamamlanıp telefon kapanıp açıldıktan sonra ilk açılış biraz uzun sürebilir sabırla bekleyiniz.

ayrac.jpg

Ekran Görüntüleri :

2rh8dw6.jpg

mqcr5.jpg

33y0xgj.jpg

2pplmc5.jpg

34hc506.jpg

cuteftp

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Select Type: CDMA kısmını değiştirmiyormuyuz

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vay be hayırlı olsun g3 kullananlar için, inşallah g2ye de gelir bu güncelleme.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Select Type: CDMA kısmını değiştirmiyormuyuz

Yok, ekran görüntülerinde gördüğünüz gibi ayarlı olacak. Zaten ekran görüntülerindeki ayarlar varsayılan ayarlar, Flash Tools'u ilk açtığınızda o şekilde ayarlı.

cuteftp

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Peki şuan güncelliyorum. İlk başta start dedikten sonra yeni açılan sayfadaki yazılar ???????? ????????? ?????????? şeklindeydi. Hata verdikten sonra ?? ?? gibi tıklanılacak tek buton geldi. Daha sonra kendiliğinden program kapandı. Telefon güncellemesi yarıda durmuştu. Kabloyu çıkarmadan tekrar baştan başladım ve yeni açılan ?????? ????? yazılı haldeki Lg tool programı ingilizceye çevrilmiş şekilde karşıma geldi. Bu arada yanlışlıkla bastığım yer EXİT kısmıymış. İnternetten güncelleme gibi bişey hata vermiş. Şuanda sıkıntısız şekilde telefon güncellemekteyim. Güncellemeyi telefondan takip ediyorum. Henüz açılmadı

CDMA değiştirip değiştirmeyeceğimizi şu yüzden sordum. İphonelerde CDMA ve GSM diye ayrım vardı yazılımı ona göre kuruyorduk. Bunda daha farklı seçenekler varmış ayarını değiştirmedim...

YusufTan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hadi bakalım bunu g2 ye portlayanları sabırsızlıkla bekliyorum :)

Reaksiyon puanı
1
google dan once android güncellemek valla helal olsum bizde nexus aliyoruz guncelleme olsun diye puh bize de

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Windows 8/8.1 kullanıp da programdan sürekli hata alanlar varsa Windows 7 üzerinden yapsın.

cuteftp

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows 8.1 ile sıkıntısız Lolipop v20 yükledim. Normal flash yapınca bilgiler silinmiyor ve olduğu gibi korunuyor.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
tesekkür ederim kurdum fakat contry kore diyor csc kodunu da kore yapıyo büyük ihtimalle ota dan tr olanı indiremiyiz çünkü tr görünmüycek tel kraralı versiyon tr için opta dan dagıtılınca nasıl alacaz

cuteftp

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben yükleme esnasında Country kısmında other seçeneğini işaretledikten sonra alttaki türkçeyi işaretledim.
Program versiyonu olarak V20a-EUR-XX yazıyor

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bende de aynisi yaziyor ben resim neden ekleyemiyorum yukleniyor diyor kayboluyor

keopscakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaw kardeş şu rar.lı dosyalara neden şifre koyarsınız anlamış değilim.şifresini verebilirmisiniz...

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
tesekkür ederim kurdum fakat contry kore diyor csc kodunu da kore yapıyo büyük ihtimalle ota dan tr olanı indiremiyiz çünkü tr görünmüycek tel kraralı versiyon tr için opta dan dagıtılınca nasıl alacaz

TR sürümü yayınlanınca eğer OTA ile güncellemezse onun da KDZ dosyasını indirip Flash Tool ile yükleyince sorun çözülür sanırım.

yaw kardeş şu rar.lı dosyalara neden şifre koyarsınız anlamış değilim.şifresini verebilirmisiniz...

Kusura bakmayın alternatif link alıntıydı şifre olduğunu bilmiyordum, yukarda arkadaş vermiş şifreyi.

Bothrops

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcı yorumu var mı. Nexus 5'te pil ömrü %30 denecek kadar artmış.

farti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcı yorumu var mı. Nexus 5'te pil ömrü %30 denecek kadar artmış.

Valla bizde merak ediyoruz Pil artışı olcakmı olmucakmı Nexus kullanıcıları biraz fazla abartmış %30 olması demek nerdeyse 2 katı bir pil performansı sunması demek kısacası 4 saat ekran görüntüsü alan bir telefon 7-8 saat ekran görüntüsü alması demek ben bu kadar olcağını düşünmüyorum ama yarım saat veya 50-55 dakka arası bir artış olur diye düşünüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sürekli bağlantı hatası alıp yükleyemeyenler, internet bağlantısını kesere tekrar deneyin. Yükleyecektir.

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Az once note 4 u de aldim artik elimde hem g3 hem note 4 mevcut karşılaştırıp birini satacam

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Açıkçası ben ne bataryada ne de performansda öyle gözle görülür aman aman bir artış göremedim :)

gulcan6612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ulke ve dil olarak koreyi secmesek sorun cikar mi?
Birde otamatikten beklesek ne zamana gelir ?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ulke ve dil olarak koreyi secmesek sorun cikar mi?
Birde otamatikten beklesek ne zamana gelir ?

Sorun çıkmıyor, ben de dahil birçok kişi o şekilde kurdu. OTA güncellemesi aşağı yukarı 1 ayı bulabilir.

resob453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usta eline sağlıkta bunu yüklersek garanti dışınar cıkar mı ?

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
multi tasking olayı s5 ,note 4 tarzına benzemiş biraz biraz :)[ görsellik olarak ]
acaba lolipop için yapılan özel bi multı tasking durumu mu ?
şayet öyle ise s5 daha lolipopu almadan o multi tasking olayına el atmış demekki ...

gulcan6612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çıkmıyor, ben de dahil birçok kişi o şekilde kurdu. OTA güncellemesi aşağı yukarı 1 ayı bulabilir.
Tesekkurler
Bende en kisa zamanda kurarim herhalde.
Bende kapanma sorunu vardi eger yazilimsalsa lolipopu yukleyince gecer diyorlar.
Insallah ise yarar.