LG G2 KZD Yükleme ( LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhabalar arkadaşlar.

bilindiği üzere lg flash tools ile artık normal kdz yüklemesiş yapamıyoruz. bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum. bu kodudaki anlatım ile lg marka telefonunuza bütün kdz dosyaparını sorunsuz şekilde kurabileceksiniz.

upload ve anlatım bana aittir.
anlattıklarımı bizzat denedim çalışmaktadır.

not: kdz yüklemesi sırasında hard format atmanız gerekebilir. verilerinizi kesinlikle yedekleyiniz.

Öncelikle indiriyoruz.

1- lg_kdz_fw-update_offlinefix\kdz_fw_upd_en klasörünün içindeki b2cappsetup kurun

2- c:\programdata\lgmobıleax içindekileri silin. ( klasörü bulamazsanız eger, baslat calistir, %programdata% yaz enter a bas gelir)

3- "lgmobıleax fix" klasörünün içindekileri c:\programdata\lgmobıleax içine yapıştırın

4- C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne gidin ve hosts dosyasını notepad ile açıp içinde en alta "127.0.0.1 csmg.lgmobile.com" yazın (tırnaklar olmadan)

5- automatic offline procedure dosyasını çalıştırın ve çıkan butün uyarıları onaylayın

6- onayları verdikten sonra r&d test tool programı otomatik olarak açılacaktır.

7- telefonunuzun geliştirici ayarlarını açın usb hata ayıklayıklayıcıyı aktif edin ve telefonu kapatın

8- telefonunuzun ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu takın. download moduna geçecektir.

9- r&d test tool programında 3gqct ve diag seçili duruma getirin.

10- ekranın sağ altında windows enabler programı açılmış durumdadır. ona bir defa tıklayın ve üzerinde on yazılı duruma getirin.

11- kdz dosyanızı seçin ve normal web upgrade test butonuna tıklayın.

12- açılan ekranda republic of korea seçili durumdadır altında dil bülümünde birşey yazmamaktadır. korkmayın ok deyip işleme başlayın.

13- yükleme bittikten sonra telefon kendiliğinden açılacaktır.

( telefonunuz kendini sürekli yeniden başlatıyorsa güç tuşuna uzun basarak enerjiyi kesin. daha sonra hard format atın. sonra telefonu açtın yüklediğim kdz dosyası sorunsuz yüklenmiştir)

@oxygen arkadasıma konuya ilgisi için tsk ederim.

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
benim yöntem daha kisa :D onu da bizzat ben denedim :)

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim yöntem daha kisa :D onu da bizzat ben denedim :)

senin yöntemde root oluyor. bazı arkadaşlar root istemediği için bunu paylaşayım dedim.

ama unutmamak gerekir root özgürlüktür. :) bende paylaştıgım yöntemi kurdum telefon açılınca rootladım hemen :D

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki şuanda tur10c yüklü. Almanya 20b yükledik diyelim. Download modda unrooted yazıcak mı ?

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
senin yöntemde root oluyor. bazı arkadaşlar root istemediği için bunu paylaşayım dedim.

ama unutmamak gerekir root özgürlüktür. :) bende paylaştıgım yöntemi kurdum telefon açılınca rootladım hemen :D
ama unutmamak gerekir ki benimki bunun sadece daha kısa anlatılmış hali :D ve rootlu olan da var :D 3-4 yol var rom yuklemek için zaten :D telefona her türlü sorunları çıkartdım ve bu sorunlar sayesinde çözümlerini buldum :D

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki şuanda tur10c yüklü. Almanya 20b yükledik diyelim. Download modda unrooted yazıcak mı ?
Dikkat etmedim ona. Tel acilinca hemen rootlamistim. Ama buyuk ihtimalle stock rom yukledikten sonra root yapmazsan unroot yazacaktir

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Dikkat etmedim ona. Tel acilinca hemen rootlamistim. Ama buyuk ihtimalle stock rom yukledikten sonra root yapmazsan unroot yazacaktir

farkli ulkenin.romunu yulleynce rooted yaziomus bloother oyle dediler bana dedi

kanas1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR 442 den 422 ye geçmeye çalışıyorum.herşeyi yapıyorum.republic kısımı çıkmıyor.lg 10d sürümünüz zaten yüklü diyor.

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR 442 den 422 ye geçmeye çalışıyorum.herşeyi yapıyorum.republic kısımı çıkmıyor.lg 10d sürümünüz zaten yüklü diyor.
Kardes ya silinmesi gereken dosyalari silmemissin ya enableri tiklamamissin her adimi uygula. Yanlis bisey yapiyorsun

kanas1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C:\ProgramData\LGMOBILEAX bu yeri bulamadım nerede arkadaşlar

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
[MENTION=394155]frost2121[/MENTION] kardes bu konuyla senden cok.ben ilgileniyorum ne iş :D

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Isten dolayi vakit bulamiyorum ondan ;)

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
.vbs hata veriyor mu?
Teldeyim bakamadim.
Sanki yapamayanlar var???

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0

e_rkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asıl ben teşekkür ederim biraz önce sorunu çözdüm ve 4.4.2 yüklendi. özlemişim g2mi :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10. talimatı yerine getirdikten sonra lg tools programı açılıyor bende. ne yaparsam yapayım olmuyor bir türlü.

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10. talimatı yerine getirdikten sonra lg tools programı açılıyor bende. ne yaparsam yapayım olmuyor bir türlü.
Windows enableri yaptin mi. Veya silinmesi gereken dosyalari sildin mi??? Sildiginin yerine yeni dosyalari kopyaladin mi??? Yada 4.adimdaki ni yapinca uyarilarin hepsini onayladin mi????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hepsini sırayla tek tek yaptım. ama 10 adımdan sonra kurulum olması gerekiyor galiba. ama bende support tools açılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...