LG Optimus Black P970 2 GB (Çıktı)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
iphonenin 4g si süpermiş hahaha :D ben optimusun 3g sini bile kullanmıyorum :D

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
evet tabi ki black'i kurcalayan, kafa yoran insanlar var.. ama bu başlıkta kafa yoranların, herkesin yardıma koşanların çok azından güncelleme gelsin artık yazısını okudum.. saçma geliyor bana..bu arada ben iphone konusunda en çok şuna gülmüştüm.. soru: "iphone'nunuzun 4G si nasıl?"... cevap: "süpeeeeer"... yapılan bu araştırmada iphone kullanıcılarının %90'ı bu cevabı vermiş :)
ya bence şöyle bir durum var optimus back kullanıcıları android 2.2 froyo'dan memnun zaten. stabil çalışan bir sistem var gördüğüm kadarıyla burada sıkıntı yok ancak insanlar rakip firmalar güncelleme aldı biz neden alamıyoruz sıkıntısındalar. haklı olarak yenilik istiyor insanlar haksız da sayılmazlar yani. iphone 4g için süper diyenlere de söyleyecek çok söz var da işte yeri burası değil.

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
technomind sorularımı burdada paylaşıcam ama senin msnini mailini istiyorum çok ayrıntılı incigine cıcıgına kadar sorablrm bazı şeyleri tabi sıkılmıcaksan ver=)

--- Mesaj Güncellendi ---

technomind sorularımı burdada paylaşıcam ama senin msnini mailini istiyorum çok ayrıntılı incigine cıcıgına kadar sorablrm bazı şeyleri tabi sıkılmıcaksan ver=)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18

arkadaşım sorularını burdan sor ki hem biz hem yeni gelenler öğrenmiş olsunlar..

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74

Sıkılmak gibi bir durum söz konusu olamaz tabiki fırsat buldukça yardımcı olur sorularına cevap yazarım tabiki ama arkadaşımın dediği gibi burda sorman daha iyi olur @ işaretiyle etiketleyerek.. o zaman bende görürüm sorularını yardımcı olmaya çalışırım ;)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bence incik kıncığı deneme yanılma yöntemi ile öğren daha zevkli oluyor, geri kalan rot işlemi vs teferruatlı işleri bilene danış :) en sağlıklısı bu :D

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Avrupa V10e rom kurdum. Kurana kadar kıvrandım ama şu an itibari ile işi çözmüş durumdayım. Artık bende yardımcı olabilirim. Aynı zamanda V10c için root işlemini yapan BlackJack programı V10e içinde çatır çatır çalışmakta. Yanız şöyle durum var romu attıktan sonra internet ayarlarını yapmam gerekti Avea için onuda LİNK 'te ki uygulama ile hallettim. Sonra bir takım uygulamalar ile telefonu işlevsel hale getirdim.

Aynı zamanda insanların hizmet istemesi işi bilmese bile gayet normal. İş donanımı yaptım bıraktım ile olmuyor. Hele ki bu telefonu alırken diğerleri ile arasında tereddüt etmiş arkadaşlar Lg'nin bu yazılımda ki eksikliğinden şikayet etmekte haklılar. Bu konuda insanları eleştirmek haksızlık olur düşüncesindeyim. Mesela meslektaşım bir öğretmen arkadaş Samsung Galaxy S'e 2.3.6'yı kurmuş telefonun ne kadar hızlandığından bahsediyor. Şarj süresinin biraz daha uzadığını söylüyordu. Yenilik her zaman iyidir. Kaldı ki Android gibi yeni çıkmış ve güvensiz bulunan bir yazılım için gerçekten şarttır.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=33542]Tsunmys[/MENTION]; black'in daha iyi çalışır olduysa ne mutlu sana..
benim demek istediğim şu: güncellemeye gerek olmadan şuan telefonunu çatır çatır çalıştırabiliyorsun.. o kadar da önemli olmamalı yani...
tabi ki +'ları çok olacaktır ama şuan bizi idare ediyor..

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@Tsunmys; black'in daha iyi çalışır olduysa ne mutlu sana..
benim demek istediğim şu: güncellemeye gerek olmadan şuan telefonunu çatır çatır çalıştırabiliyorsun.. o kadar da önemli olmamalı yani...
tabi ki +'ları çok olacaktır ama şuan bizi idare ediyor..

Tabiki çok şükür buna. Birde şu var ben gibi geçmişte Blackberry ve İos kullanmış bir adam her zaman fazlasını bekliyor. Şu dediğine de içtenlikle katılıyorum ; "telefonun en ufak problemini soranlarda yazılım istemesi ...." işte burada yerden göğe kadar haklısın :D inan o zaman tebessümden öte baya baya gülüyorum ;)

Kore V20 romu yükleyen varmı arkadaşlar?

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=138307]technomind[/MENTION] malasef telefonum 50 60 cm yükseklkten betona düştü bugun okulda 3-4 kere hat gitti bu saate kadar.mesajlarda isimler degl numaralar gozktu o 3-4 kere hat gittgnde umarım kalıcı bi sorun yoktur:S:S jelatin ve kap için bi yazı bulamadım forumda

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@technomind malasef telefonum 50 60 cm yükseklkten betona düştü bugun okulda 3-4 kere hat gitti bu saate kadar.mesajlarda isimler degl numaralar gozktu o 3-4 kere hat gittgnde umarım kalıcı bi sorun yoktur:S:S jelatin ve kap için bi yazı bulamadım forumda

Geçmiş olsun. Kapak kullanmanı tavsiye ederim şöyle google'da biraz ararsan uygun kapak ve kılıflar hatta ekran bantları bulabilirsin.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
@technomind malasef telefonum 50 60 cm yükseklkten betona düştü bugun okulda 3-4 kere hat gitti bu saate kadar.mesajlarda isimler degl numaralar gozktu o 3-4 kere hat gittgnde umarım kalıcı bi sorun yoktur:S:S jelatin ve kap için bi yazı bulamadım forumda

büyük geçmiş olsun kardeşim, nasıl başardın sıradan yeremi attın telefonunu :( neyse umarım o kadar kalıcı bir hasar oluşmamıştır..

Yere düştükten sonra sim kartta problem oluşmuşta olabilir.. ama daha sonrasında tekrar geldiğine göre geçici bir süreliğine oluşmuş bir hafıza kaydı diyebiliriz bunun adına..

Kap olarak zaten ilk aldığında kutunun içerisinden cover çıkıyordu ? sende çıkmadımı koruyucu kapak :S

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@umut_k44 geçmiş olsun. benim optimus black'im düşse oturur ağlardım herhalde. gerçi bu konularda kendime güveniyorum telefonlarımı mümkün olduğunca dikkatli ve temiz kullanmışımdır hep. düşme, çizilme vs. gibi durumlar olursa diye hep kılıfla, ekran koruyucularla kullandım genelde. size de tavsiyem bir an önce koruma önlemlerinizi almanız olur.

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç sormayın çok üzüldüm dizimden kaydı hoca gormesin die dizimde atıyordum mesajı:D üniversitedeyiz hala hoca gormesin diye uraşıyoruz=)) ne diyorsunuz beyler bişey olmuş mudur aldıgım yere vatana gotureymmı? [MENTION=138307]technomind[/MENTION] artık cover çıkmıyor içinden ben orjinal jelatini ve coveri nerden bulucam netten almak istemiyorum? ha ayrıca msn inini vericektin technomind..

hiç sormayın çok üzüldüm dizimden kaydı hoca gormesin die dizimde atıyordum mesajı:D üniversitedeyiz hala hoca gormesin diye uraşıyoruz=)) ne diyorsunuz beyler bişey olmuş mudur aldıgım yere vatana gotureymmı? [MENTION=138307]technomind[/MENTION] artık cover çıkmıyor içinden ben orjinal jelatini ve coveri nerden bulucam netten almak istemiyorum? ha ayrıca msn inini vericektin technomind..

black valla moralm bozldu çok ama bende dikkat ederm o yüzden büyük konuşmamak lazm=) zaten ilk aldıgımda üzernde duran jelatini çıkarmadım ekranı zor gorsemde şeffaf orjinal jelatini alana kadar o üzerindeki telefon sıfırken olan bilgilerin oldugu jelatin hala duruyor o yüzden içim biraz daha rahat.orjinal kap ve orjinal jelatin istiyorum ama netten almıyıcam nerden bulablrm hepinize soruyorum

ha bu arada ilk aldıgımda üzernde duran jelatini çıkarmadım ekranı zor gorsemde şeffaf orjinal jelatini alana kadar o üzerindeki telefon sıfırken olan bilgilerin oldugu jelatin hala duruyor o yüzden içim biraz daha rahat technomind

saol tsunmys netten düşünmüyorum onun dışında türkcellere falan bakıcam heralde

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74

hiç sormayın çok üzüldüm dizimden kaydı hoca gormesin die dizimde atıyordum mesajı:D üniversitedeyiz hala hoca gormesin diye uraşıyoruz=)) ne diyorsunuz beyler bişey olmuş mudur aldıgım yere vatana gotureymmı? @technomind artık cover çıkmıyor içinden ben orjinal jelatini ve coveri nerden bulucam netten almak istemiyorum? ha ayrıca msn inini vericektin [MENTION=138307]technomind[/MENTION]..
black valla moralm bozldu çok ama bende dikkat ederm o yüzden büyük konuşmamak lazm=) zaten ilk aldıgımda üzernde duran jelatini çıkarmadım ekranı zor gorsemde şeffaf orjinal jelatini alana kadar o üzerindeki telefon sıfırken olan bilgilerin oldugu jelatin hala duruyor o yüzden içim biraz daha rahat.orjinal kap ve orjinal jelatin istiyorum ama netten almıyıcam nerden bulablrm hepinize soruyorum
ha bu arada ilk aldıgımda üzernde duran jelatini çıkarmadım ekranı zor gorsemde şeffaf orjinal jelatini alana kadar o üzerindeki telefon sıfırken olan bilgilerin oldugu jelatin hala duruyor o yüzden içim biraz daha rahat [MENTION=138307]technomind[/MENTION]
saol tsunmys netten düşünmüyorum onun dışında türkcellere falan bakıcam heralde

Turkcell magazalarına bak orda muhakkak vardır cover ;) jelatınde bulabilirsin :) 2 tane jelatın 10 tl falandı sanırım.

PrensDestan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben dun telefonu sarjsa takip uyudum sonra saat 6.30 gibi uyandim.Tel normal calisiyordu.sonra tel sarjda birakip evden ciktim.Geldim bir baktim telefon acilmiyor.Sonra aklima kullanim klavuzunda yazan yazi geldi.Kapanma ve donma olursa pili 5 saniye cikartip yeniden takin diye bende uyguladim sorunsuz bir sekilde acildi ama durduk yere sarjda
kapanmasi kafami karistirdi.Tel daha alali 1 hafta olmadi.Acaba neden boyle olmus olabilir veya telin boyle yapmasi bir sorunun habercisi olabilir mi siz ne dersiniz.

Bu arada bugun 2.3 cikacak diyordi ne oldu ciktimi acaba...

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaslar ben dun telefonu sarjsa takip uyudum sonra saat 6.30 gibi uyandim.Tel normal calisiyordu.sonra tel sarjda birakip evden ciktim.Geldim bir baktim telefon acilmiyor.Sonra aklima kullanim klavuzunda yazan yazi geldi.Kapanma ve donma olursa pili 5 saniye cikartip yeniden takin diye bende uyguladim sorunsuz bir sekilde acildi ama durduk yere sarjda
kapanmasi kafami karistirdi.Tel daha alali 1 hafta olmadi.Acaba neden boyle olmus olabilir veya telin boyle yapmasi bir sorunun habercisi olabilir mi siz ne dersiniz.

bence şuan kafana takılacak bir durum değil.. bir daha olursa o zaman sorun etmelisin..

[MENTION=218019]umut_k44[/MENTION]; çok geçmiş olsun.. derste mesaj atmaya çalışırsan olacağı budur..
yanlız birşey soracağım: 50-60cm yükseklikten düştü diyorsun hemde dizinin üstünden.. dizinden yere kadar 50-60 cm varsa sen bayağı bir uzun boylusun sanırım.. öyle misin?

bu arada kılıf ve jelatini turkcell ve benzeri mağazalardan temin edebilirsin...

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3

bu tarz sorunlar her telefonda karşına çıkar sadece optimus black'e mahsus bir sorun değildir. arada bir olabilir bu tarz durumlar. önemli olan sık sık tekrarlanmaması.

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
angel napmaya çalıştını anlamadım ama biraz boş konuşmuşsun diz kapagınla yer arasına bi cetvelle ölç bakalım sonuç ne burdan bildir=) boyum 1.50 olmadına gore 50 cm olması normal deme=)

[MENTION=138307]technomind[/MENTION] bulamadım bütün bornovada aradım forumdada yok türkcell tim lerdede ne zor bulunur bi telefonumuz varmış.asıl benim aklım dün düşürmemde kaldı bikere daha hat gitti sabah acaba sorun sim demi şu mailini bi zahmet ver artıkda msnden konuşalm bazı şeyler=)

[MENTION=158637]angel75[/MENTION] ha unutmadan sen hayatında hiç dersde mesaj atmadın mı kardeşim=)) ?

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben ogretnenim lise ogretmeni :) derste mesaj atmak yassaahhh. duserse ve bozulursa uzulmem asla :)

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bana sayılarla ilgili ders vermeye çalışmışta onun cevabını verdim=) bolümüm matematik oldugundan sayılarla aram iyidir :)tsynmys ne diosun bi kere düşmeyle bişi olmuş mudur hat gitmeler sim karttanmı sence daha onceki telefonumdada ha bire sim kart kaydı yapılamıyor diyordu

bu arada alcaklara müjde vatan ilk kez hafta içi indiriminde optimus 937 lira..

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Vatan computer den alan arkadaslar vatanın sitesinde optimusun pembesi indirimle 813 tl beyazı indirimle 919 lira yazıyor renkler fark ediyormu yani siyahı beyazı pembesi 813 tl mi indirimle yoksa gerçekten pembesi 813 beyazı 919 tl mi bilgilendirirseniz sevinirim

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sen beni anlamadın kardeşim önceden vatanın sitesinde sadece pembe rengi ekliydi ondan diyorum beyaz yoktu simdi hem pembe hem beyaz var hangisinin fiyatı dogru onu diyorum.

Yani sen vatan computer den telefonu almaya gittiginde beyazı 937 pembesi 813 lira mıydı onu demek istiyorum renkler arası fiyat farkı var mı sitedeki gbi

umut_k44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet kardeşim oleydi k. bakma anlamamşm =) ben iskontoyla 910 a aldım beyazı.en pahalı beyazı zaten renk farkı var bazen ıphone dada oluyor bazı yerlerde yani pembe terch edilmiyormuş o yüzden ucuzmuş sormuştum ben

bu 2.3 ne zman gelicek ya :S

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Galiba 2.3 kimsenin umrunda değil artık ya da millet optimus blackları sinirdan yaktı parçaladı :) son haftadayız ama hiç kıpırdama yok :D

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=218019]umut_k44[/MENTION], ne yapmaya çalıştığımı gayet de iyi anladın... bana burdan yazdırma.. okulda derste falan düşürdüğünü söylüyorsun.. BETONA... nasıl bir okul bu?
boyum 1.50 olmadığına göre demişsin.. kaç peki boyun? optimus black'inin fotoğrafını görmek istiyoruz..

bu arada benim lise zamanımda cep telefonu yoktu...