LG Optimus Black P970 2 GB (Çıktı)

disconse

Asistan
Reaksiyon puanı
2
malesef rakamları göremiyorum o aşamaya gelemiyor telefon.LG yazıyo ondan snra ekran rengarenk.kapanmıyoda.mecbur bataryayı çıkarıyorum.bugün servise gidecem mecbur son çare.inş. hemen yaparlar da telefonsuz kalmam

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yaparlar hocam korkmayın. lg teknik destek konusunda oldukça ileriye gitmiş bir firma. yarı yolda bırakmazlar sizi korkmayın.

Thyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar.. ne zamandan beri bu telefonu araştırıyorum.. saatlerce telefon incelemelerini , özellliklerini , kullanıcı yorumlarını inceliyorum.. bazı kullanıcılar memnun bazıları ise memnun değil.. haliyle iyice ortada kaldım.. telefon olarak samsung galaxy s , lg optimus black p970 ve sony ericsson experia neo arasında kalmış bulunmaktayım.. sizce hangisini alayım bu konuda baya bir kararsız kaldım.. sony ericsson için telefonu alanlar ekran korumasına karşın ekranın kısa sürede çizildiğini söylüyorlar.. samsung için ise amoled ekranda yanma oluyormuş sanırım.. lg'de sadece güncelleme sorunundan bahsediyorlar ben o kadar dert etmiyorum güncelleme olayını , sonuçta inşallah alırsam alacağım telefon ilk android , akıllı telefonum olacak.. şuan 5800 kullanıyorum , alacağım telefonun 5800'dan kat kat iyi olacağını da eminim açıkcası.. :) şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
sony için ekran çizilme olayını falan duymadım, orada bir yalnışlık olabilir bence, hatta samsung içinde amoled ekran yandı gibisinden yazılarda okumadım :S ki okuduysan vardır ona birşey diyemiyeceğim..
optimus black için ise güncelleme sorunu değil aslında beklenen günde gelmedi :D bizlerde alternatifler sunduk farklı romlarla beraber...

ciddi ciddi akıllı telefon yani smartphone almak istiyorsan optimus black sana tavsiye ederim ki güncelleme ile sıkıntında yokmuş.. ama dediğim gibi ben senin bahsettiğin yorumları okumadım hiç.. yani amoled ekran yanıyormuş, yok ekranı çiziliyormuş falan .. Ama istediğin telefonlar 5800'a en az kalite olarak 10 basar bunu bil :D

Thyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :) bu 3 seçenekten önerdiğiniz gibi lg optimus black'i düşünüyordum ama dediğim gibi bazı yorumları okuyunca tamamen arada kalmıştım..Sayenizde lg almaya tekrar karar verdim :)

5800'la kıyaslayamıyorum bile telefonun özelliklerini okuyunca :D bunlar telefonsa benimki ne diyorum :)

tekrar teşekkür ederim önerileriniz için :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Rica ederim arkadaşım ne demek :)

Şimdiden hayırlı olsun diyelim mi :D

Thyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısıyla en geç bayramda telefonu inşallah alacağım :) bu süre zarfında sayende telefon konusunda kafam rahat olacak :D

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

Diyelim vallah :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
aaa süper fikir muhakkak bayramda kampanya falan yaparlar ;) fiyatları düşer... Mantıklı hemen almamak lazım :D biraz beklemişte olursun ;) mesela babalar gününde falan düşmüştü fiyatı. Hakkaten bayramda almak mantıklı :D katılıyorum kesinlikle.

Thyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D biliyorsun şimdi fiyatlar baya bir arttı ötv sayesinde :D ama özel günlerde indirim olduğu için ben de o zaman alayım dedim , acelem de yok :) 5800'la da son günlerimi doya doya bir çıkarayım en iyisi bu sürede :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Aslında bak doğru dedin ya ÖTV ye çok pis zam gelmiş, ben bugün tam kesin teyit ettim yani... Hayırlısı Diyelim, özel günler iyi oluyor.. önceden tatilyada Doğum gününde eğlence bedava idi :D keşke öyle birşey olsa :) 18'de atıyorum doğum gününde :D ilk hediyen herhangi bir bayiden belli başlı ürünler :D nasıL fikir :D

Thyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oo harika olur :D keşke öyle birşey olsa.. onu herhangi bir bayi,firma uygulasa çok da değil indirimde doğum gününe özel iyi bir indirim yapsa bence satışları fazlasıyla artar :D her doğum günü de olması şart değil mesela 2 yıllık bir üye :D senin fikrinin üzerine biraz ekleme yapayım dedim :D

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

senin fikrini uygulayanlar olsa keşke :D doğum günümü hergün değiştiririm falan :D :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bencede olabilir bak bunu yetkililere duyurmak lazım :D

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ekranın bozulmuş olacağını sanmam arkadaşım. yazılımsal bir sorun olabilir. eğer ekranda rakamları görebiliyorsan şunu bir dene 3845#*970# bunu yapınca optimus black'e tam reset atmış olacaksın. eğer bu da işe yaramazsa lg'nin sitesinden v11c romunu yükleyerek smartphone'un yazılımını güncellemeyi deneyebilirsin. eğer hiç biri çözüm olmazsa garanti belgenle beraber teknik servise başvurursan sorunu çözeceklerdir.

link verebilir misin arkadaşım.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
v11c update yapmak için lg'nin sitesinde demiş arkadaş. onu istedim ben esasında.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
evet v11c LG tools sayesinde update yaptığınızda geliyor.. yalnız söyle bir durum var.. Bazı zaman çıkmıyor.. acaba güncelleme halen devam ediyor arada sunuyorlar mı diye merak etmiyor değilim açıkcası.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
evet v11c LG tools sayesinde update yaptığınızda geliyor.. yalnız söyle bir durum var.. Bazı zaman çıkmıyor.. acaba güncelleme halen devam ediyor arada sunuyorlar mı diye merak etmiyor değilim açıkcası.
teşekkürler arkadaşım

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Rica ederim .. ne demek :) Bu arada diğer romlarıda denemeni tavsiye ederim heleki Nova8 ;)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kesinlikle Bozar, ama sonrasında tekrardan factory reset ve orjinal romla garantiyi devam ettirirsiniz :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Kesinlikle Bozar, ama sonrasında tekrardan factory reset ve orjinal romla garantiyi devam ettirirsiniz :)
bir önceki telefonum turkcell t10'du üzerinde denemediğim rom kalmadı. sonra hoparlörü bozuldu orjinal t10 romunu attım yolladım serviste tamir edip gönderdiler.

dolayısıyla büyük ihtimal sorun olmayacaktır.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Garantiyi bozar mı yüklersem?

şöyle biliyorum ben lg'nin yayınladığı resmi romlar yani v10c, v11c gibi rom'lar garanti dışı bırakmıyor optimu black'i ama nova rom gibi custom rom'lar garanti dışı bırakabiliyor. ama nova rom'u yüklersin bir sorun çıkar da teknik servise göndermen gerekirse cihazı [MENTION=45352]orcnd[/MENTION]'nin dediği gibi orjinal rom'u yüklersin sorun kalmaz.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
şöyle biliyorum ben lg'nin yayınladığı resmi romlar yani v10c, v11c gibi rom'lar garanti dışı bırakmıyor optimu black'i ama nova rom gibi custom rom'lar garanti dışı bırakabiliyor. ama nova rom'u yüklersin bir sorun çıkar da teknik servise göndermen gerekirse cihazı @orcnd 'nin dediği gibi orjinal rom'u yüklersin sorun kalmaz.

v11c sanırım her zaman çıkmıyor.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
v11c sanırım her zaman çıkmıyor.

evet öyle garip bir durum var. biz de arkadaşın optimus black'i nova romdan v11c'ye geçirecektik ama yoktu. sonrasında ben merak edip baktım vardı. bazen oluyor bazen olmuyor ben de anlamadım neden böyle oluyor. son zamanlarda baktığımızda yok mesela.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ben v11c için şunu diyorum, sanırım bi ara deniyorlar sunuyorlar :) sonra olmadı deyip kaldırıyorlar :D

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar sormak istediğim bu telefonu alıpta memnun kalmayan varmı?benim 5800 rahmetli oldu şu aralar telefonlardan hangisini alayım diye araştırıyorum.Lg markasını da seviyorum ya bu telefonu alırım yada samsung wawe 3 alacamda.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar sormak istediğim bu telefonu alıpta memnun kalmayan varmı?benim 5800 rahmetli oldu şu aralar telefonlardan hangisini alayım diye araştırıyorum.Lg markasını da seviyorum ya bu telefonu alırım yada samsung wawe 3 alacamda.

Bu telefon seni pişman etmez hocam. Fiyatına göre alınabilecek en iyi smartphone'lardan birtanesi.. symbian'dan kurtulmuşsun neyseli, bu cihaz android 2.2froyo işletim sistemine sahip oyun ve uygulama bulmada sıkıntı çekmeyeceğine garanti veririm.. Tasarım olarakta çok şık insanın eline yakışıyor diyebiliriz.. Özellikleri arasında nova display olması, ön kamerasının 2mp olması, ekran parlaklığı vesaire göze batmakta.. Sırf bunlar için bile alınır :)

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bu telefon seni pişman etmez hocam. Fiyatına göre alınabilecek en iyi smartphone'lardan birtanesi.. symbian'dan kurtulmuşsun neyseli, bu cihaz android 2.2froyo işletim sistemine sahip oyun ve uygulama bulmada sıkıntı çekmeyeceğine garanti veririm.. Tasarım olarakta çok şık insanın eline yakışıyor diyebiliriz.. Özellikleri arasında nova display olması, ön kamerasının 2mp olması, ekran parlaklığı vesaire göze batmakta.. Sırf bunlar için bile alınır :)

haklısın zaten uzun zamandır araştırıyorum.bi samsung wawe 3 bekledim o da daha çıkmadı çıktığındada bundan pahalı olur galiba.Bide Nokia N9 var o nasıl telefon acaba.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nokia'nın telefonlarını pek beğenmiyorum işletim sisteminden sanırım. Bada OS'ta pek iyi değil bana göre, oyun ve uygulamarda sıkıntı yaşanmakta.